Smím prosit?

Smiem prosiť?

Shall We Dance

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2004, 100 min

Nenáročný film o probuzené lásce k tanci, po jehož shlédnutí mám chuť se konečně nějaký společenský tanec naučit. John Clark (Richard Gere) má krásný a spokojený život a novou lásku v podobě vášně k tanci. Jeho žena Beverly (Susan Sarandon) předvede malou žárlivost. Další zajímavé postavy: slečna Mitzi (Anita Gillette), stará učitelka taneční školy, tanečnice Paulina (Jennifer Lopez), která v Johnovi probudila jeho novou lásku, Johnovi spolužáci v tanečních Chick (Bobby Cannavale) a Vern (Omar Benson Miller), bláznivě upovídaná tanečnice Bobby (Lisa Ann Walter) a Link Peterson (Stanley Tucci), Johnův kolega z práce a velmi vášnivý tanečník. Jednoduché, i trochu vtipné, navíc tak podnětné v chuti se naučit tančit.(2.6.2011)

Gere je (alespoň pro mě) sympatický, na Jennifer se dobře kouká (zvláště v těch upnutých věcech :-)) a Stanley Tucci perlí jednu hlášku za druhou. Bez něj by to bylo o jeden stupeň dolů. Tohle je zatraceně příjemný film a dost možná nejlepší tři hvězdy, které jsem kdy filmu udělil. Škoda některých slabých míst…(6.11.2009)

Takovýchto tanečních filmů je málo a "smím prosit" si nesmírně cením. Miluji tanec a ráda se na něj dívám. Je sice pravda, že filmová zápletka byla až příliš průhledná( líbil se mi konec!), nicméně oceňuji, že herci měli dost práce s trenováním tanečních sestav. Celkoě to na mě působilo sladce, (ale ne příliš. žádná cukrovka nehrozí:), něžně, romanticky a mile. Příjemná podívaná, na kterou se jistě každý podívá rád:) Richard Gere je neuvěřitelnej fešák, Jennifer Lopez je taneční talent a Susan Sarandon je skvělá jako ostatně vždycky:) Kdyby se tam netančilo, byl by to jen další z hromady nudných filmů, ale takto tomu dávám 5*...ikdyž vím, že se nechávám až příliš unést:)(22.12.2007)

Romantika s lehkým nádechem komedie určená spíše ženám. Gere se do takových rolí hodí, ale rozhodně natočil lepší filmy. Jennifer Lopez zde dokazuje, že je rozhodně lepší tanečnicí než herečkou a je celkem sympatické se na ní dívat. Celkově je ale tento film průměrný. Proto raději vezměte partnera a sami běžte své taneční umění předvést na parket. Možná se více pobavíte ...(29.9.2008)

Vetsina z nas je casem donucena se podridit rutinnimu stylu zivota a neni na skodu se z nej na par hodin tydne dostat. Nekonfliktni plus optimisticky ladeny filmecek se sympatickymi, ale herecky tapajicimi herci. Nesmim opomenout skvostni tanecni vystoupeni vsech ucinkujicich, coz je faktor, ktery filmu dava urcite grady. 55%(27.3.2006)

• - Snímek získal nominaci na Golden Satellite Award v kategorii Nejlepší původní píseň, konkrétně za „The Book Of Love Stephena Merritta“. (imro)

• - 40-ti milionový remake japonského filmu z roku 1996 měl premiéru 15. října 2004 a během prvních třech dní promítání vydělal 11,7 mil. dolarů. Celkově potom 58 milionů. (imro)

• - Jennifer Lopez má oproti Geremu dlouleté zkušenosti s tancem, začínala totiž jako „pozadí“ (doslova) v hudebních videoklipech. V současnosti je relativně úspešnou filmovou herečkou a ješte úspěšnejší zpěvačkou. (imro)