Mechanik

• Španělsko El maquinista (více)

Hrdina existenciálního hororu Trevor Reznik je osamělý, uzavřený a tichý mladý muž. Až na to, že vypadá trochu přepadle, vyhlíží jako tisíce obyčejných mladíků, kteří navečer přijdou z práce, často poklábosí se servírkou z kavárny a občas své jednoznačnější touhy uspokojují prostřednictvím profesionálky - a pak jdou spát. Trevor ovšem spát nejde - už rok totiž trpí nespavostí, která však nemá nic společného s banální insomnií, nutící vás uvařit si první kávu za rozbřesku. Fyzicky i psychicky vyčerpaný mladík, pracující v zatuchlé dílně u soustruhu, už celé měsíce bojuje s noční můrou, z níž se nelze probudit. Svou roli v ní hraje děsivá nehoda, již Trevor zavinil (nebo snad ne?), kolegové z práce, Trevorova oblíbená call girl Stevie, tajemný plešoun Ivan a sympatická číšnice Marie. Kdo z nich je však skutečný a nic nepředstírá? Je Trevor obětí nějaké podivné hry, nebo je on sám bezcitným manipulátorem? (oficiální text distributora)

RAFEKT

No tedy. Kdybych nevěděl, že je to Christian Bale tak bych ho ze začátku nepoznal. Jeho proměna ve vyzáblého Trevora Reznika je opravdu úžasná. Nechápu jak někdo může poznat pointu tohoto příběhu třeba v polovině filmu. Já jsem pouze správně odtušil, že vzkazy na lednici si píše sám. Přesto jsem rád, že jsem to neprokoukl. Vždy ocením, když mě závěr nějakým způsobem dostane. Navíc podle mě tento konec nebyl vůbec špatný. Jak jinak ho ukončit? Mě osobně se víc líbí, když je příběh rozumně vysvětlen a nezůstává kolem plno nezodpovězených otázek. ()

Grunt

Jedním slovem - psycho. Atmosféra tak tíživá a vůbec hnusná. Plus strašný zjev Christiana Balea a jeho vynikající herecký výkon. Plus velmi dobrý scénář. Minimálně pár dní nebudu mít zrovna chuť ponocovat :D. ()

zly.dvojce

Mechanicky přesný Bale mne naprosto odvařil. FIlm jsem dokoukal v 1:36 a za těch 6 minut jsem rád :-). Samotnému filmu není co vytknout, SPOILER je to atmosférou prosycená psychoanalýza viny KONEC SPOILERU. Pro mne naprosto výborně zpracované téma a velice silné čtyři hvězdičky. Jsem rád že jsem si nepřečetl před shlédnutím filmu oficiální text distributora, neboť spoileruje až to není hezké. A pak bych tu mohl být za debila, kdybych tvrdil, že jsem dokázal pointu odhadnout dávno předem, tak jako spousta chytrolínů zde tento film komentujících. Ta odhadnout opravdu nijak nejde, bez předchozí znalosti děje například právě z textu distributora. To Vám říkám jako člověk, který odhadnul pointu Usual suspects během prvních deseti minut. SPOILER 2 To že dokážete odhadnout slovo v šibenici v průběhu děje, Vám prostě nijak nepomůže odhadnout konec, nepovažujte se za bůhvijak bystré kvůli tomu, že jste dokázali odhadnout, že Baleovi šibe, to je jasně zřejmé, ale to PROČ mu šibe konkrétně, tj. hit n run Nicolase, to ať mi nikdo netvrdí, že dokázal odhadnout. Velice kvalitní a atmosférická záležitost. ()

Bigfuckman

Get psyched. Hurt me plenty! I couldn´t do that! Tento typ schizofreních filmu nespadá zrovna pod "my favorite". Kamera byla přiměřeně ponurá. Opravdu bych si neipl, že tohle mají na svědomí španělé. Christian Bale zde vypadá jako na čerstvě osvobozeného vězně koncentračního tábora. Skoro průhledná vychrtlina jenž v dalším snímku neuvěřitelně zmutuje na netopýřího muže. Smékám. IT´S YOUR EX? I UNDERSTOOD. I FUCKING YOU, HE FUCKING ME! ()

JardaBauer

Velmi hutná atmosféra a úžasný Christian Bale, který by pro tenhle film snad umřel. Scénář ze začátku namlsá, ale později mu začíná docházet dech. ()

Jerris008

Gratuluji Christiane, konečně sis mě získal! Budu tě sledovat dál. Pro mě zde Christian předvedl 2x lepší výkon než v Temném rytíři nebo v Terminatorovi a to, co provedl se svým tělem - wow, až jsem z toho dostala chuť na pořádnej steak (který nejím). Hodnotila bych za pět nebýt toho, že jsem celou dobu věděla, kam se fim ubírá a jaká bude pointa. Jen co Ivan prohodil dvě věty, bylo jasné, že tento chlápek je Trevorův výplod fantazie, ale i tak mě bavilo sledovat, jak se děj pěkně skládá dohromady. Bylo to napínavé a to mám ráda. ()

