Mechanik

• Španělsko El maquinista (více)

Hrdina existenciálního hororu Trevor Reznik je osamělý, uzavřený a tichý mladý muž. Až na to, že vypadá trochu přepadle, vyhlíží jako tisíce obyčejných mladíků, kteří navečer přijdou z práce, často poklábosí se servírkou z kavárny a občas své jednoznačnější touhy uspokojují prostřednictvím profesionálky - a pak jdou spát. Trevor ovšem spát nejde - už rok totiž trpí nespavostí, která však nemá nic společného s banální insomnií, nutící vás uvařit si první kávu za rozbřesku. Fyzicky i psychicky vyčerpaný mladík, pracující v zatuchlé dílně u soustruhu, už celé měsíce bojuje s noční můrou, z níž se nelze probudit. Svou roli v ní hraje děsivá nehoda, již Trevor zavinil (nebo snad ne?), kolegové z práce, Trevorova oblíbená call girl Stevie, tajemný plešoun Ivan a sympatická číšnice Marie. Kdo z nich je však skutečný a nic nepředstírá? Je Trevor obětí nějaké podivné hry, nebo je on sám bezcitným manipulátorem? (oficiální text distributora)

F2003F

Absolútne herecké oddanie predvádzania akého silného je schopný tak ohromne len naozaj málokto a Bale dokazuje drinou divákovi svoje zaslúžené miesto. Mechanist neni zďaleka na plný, Bale áno. ()

ostre_pero

Nič moc. Christian Bale je síce fakt skvelý, ale tých nevysvetliteľných a nelogických zvratov je v tomto filme tak veľa, že lepšie ako priemer to naozaj nie je. Zaujímavý príbeh, no nečakané, bohužiaľ podivné rozuzlenie. Tešil som sa na tento film, ale čakal som viac. ()

Luke55

Fascinující výkon Balea,skvělá atmosféra prostě vynikající filmový zážitek. Nebýt předčasně tušené pointě a věčně zfetovanému xichtu Jennifer Jason Leigh dal bych o * více ()

MTE

Who are you? 50kg Christian Bale, napatie az do poslednej minuty, trochu mi to pripominalo Memento a hudba zas ako z Hitchcockoveho filmu :) ale takych 80% si to zasluzi ()

Olafa

Ano, děj je více-méně průhledný, ale tak autentický! Díky Baleovi uvěříte, že jeho postava už měsíce nespí, že je na dně, je snadné uvěřit, že neví, co se děje... takových filmů tu bylo už spousta, ale věřím, že právě díky Baleovi je tento něčím víc. A když o tom tak píšu, myslím, že si ho pustím znovu a vůbec mi nevadí, že znám konec. ()

petrxx

Tak děj filmu bych osobně ohodnotil na 3 hvězdičky, protože tohle už dneska nikoho nepřekvapí, ale za tu perfektní kameru a za to co dokázal Christian Bale tomu filmu obětovat jsou to jasný 4. ()

aliajas

Pripúšťam, nevidela som koniec (zaspala som únavou), za to som videla, kam až zašiel Christian Bale v snahe urobiť svoju postavu hodnovernou. A nech je ako chce, skutočne sa mu to podarilo. A už aj samotný fakt, že si ho kto pozrel až do samého konca (relatívne do konca svojích síl), hoci neobsahoval žiadne hlboké posolstvo či spŕšku akčných scén... Jednoducho niečím zaujal. Všetci sme až do konca čakali, čo sa z toho nakoniec vyvinie. Že nič? Tak nech, ale vydržali sme, takže to asi nebolo až také zlé. Až na pohľad na vychudnutého Christiana. Chlapče, už nikdy to nerob! ()

