Moje velká indická svatba

• Velká Británie Bride and Prejudice (více)

Gurindera Chadha, uznávaná režisérka filmu Blafuj jako Beckham, se při natáčení zdokonalené společenské komedie Jane Austenové spojila s naprosto neočekávaným partnerem: hudební a taneční podívanou Bollywoodu. Výsledkem je nový pohled na nadčasový příběh o hledání lásky - převyprávěný tak jako nikdy před tím - s drzým humorem, okázalými tanečními scénami a svéráznou romancí bombajských kasovních trháků. Stejně jako v literární předloze i Moje velká indická svatba svede dohromady dva lidi s naprosto odlišnými názory, ale tentokrát jsou také z jiného konce světa. Doslova se v komedii plné barev, humoru a emocí střetává Východ se Západem. (oficiální text distributora)

allegria

Film, který naplní naše smysly, pastva pro oči: krásní lidé, překrásná indická krajina, ale především: neuvěřitelné barvy! A požitek i pro sluch - nádherná indická hudba. A ty tance, bože můj! Zážitek jako jeden z mála. Nemám ráda muzikály, ale tento si čas od času pouštím opakovaně a vždycky znovu mě potěší. ()

dwarf

Pro mě to byla skvělá zábava. Můj první bollywoodský film v hnusném deštivém dni. Navíc celkem svěže pojatý příběh Jane Austenové, který můžu vidět vždycky. Zvedlo mi to náladu. Navíc vůně Indie. Muzikálově to bylo milé. Hlavně první polovina, která se točila kolem svatebních oslav byla povedená. Některé scény pro Evropana trochu přeslazené, ale když se to bere jako žánr, tak fajn. ()

Vital

Zpívání se mi na tom líbilo i choreografie byla velmi hezká,ale nechápu,proč všichni ve městě,ať staří nebo mladí,zpívají anglicky a ne mateřčinou to sem jaksi nepochopil,ale líbí se mi postoj Aishwarya na politiku v Indii,ale zařadil bych to trošku do jiného žánru,ač v tady to sfinguje hlavní jiskření mezi dvouma hlavníma adeptama,a škoda že je zde celý snímek s dějem velmi okatý a příběh už několikráte baže nesčetněkrát opakovatelný z jiných romantických filmů,jestli si budete někdo chtít udělat hezký romantický večer,nedoporučuju tento snímek,pokud ovšem máte rádi předvýdatelný konec a spoustu průhledných maličkostí. ()

gizi

Rozhodně lepší než zpracování Pýcha a předsudek od Joe Wrighta z roku 2005, ovšem hlavní hrdina Darcy je zde stejně nemožný (nebo je to prostě tak blbě napsanou postavou?). Jinak je to typický Bollywood se vším všudy - tance, hudba, láska... 65%. ()

Brabíček

nečekal jsem Alexis Bledel, líbila se mi hudba ale jinak celkem průměrná romantika, pár nepovedených scén a někteří herci mě až vytáčeli. Za tu hudbu a Alexis dávám tři hvězdičky ()

Mort09

Zoufalý pokus oživit romantickou komedii muzikálovými prvky ala Bollywood. Výsledkem je uječená podívaná, plná přehnaně veselých, poskakujících postav, a mdlého děje. Film bych doporučil maximálně fanouškům Indických melodií. 10% ()

DK197

Na tomto snímku jsou dobré pouze dvě věci - hudební i taneční čísla a prostředí Indie. To se hodnotit vyšším počtem hvězdiček nedá. Děj i dialogy nic moc. ()

nemkatuli

Je to taková oddychovka. Nehledám v tom ani intelektuálno ani hloubku příběhu. Film se drží z části trochu křečovitě předlohy Austinové, ale tím do jakého prostředí je zasazený z něj dělá něco odlišného, prosyceného všemi těmi barvami teplým indickým sluncem, které z něj z něj přímo sálá. Mimo to musím říct, že se báječně kouká na Aishwaryu a Martina, prostě mám tenhle filmeček ráda no:). ()

andy60

Přišlo mi to jako zručně natočená telenovela, na kterou se sice hezky kouká, ale po skončení v člověku nic nezůstane. Hudba stejně sladká jako příběh, prostě film na jedno shlédnutí. ()