Tři do páru

• Česko Domov na konci světa (více)

Film zaznamenává životy Bobby a Jonathana, dvou přátel z dětství, kteří se potkají na předměstí školy v Ohiu. Od okamžiku, kdy se potkají, jsou Bobby a Jonathan nerozdělitelní. Pro Johnathana je nekonvenčí Bobby spojením se světem ve větším rozměru. Pro Bobbyho představuje Jonathanova rodina a především jeho matka Alice určitý druh stability, kterou sám nikdy nepoznal.V průběhu dospívání vyrůstají odděleně jen proto, aby se opět potkali v New Yorku, kde, společně s lehkomyslnou Clare, vytvoří nový druh rodiny. Nyní se však objevuje otázka: dokáží žít v podivném trojúhelníku, tak aby nebylo zničeno jejich přátelství? Film je založen na knize Michaela Cunninghama, vítěze Pulitzerovy ceny za ro-mán Hodiny, který také napsal scénář, snímek pohlíží na to, co vnímáme jako lásku, závazky a loajalitu. Zabývá se taktéž především otázkou role rodiny a ukazuje nám její pravou podstatu. (oficiální text distributora)

ifes

Podivně, zvláštní film. Herecké výkony jsou dobré, obzvláště Collin předvádí jak je nadprůměrným hercem. Hudba je též dobře zvolená, avšak druhá polovina filmu je slabší. Celkově slabší 4* ()

sanikope

V tomto prípade som mal pocit akoby som asi čítal úplne inú knihu. Ani sa mi nechce veriť že si Cunnigham napísal scenár k tomuto filmu sám. Buď sa uťal alebo to rejžo neutiahol. Pamätám si ako ma pred rokmi táto kniha hriala počas studených zimných večerov. Film sa však atmosférou (najväčší problém) nepribližuje knihe ani na moment. Všetko pôsobi sploštene a nedotiahnuto. Hrdinovia sú nevyvinutý z ktorých necítiť žiaden cit. Ten český preklad zapadá do konceptu filmu. Neslaný, nemastný... ()

Bonniesgun

Film bez předsudků, bez pokrytectví a s obrovskou dávkou lidskosti. Neuvěřitelně nenápadná záležitost, která vás dostane. Absence jakéhokoliv vysvětlování je příjemným osvěžením proti filmům, které mají diváka za absolutního blba. Žádný z hrdinů se nikdy neobhajuje a nevysvětluje své chování a přesto víte… Knihu jsem nečetla, ale určitě to doženu… ()

Cortesz

Úplnou náhodou jsem na film narazil jednu nedělní noc, kdy jsem přepínal stanice a chystal se vypnout TV a jít spát, ale všímám, že se v úvodních titulcích objevilo jméno Collin Farrell, jinak jsem vůbec nevěděl oč jde, ale tohle jméno mě donutilo ještě u TV setrvat. Film mě v prvních minutách docela dobře naladil a myslel jsem, že půjde o nějakou teenage komedii z dob hippies, poté to bylo o několik let poté, kdy přišla ta "teplá část", která mě tedy dosti vyděsila, poté přišlo soužití tří přátel, ke kterým se přidalo dítě, film měl své kouzlo a takový idealistický nádech, nakonec to nedopadlo zrovna nejlépe, ale ani ne špatně, scénář je místy docela bídný a z úst hlavních postav někdy vylezou hrozné nesmysly, ale moc jsem to neřešil, protože tento film mě přišel velice originální už jen tou svou "homo linií". Navíc jsou zde k vidění výborné herecké výkony Collina Farella a Sissy Spacek. Nato, že jsem nic nečekal mě film mile překvapil. ()

drtickaa

Ak bol Colin Farrell niekedy lámačom sŕdc, tak práve tu. Tak citlivo poňaté, dojímavé a dobre zahrané bludisko lásky vidíte málokedy v živote. Odporúčam, 95% ()

AnnaW

Problém nebyl ani tak v uvěřitelnosti příběhu, ale spíš v tom, že se režisérovi nějak nepodařilo diváka přimět k tomu, aby se o jeho postavy více zajímal. A v hereckých výkonech to enbylo, ty byly rozhodně kvalitní. ()

Karin00

3,5*....rozporuplné pocity při hodnocení....chvíli mě film i začal nudit, někde uprostřed, ale v druhé půli, ke konci, naopak...moc povedené...Farrell úžasný.... "Je to srandovní, že jo?" "A co?" "Ten velkej, překrásnej, hlučnej svět, kde se může všechno stát...." ()

ostre_pero

Nehnevajte sa, ale to som si naozaj mohol odpustiť! 94 minúť, v ktorých som nenašiel žiadnu zápletku. Teda až na to, že dvaja teploši, či vlastne bisexuáli sa nevedia rozhodnúť, či "majú radi" chlapcov alebo dievčatá, alebo aj aj. Celý film drží nad vodou iba skvelý Colin Farell. Tak sľubne sa to rozbiehalo, a tak stupidne to pokračovalo a tak primitívne to skončilo. Škoda, potenciál filmu bol celkom fajn... ()

cashplouch

Hlavním kladem uměřeného filmu je příběh a herecké obsazení. Cunningham si celkem zručně zadaptoval vlastní (skvělou) knihu, ve scénáři však přistoupil k mnoha úpravám. Myslím, že to ale vyznění filmu nijak zásadně neuškodilo, pocitově je v souladu s románem. Bohužel, režie je nevýrazná. (Mayer je původně divadelní režisér a na filmu je to i poznat.) Na druhou stranu a naštěstí - hodně toho zachraňují herci, všichni bez výjimky. Vyzdvihnu 3 z nich - Sissy Spacek (ta vychvalovat nepotřebuje), Robin Wright Penn (ta chválit naopak potřebuje) a Colin Farrell (v této roli znovu dokazuje, že je jeden z nejlepších mladých herců současnosti). ()

