Advokát John Clark žije spokojeně se svou manželkou Beverly a dvěma dětmi. Přichází však krize středního věku a Johnovi začne vadit jeho životní rutina, chce víc. Během svých cest metrem domů si několikrát povšimne Taneční školy slečny Mitzi, v jejímž okně stojí neznámá dívka. Touží ji poznat, a proto se ke slečně Mitzi zapíše do kurzu tance. Ve škole, která se tak tak drží nad vodou, dělá dívka z okna Paulina druhou lektorku. Tanečnice Bobbie, která touží zúčastnit se chicagské soutěže, Johnovi prozradí, že talentovaná Paulina se dostala až do finále světové taneční soutěže, ale hned nato se s přítelem a partnerem rozešli. John si všimne, že v kurzu tančí v převlečení i jeho kolega z práce Link Peterson. Ten se mu svěří, že sní o veřejném tanečním vystoupení. Jednou se John osmělí a pozve Paulinu na večeři. Paulina mu odpoví, že se zásadně se žáky školy nestýká. Dodá, že jestli má zájem jen o ni, ať do kurzu nechodí. John si uvědomí, že chce skutečně tancovat. Mitzi ho přemluví, aby s Bobbií vytvořili pár pro chicagskou soutěž... Beverly zatím nechápe, proč chodí její manžel tak pozdě domů. Když se jí kolegyně svěří s nevěrou svého manžela, začne Johna podezřívat a najme si detektiva Devinea. Ten zjistí, že se John učí tancovat, a sdělí to Beverly. Beverly se dotkne, že jí o tom John neřekl, a začne se doma tajně učit tančit. Devineovi řekne, že už jeho služby nepotřebuje. Ve škole zatím všichni trénují na soutěž. Johnovi nejdou latinské tance, a tak požádá Linka, aby je s Bobbií nacvičil, John zůstane u klasických. Paulina se Johnovi omluví, že nepřijala jeho pozvání. Svěří se mu, že žije jen pro tanec. Vezme Johna večer do školy a pomáhá mu vypilovat soutěžní tanec. Detektiv Devine, který se příjde na soutěž podívat, pozve také Beverly a Johnovu dceru Jennu. Link s Bobbií v latinských tancích postoupí do finále. Johnovi se klasika s Bobbií také daří – až do chvíle, kdy John zaslechne povzbuzování Jenny. Přestane se soustředit a Bobbie nešťastně upadne... John běží za Beverly, ale ta mu vyčte, že jí nic neřekl. John do taneční školy přestane chodit. Od Linka se pak dozví, že Paulina odjíždí do Anglie a zve ho na večírek na rozloučenou... (TV Prima)

Trailer

Shit

Tohle bylo naprosto o ničem, ale naprosto totálně o ničem. Gere je tady takovej umělej, holt už to neni to co to bejvalo a že bych musel zrovna koukat na učení tance, to taky ne. Z nudy akorát vytrhávala podívaná na Jennifer Lopez, která je tady zase krásná a pěkně tvarovaná, ale to je trošku málo na to aby to byl dobrej film ()

novoten

Tanec je dobrý. Tanec je pro někoho smysl života. Tanec pomůže najít cestu ke spokojenosti, k vztahové harmonii a duševní rovnováze sebe sama. Až doposud vše v pořádku. Ale aby bylo v pořádku všechno, nesměl by se nad vším tím zpoceným (a později mile pozlaceným) pohybovým cvrkotem vznášet nesnesitelný rodinný stereotyp plný melodramatických zamyšlení a zdlouhavých komplikací. A v neposlední řadě by objektem touhy a hlavně prostředkem k dosažení vší té pohody nesmělo být hispánské pružné, ale těžko opracovatelné dřevo. ()

Hal_Moore

Jennifer Lopezovou jako herečku moc nemusím. Ale tady se mi líbila a tančila jako někdo z jiného světa. Richard Gere zahrál fantasticky, i když v Chicagu zahrál ještě lépe. Stanley Tucci byl výborný, jako vždy. Na film se urychleně podívejte. Já se zítra musím kouknout znovu. Ještě více takových filmů, pls. ()

Jara.Cimrman.jr

"Po počátečním šoku z toho, že podílový fond dostane pes a předplatné do opery zahradník, se dostaví pocit, že všechno je konečně jasné." Kdybych již nebyl králem parketu, tak se po zhlédnutí tohoto snímku hned přihlásím do tanečních. Co na tom, že králem parketu se stávám jen díky svejm ostrejm loktům, který ostatní páry posílají na chirurgii, protože já tančím sice jen z donucení, ale s nadšením. Sice nevěřím na pohádky o tom, že tancem se vyřeší manželská krize, ale s Johnem, Vernem, Chickem a samozřejmě Paulinou se do tančení dá vrhnout s radostí. A samozřejmě s "vlasáčem" Linkem, kterej usadil drzou černošku do sesle tak suverénním tanečním kouskem, že se to musím taky naučit. ()

Dever

Soundtrack Gabriel Yared: 1. Sway - The Pussycat Dolls [3:12] ,2. Santa Maria (Del Buen Ayre) - Go Tan Project [5:58] ,3. Happy Feet [2:46] ,4. Espana Cani [2:13] ,5. I Wanna (Shall We Dance) - Gizelle D'Cole/Pilar Montenegro [3:28] ,6. Perfidia [2:50] ,7. Under the Bridges of Paris [3:01] ,8. Moon River [1:03] ,9. Andelucia [1:41] ,10. Book of Love - Peter Gabriel [3:36] ,11. L Train [2:03] ,12. I Could Have Danced All Night - Jamie Cullum [3:24] ,13. Wonderland - Rachel Fuller [3:15] ,14. Shall We Dance [2:34] ,15. Let's Dance - Mya [4:05], ()

• Richard Gere si taneční kroky vyzkoušel už v největším hitu studia Miramax Chicago, kde také ztvárnil právníka. (imro)
  • 40-ti milionový remake japonského filmu z roku 1996 měl premiéru 15. října 2004 a během prvních třech dní promítání vydělal 11,7 mil. dolarů. Celkově potom 58 milionů. (imro)
  • Přímo z natáčení byly odcizeny šperky v hodnotě 4 000 dolarů, které ve filmu nosí Susan Sarandon. (imro)