Reklama

Reklama

Vítejte ve Wrexhamu

(seriál)
  • USA Welcome to Wrexham (více)
Trailer
Dokumentární / Sportovní
USA, (2022–2024), 19 h 55 min (Minutáž: 20–48 min)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(41)

Obsahy(1)

V seriálu Vítejte ve Wrexhamu se Rob McElhenney a Ryan Reynolds učí vést třetí nejstarší profesionální fotbalový klub na světě. V roce 2020 se Rob a Ryan dali dohromady, aby koupili fotbalový klub 5. ligy Red Dragons, a doufali, že z wrexhamového klubu vytvoří příběh outsidera, kterému bude fandit celý svět. Má to však háček: Rob s Ryanem nemají žádné zkušenosti s fotbalem ani se vzájemnou spoluprací. Tento dokumentární seriál bude od Hollywoodu až po Wales, od hřiště až po šatnu a od kanceláře až po hospodu sledovat Robův a Ryanův rychlokurz klubového vlastnictví a neoddělitelně propojené osudy týmu a města, které se spoléhá na to, že dva herci přinesou reálnou naději a změnu do komunity, která by ji potřebovala. (Disney+)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (16)

WincKruspe 

všechny recenze uživatele

Asi budu patřit k menšině, která se na to začala dívat kvůli Robovi. Protože ten chlápek má prostě skvělý obchodní talent. Stvořil skvělou show, na kterou se skoro nikdo nedívá (:D), ale určitě mu vydělala natolik, aby mohl přemýšlet nad koupí fotbalového týmu a udělat z toho další show. A tak nějak překecá dalšího skvělého obchodníka a přední filmovou hvězdu Reynoldse. A ono to funguje skvěle. Nebudu předstírat, že mě zajímají samotní hráči a jejich osudy, ale který tým ze skoro "pralestní" ligy může říct, že na jejich zápasy chodí světoznámé hvězdy typu Beckham, Will Ferrell, Sudeikis, Rudd a další z jejich Hollywoodských přátel? Je to show, ze které mají prospěch všichni. Protože pozor spoiler! Wrexham ve 2. sérii získal titul a postoupil do vyšší ligy. ()

BarryLyndon 

všechny recenze uživatele

Jestli někdo hledá něco pohodového a feel good, tak tohle je super volba. I jako jiný žánr to má část srdíčka jako Ted Lasso. Nemám rád Reynoldse, neviděl jsem ani minutu z Its Always Sunny in Philadelphia, přítelkyně ví o fotbalu jenom to že se nehraje na třetiny a nemusíme dokumentární seriály až na výjimky jako Last Dance. I tak si to parádně užíváme od prvních minut. Hrozně pěkný projekt jak filmařsky, tak v reálu. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nečekal jsem, že se tak snadno stanu fanouškem Wrexhamu. No, snadno. Je pravda, že jsem tomu musel dát čas u celé první série, která čítá solidních 18 epizod. A to na dnešní poměr není vůbec málo. Na druhou stranu ale nemůžu říct, že bych se nudil. Ryan Reynolds a Rob McElhenney koupili jeden z nejstarších fotbalových klubů na světě - velšský Wrexham AFC a trošku bych jim křivdil, když bych tvrdil, že to nebyl kalkul vzhledem k tomuto seriálu. Byl, ale řekl bych, že se jednoznačně povedl. Dokazuje, jak na určitou komunitu dokáže fotbal mít vliv. Jak jí dokáže uškodit, ale jak jí dokáže i pozvednout. A oni to tak nějak dokázali pozvednout, což si zaslouží hluboký respekt. Sice fotbal neviděli ani ve snu a pojmenovávají ho tím ošklivým americkým slovem na s, ale docela rychle se s tím městečkem sžili, že byla radost díl za dílem to dění v klubu sledovat. Není to jenom sociální sonda do jednoho průmyslového městečka, které je řadu let za zenitem, je to i vzhled do fotbalového prostředí. Vzhled do toho, že vůbec není prdel řídit fotbalovej klub. Skoro se po shlédnutí tohoto seriálu ve mně až probudila lítost ke všem těm Peltům, Šádkům nebo Křetínským, ale pak jsem si dal facku a hodně rychle si uvědomil, že ve Wrexhamu to je dělané láskou. Kéž by to tak i vydrželo. Po shlédnutí první série jsem se okamžitě stal fanouškem klubu a jsem moc zvědavý na to, jak moc emotivně bude natočená druhá série. ()

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Příběh o tom, jak Hollywood dorazil do Walesu. Rob McElhenney přemluvil Ryana Reynoldse a společně koupili fotbalový klub Wrexham AFC a když se to dělo, tak jsem to zaznamenal a patřil jsem k těm, kteří se nad tím podivovali. I tak mě překvapilo, když se objevil docuseriál, který tuhle misi zaznamenává. Ale musím říct, že jsem vážně rád, že tenhle seriál přišel. Protože podobně jako Sunderland 'Til I Die je zábava to sledovat. Seriál samozřejmě slouží jako promo pro klub a tak trochu i pro Wales a je nabitý pozitivní atmosférou. Funguje pro fanoušky fotbalu, ale díky tomu, že Rob a Ryan nejsou příliš zdatní ve fotbalové terminologie a je jim to vysvětlováno, tak to umožňuje nahlédnutí i pro ty, které fotbal tolik nezajímá.  Myslím, že závěrečnou epizodu si nemohli napsat lépe ani kdyby chtěli. Takové drama se jen tak nevidí a jsem rád, že bylo oznámeno, že přijde pokračování, protože budu rád sledovat jejich snahu o to navrátit klub do vyšších fotbalových lig. A mimochodem, jestli Sunderland byl skvělá výzva pro každého hráče fotbalových manažerů, tak Wrexham z 5. ligy je snad ještě zajímavější. 2. série - Stejně jako fungovala první řada tak funguje i řada druhá. Příběh o velšské Wrexhamu má prostě co do sebe a i když pár epizod působí jako zbytečně natažená výplň, tak to pořád zapadá do velkého celku. Navíc se konečně daří splnit dílčí úspěch a Wrexham se vrací do EFL. Třetí řada je jistá a jsem zvědav na to, jak se bude týmu dařit v kvalitnějším prostředí. ()

HellFire 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nikdy jsem nechápal onu fanatickou zapálenost fanoušků sportovních klubů a Wrexham má očividně ty nejzapálenější fanoušky, přestože hraje horní dolní ligu. Jako kdyby pohled na fotbalový zápas na úrovni okresního přeboru měl na diváky kouzelné účinky vyvolávající okamžité zamilování se do čutálistů. A tenhle v podstatě zkrachovalý klub koupí dvě hollywoodské hvězdy a aby na tom tolik netratili, natočí o tom rovnou seriál. Tomu říkám dělba kapitálu. Když se nepovede fotbalový byznys, práva na seriál určitě nahradí aspoň půlku investice. Tvůrci byli obezřetní a zaměřili se především na fanoušky a celkový kult wrexhamského fotbalu, spíše než na výkony fotbalistů, protože ti i přes značné investice a posily nemají zkrátka co předvádět. Proto jsou některé epizody nezáživné a zahraňuje je krátká stopáž. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama