Smím prosit?

Smiem prosiť?

Shall We Dance

Drama / Romantický / Komedie

USA, 2004, 100 min

Vynikající oddechový film, po kterém jsem měl opravdu chuť vstát a s někým si zatancovat nějakej latinskoamerickej tanec. Pod pojmem americká romantická komedie si vždy představím něco obludně přeslazeného, ale tenhle film je velice střízlivý a postavy nenuceně vtipné. Skoro po celou dobu sledování filmu mi z tváře nezmizel úsměv - ale možná, že to je tím, že mě to tancování taky docela bere.(5.3.2006)

• Nancy

Tanec miluji, takže jsem byla s námětem celkem spokojená, Richard Gere je docela pěkný chlap, takže bylo na co (na koho) koukat a je to i celkem inteligentní komedie. Herecké výkony (bohužel) průměrné a ani Jennifer Lopez mi nepřišla tak docela tragická jako většinou. Jen kdyby to nebyla taková úděsná nuda. Kromě docela povedených tanečních scén a pár vcelku vtipných hlášek nebo scének (jejichž původcem je většinou nesympatická obézní tanečnice) zde opravdu nebylo nic zábavného a tak se z toho stává opět další tuctový americký remake, kterým se opět dokáže, že Hollywood není dokonalý a nemůže natočit jakýkoli film báječně (i když tady to bylo spíš tou mentalitou Američanů/Japonců).(24.3.2005)

Klasická americká romantika. Působí příjemně, oddechově, ale měl jsem pocit, že něco podobného, s podobnými, ba přímo stejnými herci jsem už viděl. Po roce jsem si ani nevybavil, o čem ten film je. A to název hodně napovídá:-) Takže jednou taneční lekce stačily, ale podruhé jsem už zadaný. Zlatá šedesátá.(7.2.2009)

Jako film na odreagování dobrý. Tedy aspoň pro mě. Zaujalo mě to už kvůli hereckému obsazení Jennifer a Richardovi. Jenomže mě zaujme kdejaká kravina, takže i ten příběh, který není moc originální. Prostě taková Americká pohádka, ikdyž zase jsem měl u konce trochu pochyby jak to vůbec dopadne, což přičítám k dobru.(7.2.2008)

Ať se o tomhle filmu snažím přemýšlet z jaké strany chci, tak na něm nenacházím žádné chyby. Což je trochu mrazivé, vzhledem k faktu, že jde o obyčejnou romantickou hudební komedii... Ale prostě má něco do sebe a nebojím se to nazvat nábojem rozsahu Luhrmannova Strictly Ballroom. Konečně, když se v 90. roce rozdávala radost skrze Pretty Woman, tak já jsem si tehdy vzala jen Richarda ;)(11.9.2009)

• - Snímek získal nominaci na Golden Satellite Award v kategorii Nejlepší původní píseň, konkrétně za „The Book Of Love Stephena Merritta“. (imro)

• - Richard Gere si taneční kroky vyzkoušel už v největším hitu studia Miramax Chicago, kde také ztvárnil právníka. (imro)

• - Jennifer Lopez má oproti Geremu dlouleté zkušenosti s tancem, začínala totiž jako „pozadí“ (doslova) v hudebních videoklipech. V současnosti je relativně úspešnou filmovou herečkou a ješte úspěšnejší zpěvačkou. (imro)