Smím prosit?

Smiem prosiť?

Shall We Dance

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2004, 100 min

Jako film na odreagování dobrý. Tedy aspoň pro mě. Zaujalo mě to už kvůli hereckému obsazení Jennifer a Richardovi. Jenomže mě zaujme kdejaká kravina, takže i ten příběh, který není moc originální. Prostě taková Americká pohádka, ikdyž zase jsem měl u konce trochu pochyby jak to vůbec dopadne, což přičítám k dobru.(7.2.2008)

Po dvaceti letech manželství, denodeního dojíždění do práce a celkově obyčejného života je John Clark (Richard Gere) tímto stereotypem již unaven. Jednoho dne spatří po cestě metrem školu tance, a u okna sedící učitelku (Jennifer Lopez), a rozhodne se zcela neočekávaně - začne se učit tančit. Společně s dalšími dvěma kolegy prochází výcvikem od prvních krůčků, až k úspěchům jak v taneční soutěži, tak i v oživení rodinného života... Pokud si chcete se svojí přítelkyní, manželkou, milenkou (nehodící se škrtněte) pustit nějaký stoprocentně romantický film, u kterého budete oba už od prvních minut vědět, jak vše skončí, a nebojíte se toho, že po shlédnutí tohoto filmu vás výše zmíněná bude nutit navštěvovat kurs tance, tak směle do toho. Ona bude dostatečně uspokojena romantickým pozadím příběhu, a vy - když už nic jiného - tak pozadím Jennifer Lopez. (Pokud jste žena, tak si v předchozím odstavci vyměňte Jennifer Lopez za Richarda Gere, jinak vše platí i pro Vás). Ale zpátky k filmu, docela příjemně se na něj kouká, z hereckého obsazení mne nejvíce zaujal metrosexuál Stanley Tucci, ale i soukromý detektiv Richard Jenkins, a koneckonců ani to tancování není vůbec špatné (říká člověk, který umí tak maximálně "šlapat zelí") :)(1.1.2013)

Film jsem viděla, ale musím přiznat, že jsem si ho neužila ... ne z důvodu, že by byl špatně natočený, ale nelíbil se mi námět. Chápu, že nevěra je bohužel součástí našeho života a protože se mě tato součást života kdysi dávno citelně dotkla, těžko jsem hledala příznivou náklonnost k hlavním postavám...(29.12.2011)

Mám teď sérii filmů, kde hraje božská JLO a stejně jako u předchozích, i tady nebudu plýtvat superlativy. Ona tu má jednak velkou výhodu v tom, že je bývalá profi tanečnice, takže hlavní zápletka filmu jí, co se týče nácviku, asi moc problémů nenadělala a jednak se prostě do těchto romantických filmů hodí. Slušně sekundují Richard i Susan a hodně překvapil zběsilý Tucci. Zapamatovatelnou momentkou pro mě zůstane i hudební stopa a nebeský Peter Gabriel s jeho Book of love.....................moje hodnocení = 8 z 10.(4.8.2015)

• Shit

Tohle bylo naprosto o ničem, ale naprosto totálně o ničem. Gere je tady takovej umělej, holt už to neni to co to bejvalo a že bych musel zrovna koukat na učení tance, to taky ne. Z nudy akorát vytrhávala podívaná na Jennifer Lopez, která je tady zase krásná a pěkně tvarovaná, ale to je trošku málo na to aby to byl dobrej film(28.12.2007)

• - Přímo z natáčení byly odcizeny šperky v hodnotě 4 000 dolarů, které ve filmu nosí Susan Sarandon. (imro)

• - Do Winnipegu se štáb přesunul z Toronta kvůli obavám z epidemie SARS, která tam propukla na začátku roku 2003. (imro)

• - Richard Gere si taneční kroky vyzkoušel už v největším hitu studia Miramax Chicago, kde také ztvárnil právníka. (imro)