Mechanik

• Španělsko El maquinista (více)

Hrdina existenciálního hororu Trevor Reznik je osamělý, uzavřený a tichý mladý muž. Až na to, že vypadá trochu přepadle, vyhlíží jako tisíce obyčejných mladíků, kteří navečer přijdou z práce, často poklábosí se servírkou z kavárny a občas své jednoznačnější touhy uspokojují prostřednictvím profesionálky - a pak jdou spát. Trevor ovšem spát nejde - už rok totiž trpí nespavostí, která však nemá nic společného s banální insomnií, nutící vás uvařit si první kávu za rozbřesku. Fyzicky i psychicky vyčerpaný mladík, pracující v zatuchlé dílně u soustruhu, už celé měsíce bojuje s noční můrou, z níž se nelze probudit. Svou roli v ní hraje děsivá nehoda, již Trevor zavinil (nebo snad ne?), kolegové z práce, Trevorova oblíbená call girl Stevie, tajemný plešoun Ivan a sympatická číšnice Marie. Kdo z nich je však skutečný a nic nepředstírá? Je Trevor obětí nějaké podivné hry, nebo je on sám bezcitným manipulátorem? (oficiální text distributora)

Rockerman

Nevím,jestli Christian Bale zhubnul schválně kvůli filmu nebo je to jen počítačový trik,ale vypadá opravdu děsivě.Neméně děsivý je však celý film.Mrazivý thriller není nic,co by už tu nebylo,ale je to natočeno velmi dobře v ponurých šedivých barvách.Za takové filmy se Oscaři neudělují,Bale by si však za svou kreaci nějakou cenu zasloužil.Mám rád takové filmy,ve kterých teprve během filmu,ale častěji až na jeho závěr poznám oč vlastně běží.Kdo má rád tajemno, toto je film pro vás. Omlouvám se,ale teprve teď jsem si přečetl,že Christian Bale skutečně zhubl o 29Kg.To tedy klobouk dolů! ()

Shredo

Za herecký výkon a položenie sa do role aj za cenu až abnormálne vychudnutého človeka dávam klobúk dole Čo sa týka deja výborne spracovaný ponurý s rovnako položenou hudbou, ktorá dodáva tomu ten správny šmrnc. Hviezda dole len za záver, inak to mal ten film našliapnuté fakt dobre. ()

WillyMarks

Občas si říkám, co herec dokáže pro svou roli obětovat, Christian Bale obětoval 28,6kg, aby důvěryhodně zahrál svoji roli. Povedlo se, aniž by po něm režisér vyžadoval takovou ztrátu váhy. Přiznejme si, Trevor Reznik vypadá, jak chodící mrtvola a celý rok nespal, což se projevuje na jeho duševním zdraví, říkal jsem si, ale je tu jiný problém.... Nespavost se opravdu nevyplácí, což jsme mohli vidět už ve filmu Klub rváčů. Od začátku až do velice zajímavého finále jsem byl naprosto uchvácen situací, která se vyhrocovala. Paranoidní to příběh a ještě s temnou, smrtí páchnoucí atmosférou!!!! KevSpa : Christian Bale je ďábel -> ano to opravdu je, a na kost vyzáblý, vyděšený a zmatený......a o rok později? Batman začíná, kdy je zpátky ve formě a s pěkně vyrýsovanými svaly, to jest téměř neuvěřitelné..... "...teď chci jen spát..." A důvod proč nemohu dát 5* je ten, že i přes vynikající námět, z toho mohlo býti ještě něco malinko víc, mohlo to být ještě trošičku více rozvedenější a takový to snímek si zaslouží i delší stopáž..si myslím. hodně silné 4* ()

čmelda5

Takže zaprvé, musím to napsat, Christian Bale vypadal opravdu strašně- když se poprvé svlékl, nevěřila jsem vlastním očím. A zadruhé, prostě bomba. Celý film byl napínavý, netušila jsem, co dalšího přijde a co mě ještě čeká. Byla jsem napjatá a skoro jsem nedýchala. Ten konec byl nepředvídatelný (i když někteří tvrdíte opak, což trochu nechápu, ale budiž, asi jste jasnovidci, či co...)- aspoň já jsem teda překvapená byla. Zkrátka úžasnej film, bravurní Christian Bale, skvělá temná a ponurá atmosféra doplněná stejně temnou a ponurou hudbou. Není jiná možnost...5* ()

Iwiiik

Velmi dobře působící atmosféra tajemna, vytvořená kamerou, hudbou a naprosto věrohodným výkonem Christiana Balea, zachraňuje mnohé nedostatky, které jsou místy až obludné. Je to především nepříliš vybroušený scénář a dost otřepaná myšlenka, která má na svědomí fakt, že vás finále nepřekvapí, ani neohromí. Nebudu však chrlit kritiku, protože se mi anorektický Andersonův mechanik vcelku líbil. Drobně přes 70%. ()

GOREGASM

Psychologické leptání už tak fyzicky zdecimovaného Christiana Balea, doznívá v potřebných rezonancích i v hlavě diváka a není to jen one man show na hranici zdravého rozumu vychrtlého Chrise. Ten samozřejmě zvládá Reznikovu paranoiu se zápalem sobě vlastním, ale i Brad Anderson prokazuje odvahu, a přestože se jeho hra s divákem ke konci ocitá na tenké hranici podfuku, tísnivá a precizně budovaná atmosféra celého snímku jeho prohřešek kulantně retušuje. 80% ()

