Napínavý detektivní film podle povídky spisovatelky Hany Proškové se odehrává krátce po válce na jednom zámku, kde na brigádě pracuje parta studentů na reevidenci archivu. Za dlouhých večerů si při společných sedánkách vymyslí fiktivní postavu „Přízrak“, která se záhadně pohybuje v prostorách zámku a ruší jeho klid. Recese se však pro někoho stává příležitostí uskutečnit svůj zlý úmysl. Fikce se zhmotní a nebezpečí začíná být krutě skutečné… (Česká televize)

Winster

Kdo je podivuhodným přízrakem na pohraničním zámku a je ten přízrak vůbec skutečný, nebo jen výplod fantazie několika studentů, kteří jsou zde na praxi? Zajímavé prostředí s velmi poutavou hudbou. Způsobí smrt postava ze záhrobí, nebo někdo ze skupinky lidí na zámku? ()

Peabody

Odfláknuté je asi nejlepší shrnutí, které tady většina kolegů více méně taky cítí. Pan Klein je režisér někdy slušný, někdy strašný lempl (ostatně ne jen zde, jak pohnojil Andělské oči, je taky typické pro tu druhou polohu). Nejen, že všichni chodí oblečeni jako v 80. letech, ale především se tak chovají, Význam slov koncentrační tábor je pro ně čistě dějepisný, což těsně po válce jistě neplatilo a celkově je to prostě banda studentů z doby zcela jiné. Nicméně za vidění to stojí, už proto, že se můžeme dívat na skupinu tehdy začínajících hvězdiček a říkat si, jak kdo z nich dopadl a z koho se stal herec, z koho jenom celebrita a kdo vymizel tak nějak z paměti. Ivana Vavrová hrála vždy dost v afektu, sice role dostávala (nevím, jestli proto, jak byla ochotna se mírně obnažit před kamerou, či jinde), ale nic moc, díky kolegovi za připomenutí její "jako svůdnické" role v Copak je to za vojáka, kde to ovšem ladilo s tím, jak nikdo z herců nedokázál brát tu kravinu vážně, dělali si z ní srandu (místy se Roden s Langmajerem chechtali při replikách a celkově tak vytvořili kultík). Mahulena Bočanová solidní, pp Langmajer. Táborský a tehdy ještě hrající Michal Suchánek docela slušní. Slávek Jandáků taky hraje v obou filmech, on vcelku pravidelně střídal role padouchů a příslušníků VB. Schválně se podívejte, kam se vyvinuli Langmajer, Bočanová, Suchánek, Táborský, Mejzlík, vzhledově výrazná Soňa Novotná, jak tady i za těch pár vteřin stačí Jana Švandová něco ze sebe ukázat (nemyslím herecky), Zápletka není ani podstatná, ani čitelná, ale o to nejde, podle očekávání je padouchem ten nejméně nápadný. ()

KarlosK

Starý hrad, parta studentů a tajuplný Přízrak. Lepší kulisy ke strašidelnému příběhu si asnad ani nedokážu představit. Přesto se výsledný film tak úplně nepovedl. Zdá se, jako by se režisér nemohl rozhodnout, zdali chce točit horor, nebo detektivku, a tak k divákově smůle nakonec nevzniklo ani jedno z toho. Škoda. Za pochvalu ovšem stojí herecké výkony zúčastněných. ()

Gugos

Tak tohle byla pecka mého dětství film u kterého jsem se bál asi nejvíc ze všech ...sýpající přízrak tukající prstenem o zábradlí a záběr na mrtvou v kašně mně dostali :) perfektně natočené ()

hosa666

25.1.2016. Možná jsem ovlivněn neskutečnou nudou a nekvalitou Hollywoodu, ale po zhlédnutí filmů které letos aspirují na filmového Oscara, jsem byl touto detektivkou mile pohlazen. Viděl jsem jí poprvé, a strašně mě to bavilo, Proškovou jsem kdysi četl, má toho hodně v zásobě na dobré filmy, ale ne ty 2013-2015 , to byl debakl. ()

Tangarinka

Tajemný detektivní příběh se odehrává rok po 2.světové válce na jakémsi zámečku, kam přijíždí skupina studentů na letní brigádu. Zpočátku nevinný studentský žertík se postupně mění v cosi děsivého, atmosféra houstne... Bonusem je sledovat herecké výkony mladičkých herců - Mahuleny Bočanové, Jiřího Langmajera, Miroslava Táborského, Michala Suchánka a dalších. ()