Moje velká indická svatba

• Velká Británie Bride and Prejudice (více)

Gurindera Chadha, uznávaná režisérka filmu Blafuj jako Beckham, se při natáčení zdokonalené společenské komedie Jane Austenové spojila s naprosto neočekávaným partnerem: hudební a taneční podívanou Bollywoodu. Výsledkem je nový pohled na nadčasový příběh o hledání lásky - převyprávěný tak jako nikdy před tím - s drzým humorem, okázalými tanečními scénami a svéráznou romancí bombajských kasovních trháků. Stejně jako v literární předloze i Moje velká indická svatba svede dohromady dva lidi s naprosto odlišnými názory, ale tentokrát jsou také z jiného konce světa. Doslova se v komedii plné barev, humoru a emocí střetává Východ se Západem. (oficiální text distributora)

Martin741

Krasny pribeh, pri ktorom si dokonale odpociniem, a film pohladi po dusi aj takeho obstarozneho mentalneho invalida ako som ja! Silny priemer, malo chybalo do 4-tej hviezdy. 69 % ()

Aljak

Pride & Prejudice po indicky. To znie v podstate celkom lákavo a zaujímavo, no finálny výsledok žiaľ nie je až tak oslňujúci. Samozrejme, scenár vytovrený podľa predlohy Jane Austen je vynikajúci (to je nespochybniteľné), ale to prevedenie a splynutie s Bollywoodom nepôsobilo až tak dobre, ako by som čakal. Mne to celé pôsobilo také neprirodzené, a na Darcym nebolo nič takého, čo by mohlo Lalite až tak imponovať. Teda okrem jeho ušľachtilých úmyslov, no inak pôsobil veľmi nevýrazným a čudáckym dojmom (vôbec mi charakterovo nepasoval k takej dominantnej postave). Tie muzikálové vsuvky boli fajn, príjemne to oživili. Ale ani to nezachránilo celkový dojem, ktorý je u mňa viacmenej priemerný. Slabšie 3* ()

Andrea1717

Horších filmov som veľa nevidela. To že vo filme hrajú Indovia, neznamená že je to Bollywood. Hrozná miešanina štýlov od muzikálu WSS až po neviem čo. Koho takáto kombinácia napadla? Chvíľami som si nebola istá, či to myslia vážne, alebo je to nejaká dobre ukrytá paródia. Celá koncepcia je špatne, zle úplne na figu. Sorry Aish ani ty si to nevytrhla. ()

tomtomtoma odpad!

Pro mne je to jednoznačný filmový škvár! Jane Austen psala lacinou romantiku urozenějších vrstev pro urozenější ženské publikum. Gurinder Chadha naroubovala lehkovážný Bollywood na povrchní globální pop-kulturu. A výsledkem je odpudivý laciný brak, kde všichni jsou úspěšní a krásní a vše spěje do svého očekávaného konce v barevném reji půvabných žen bez obsahu v povrchnosti úpadku spotřební společnosti. Kam může směřovat žena v kulturním prostředí genderové nerovnoprávnosti, když je žena zároveň nejagresivnějším ochranitelem tradičního rozdělení společnosti? Dokáži ocenit půvaby krásných žen, ale co z toho, když vše je prázdné po vymývání mozků konzumní pseudokulturou. Hlavní postavou je mladá, půvabná a vzdělaná indická dívka z lepší vrstvy Lalita Bakshi (půvabná Aishwarya Rai Bachchan). Nejvíce ji popuzuje jakýkoliv negativní náznak o Indii jako zemi nevalné kategorie. Hrdá a inteligentní dívka se se svými předsudky musí dokázat vyrovnat. Hlavní mužskou postavou je mladý hoteliér a člen nejbohatší vrstvy William Darcy (sympatický Martin Henderson). Jeho nesmělost a bezradnost je vydávána za aroganci a pokrytectví. On jen nedokáže nalézt slova při pohledu na svojí živoucí bohyni. Z dalších rolí: starostlivá Lalitina matka s lpěním na tradicích Manorama Bakshi (Nadira Babbar), milující a trpělivý Lalitin otec Chaman Bakshi (sympatický Anupam Kher), Williamův zamilovaný a bohatý kamarád Balraj Bingley (Naveen Andrews), Lalitina starší sestra se stresem kolem přípravy svatby Jaya Bakshi (půvabná Namrata Shirodkar), úlisný a prospěchářský padouch Johnny Wickham (zajímavý Daniel Gillies), Balrajova elegantní sestra Kiran (půvabná Indira Varma), štěstí naleznuvší Lalitina nejlepší kamarádka Chandra Lamba (půvabná Sonali Kulkarni), popletený nešika, dobrák se záluskem na ženitbu a Lalitin příbuzný Kohli (příjemný Nitin Ganatra), Lalitiná nejmladší sestra s netradičním hadím tancem Maya Bakshi (Meghna Kothari), dychtivá a toužící Lalitna sestra Lakhi Bakshi (půvabná Peeya Rai Chowdhary), upřímná Williamova mladší sestra Georgina 'Georgie' Darcy (půvabná Alexis Bledel), či Williamova upjatá a povýšená matka Catherine Darcy (Marsha Mason). Je to pitomé, povrchní, laciné a nevkusné. Je to vrcholek úpadku hvězdy spotřební kultury. क्यों, बिल्ली क्यों? ()

BUD-SFIS

Hodne nove krve, hodne noveho pojeti pribehu, hodne barev, hodne hudby, hodne uchylny Kholi saab, hodne dobre ale skoda jen druhe poloviny. ()

sulimo odpad!

