Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(10)

Obsahy(1)

Mára a Lukyn. Dva nerozluční přátelé od dětství. Jeden drsný, přímý, ale natvrdlý a ten druhý milý, chytrý, a tak trochu dítě. Mají malou autodílnu a velké sny, na které jim pochopitelně scházejí peníze. Svých cílů se snaží dosáhnout pomocí absurdních a špatně promyšlených plánů, které je často dostávají do ještě absurdnějších situací. A to vše za přihlížení svérázných postaviček z komunity „za zdí“, na periferii velkoměsta. V bývalém továrním areálu, kde se kromě jejich autodílny nachází i hospoda, trafika, butik nebo třeba zverimex. Gumy jsou plné absurdního, černého, ale i poetického humoru. (Voyo)

(více)

Recenze (27)

nudlis 

všechny recenze uživatele

Paní Krajčo Babinská si zrežírovala manžela a mohlo z toho vyjít i něco víc než drobné domácí násilí. Ale vono ne. Pan Krajčo umí Shakespeara, umí zblbnout -náctky svojí muzikou, ale retardovanýho automechanika jsem mu nezbaštil ani na minutu. Škoda, no. Režírovat a hrát to někdo jinej, možná to mohlo bejt i vtipný. ()

motyka52 

všechny recenze uživatele

Herci nejsou problém. Švehlíkův mimoň i Krajčův jeliman mě bavili, pro Pagáčovou mám slabost. Za těch deset dílů se taky nastřádá docela slušné množství ucházejících gagů a vtípků, které pobaví. Jinou ambici tohle dílo ani nemá. Byl to evidentně jediný cíl - pobavit (a samozřejmě prodat Krajča, Kryštofa, Babinskou). Což je bohužel dost znát na celkové úrovni zápletek jednotlivých epizod, se kterými si nikdo moc hlavu nelámal. Funguje to prostě ve stylu "vykrademe trafiku, uděláme u toho nějaké humory", "vykrademe hokejku, uděláme u toho nějaké humory", "ukradneme koně, uděláme u toho nějaké humory", "budeme pracovat na erotické lince, protože to má komediální potenciál, uděláme u toho nějaké humory". ()

Reklama

tuctovychlap 

všechny recenze uživatele

nenechať sa odstrašiť negatívnymi názormi a skúsiť to..tak som na to išiel ja..a zhruba po tretej epizóde som (taaakmer) nedočkavo vyhliadal ďalšiu..pobavilo, casting dobrý, dokonca ani Pagáčka mi nevadila..Švehlík absolútne mimo svoje zavedené postavy, palec hore za Lukyna, Krajčo ako dili Mára tiež fajn.. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"My si půjčíme koně a oni nám ještě zaplatí výkoňné." Debily mám obvykle celkem rád. Ovšem kretén Mára a imbecil Lukyn mezi ně nepatří. Sledovat jejich trapnosti s neskutečně debilníma plánama na zbohatnutí mě fakt nebavilo. Trochu zábavy přinesly jen Láďovy bonmoty, Dušanovy šmeliny a chudej ostrostřelec Chicaga Václav "Mašina" Mach. Tahle nepřiznaná adaptace Cimrmanovy pohádky "Jak chudák do ještě větší nouze přišel", se prostě moc nepovedla. ()

WolfHigh 

všechny recenze uživatele

Nebýt Davida Švehlíka,tak je to čistý odpad! Je to jako když se divám po lobotomii na Pata a Mata. Je to celý jen o tom,že Mára (Richard Krajčo) je dementní trouba a snaží se mít neustále nějaký plán, který ale vždy selže a jsou ještě ve větších sračkách,než byli před tím a Lukyn (David Švehlík) se chová jako nedozrálý usměvavý dítě a věčný panic,který miluje zvířata,dokud mu neumřou, počítání a tak nějak všechno Márovi věří. Celý je to absurdní a nadsazený do laciný komedie hodný TV Nova! Ano,občas jsem se pobavil,ale jen když to vezmu jako jednohubku po práci s lahváčem a jointem v hubě! Úplně to sice neurazí,ale rozhodně nijak zvlášť ani nenadchne! Po prvním dílu,nic víc nečekejte, protože nic lepšího už neuvidíte! Za mě 2*/5*,tudíž 40% a to jen díky Švehlíkovi. ()

Galerie (62)

Zajímavosti (1)

  • David Švehlík (Lukyn) o seriálu řekl: „Protože už s Richardem (Mára) hrajeme divadlo osmnáct let, tak jsem si říkal, že by byla škoda, kdybychom nevyužili jisté souhry, která za tu dobu mezi námi je. A že by byla škoda, kdyby se to nezúročilo před kamerou. Protože je Richard produkčně velmi schopný a šikovný, tak to sdělil Karin. A vymysleli námět. Pak z toho vznikl seriál Gumy.“ (sator)

Reklama

Reklama