Reklama

Reklama

Všechny mé dopisy spal

  • Švédsko Bränn alla mina brev (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Milostný vztah, který vzplane v tomto vášnivém dramatu, má nečekané následky. Podmanivý příběh, založený na skutečných událostech, propojuje tři časové linie a ukazuje vlny vášně, žárlivosti a hněvu, vznikající v mezilidských vztazích a zasahujících celé generace. Ústřední postavou je Karin Stolpe, jež na svých bedrech nese celou šířku příběhu, odehrávajícího se ve 30. letech 20. století. Film zobrazuje její složitý vztah s manželem Svenem Stolpem a vášnivý milostný vztah s Olofem Lagercrantzem. Jak její rozhodnutí ovlivní budoucí generace? (Film Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (9)

Azurose 

všechny recenze uživatele

Tento snímek už má hromadu pozitivních ohlasů z festivalů po celém světě. Naprosto to chápu. Příběh pojednávající o manželském páru a milenci dostáváme hned ve dvou rovinách - v pohledu do minulosti a do přítomnosti. Tyto linie se krásně prolínají a prohlubují celé palčivé téma filmu. Snímek je přehlídkou odporné mužské dominance nad ženami a dilematem, zda být s milujícím manželem tyranem nebo milounkým milencem bez ambicí. Okouzlující soundtrack jen pomáhá k prožitku filmu. Film ocení především fanoušci filmů podle skutečného příběhu a fanoušci švédské produkce z roku 2022, protože je film hvězdně obsazený. ()

angel74 

všechny recenze uživatele

V podstatě každá složka tohoto švédského filmu dosahuje velmi vysokých kvalit, ať už se jedná o samotný příběh nepostrádající jisté prvky tajemna a napětí, mistrné režijní vedení herců, poutavou kameru, bohatou dobovou výpravu nebo podmanivý hudební doprovod. Přesto se dříve či později divák začne nudit. Možná by nebylo od věci snímek trochu zkrátit. (65%) ()

Reklama

blondboss 

všechny recenze uživatele

Klasická vzťahovka, ktorá pomerne vyčerpávajúcim spôsobom rozoberá milostný trojuholník a plusom ostáva, že jeho základom je skutočný osud. Podobných snímkov som ale už videl mnoho a ani tento akosi nepriniesol nejaký zásadný zapamätateľný moment, pri ktorom by som si povedal, že aha, tak toto je iná káva. Preto len ľahko nadpriemerné hodnotenie, ale ako žánrovka je to fajn. 65 % ()

dalia 

všechny recenze uživatele

Napínavý retrospektivní film, který se odehrává ve třech časových rovinách, v nichž postupně odhalujeme dávnou historii jedné rodiny. Film má přesvědčivou dobovou atmosféru, výborně zvolenou hudbu a věrohodné herecké výkony. Postavy jsou rozporuplné, všechny mají své chyby a slabosti, takže působí věrohodně. Skutečnost, že oba sokové - spisovatelé po celý zbytek života přiživují vzájemnou zášť prostřednictvím svých děl navíc znemožňuje zúčastněným se od minulosti odpoutat. ()

Autenticita 

všechny recenze uživatele

Takhle. Já mám tyhle vztahovky,  do kterých je přimíchaný nějaký ten psychopat, fakt ráda. Tato má ty plusy, že chování postav má celkem uvěřitelnou logiku, a že se divák dozví i důvody, pro které hlavní hrdinka se svým poněkud vyšinutým chotěm setrvává (i když za to sebezapření platí vysokou cenu). Kamera, hudba úplně v pořádku a já tomu nemám co vytknout, takže za mě plný počet. A že ty postavy nejsou moc sympatické? No, nejsou. A co? Chovají se prostě jako lidi a ne jako z feel good vybájené slečinky. Takže, tenhle film se nebude líbit každému, ale já jsem ráda, že se občas něco takového natočí. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (1)

  • Karin Stolpe (Asta Kamma August) bývá ráda bosa. V posledním záběru filmu, který je natočen z dálky, si lze všimnout, že postava nemá boty a drží je v rukou. (Azurose)

Reklama

Reklama