Mechanik

• Španělsko El maquinista (více)

Hrdina existenciálního hororu Trevor Reznik je osamělý, uzavřený a tichý mladý muž. Až na to, že vypadá trochu přepadle, vyhlíží jako tisíce obyčejných mladíků, kteří navečer přijdou z práce, často poklábosí se servírkou z kavárny a občas své jednoznačnější touhy uspokojují prostřednictvím profesionálky - a pak jdou spát. Trevor ovšem spát nejde - už rok totiž trpí nespavostí, která však nemá nic společného s banální insomnií, nutící vás uvařit si první kávu za rozbřesku. Fyzicky i psychicky vyčerpaný mladík, pracující v zatuchlé dílně u soustruhu, už celé měsíce bojuje s noční můrou, z níž se nelze probudit. Svou roli v ní hraje děsivá nehoda, již Trevor zavinil (nebo snad ne?), kolegové z práce, Trevorova oblíbená call girl Stevie, tajemný plešoun Ivan a sympatická číšnice Marie. Kdo z nich je však skutečný a nic nepředstírá? Je Trevor obětí nějaké podivné hry, nebo je on sám bezcitným manipulátorem? (oficiální text distributora)

dydl1

Film pěkně plyne svým tempem,které není zbytečně rychlé,ale nenudí.Moc sem se těšil na konečné vysvětlení či nevysvětlení.Bohužel konec byla jediná část filmu,kde sem byl zklamán a měl sem takový pocit,že autor příběhu vymýšlel pointu na poslední chvíli.I tak stojí film za skouknutí. ()

Čejkyn

Asi jsem čekal trošku více,připadalo mi jako bych už takovýhle film viděl,nicméně Ch.Bale je až nechutně skvělý a zvedá film o hvězdičku výše,jeho nejlepší výkon,a to nejen kvůli váze!!Abych to shrnul dobré psycho 75% ()

godspeed

To, že Bale hrát umí slušně jsem viděl v několika víceméně mainstreamových snímcích. Tohle jsem ale od něj nečekal. Trevor Reznik mi děsil a přikoval k obrazovce od samého začátku svým vzhledem i projevem a atmosféra snímku, barevnost, styl vyprávění a hudební doprovod byly naprosto vynikající. Zasloužených ***** za silný filmový zážitek. ()

.killer.

Všudypřítomná mysteriózní atmosféra a neustálý pocit, že příběh nemůže být logicky vysvětlen a smysluplně zakončen. Vše do sebe ale kupodivu zapadne... Velice zvláštní film, který mě ale ve výsledku velice potěšil. Určitě palec nahoru! ()

RajCZitko

Wow takt oto mě opravdu nesmírně překvapilo. Do samotného konce nebyl vidět ani náznak toho zvratu, který po celkové gradaci prostě musel přijít. Nejhorší na tom bylo, že to nebylo až zase tak dobré, ale člověka to uchvátí a zajímá natolik, že se nemlže přestat dívat. Proto ty 4* ()

kittyMITTY

Zločin a trest. Ostatně i hlavní hrdina čte Dostojevského, což je možná náhoda, ale mě ten motiv připomíná právě tuhle knihu. Akorát je to místy docela překombinované. A moc čitelné. To, že Ivan existuje jen v Reznikově hlavě diváka napadne už na počátku, takže žádné velké rozuzlení se nekoná. Část, kdy hlavní hrdina doplní do "oběšence" slovo matka, podle mě trochu nezapadá do příběhu. Ale koukat se na to dá, i když to skutečně ničím moc nepřekvapí. ()

Zombiepod

Christian Bale je skutočne herec, ktorý vie zahrať všetko, ale úplne všetko. Úloha Trevora v Mechanikovi je toho priamym dôkazom. Skvelo postavený a náramne prekvapujúci príbeh s tak desivou a hutnou atmosférou nám ukáže, ako má vyzerať geniálne zvládnutá postava psychicky aj fyzicky zničeného človeka. Celé sa to každou minútou prekvapivo zvrtne až vás nakoniec pripúta ku kreslu ešte dlho po skončení filmu. A predsa, má vôbec Bale aj zlý film? ()

SuicideKing

dobrej výkon od Bejla, ale film hlavne v druhe pulce dost ztraci, když už vite co je zač, tak to začína bejt nezabavny a když začne davat dohromady "tu skladačku" tak už mě to ani nebavilo.. ()

VvV14

Potlačené vzpomínky můžou nadělat velkou paseku. A Trevor z toho téměř zešílel. Bale byl úžasný. I když jeho kousek se zhubnutím za tak super nepovažuji (zřejmě se bojím, že na následky by svět mohl přijít o dalšího skvělého herce). ()

johhny007

Výborný příběh , ale co na tom bylo nejlepší byl Christian Bale, který se odvážíl zhubnout tolik kg a kdyby se mu je nepodařřlo nabrat tak je po Batmanovi ..Christian Bale dává do své herecké úlohy 100% srdce BOREC-RESPEKT ()

ilovebritain

Tento film má tři dobré věci. Námět, kameru a Balea. Ten zbytek stojí sice za pendrek, ale ty tři faktory to vcelku s klidem utáhnou samy. Hlavně proboha neřešte, proč se z toho scénáristé snažili za každou cenu udělat thriler tak okatě. Místy kvůli tomu málem uniká pointa. Pokud se tedy pro film rozhodnete, doporučuji plně sledovat Balea v šedé a na všechno okolo se vybodnout. Bale je totiž jeden z mála tvůrců, co vlastně ví, co dělá. Dokonce tak moc dobře, že být to trochu více konvenční projekt, oskar by byl zatraceně na místě. PS:Pokud jste fanynky Christiana Balea jako člověka, nebudete mít klidnou noc. ()

Looka

85% celou dobu čekáte co z toho vyleze, i když to nakonec není to nejdůležitější. Velice sugestivní popis toho jak může člověk zešílet. ()

Marator

Temnou, depresivní, ponurou, dechberoucí atmosféru chtěli tvůrci ztvárnit na filmové plátno. A to se jim sedsakramensky povedlo. Ovšem bez famózního podvyživeného Christiana Bale by to rozhodně nešlo. Jen si řikám: "Kam až herci dokáží zajít, aby uspokojili labužníky filmového průmyslu?" Pokud jsi to Christiane přežil ve zdraví, tak ti děkuji za dokonalý zážitek pátečního večera. ()

departed

Jo, Bale - á la "Stanislavského metoda" - je vynikající, ale ještě víc než on film dostává na vrchol ta nervy drásající schizofrenicky-paranoidní atmosféra, která se dá krájet od začátku do konce. A konec? Překvapivý rozuzlení, který jsem ani náhodou nečekal, i když jsem něco málo tušil, dá se říct. ()

No Remorse

Při včerejší "insomnii" jsem si pustil El Maquinista a musím uznat, že se mě to moc líbilo,velice mě nadchlo krásné prostředí a zvedlo mi okamžitě náladu, kouzelná atmosféra filmu, roztomilej Christian Bale - ten kluk je úplně k sežrání, vystajlovanej hezkej byteček na kterém se usilovně maká, jelikož čistota je základ a v neposlední řadě holka co nikdy neřekne NE! Zjistil jsem, že hlavní hrdina trpí také Insomnii, akorát v trochu větším měřítku než já .... no nic nebudu spoilerovat a film doporučím každému kdo si potřebuje zlepšit náladu a odreagovat se v pochmurném dni ... P.S. Navíc si ten klučina musel pár večeří odpustit jen proto aby se dostal do formy .... ()

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy