Vítejte ve Wrexhamu

(seriál)
  • USA Welcome to Wrexham (více)
Trailer
Dokumentární / Sportovní
USA, (2022–2023), 13 h 46 min (Minutáž: 24–48 min)

Série(2) / Epizody(28)

V seriáli Vitajte vo Wrexhame sa Rob McElhenney a Ryan Reynolds učia riadiť tretí najstarší profesionálny futbalový klub na svete. V roku 2020 Rob a Ryan spojili sily, aby kúpili nízkopostavených Červených drakov v nádeji, že premenia Wrexham AFC na príbeh outsidera, ktorému môže fandiť celý svet. Obavy? Rob a Ryan nemajú skúsenosti s futbalom alebo vzájomnou spoluprácou. Z Hollywoodu do Walesu, z ihriska do šatne, z vedenia do krčmy, tento dokumentárny seriál sleduje ich rýchlokurz vlastníctva klubu a neoddeliteľne prepletené osudy tímu a mesta, ktorí sa spoliehajú na dvoch hercov, že priniesú nádej a zmenu do komunity, ktorá ich dokáže využiť. (Disney+)

Trailer

kluk z Na

Po prvních dvou dílech mi to přišlo jako hrozná sračka. Málo fotbalu, hodně keců lidí z města. Další dva měsíce jsme to nepustil. Zkusil jsem to znovu a bylo to o dost lepší, začala se řešit přestavba týmu, výběrko trenéra, posily pro klub a hned to chytilo šmrnc. Nicméně není to úplně to, na čem je to založené. Seriál komplexně zobrazuje podhoubí na kterém rostla vášeň pro fotbal na ostrovech. Dozvíme se dost o Walesu a Wrexhamu jako takovém a cilí na širší publikum než tomu bylo třeba u Dycky Sunderland nebo v Životní sezóně, kde se pozornost upínala především k dění na stadioně,hráčům a soutěži. Je to celé o té jedné větě co je tam párkrát zmíněná a potvrzuje se v každém dílů, u kterých je často silný emocionální náboj. "Fotbal není záležitosti života a smrti. Je mnohem důležitější!" Bill Shankly ()

Kopi1

Příjemný a oddechový dokument o koupi z jednoho nejstarších fotbalových klubů světa. Velkým tahákem je zde samozřejmě Ryan a poté trochu i Rob. Moc prostoru zde nemají, především meetingy přes Zoom a až v posledních 3 epizodách se konečně dostanou pořádně na scénu a je to paráda a Ryan zde ukazuje svůj slavný humor. Dokument vás seznámí téměř se vším, ať už jde o anglické výrazy, historii klubu a země a velkou částí jsou i příběhy a rozhovory s jednotlivými fanoušky Wrexhamu. Často mi to připomínalo sérii se Sunderlandem, kterému se také nedařilo, ale nečekejte zde moc záběrů z utkáních nebo tréninků (větší důraz se zde klade spíše na město a komunitu). Škoda, že je zde pouze 9 epizod, protože se příběh moc neposunul, takřka třetina sezony, ale těším se na 2.sérii. ()

M.i.k.e

Rob McElhenney dostal nápad investovat do fotbalového klubu. Protože by mu na to ovšem nestačily jeho "televizní peníze" ukecal Ryana Reynoldse (se kterým se předtím nikdy neviděl) a koupili si klub ve welšském městě Wrexham. Tahle minisérie pak slouží jednak jako jejich self promo stejně jako promo jejich fotbalového klubu a Walesu jako takového. Dozvíme se něco málo z historie země, města, klubu i něco málo o jejich fanoušcích a osobně si myslím, že to jak oba pánové využívají svojí popularitu pro  zviditelnění klubu a natažení sponzorů dělají dobře. Je tam sice vidět že v tom absolutně neumí chodit, ale záměr a myšlenka je dobrá a jak jim tak nakonec i týmu nejde nefandit. Po Sunderlandu tak asi budu mít svůj další oblíbený klub, který skoro nikdo nezná a doufám, že se jim jejich cíl postoupit do vyšší ligy dříve nebo později povede...80% ()

Pajky3

Příběh o tom, jak Hollywood dorazil do Walesu. Rob McElhenney přemluvil Ryana Reynoldse a společně koupili fotbalový klub Wrexham AFC a když se to dělo, tak jsem to zaznamenal a patřil jsem k těm, kteří se nad tím podivovali. I tak mě překvapilo, když se objevil docuseriál, který tuhle misi zaznamenává. Ale musím říct, že jsem vážně rád, že tenhle seriál přišel. Protože podobně jako Sunderland 'Til I Die je zábava to sledovat. Seriál samozřejmě slouží jako promo pro klub a tak trochu i pro Wales a je nabitý pozitivní atmosférou. Funguje pro fanoušky fotbalu, ale díky tomu, že Rob a Ryan nejsou příliš zdatní ve fotbalové terminologie a je jim to vysvětlováno, tak to umožňuje nahlédnutí i pro ty, které fotbal tolik nezajímá.  Myslím, že závěrečnou epizodu si nemohli napsat lépe ani kdyby chtěli. Takové drama se jen tak nevidí a jsem rád, že bylo oznámeno, že přijde pokračování, protože budu rád sledovat jejich snahu o to navrátit klub do vyšších fotbalových lig. A mimochodem, jestli Sunderland byl skvělá výzva pro každého hráče fotbalových manažerů, tak Wrexham z 5. ligy je snad ještě zajímavější. ()

neoBlast

Tohle je prostě boží sledovat. Párkrát možná šustíme papírem páč se musí Američanům vysvětlit co znamená červená karta, přestupní okénko nebo něco podobného. Ale nakonec prostě musím fandit tomuhle projektu a šíleně dobře vymyšlenému konceptu, který musí každého kdo někdy fotbal hrál uhranout.   90% ()