No nene, tohle bylo minimálně maximálně moc. Do půlky jsem si řikala, že to je parodie....pak mi došlo, že to myslí vážně, tak jsem si řekla, že pokud si chci zachovat vlastní duševní zdraví a úctu k Austenové, tak to vypnu...vypla. Budu dělat, že jsem to ani neviděla, protože tohle působí jak průjem barev se zvuky ze zoo. Aby se Vám to vůbec líbilo, tak se asi předpokládá, že o Jane Austenové jste nikdy neslyšeli, nikdy jste neviděli jediný film či seriál s názvem Pride and Prejudice a k tomu všemu Vám musí nutně zdegenerovat mozek pod nátlakem Vámi permanentně sledovanými Bollywoodskými trháky, které musíte milovat. No, já těmto vysokým požadavkům neodpovídám, takže bohudík mám tu soudnost tomu nedat jedinou hvězdu a po shlédnutí toho filmového průjmu v první půlce, si jdu propláchnout oči, uši a budu mlátit hlavou o zeď tak dlouho, dokud na tenhle odpad nezapomenu. NEKOUKEJTE NA TO!!!!!!! ()

Slavníkovec odpad!

Už dlouho jsme nedal čistý odpad! Tento film si to opravdu zaslouží. Nemám rád, když indická hudba potlačuje celkový dojem z filmu. U indického muzikálu, bohužel, se to považuje za samozřejmost. ()

misulka03

Nejedná se o film, který by si zasloužil, hodnocení 4*, ale já tento příběh miluju, at je v jakékoli podobě. A příběh od Jane Austenové zasazený do indického prostředí s úžasnou hudbou je velice originální a příjemné. Nemůžu si pomoci a své hodnocení ze 3 musím změnit na 4*. ()

andiek05

Pýchu a předsudek mám moc ráda, takže i tato verze se mi líbí. Samozřejmě se to vůbec nedá srovnávat s filmem z roku 2005 s Kierou Knightley a Matthewem MacFadyenem, ale je to pěkná oddechovka, i když občas některé scény působí ... možná bych řekla až trochu uměle. Ale ani muzikálně to není špatné. ()

plechulka

Vzhledem k tomu, že mne jak knižní předlohy, tak klasické inscenace čehokoli od Jane Austenové vždycky spíš nudily, tenhle bollywoodský způsob se mi zdá dost šťastným ozvláštěním. ()

Ewey

Opravdu příšerné...četla jsem několik recenzí a komentářů, veskrze hodnotících tento film průměrně a tak jsem doufala, že to zřejmě bude další, sice barevnější a rozjuchanější, ale snad povedené převedení mé oblíbené knihy na plátno, nic velkolepého ani nic strašného...ale promiňte tohle prostě strávit nedokážu, nevydržela jsem do konce. Nikdy jsem neodhalila a nikdy asi neodhalím to kouzlo Bollywoodu, všemi tak vynášené do nebes, na to prostě nemám žaludek. ()

Vilhelmína

Když jsem dvd s tímhle kouskem strkala do přehrávače měla jsem za to (tedy, přinejmenším jsem doufala), že se budu bavit stejně dobře, jako u filmu Moje tlustá řecká svatba. Bohužel, samotný název byl velice zavádějící. Po prvních minutách, stále doufajíc, že ty bláboly, klišé, barevné a taneční kreace, co se řítily z obrazovky jsou jenom nějakým VELKÝM nedorozumněním, jsem zatínala zuby a děkovala Prozřetelnosti, že u toho se mnou nesedí můj manžel a já se nemusím dívat ještě i na jeho výraz tváře a oči obrácené v sloup – co že si to jeho filmově vyšinutá žena zase pouští. Rozumějte mi – jsem romantik! Mám ráda filmy, u kterých můžu snít o lásce. Že dokáže překonat hranice, předsudky, nezměrnou bolest a dokonce i čas! Ale co je moc, to je moc. Proti tomuhle bollywoodskému nesmyslu mi přišly i romance Rosamundy Pilcherové jako slabý čajík, podávaný ve velmi, VELMI malých dávkách… Jedna hvězdička za modré oči "pana Darcyho". ()

Kroc

Výborná oddechovka, více písní a Shahrukh Khan a mohli bychom mluvit o docela podařeném Bollywoodském filmu :o) ()

widla

Ve filmu mi trochu vadil velký vliv, nejspíš z indické strany - za celý film jsme neviděli jediný polibek, romantické scény jak je dnes známe, se tady vůbec neobjevily. Některým to možná přišlo jako uvolnění od typických amerických "slaďáků", ale na mě to působilo tak nějak zvláštně. Film jako takový byl docela dobrý (indické tance, zpěvy - mooc hezký), ale trochu fádní, už v polovině se dalo odhadnout jak skončí! ()

Furciferka

Pýcha a předsudek na bollywoodský způsob...oranžové a roztančené...ale vlastně, proč ne? Škoda jen, že druhá půlka byla už přece jen trochu moc americká. ()

šalenka

z bollywodské projekce znám lepší filmy, tento mi příliš nesedl...zvlášť americký blondák s modrýma očima...prosím ne ;o( ()

Loki_17

Velice pěkný film kde se mi líbil muzikálové prvky a indické tance, mě uplně dostali, ale konec mě trochu z nadšení vyvdl tak proto 4 hvězdičky:) ()