Smím prosit?

• Nový Zéland

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2004, 100 min

• spikey1

Au, au au a ještě jednou au... první je za stárnoucího Gerea, Pretty Woman už prostě nikdy nenatočí. druhé au je za Jennifer Lopez, za její herectví, pozadí a vůbec za ní celou, pachtící se po tom být skvělá herečka. třetí au je za Sarandon, která tohle nemá za potřebí a poslední au je za celý ten film plný tupého humoru z tanečního parketu a hrůzného příběhu o tom jak se krize středního věku dá zvládnout jako v pohádce.... au!(30.6.2010)

Venuša Lopezová tancovala ako o dušu, no i keď jej epizódy s Gereom boli čarovné, v rámci celkového príbehu to bola zle napísaná, zbytočná postava a do popredia sa tak dostávajú postavy vedľajšie. Keby sa režisér viac venoval vsťahu Gere + Sarandon mohla by jeho ináč sľubná romantická komédia vyznieť presvedčivejšie.(6.10.2006)

• Kratoc

Mě by zajímalo, kam se jako podělo těch 50 mil. USD rozpočtu. R. Gere musí být sakra drahý herec. Celé je to takové nasládlé o krásné neznámé a statném (byť již postarším) chlapíkovi. Film natočen za jediným účelem - aby dámy před plátnem vzdychaly nad úžasným R. Gere - i proto je ten jeho vztah spíše platonický, aby divačky mohly nadále toužit :)(13.10.2010)

Nenáročný film o probuzené lásce k tanci, po jehož shlédnutí mám chuť se konečně nějaký společenský tanec naučit. John Clark (Richard Gere) má krásný a spokojený život a novou lásku v podobě vášně k tanci. Jeho žena Beverly (Susan Sarandon) předvede malou žárlivost. Další zajímavé postavy: slečna Mitzi (Anita Gillette), stará učitelka taneční školy, tanečnice Paulina (Jennifer Lopez), která v Johnovi probudila jeho novou lásku, Johnovi spolužáci v tanečních Chick (Bobby Cannavale) a Vern (Omar Benson Miller), bláznivě upovídaná tanečnice Bobby (Lisa Ann Walter) a Link Peterson (Stanley Tucci), Johnův kolega z práce a velmi vášnivý tanečník. Jednoduché, i trochu vtipné, navíc tak podnětné v chuti se naučit tančit.(2.6.2011)

Smím prosit? je takový malý filmeček bez výraznějšího konfliktního děje, jehož hlavní myšlenkou i tažnou silou zůstává láska k tanci. A ta je předvedena s dětskou hravostí a dospělou elegancí, že má člověk po skončení filmu chuť zatančit si na ulici a zaběhnout na nejbližší kurz. Postavy nejsou ničím víc, než pouhými rozvrženými žánrovými figurkami, ale jsou dobře obsazené (tedy až na Gereovu dceru). Jednoznačným vrcholem filmu je vášnivá taneční scéna, která přichází zhruba ve dvou třetinách. Velmi příjemný film o lásce k tanci...(14.3.2005)

• - Jennifer Lopez má oproti Geremu dlouleté zkušenosti s tancem, začínala totiž jako „pozadí“ (doslova) v hudebních videoklipech. V současnosti je relativně úspešnou filmovou herečkou a ješte úspěšnejší zpěvačkou. (imro)

• - 40-ti milionový remake japonského filmu z roku 1996 měl premiéru 15. října 2004 a během prvních třech dní promítání vydělal 11,7 mil. dolarů. Celkově potom 58 milionů. (imro)

• - Přímo z natáčení byly odcizeny šperky v hodnotě 4 000 dolarů, které ve filmu nosí Susan Sarandon. (imro)