Reklama

Reklama

Otec nevěsty

Trailer

Obsahy(1)

Dlouholetí manželé Billy a Ingrid jsou překvapeni, když jejich nejstarší dcera Sofia přijede na návštěvu do Miami a seznámí je se svým novým přítelem Adanem a jejich společnými plány na život v Mexiku. (HBO Max)

Videa (1)

Trailer

Recenze (30)

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Úžasný zážitek. Fakt jako sledovat 120 minut dvě snobské rodiny, navíc jednu kubánskou a jednu mexickou, jak se od začátku do konce hádají, jestli si na svatební hostinu objednat 10 kilo asijského hovězího za deset tisíc dolarů, nebo 15 kilo argentinského hovězího za 12 tisíc dolarů, to je velký zážitek. Nebo jestli onu hostinu uspořádat v honosném hotelu, nebo na honosném sídle? A pozor, nejdramatičtější moment, pozvat na hostinu 1000 svatebčanů, a nebo udělat jen komornější svatbičku s něco málo přes pět set pozvaných náplav z jižní Ameriky? No nic, pojďme si to rozmyslet na jachtičku o velikosti Titanicu. Vážně ,,miluji,, tyhle filmy, a ne, rozhodně nejde o závist, jen si říkám, kolik lidí dokáže podobný film, napěchovaný od první do poslední minuty zbohatlickými manýry, skutečně oslovit a pobavit? Ne, ať si žijí ve svém světě, a mě těmito svými malichernými problémy opravdu neobtěžují, vždyť je něco takového natočit jen trapné, nedůstojné a k smíchu, respektive spíš k pláči! Navíc i většina zde přítomných postav jsou arogantní, egoistické, pohrdavé, nesympatické figurky, s triviálním chováním a řešením problémů na úrovni romské slovenské rodiny Lakatošů. Rozeřvaný, hysterický, ručičkami máchající, pěkná sebranka se v tomto snímku představila. Navíc tu ovšem nefungují ani romantika, ani humor, ani emoce a rozhodně ne ani jakékoliv rádoby dramatické situace, vztahy mezi jednotlivými postavami tu pak jsou zpracovány nesoudně naivně a nepřesvědčivě, no a v neposlední řadě musím bohužel i konstatovat, že Andy Garcia je sice určitě charismatický a výrazný herec, nicméně skvělý především v dramatických rolích, čímž narážím na to, že zde ten jeho ,,papi,, totálně nefunguje naprosto v žádném ohledu, tudíž za mě se jedná o castingový přešlap a tak tato podívaná nepůsobí dobře ani v tomto ohledu. Pokud mám tedy sledovat film s nějakou podobnou tématikou, jistě by mi to bylo příjemnější z nějakého lidštějšího prostředí, tahle snobárna je ale mimo realitu většiny z nás, takže proč to vůbec sledovat, navíc když tam ani po filmařské stránce toho moc nefunguje? A ano, lhal jsem, samozřejmě že timhle zasraným zbohatlíkům závidím 8D. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Na prvý pohľad tuctová svadobná komédia, ale napokon to bolo oveľa lepšie ako som prvotne očakával. Aj keď scenár bol viacmenej prvoplánový a šablónovitý, tak tomuto filmu veľmi pomohli najmä zaujímavé postavy a predovšetkým výborné dialógy, ktoré obsahovali kopu dôvtipných narážok a sarkastických vsuviek. Neustále doťahovanie svadobných otcov sem tam prechádzalo až do extrémov, ktoré boli často zbytočné, ale inak to bolo fajn. Hispánska exotika a šarm to v mnohom zachránili, takže to bolo určite nad hranicou priemeru. Dávam silné 3* (mám chuť dať 4*, ale až také dobré to nebolo). ()

Reklama

Axident 

všechny recenze uživatele

Červenoknihovnová, svatební, nenáročná, neoriginální podívaná, která ovšem v rámci žánru není špatná. Andy Garcia i Gloria Estefan podávají jako otec a matka velmi sympatický výkon, stejně jako sympatické holky v rolích dcer a ani ostatní nekazí. I přes pár hodně křiklavě nepovedených trikových pozadí, přílišnou stopáž, které by prospělo pokrácení o půl hodiny a absenci jakékoliv opravdové komediálnosti jde o koukatelný, oddychový film ideální někam do prime time na Novu či Primu a nemyslím to hanlivě. ()

Likan7 

všechny recenze uživatele

Vykastrovaná, nudná variace na Nevěstina otce. Charles Shyer to tehdy vzal od lesa a se Stevenem Martinem natočil dvě pohodový rodinný komedie. Všem neznámý Gary Alazraki se na to vykašlal a natočil vykastrovanou slátaninu s ucházejícím Andym Garciou a ještě horším zbytkem. Všechno je tu zbytečný, včetně Glorie Estefan. Nemá to na originál, nemá to na remake. Ztráta času. ()

Chen 

všechny recenze uživatele

Na rozdíl od druhé filmové adaptace knihy se Stevem Martinem má tahle minimum komediálních prvků. Je to spíše rodinné drama, které nepřekvapí, ale ani nenudí a to hlavně díky obsazení. Je to onen film, který si pustíte během líného nedělního odpoledne, aniž bych vás vysloveně nadchl, nebo naopak zklamal. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (4)

  • Zelený veterán, na ktorom jazdí Andy Garcia, je Porsche 356C Coupé. Vyrábalo sa v rokoch 1963 až 1965. (m.a.t.o.)
  • Natáčanie prebiehalo v mestách Atlanta a Miami v lete 2021. (m.a.t.o.)
  • Představitel Billyho Herrery, Andy Garcia, je také jako jeho postava imigrant z Kuby. (Zix.)

Reklama

Reklama