První část volné trilogie o trampotách dvou osiřelých sourozenců, třináctileté Alenky a třiadvacetiletého Zbyňka, vychází ze zvláštních situace rodiny, v níž si sourozenci navzájem musí nahradit rodiče. Bratr by se rád oženil, ale brání mu ohled na sestru, která na něm lpí a žárlí na všechno kolem něho. Přivádí tedy do bytu svou dívku Kateřinu, kterou má rád, jako podnájemnici... Hra autorů Vojtěcha Měšťana a Rudolfa Ráže Podnájemníci v režii Františka Filipa získala na MTF Zlatá Praha v roce 1977 Cenu za nejlepší komedii. (Česká televize)

blackrain

Krásný herecký koncert, ve kterém nejvíce zazářila Ivana Andrlová. Ta strčila Hanzlíka a Kolářovou do kapsy. Zase jsem měla ten zvláštní pocit, že autor nebo tedy v tomto případě autoři museli opisovat z naší rodiny, protože jsme se v tomhle příběhu našli. Ale, řekla bych, že se tu musí najít každý, kdo má sourozence a nebo ten, který řeší podobný případ. ()

Necrotongue

Mezi herečky, které přímo bytostně nesnáším, patří dlouhodobě i Ivana Andrlová, o to víc mě překvapilo, že mi v tomto případě vůbec nevadila, dokonce bych řekl, že mě hodně bavila. A dost. Větší pochvaly už se ode mě dočkat nikdy nemůže. Osvědčené duo Hanzlík/ Kolářová tradičně nezklamalo, takže jsem viděl naprosto pohodovou záležitost, u které jsem se nenudil, a jsem z toho upřímně překvapený. ()

IvonaK

Ivana Adrlová svoji dětskou roli zahrála výborně. Jsem tam ráda že se před touto herečkou nezavřely dveře jako u mnoha dětí které si vyzkoušeli za svůj život jednu roli a pak se na ně zapomnělo. Taková svérázná, chytrá, pečlivá holka která dokáže postavit svého o hodně staršího bratra do latě je opravdu unikát. Ikdyž to bylo samozdřejmě jenom zahrané. Ale co bylo na filmu zlaté a moc se mi líbilo, bylo jak se k němu večer přitulila a Hanzlík ji dával najevo že ji má nějákým způsobem velice rád ikdyž mu přišla někdy otravná. ()

duddek

Milý televizní film, který táhne šestnáctiletá debutantka Andrlová. Skoro celý se odehrává v jednom bytě a spíš než komedie je to podle mě takové malé sourozenecké drama (řeší se samé vážné věci jako lež, důvěra, život bez rodičů, pochyby, zklamání, frustrace, neschopnost připustit vlastní chybu a podobně). Upovídaná Alenka ale tuhle serióznost úspěšně nabourává. P. S. Můžeme zde zalechnout melodie tehdy aktuálních hitů - Alenka si zpívá "Blonďáka s červenou bugatkou" (N. Urbánková, 1973), Zbyněk si zase brouká Gottovu "Je, jaká je", tehdy jen rok starou. "To je tim, že má tatínka a maminku a nikdy se o nic nemusela starat." ()

otík

První díl trilogie televizních komedií "Podnájemníci", "Otec nebo bratr" a "Dopis psaný španělsky". Velmi příjemná a poklidná kratší komedie s mladičkou Ivanou Andrlovou v roli sestry staršího bráchy Hanzlíka, který se snaží do této osiřelé rodiny přivést svou milou Danielu Kolářovou. Není to komedie k popukání, ale především její vyvrcholení je velmi vtipné a zábavné. Hudba: Jiří Bažant & Jiří Malásek ()

• Ivaně Andrlové bylo v době, kdy hrála žačku základní školy, už 16 let. (M.B)