Octane

Mrazivý mysteriózní film v čele s mým nejoblíbenějším hercem. Věděl jsem, že někteří herci se snaží co nejvíce zapadnout do role, studují různé knihy nebo kompletně mění stravu a posilují, ale to co udělal Bale pro tuhle roli bylo až troufám si říct nebezpečné, zhubl necelých 29 kilo! Je vidět, že herectví prostě nebere jako nějakou brigádu, proto je pro mě ten nejlepší herec. Nespavost musí být děsná sviňa, každopádně je to kvalitní film, u kterýho si nejde odpočinout, musí se vnímat, aby člověk dokázal rozlišit co je fikce a co skutečnost.. ()

Wolvie

Jeden z oněch fantastických filmových zážitků, které jsou o to fantastičtější, že je předem vůbec neočekáváte. ()

Hubis_

Christian Bale zaslouží velkou poctu.Díky němu má film brutální nádech tajemna a ja si tenhle luxusní kousek neskutečně užíval.Jak tu někdo píše,že konec předvídal,tak já byl úplně vedle :) ()

jirkis

Zaprvé, Christian Bale mě nikdy nepřestane překvapovat. Dále, famozní herecké výkony, depresivní atmosféra, děsivé rozuzlení, psycho hudba...Vše, co bych od mysteriozního thrilleru mohl čekat. Před zkouknutím tohoto filmu jsem si nečetl žádné recenze, ani zkrácený obsah a jsem velmi rád. O to více jsem si tento film užil. ()

KNTRFKT

Ať už je to Patrick Bateman, nebo Trevor Reznik, oba Bale vyrobil dokonale, o tom žádná. Bateman je psychopat a sériovej zabiják, Reznik je insomniak. Jakožto správnej insomniak vypadá jako živej mrtvej, má pobledlou kůži, kruhy pod očima, z nocí si pamatuje jen strop, ovečky počítá do nekonečna, nemůže zabrat a to jediný, co si přeje, je spánek. Jenže, ten neni insomniakům dopřáván a tak je často najdete trojčit ve tři ráno před samoobsluhou, nebo třeba ve frontě na poštu. Nevýhodou toho, že můžete pracovat 24 hodin denně je pak ale to, že postupem času začnete vypadat jako lidská cigareta, už jen najít nějakýho toho tabákovýho bukanýra, aby vás vytáhnul jak zbytek Kofoly. Tohle všechno se ale Baleovi povedlo. Mně se během toho všeho otočil aspoň ttřikrát žaludek a kdybych jenom trochu chtěl, asi bych byl schopen vyskládat na talíř od snídaně až po večeři. Jenže, kromě excelujícího Kristiána na tom neni vůbec nic zvláštního, přiblblej, čitelnej příběh, postupně se rozvíjející šílenství jak hlavní postavy, tak diváka. Zkrátka stejne problém jako u Americkýho psycha. ()

Folky

Balea bych vychvaloval za jeho zápal pro roli spíš, než pro jeho herectví, protože předvedl kvalitní, ale ne kdovíjak pamětihodný výkon. To je ale jen poznámka na okraj. Jinak výborný thriller, s vynikající paranoidní atmosférou a super pointou. Neomrzí se ani po opakovaném zhlédnutí. ()

téra

Výborné drama s atmosférou, která by se dala krájet. Ano, jak už zde bylo několikrát řečeno, celý film je Vám jasné že něco nesedí a že nás čeká nějaký převrat, ale o to tady myslím ani tak nejde. Místo překvapení jak to ten pan scénarista zase vyšpekuloval, spíše přemýšlíte nad hlavní postavou a nad jeho "trápením" a říkáte si čeho je ten mozek schopen. Rozhodně mi přijde lepší nenápadná pointa, která slouží příběhu, než nějaký trojnásobný kotrmelec zoufalého scénáristy. ()

Xatrix

Mechanik asi nebude film pro kazdeho. Psychedelicky film prolinajicici sen a realitu, do toho neskutecne vyhubly Christian Bale a temna atmosfera, ktera nenecha vydechnout. Hra na obesence na lednicce, triprsty svarec Bob a dalsi podobne zahady, ktere vyusti v celkem zajimavy konec. Rad bych jeste jednou vyzdvyhnul uzasne ponurou atmosferu filmu a pevnou rezii bez zadnych zaskobrtnuti. Velmi depresivni psycho film. 9/10 ()

mutace

Téma stokrát obehrané !!! Jediné co v tomto filmu stojí za pozornost je kostnatý Christian Bale, zajímalo by mne, jak to udělali. Nezdá se mi pravdělodobné, ža by kvůli roli zabubnul takovýmto způsobem. ()

Grepfruit

Sakra kdyby to nebyl můj třetí film za sebou ve kterém hrdina trpí schizofrenií dal bych hvězdiček klidně pět, ale koukat několik hodin na samí schizofreniky člověka otupí... Ale i přes mou frustraci musí člověk smeknout před Christianem Baliem který vypadá jako kdyby ho zapomněli při prohlídce Osvětimi ()

illy.cz

Takový nenápadný film. Podle názvu jsem si myslel že to bude nějaký podřadný horor ale byl jsem hodně překvapen. Christian Bale, podle mě, ve své nejlepší roli. Už si ani nepamatuju film, který by byl takový koncert pro jednoho herce. ()

Márduk33

Po shlédnutí filmu jsem byl mile překvapen a s úsměvem na tváři jsem dával jasných 5 hvězd. Christian Bale je naprosto výborný herec, i zde prezentoval své skvělé herecké schopnosti a odhodlání (jeho váhu ve filmu mu opravdu nezávidím). FIlmem se line pochmurná atmosféra. Příběh filmu je skvěle propracovaný a inteligentní. Občas jsem se vlastně ztrácel, ale konec vše důstojně napraví. Myšlenka, se kterou film přišel, je asi to nejlepší, co lze na tomto filmu najít, proto také tento snímek vřele doporučuji. ()

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy