Advokát John Clark žije spokojeně se svou manželkou Beverly a dvěma dětmi. Přichází však krize středního věku a Johnovi začne vadit jeho životní rutina, chce víc. Během svých cest metrem domů si několikrát povšimne Taneční školy slečny Mitzi, v jejímž okně stojí neznámá dívka. Touží ji poznat, a proto se ke slečně Mitzi zapíše do kurzu tance. Ve škole, která se tak tak drží nad vodou, dělá dívka z okna Paulina druhou lektorku. Tanečnice Bobbie, která touží zúčastnit se chicagské soutěže, Johnovi prozradí, že talentovaná Paulina se dostala až do finále světové taneční soutěže, ale hned nato se s přítelem a partnerem rozešli. John si všimne, že v kurzu tančí v převlečení i jeho kolega z práce Link Peterson. Ten se mu svěří, že sní o veřejném tanečním vystoupení. Jednou se John osmělí a pozve Paulinu na večeři. Paulina mu odpoví, že se zásadně se žáky školy nestýká. Dodá, že jestli má zájem jen o ni, ať do kurzu nechodí. John si uvědomí, že chce skutečně tancovat. Mitzi ho přemluví, aby s Bobbií vytvořili pár pro chicagskou soutěž... Beverly zatím nechápe, proč chodí její manžel tak pozdě domů. Když se jí kolegyně svěří s nevěrou svého manžela, začne Johna podezřívat a najme si detektiva Devinea. Ten zjistí, že se John učí tancovat, a sdělí to Beverly. Beverly se dotkne, že jí o tom John neřekl, a začne se doma tajně učit tančit. Devineovi řekne, že už jeho služby nepotřebuje. Ve škole zatím všichni trénují na soutěž. Johnovi nejdou latinské tance, a tak požádá Linka, aby je s Bobbií nacvičil, John zůstane u klasických. Paulina se Johnovi omluví, že nepřijala jeho pozvání. Svěří se mu, že žije jen pro tanec. Vezme Johna večer do školy a pomáhá mu vypilovat soutěžní tanec. Detektiv Devine, který se příjde na soutěž podívat, pozve také Beverly a Johnovu dceru Jennu. Link s Bobbií v latinských tancích postoupí do finále. Johnovi se klasika s Bobbií také daří – až do chvíle, kdy John zaslechne povzbuzování Jenny. Přestane se soustředit a Bobbie nešťastně upadne... John běží za Beverly, ale ta mu vyčte, že jí nic neřekl. John do taneční školy přestane chodit. Od Linka se pak dozví, že Paulina odjíždí do Anglie a zve ho na večírek na rozloučenou... (TV Prima)

Trailer

k212

Smím prosit je neškodný oddechový film, který je koneckonců i komedií, a kupodivu ne rádoby komedií zaobalenou ve sladké limonádě milostných frází (což si zřejmě řada diváků dokázala lehce představit, pokud přihlížím k onomu jakoby páru Gere-Lopezová). A právě ona nezávadnost -hnusné slovo, ale jiné těžko nalézt- v intencích milostných nás přenáší k oné komice, kterou hlavně zastupuje řada vedlejších postav, počínaje ztřeštěným latinářem-právníkem v paruce a konče manželkou, která si najímá detektivy, aby odhalili pravou podstatu manželových pozdních návratů. No a pak je tu ona vážnější část reprezentována hrdinovým vnitřním komentářem a zarytě smutnými pohledy zhrzené tanečnice, nic proti, ale to předchozí bylo přece jen o stupínek lepší. Smím prosit je nenápadný optimistický film, a ač jsem neviděla japonskou předlohu (která má asi trochu jiné aspirace dané odlišnou kulturní mentalitou), oblíbila jsem si ho. ()

Drc

Klasická romantická komedie z tanečního prostředí s v podstatě hvězdným obsazením. Richard Gere jako postarší švihák je pro takové role jako zrozený a i ostatní představenstvo mu úspěšně sekunduje. Budete se u toho bavit, zasmějete se a pro posezení ve dvou je to ideální film. Samozřejmě, žádného překvapení se nedočkáte, ale jako nenáročná podívaná tento film rčitě zaboduje. ()

cab

Vetsina z nas je casem donucena se podridit rutinnimu stylu zivota a neni na skodu se z nej na par hodin tydne dostat. Nekonfliktni plus optimisticky ladeny filmecek se sympatickymi, ale herecky tapajicimi herci. Nesmim opomenout skvostni tanecni vystoupeni vsech ucinkujicich, coz je faktor, ktery filmu dava urcite grady. 55% ()

Streeper

Film s úžasnou atmosférou, díky které vás vtáhne do příběhu a máte chuť tančit společně s herci nebo se hned po shlénutí přihlásit na nějaké taneční lekce. Velkou část na tom nese Richrad Gere, díky jeho postavě vidíme, jak ho tanec dělá šťastným a uvolněným a vyvede ho z nudného stereotypu. Navíc se mu trochu pomotá hlava díky JLo, ale stále zůstává věrný manželce. V tom mi trochu to dramatično chybělo, protože to utíká jen v jedné lince. ()

Dever

Soundtrack Gabriel Yared: 1. Sway - The Pussycat Dolls [3:12] ,2. Santa Maria (Del Buen Ayre) - Go Tan Project [5:58] ,3. Happy Feet [2:46] ,4. Espana Cani [2:13] ,5. I Wanna (Shall We Dance) - Gizelle D'Cole/Pilar Montenegro [3:28] ,6. Perfidia [2:50] ,7. Under the Bridges of Paris [3:01] ,8. Moon River [1:03] ,9. Andelucia [1:41] ,10. Book of Love - Peter Gabriel [3:36] ,11. L Train [2:03] ,12. I Could Have Danced All Night - Jamie Cullum [3:24] ,13. Wonderland - Rachel Fuller [3:15] ,14. Shall We Dance [2:34] ,15. Let's Dance - Mya [4:05], ()

• Snímek získal nominaci na Golden Satellite Award v kategorii Nejlepší původní píseň, konkrétně za „The Book Of Love Stephena Merritta“. (imro)
  • 40-ti milionový remake japonského filmu z roku 1996 měl premiéru 15. října 2004 a během prvních třech dní promítání vydělal 11,7 mil. dolarů. Celkově potom 58 milionů. (imro)
  • Přímo z natáčení byly odcizeny šperky v hodnotě 4 000 dolarů, které ve filmu nosí Susan Sarandon. (imro)