penegal

Nejedná se o špatný snímek, ale řekl bych, že hlavní dějová linie se občas ztrácí. Jsou tam různé další vložené myšlenky které ovšem nejsou dopracované do konce. Herecké výkony nebyli nejhorší, ale speciálně od C.Farrella bych čekal víc (dlouhé hippie vlasy na něm vypadají otřesně!). Bylo zajímavé pozorovat myšlenku rodiného života milostného trojúhelníku s kombinací dítěte. Postupné umírání některých postav, onemocnění AIDS Jonathana a odjezd Clare působí mírně depresivně a ve finále C.F. stejně zůstává sám - což je něco čeho se děsil nejvíce. Důležitá otázka je: Může jeden člověk vytvořit vlastní vnitřní silou stabilitu pro např. další dva lidi? SPSA ()

Mistr119

4 hvězdičky hlavně za předlohu. Velmi silné téma hledání lásky a vlastního štěstí nekonvenční cestou, ovšem filmové zpracování se trošku dost zaměřilo na erotickou stránku a myšlenku bere tak trochu po americko-mainstreamovsku z rychlíku. Dobré je ale, že pro navození atmosféry používají tehdejší hudbu. ()

katakomb

Knihu jsem nečetl, takže nemůžu hodnotit věrnost předloze. Nicméně byl to výkon Colina Farrella, co mě přiměl k napsání komentáře. Jestliže bylo záměrem filmu (a možná i knihy) ukázat, že je možné cítit univerzální lásku a pocit štěstí a že nezáleží na tom, ke komu tu náklonnost cítíte, ani co ve vás pocit absolutního štěstí teď a tady vzbuzuje, to vše spojené s trochou nevinné naivity, pak se Colin Farrell ukázal jako skvělá volba v obsazení, protože přesně to zobrazoval celou dobu, aniž by u toho vypadal strojeně, přiblble nebo promiskuitně. Hezké dílko s úžasným soundtrackem, co zpříjemnění večer ve dvou, ve třech... ()

borboleta

Knihu jsem četla už dřív a jak to tak většinou bývá, film je při vší snaze horší, takový nějaký naředěný a zploštělý. Ale takový pocit mám u adaptací hodně často a neznamená to, že film je hned špatný. Silné téma nekonvenčního vztahu, kde se všichni mají hrozně moc rádi, tu však zůstává a zakusuje se hluboko pod kůži. Herci mi k jednotlivým postavám vyloženě sedí, jenom českého distributora bych za tak otřesný "překlad" názvu poslala do horoucích pekel. Líbí se mi a plně souhlasím s komentářem Faidry, jen přidám v hodnocení půl hvězdičky navíc. ()

RoxiEngel

Tak trochu ze života... Téma vztahy. Někdy jsou vážně složité a o tom se můžeme přesvědčit v tomto filmu. Trochu jsem se vážně v tom, co, kdo teda vlastně cítí, ztrácela. Takže příběh se mi líbil, něco takového může potkat každého z nás. Hodnotila bych třemi hvězdičkami. Mohlo to totiž být víc prožívané a vášnivé, takhle občas nuda. Ale musím dát čtyři hvězdičky. Tu jednu za Colinův neodolatelný pohled! :-D ()

Ed.

Tak tento film ani Colin Farrell nezachránil, z filmu jsem vyvodil pouze to že Bobby se nevymaní ze závislosti na Jonathanovi a jejich vztah uvázl na mrtvém bodě. Třetí postava Clare je spíše jen do počtu, děj jako by nenavazoval, příběh se rozpíjí a v závěru má nejasný konec. Ta modřina co Jonathanovi nemizí se zdá být náznakem HIV což asi scénárista pojal jako trest za jeho promiskuitní chování. Takže po odchodu Carel je jejich budoucnost více než nejistá a příběh tak zůstal otevřený. I tak jsem rád že jsem ho viděl jiný úhel pohledu se vždy hodí. ()

Zumina odpad!

Tak tenhle film byl totálně debilní. Bez urážky, ale jediné co je na filmu aspoň trochu zajímavé je jeho název a bohužel i ten by chtěl trochu okořenit. Když si čtu hodnocení a komentáře, přemýšlím jestli vůbec myslíte ten samej film. Mám totiž silný dojem že ne. Jediná věc, která mě donutila se na ten film dodívat, bylo to že jsem se snažila zjistit jestli Colin hraje homosexuála nebo ne. ()

peproch

Bobby postupně osiří a získá novou rodinu (matka Alice) a nejbližšího přítele Jonathana. V dospělosti jej pak navštíví v NY a zůstanou žít tři s Claire, kamarádkou. Mezi Bobbym a Jonathanem zůstane i sexuální pouto, i když Bobby zplodí s Claire dceru a všichni čtyři začínají nový život na konci světa v malém městečku. Claire ale nakonec vzdá tento pokus a zanechá B a J žít jen spolu. Existuje možnost milostného soužití trojice (dva muži a jedna žena)? Ano. Jen někde na konci světa a přeci Clare zjistí, že jaksi přebývá a na konec světa nepatří, že tam se její partneři a vzájemní milenci ocitli volbou svojí. Všichni tři hlavní představitelé skvělí. ()