Mechanik

The Machinist

Mechanik

Thriller / Mysteriózní / Drama

Španělsko / USA, 2004, 101 min

Kvalitně zpracované mysteriózní drama s hororovými prvky, u něhož je nutno užívat si jeho atmosféru, protože vlastním dějem bohužel příliš nepřekvapí (pokud máte něco nakoukáno, je pointa odhalitelné velmi lehce). I tak ale stojí Mechanik za zhlédnutí, už jen kvůli nadlidskému (nelidskému) výkonu Christiana Balea.(2.7.2009)

Tenhle thriller je stejně chytrý, jak je Bale dobrý herec. To znamená v mezích. A tváří se mnohem důležitěji, než je. Sama pointa je dost laciná a kdyby nebyla tak dobře pojata, dost bych se jí vysmál. Nakonec ty čtyři hvězdy dám, i když jen s odřenýma ušima.(19.12.2010)

Christian Bale si Stanislavského metodu vyložil po svém a dohnal ji až na "kost", divím se, že se mohl tělem, které si pro film vytvořil, vůbec pohybovat a během natáčení nezkolaboval. A i z důvodu bizarní postavy Trevora Reznika, bych film nesrovnávala s filmy tady uvedenými, myslím, že si každý divák projde svými intuicemi sám i bez manuálu. Mě víc než spekulace o konci ovládla ponurá atmosféra, díky níž film zároveň doporučuji, zároveň ale vím, že si ho honem znovu nepustím.(10.8.2005)

Myslím, že tohle už tu několikrát bylo. Jo a nechápu, co na tom Dostojevském ti filmaři pořád vidí...(10.6.2006)

Soundtrack Roque Baños: 1. Trevor's Lair ,2. Sleepless ,3. Looks Like Rain ,4. Mother's Day ,5. Miller's Accident ,6. Nikkolash's Game ,7. Route 666 ,8. Family Photos ,9. Miserable Life ,10. Posted Notes ,11. Chasing ,12. Hit'n Run Accident ,13. Underground Escape ,14. Steve's Care ,15. You Are a Liar ,16. Where Is My Waitress? ,17. Ivan Kills Nikkolash? ,18. I Know Who You Are ,19. Trevor in Jail ,(18.5.2011)

• - Trevor (Christian Bale) čte v jedné scéně Dostojevského román „Idiot“, ve kterém jsou dvě z postav pojmenovány stejně jako ty filmové Marie a Nicholas. (Ajka1)

• - Ve filmu zazní věta „Na nespavost ještě nikdy nikdo neumřel“. Ta samá věta zazněla i ve filmu Klub rváčů (1999), ve kterém hlavní postava rovněž trpí chronickou nespavostí. (Ajka1)

• - Baleova každodenní strava se skládala z jedné plechovky tuňáka a jablka. Sám Bale chtěl zhubnout až na 100 liber (cca. 45 kg), ale to už mu štáb nedovolil, neboť se silně obával o jeho zdraví. Bale poté včas nabral váhu a svalstvo pro roli Batmana. (Satan)