Vikinec

Film pro odpůrce Balea jako jsem (byl) já. Úžasný mix temné čapkovsko-Kafkovské atmosféry, skvělé hudby a monstrózního Balea. Jeden z mála filmů na jedno použití, který unese i více shlédnutí. Scénář sice není moc nápaditý a "zrada" se dá poměrně brzy odhalit, ale cesta k vyřešení celé poměrně jednoduché rovnice je maximálně využitá a diváka nenechá ani na chvíli vydechnout. Nutno dodat, že Bale je velmi výrazný činitel v hodnocení filmu, možná nejvýraznější. A to je pro mne největší překvapení tohoto díla. ()

Pharlap

Docela schíza, jak se lidská mysl umí/neumí vypořádat s nějakou událostí.. Obdivuji, co Christian B. udelal se svým tělem pro tuto roli. Velmi působivé.. ()

pe3czech

úplně skvěle to vystihuje David'82. výborný bale, slibování excelentního rozuzlení a přitom je to tak velká nuda, jak se zdálo od začátku... s tímhle jako s existencionálním hororem nechoďte. Tři hvězdy za Christiana Balea ()

Black3R

Vinikajúci herecký výkon Christiana Bale-a, miestami som fakt tomu neveril ako to perfektne zahral. Paráda. Ale že sa nechal tak zotročiť kôli postave Reznika, tak to nwm čo mu vtedy lietalo hlavou. 85% ()

Ivec

Bravúrne zvládnutá hlavná rola v podaní Ch. Balea v nemenej bravúrnejšom dielku zo španielskej dielne. Psychologický podtext ponecháva diváka v napätí a domnienkach, čo pridáva na vážnosti, už aj tak dosť vážne začínajúceho filmu. Veľmi dobre natočený a zostrihaný film, ktorého úspech zrejme korunuje (ako tomu už býva)skvelý koniec s nemalým prekvapením. Môžem iba doporučiť a dúfať, že pokusy natočiť filmy tomuto podobné sa neminú úspechom. ()

stephano

Co pro tuhle roli udělal muj nejoblíbenější herec Christian bale, to se jen tak nevidí. Brad Anderson je zvláštní režisér. Ale ne zvlaštní typu "nikdo neví o čem to točim ale chci šokovat" Lynch kind a way. ()

monikka87

Christian Bale je tu úchvatný, pohľad na jeho na kosť vychudnuté telo ma bude ešte dlho mátať. Samotný film ma zas až tak neuchvátil, atmosféru síce chválim, no postupom času mi už bolo dlho a vo výsledku to bol trochu "diétny" (ha!) zážitok... očakávala som viac. ()

Murphy123

Ch. Bale je můj oblíbený herec, přesto mi trvalo notnou chvíli než jsem ho ve snímku poznal...tomu se řiká obětovat se pro roli...tak jako tak myslím že svým výkonem se asi nejvíce podílel na kvalitě celého snímku. Od filmu jsem nic neočekával nakonec byl příjemně překvapen. Dal bych spíš 3,5. ()

Cikinko

Depresívne Filmy neznášam. Ano chválim režiséra za autentické spracovanie a vcítenie sa do role hlavného hrdinu ale tak ako aj Black Swan ma ubíjal svojou pesimistickou hudbou ani Mechanik ma nespravil štastnejším po zhliadnutí filmu. 2 hviezdy za zaujímavý koniec. ()

limbi

Pro někoho zajímavý film, ale nejedná se o šálek mé kávy. Více mě zaujmulo jak vypadal Bale tady a o rok později v Batmanovi. ()

MyrnaAlec

Jako Smrtka vyhublý hlavní hrdina proplouvá svým bytem, prací v dílně, návštěvami prostitutky a servírky. Sice už rok nespal, ale až do setkání s Ivanem se nic zvláštního neděje. Poté, kdy dojde v dílně jeho vinou ke krvavému úrazu, už nic není jako dřív ... super atmosféra vytváří zvláštní, zneklidňující dojem ... ()

AlexUnited

Totálna depresívnosť ťahajúca sa od začiatku až po koniec. Je jedno či je Trevor Reznik v dielni, na parkovisku, letisku, vo svojom byte, v posteli s peknou ženou či v lunaparku - všade je cítiť stiesnenosť, ponurá atmosféra a skľúčenosť hlavného hrdinu. Čo majú spoločné nový kolega z práce, zapaľovač, odkazy na chladničke, sympatická servírka z letiska, fotka z rybačky? Neskutočný film, ktorý si ma získal hneď od úvodných minút, k tomu prirátajme Christiana Balea, ktorý sa do svojej úlohy obetavo vložil na 120 percent a dostaneme film, ktorý z hlavy len tak nevypustíme ešte dlho dlho po záverečných titulkoch. ()

Krahulda

Tento film mě velice překvapil, protože jsem čekal ,,béčkovej´´ a podřadný film. Nicméně jsem se spletl a jsem tomu velmi rád. Velice jsem obdivoval herecký výkon Christiana Balea, který se dokonale ztotožnil s rolí, která mu byla svěřena. Klobouk dolů před Christianem. Je obdivuhodné, jak při nějakém snímku dokáže být drsný a namakaný a při dalším zase vyhublý na kost. ()

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy