Rohy

• angličtina The Horns
Animovaný / Loutkový / Krátkometrážní / Pohádka
Československo, 1986, 17 min

Loutkový příběh, namluvený Zdeňkem Svěrákem, o manželské dvojici čertů - Blance a Arturovi, jehož problémem je, že nemá rohy. Dlouho se tím trápí až jednou... příjde na to, že jeho "šancí" je Blanka - kdyby mu byla nevěrná, parohy by se mu určitě objevily... a tak jí přinutí. Chce je ale stále větší a větší až nakonec skončí s výstavním parožím, s kterým neprojde ani dveřmi. (wictoria)

wictoria

"mulisi, mulisi, manžel se Ti vrací " :-) opravdu moc povedená pohádka pro dospělé ve stylu "svěrákovského" humoru. Jen je škoda, že jsem jí měla možnost vidět pouze jako "předskokana" před hlavním programem v kině, v programu TV jsem na ní nikdy nenarazila ()

Peter-1307

Najlepšie je sprievodné slovo Zdenka Svěráka. A či rohy, alebo parohy, hlavné je pochutiť si na mäsku a pivečku. Alebo nie? ()

Tominni

Krásná krátká pohádka pro dospělé o Arturovi, který nemá rohy a tak raději obětuje milovanou ženu, aby měl alespoň parohy. Kdo chce víc, nemá nic. Milé, hravé, namluvené Zdeňkem Svěrákem, plné pořekadel o čertech - stojí za vidění. Bulisi, mulisy - manžel se Ti vrací.......... ()

ostravak30

Obecně moc dobře animované filmy nehodnotím. Ale tenhle se mi líbil moc. Skvělý příběh doplňuje vynikající scénář. Vypravěč zvládl svou úlohu na výbornou, neboť Zdeněk Svěrák má lehce poznatelný hlas, ač je fakt, že 1986 byl ještě o něco mladší a tak jsem chvíli uvažoval, zda to je nebo není on. Animace byly výborné. Nic zbytečně extravagantního, neboť v jednoduchosti je krása. Každopádně tohle je sice jednoduché, ale propracované do nejmenšího detailu. Moc se mi líbí humor ve stylu, že čert ztratil hlavu a „Já nic, já muzikant", a další. Vše pak doplňuje po čertech dobrá hudba. Jaroslav Uhlíř je slyšet v každém momentu a je to dobře. Hudba se k filmečku hodí a jednotlivým situacím také. Tentokrát nemohu jinak než, že vysoké hodnocení udělím, neboť snímek byl vskutku vynikající. A ta čertice byla fakt krásná. ()

Gig

Tato pohádka je neskutečně hravá, milá, vtipná a hlavně hravá a to jak hudebně, kdy Uhlíř si hraje s motivy tesknivými, veselými, s melodičností blížící se S čerty nejsou žerty s kombinací Krakonošských pohádek a přitom ryze Uhlířovská. Výborný je i scénář a texty ve stylu Cimrmanů či Wericha. A hlavně ty asociace, které se promění ve skutečnost: Čert co maluje na zeď čerta, manželka Blanka, po které chce, aby jí nasadil rohy, tedy parohy, čert, co ztratí hlavu.... Je to krásná pohádka o komplexu, kterého se chtěl čert zbavit.... Tato pohádka nepohádka má jedinou vadu. Když skončila, chtěl jsem aby pokračovala. Té pohádce čert pomáhal a čert chtěl, aby skončila. ()

e-pilot

Krásné hrátky s čerty a s mateřštinou. Milovníkův kouzlení s češtinou doporučuji rovněž Svěrákovu pohádku "O požáru mlýna" z CD "Kdo to psal, ten to čte". ()