poster

Smím prosit?

 • USA

  Shall We Dance

 • Slovensko

  Smiem prosiť?

 • Nový Zéland

  Shall We Dance

 • Velká Británie

  Shall We Dance

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2004, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ***

  Životem unavený Richard Gere ve schematické pohádce, která na několika dějových liniích selhává, jinde zase americké diváky poučuje o správných hodnotách. Tradičními klišé vystavěná story o stárnoucím muži, kterého to zavane (překvapivě) až do taneční školy – tam vykřesá naději pro tanečnici Paulinu (Jennifer Lopez, ať je jakkoliv půvabná, je mnohem lepší tanečnicí než herečkou) a do šedivého soužití s manželkou Beverly (Susan Sarandon je odsunuta někam za oponu) vnese svěží vítr. Shall We Dance mě rozhodně nedojal, nerozesmál, ale příjemně uběhl, elegantní Gere je přesvědčivý a jeho krokové kreace s přehledem doplňuje jeho široký úsměv, z kterého se stejně jako tomu bylo před pěti roky a stejně jako před patnácti roky podlamují nejedné divačce kolena!!(4.6.2007)

 • troufalka
  **

  Vykradený scénář japonského filmu Zatančíme si? http://www.csfd.cz/film/71749-smim-prosit/ Líbivější americká verze, která přesně kopíruje japonský příběh včetně děje, konkrétních scén i typu jednotlivých postav. Pokud milujete Richarda Gera i Jennifer Lopez a navíc ujíždíte na romantických filmech, budete nejspíš cvrkat blahem do textilu. Jedno ale filmu chybí - to docela zásadní. Japonci jsou totiž jiní než evropané nebo američani, rezervovanost a jistá topornost k jejich kultuře patří. Jednají víc dovnitř, méně dávají najevo emoce. Skutečnost, že je pár lidí odhodlá vyzkoušet něco nového a naprosto se odvázat u latinsko-americkcý tanců, které jsou pro jejich kulturu naprosto cizí je něco neskutečného!! Pokud toto téma někdo převlékne do amerického kabátku, zbaví film zcela jeho postaty.(7.3.2014)

 • nash.
  ****

  Víceméně věrný remake japonského originálu, který funguje navzdory přesazení do jiné kultury. Pohodová romantika, ve které kupodivu nejde o velkou lásku, ani nevěru, ani osudový vztah a přece je to stejně emotivní. Gere hraje probuzení unaveného řadového právníka příjemně nevtíravě, taneční scény jsou chytlavé a příběh příjemně nevyhrocený. Zkrátka přijemná odpočinková podívaná, ke keteré se člověk za čas rád vrátí...(24.2.2009)

 • Kaka
  ***

  Inteligentní a uměřená zápletka bohužel nemá výraznější tah a sílu a tudíž mi z toho vychází čisto čistý průměr. Richard Gere je famózní a pro podobné role jako stvořený. Další skvělá věc byla ta, že zde překvapivě nevadila Jennifer Lopez. Taneční scény jsou zručně natočeny a mají své společenské kouzlo, které ocení především starší diváci. Nekoná se žádná dramatická milostná zápletka či podobné eskapády viděné ve velké většině podobně romanticky laděných filmů. Vše se zde nese v pohodovém, "dospělejším" duchu a za pomoci fantastické kamery, krásných kostýmů a několika skutečně nezapomenutelných scén se dá u "Smím prosit" prožít docela příjemný večer.(2.11.2005)

 • herr_carter
  ****

  Mám teď sérii filmů, kde hraje božská JLO a stejně jako u předchozích, i tady nebudu plýtvat superlativy. Ona tu má jednak velkou výhodu v tom, že je bývalá profi tanečnice, takže hlavní zápletka filmu jí, co se týče nácviku, asi moc problémů nenadělala a jednak se prostě do těchto romantických filmů hodí. Slušně sekundují Richard i Susan a hodně překvapil zběsilý Tucci. Zapamatovatelnou momentkou pro mě zůstane i hudební stopa a nebeský Peter Gabriel s jeho Book of love.....................moje hodnocení = 8 z 10.(4.8.2015)

 • - Richard Gere si taneční kroky vyzkoušel už v největším hitu studia Miramax Chicago, kde také ztvárnil právníka. (imro)

 • - Snímek získal nominaci na Golden Satellite Award v kategorii Nejlepší původní píseň, konkrétně za „The Book Of Love Stephena Merritta“. (imro)

 • - Do Winnipegu se štáb přesunul z Toronta kvůli obavám z epidemie SARS, která tam propukla na začátku roku 2003. (imro)