Princezna

Trailer 1

VOD (1)

Ve filmu Princezna se krásná, mladá a odhodlaná královská dcera odmítne provdat za krutého sociopata, s nímž je zasnoubená. Unesou ji a zavřou v odlehlé věži otcova hradu. Její zhrzený, pomstychtivý nápadník se chystá zmocnit trůnu, a tak musí princezna ochránit svou rodinu a zachránit království, ať to stojí, co to stojí. (Disney+)

Trailer 1

Malarkey

První vteřiny působí jako pohádka a pak tu Joey King rozjede akční terno, které bych nečekal stejně tak, jako bych nečekal, že se ve filmu Princezna objeví nahá. Pravda, neobjeví, ale ty akční sekvence tu zůstávají a nemají chybu. A i když je to vlastně jenom o kosení miliardy protivníků, hodinu a půl to docela intenzivně baví. ()

Enšpígl

Když jsem viděl úvodní záběr a slyšel první melodii, říkám si aj aj, tak to bude nějká pohádka, ale nakonec vůbec, docela solidní mlátička, samozřejmě v girl power stylu jak dnešní doba vyžaduje, ale nemění to nic na faktu, že to rychle odsejpalo, akcička dobře natočená a ten nápad, že to hodíme tentokrát do minulosti taky nebyl zlý. Jen je to škoda, že se střih souboj Olgy s tou asiatkou, to jsem nepochopil proč, mohl to být docela zajímavý fight, ale postava tlustýho vojáka příjemně bavila. ()

AffectedFace

Příběh vůbec nezaujal, takže jsem pokračoval v koukání jenom na jatka, které přece jenom mohly bejt mnohem víc gore, takže jsem víceméně zklamanej. Jedná se o jeden z mála snímků, kde opravdu všichni muži stojí za hovno (nemluvě o králi, kterej se radši krčí někde pod stolem). Le-Van-Kiet se některými záběry a choreografií snaží hodně podobat Timu Tjahjantovi, ale jeho kopírka funguje spíše jenom na půl plynu. Přesto film funguje jako bezduchá akční přímočará jednohubka, která hodně věcí postrádá, ale zároveň pobaví a nenudí. V příštím snímku budou fightit gendeři a předělavci, vsadím na to boty. Za mě čistej průměr. ()

JASON_X

Námět o princezně zabijačce přepnuté do bojového módu je jistě skvělý a šlo by z něho vyrobit prvotřídní pětihvězdové béčko. Ovšem tohle jeho zpracování je sotva průměrné, bitky mají nepřesvědčivou choreografii, děj je sice odlehčený ale zbytečně málo "crazy" (není to ani pořádná řežba a ani pořádná komedie), feministický leitmotiv je rozpačitý až trapný, křečovitá multirasovost (dva tři černoši v komparsním davu) je otravná, ale hlavně obsazení hlavní role je vyloženě nešťastné. Ta holka to nejenom neumí se zbraněmi a její zjevně pracně našprtané pohyby jsou nemotorné, ale navíc je chuděrka i příšerně ošklivá. Jó, to kdyby místo téhle divné hobitky hrála princeznu třeba taková Gemma Arterton ve stejném stylu jako svojí Gretel, nebo kdyby to byla sexy drsňačka, jakou by skvěle zvládla třeba taková mladá Kurylenko, určitě bych teď složku s filmem neházel po použití do koše a v hodnocení dal minimálně o hvězdu víc. ()

Eliott

Nedávno jsem mírně kritizoval posledního Predátora, no ale kam se to celé hrabe na Princeznu. Femfest, který nemá obdoby! Jde o čistě akční film, v němž největší silou disponují pouze ženské postavy. Až mi to bylo místy protivné, sledovat jak padesáti kilové slečinky jedním úderem pěsti srazí vazouna v plné zbroji k zemi. No, ale co už, říkal jsem si, že nebudu li řešit fyziku a hledat v každé scéně mouchy, stále si užiji výborně provedené akční scény s nápaditou choreografií. Plán to byl dobrý, ale akční scény se rychle omrzely a jelikož je dílo takřka bez příběhu, moji pozornost udržovaly pouze nahodile se vyskytující vtípky. Středobodem toho bylo zesměšňování postavy tlusté kladivouna. Což celkem fungovalo a na komediální prvky si tedy stěžovat nelze. Je možné, že bych byl nakonec i vcelku spokojený. Nepřekousnu ale fakt, že holčičí duo přemůže takto početnou přesilu a z boje nakonec vyvázne takřka bez zranění. Vocaď pocaď, i fantasy by mělo mít své hranice a takový vývoj událostí byl mimořádně nepravděpodobný. Navíc i když tvůrci ukázkami pestře násilných scén nešetří, závěr mi to celkem znechutil. Není to žádná pohádka a přesto všechny kladné postavy přežijí. 45% ()

• Natáčení započalo v srpnu 2021 a skončilo v září téhož roku a probíhalo v bulharském městě Sofia. Rozpočet pak činil zhruba 26 milionů amerických dolarů. (fiLLthe3DD)