Ondie

Výborný děj a skvělá atmosféra, ale to nejlepší je Ch. Bale. Jeho výkon měl podle mého i na oscara. Jeho sebeobětování pro roli mi připomělo R. DeNira. ()

onde

Skvělá atmosféra, skvělý výkon Chistiana Balea. Až na trošku víc spackaný závěr, tak úžasný film za 5*, takhle jenom 4*.... ()

montel

Trevor Reznik (Christian Bale) pracuje jako soustružník, který už rok trpí nespavostí. Po několika bizarních nehodách, které dává Trevor za vinu tajemnému Ivanovi (John Sharian) se jeho blízké okolí domnívá, že se dočista zbláznil. Vše podporuje ještě tajemná šifra na ledničce a mrtvola v mrazáku...Temný thriller s prvky hororu se opravdu povedl. Christian Bale vypadá se svými 55 kily hrůzostrašně. Vidět film dříve než teď zřejmě bych dal plné hodnocení. Jenže mi dost vadilo, že jsem přesně takový konec čekal a to mě dost zklamalo. Ale jinak super. 60% ()

Tal_Rasha

Skvelý film ktorý mi pripomína dalsi skvelý film Memento. Perfektný výber hercov, Bale - ov výkon naozaj presvedčivý. Skvelý výber Johna Shariana za jeho druhé ja , aj jeho postava bola dobre urobená - veselý, napapaný, opálený - cisty jeho opak. A ak toto telo bolo Christianovo a nie trik tak by som tam hodil dalsiu hviezdicku ak by sa dalo. Nieco podobne zazil dalsi skvelý herec De Niro pri svojom Zuriacom Bykovi ()

Sindymindy

Nemůžu říct, že tenhle film bude patřit mezi mé oblíbené. To kvůli jeho ponurosti a děsivému pohledu na vyhublou kostru Christiana Balea. Ale abych byla spravedlivá, musím dát pět hvězd za jeho perfektní provedení, napětí, naprosto autentický herecký výkon Christiana Balea a vypilovaný konec, kdy všechny dílky skládačky do sebe zapadnou... Že je hlavní představitel Trevor Reznik podivín a tak trochu blázen, to je zřejmé hned ze začátku. A když příjdou halucinace, stihomamy a bezesné noci, jeho psychopatické sklony už nelze přehlédnout. Kdo by si pomyslel, že ještě před rokem byl normální, pohledný mladík, ale pak přišla rozhodující sekunda jeho života a "pan Vina" ho začal pronásledovat. ()

naytsirk

Musím uznat, že jsem nechápal (asi jako všichni ostatní), jak to s takovou tělesnou schránkou dokázal...klobouk dolů. Bylo to nepříjemě příjemné. ()

Wildchild8

Moje původní hodnocení byly 3*, protože film zas tak vynikající nebyl, ale po tom co tady předvádí Chris Bale + jeho příprava a hladovka na tuhle roli hodnocení zvedá na hvězdičky 4. FIlm se nese velice depresivní a temnou atmosferou, což není na škodu :) ()

tata22

Asi si tenhle film znovu nepustím. Nelze mu upřít vynikající herecké výkony, dobrou atmosféru i zajímavý příběh. Mám dokonce velmi rád sci-fi ale přeci jen se mi ta atmosféra zdála až příliš temná, a těch smutných událostí až příliš. ()

zekon

Největší šok byl z Baleova vzhledu. Celou dobu jsem byl přesvědčen, že to není možné, že je to trik. Co se týče filmu, bylo by to lepší kdyby za 1) to bylo na konci naprosto jasně souviselo všechno se vším a bylo vysvětleno vše co viděti bylo a 2) nebyl konec tak obyčejný. Vše tu již bylo řečeno. ()

J. K. Lister

Některé filmy jako Vetřelec, Mlčení jehňátek, Přelet nad kukačím hnízdem, 21 gramů, Mechanik nezestárnou. Vždycky se k nim vrátíme, protože mají v sobě něco temného a zároveň pravdivého, psychothrillery/horory, které nahlédnou člověku až do morku kostí, ukážou paralelní svět jiného člověka stejně jako u Mechanika trpící vidinami. Je to film, kdy nepoznáte, co je realita a co skutečnost, dokud nedojde v poznání pravdy, ať už se stává jakkoliv je hrozná, jak se dá v tomto psychologickém dramatu předpokládat. ()

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy