Moje velká indická svatba

• Velká Británie Bride and Prejudice (více)

Gurindera Chadha, uznávaná režisérka filmu Blafuj jako Beckham, se při natáčení zdokonalené společenské komedie Jane Austenové spojila s naprosto neočekávaným partnerem: hudební a taneční podívanou Bollywoodu. Výsledkem je nový pohled na nadčasový příběh o hledání lásky - převyprávěný tak jako nikdy před tím - s drzým humorem, okázalými tanečními scénami a svéráznou romancí bombajských kasovních trháků. Stejně jako v literární předloze i Moje velká indická svatba svede dohromady dva lidi s naprosto odlišnými názory, ale tentokrát jsou také z jiného konce světa. Doslova se v komedii plné barev, humoru a emocí střetává Východ se Západem. (oficiální text distributora)

dozana

Jiný pohled na tradiční pýchu a předsudek a musím říct, že mě osobně se líbil....všichni představitelé, mi přišli moc sympatičtí a celkové pojetí bylo dost zábavné...po tomto filmu se asi podívám na více indických filmů.... ()

Wishkah

Bolywoodsky přiblblou modernizaci Pýchy a předsudku ještě víc pohřbili čeští distributoři tím debilním názvem, který dnes dostává snad každý film o svatbě. Aspoň člověk ví, že když se chce vyvarovat nudné romantické komedii, tak si nemá pouštět nic co začíná slovem MOJE a končí slovem SVATBA ()

peetriss

Bollywoodský pokus o dobytí západních kin za asistence britských a amerických producentů. Už z mé předchozí věty je zřejmý hlavní kámen úrazu - bollywoodské charakteristické znaky jsou zde až nechutně načichlé západními prvky ve snaze jít co nejvíce na ruku západnímu divákovi. Vznikl tak pouze multikulturní hybrid působící jako kýč, pro tržební jistotu ještě zatraktivněný naroubováním na slavnou Pýchu a předsudek, což je tak trochu škoda. Jedním dechem však dodávám, že tento romantický muzikál si nekladl jiné ambice než uvolňujícím způsobem bavit a toto se mu především díky zajímavým hudebním číslům z indické části děje daří. Vlastně jsem se přímo nenudil a vlastně mě to ani příliš neiritovalo, navíc na bývalou Miss World Aishwaryi Rai se hezky kouká, takže ty tři mohu s klidným svědomím dát. P.S.: Pozdrav distributorovi SPI za další hloupý český titul parazitující na úspěchu filmové svatby řecké! ()

Angie91

Opět krásná Aishwarya Rai a mnoho dobrých tanečních a pěveckých scén, ale něco mi na filmu nesedělo. Asi vývoj děje, posloupnost nebo snad to rychlé měnění světu z Hollywoodu do Bollywoodu. Prostě slušních 60%. ()

AIMÉE

Tento film není jednak pro barvoslepé, jelikož by z něj logicky nic neměly, tady ty barvy totiž téměř tečou přímo z obrazovky, film také není ani pro zastánce klasické verze Pýchy a předsudku a ani to není nic pro cyniky a fajnšmekry libující si ve starém dobrém filmařském řemeslu. Jediné, co mohu na Bollywoodu obdivovat je jejich pozitivismus a s jakou vervou jejich filmy tvoří. ()

Marina111

Obľubujem najmä čienobiele filmy - a zrazu príde čosi také farebné, živé, veselé, vytrhne ma to z mojich existencialistických úvah, roztancuje ma to, očarí, podmaní si ma a naplní mi myseľ túžbou len tak sa zbaliť a najbližším lietadlom poletieť do Indie ... Tak toto presne sa mi stalo pri tejto milej, mimoriadne živej a sladko romantickej komédie, kde sa pretína to najlepšie z Bollywoodu s tým najlepším z Hollywoodu ... A čo sa (ne)podobnosti s pôvodnou verizou románu Jane Austen týka: u mňa vyhrala súčasná India, i keď aj Anglicko 18.storočia má (vo filmoch) svoje nesporné čaro ... ()

cherita

Multikulturní austenovská adaptace, která se na začátku tváří jako bollywoodská muzikálová šílenost a na konci jako americký romantický film. Právě kvůli té rozplizlé druhé polovině a mdlému Martinu Hendersonovi jsem chtěla stáhnout hodnocení na 2*. Jenomže Bride and prejudice je tak nechutně pozitivní a ve svém optimismu tak nechutně nakažlivý zážitek, že podprůměrnou známkou bych se mu za svou zlepšenou náladu zatraceně špatně odvděčila. ()

jorgus

prvni polovina za jasnych pet *,tempo se pak bohuzel zvolnilo a preslo na americky zpusob,kde urcita naivita indickych filmu vypadala skutecne naivne. Ale urcite hodne prijemna zabava,lepsi nez vetsina zapadnich filmu tohoto razeni:-) ()

Bozvav

s knižní předlohou Jane Austen to nemá sice mnoho společného, avšak nádherný vizuál, exotické barvy, hudba a tanec dodávají tomuto filmu kouzelný nádech. Děj prostý, avšak nenudí, herci i herečky krásní lidé. Za mne nadšení a 85%. ()

kacirek_

Příběh naprosto předídatelný, ale občas pěkné tanečky, sem tak pěkná písnička....Na jedno sobotní po obědě s bolavým bříškem a nožičkami akorát:-) ()

dakarin

Film sice chvílemi působí prvoplánově, dětsky a naivně, ale má určitě svoje kouzlo. Milý příběh zamilovaného mladého páru je lidsky uchopitelný. Film je veselý a na indickou notu barevný a roztančený. Nádherné záběry z Indie, Anglie i USA. Takový trochu netradiční rodinný oddechový film. ()

arkie

Film pre masochistov, ale dá sa to brať aj ako sranda. Neviem, ako to mysleli tvorcovia, ale je to "strašná" paródia na klasickú Jane Austenovú. Niektoré tanečné scény sú super, iné ohromujú svojou výpravou. Bollywood ako na dlani v anglickom znení. :) Na jedno pozretie, zvlášť ak máte nejaký dôvod k sebevražde - po tomto vás to prejde. ()

xKatiex

Celkom som sa bavila - a vždy lepšie Pride and Prejudice po indicky než klasika s pridaním zombíkov - tí stačia na papieri, ktorý znesie všetko :D. ()