Barbar

• USA Barbarian (více)
Trailer 2

Mladá žena odjíždí do Detroitu na pracovní pohovor. Má sjednaný pronájem domu, ale když dorazí pozdě večer na místo, zjistí, že si stejné ubytování rezervoval neznámý muž. I když jí opatrnost radí, aby to nedělala, rozhodne se v domě strávit noc. Brzy jí dojde, že neočekávaný spolubydlící není zdaleka tím jediným, čeho by se měla obávat. (Disney+)

Trailer 2

Kudly4

Neznámý režisér (herec), který má na svém kontě pouze přes 10 let, starou komedii a vlastně ještě jednu (absolutně neznámou), natočí takovouhle parádu ? Chčiju. A ještě to vyjde na dětském Disney +, chčiju dvakrát. Velice povedený Horor, už od prvních minut, kdy absolutně nevíte, na čem jste (no možná tušíte, ale špatně). Perfektní, děsivá atmosféra v tunelech, to už tady dlouho nebylo, skvělý zvuk i hudební doprovod, dojde na dvě - tři celkem povedený Gore scény a ta creepy, pohledná, ceckatá mamina, byla opravdu kost =) V závěru už to bylo sice maličko komický (vodní nádrž), ale i tak se celkově jedná o dost dobrou, Hororovou pecku. Za mě spokojenost. (643. hodnocení) ()

pornogrind

Justing Long ve filmu říká. Cituji : Nevím jestli jsem špatnej člověk. Na to mu odpovědět nemůžu ale jedno vím jistě. A to že je(pro mě) špatnej herec a já ho(už dlouho)bytostně nesnáším. To byl i jeden z důvodů proč se mi do filmu moc nechtělo. Nakonec mě ale přesvědčilo celkem vysoký hodnocení, který tady drží "Barbarian" v červených číslech. Neříkám, že jde o špatnej film ale nějaká extra pecka to pro mě taky nebyla. A to neříkám jen proto, že v tom hraje J. Long. Filmu určitě nelze upřít pár fakt silnejch momentů ale přišlo mi, že vždycky když film začíná gradovat tak najednou pustí nohu z plynu a nikdy tak nedosáhne kýženého maxima. O tom, že se snad všechny postavy ve filmu chovají dementně snad nemusí být ani řeč. Jak to tak vypadá tak film je a bude divácky úspěšnej. Já si ale myslím, že se z něho dalo vytěžit daleko víc. Kdyby to šlo dám 3 a půl hvězdy. Ale nejde. Takhle se musím přiklonit ke třem silnějším hvězdám. ()

gogo76

Horor s hodnotením nad 70% sa nerodí každý rok, preto si nový Barbar zaslúži šancu. Pomalší rozjazd mi nevadil, atmosféra pomaly hustla a v tom najlepšom-strih! Prichádza ďalšia postava, ktorá potrebuje zase nejaký čas na zoznámenie...Zhruba od polovice to začína byť vážne zaujímavé, čierny humor s meraním metrov štvorcových bol super. Hlavná ženská postava dosť pripomína mladšiu verziu herečky Hally Berry. Záver bol celkom fajn až na trochu zosmiešňujúci krátky záber letiaceho monštra, toto trochu nevyšlo. Neviem, či to takto režisér zamýšľal. Záverečná skladba výborne sadla. Myslím, že hodnotenie niekde medzi priemerom a jemným nadpriemerom je tak akurát.  70%. ()

PetrPan

Báječně  zdánlivě nekonzistentní černočerná prasárnička, která se naoko vydá několika hororovými cestičkami, aby skončila zase jen u té černočerné prasárničky.  Amorální postava AJ (Justin Long) jasně zvedá laťku černé komedie ještě o něco výš.  Jednotlivé žánrové epizody pak Cregger zvládá skvěle a při thrillerovém začátku či při sestupu do podzemí vytváří  opravdu hustou atmosféru. Pobavily i plané sliby či lépe řečeno nenaplněné přísliby dalších žánrů, zejména flashback s původním majitelem prapodivné nemovitosti nabízel výbuch exploitace a ono nic.  A podobných věcí, kde si Cregger dovolí jen tak si hrát a nedovysvětlovat , neukazovat , neříkat, tam je víc. Na druhou stranu chápu, že ne každý se na podobnou hodně osobitou formu vyprávění dokáže naladit. Já si dokážu se Zachem Creggerem představit řáckou kalbu s jointem, nebo dvěma.    Klesá nám tu rating, tak trochu přepálím na pět. ()

castor

Přistupoval jsem k tomu tak, že fakt nic nevím. Jen pár nadšenějších ohlasů ze zámoří. Holku čeká v Detroitu pracovní pohovor a aby se po dlouhém cestování na náročný den dobře vyspala, využije krátkodobý pronájem domku. Ovšem uvnitř najde jiného hosta. Chyba rezervačního systému? Každý by jí doporučil jiné řešení, ona však vejde dovnitř. Tvůrci si nicméně solidně hrají s očekáváním publika a zažitými vzorci, protože mladík s tváří Billa Skarsgarda (s vínem na stole a talkem nad společnými zájmy) jí hlavu řezat nebude. Od toho jsou tady jiní. Zach Cregger má zřejmě rád odbočky a přinesl i několik dobrých nápadů. Začínáme opravdu velmi zajímavě (právě ono očekávání), pokračujeme sympaticky brakově (jakmile se najdou předlouhé schody do sklepení), odbočíme popíchnutím prostředí Hollywoodu, sexismu či genderu, abychom to celé uzavřeli lehce mdlým finále (a několika dramaturgickými přešlapy). Hororová událost roku to není, ale řada skvostných momentů na nás rozhodně čeká. Solidní jednohubka, která se drápe ke čtyřem hvězdám. ()

• Dům, ve kterém se příběh odehrává, stojí na adrese 476 Barbary Street. 476 je rok, ve kterém zanikla Západořímská říše poté, co byla dvakrát po sobě v témže století vypleněna barbary. (NiWi)
  • I když se oficiálně na snímku nepodílel, vliv na příběh měl i Jordan Peele, jenž je dobrým přítelem s režisérem snímku Zachem Creggerem. Podle Georginy Campbell spolu Clegger a Peele často hovořili během tvorby scénáře. (NiWi)

Související novinky

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

15.06.2023

Po turbulentním období, příchodu nového vedení a nově naleznuté stabilitě to vypadá, že studio Warner Bros. opět hodlá začít pečovat o vztahy s uznávanými filmaři. Ty byly narušeny během pandemie a… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Opět se nám blíží konec roku, ale ještě před tím, než se všichni ČSFĎáci rozutečou do víru silvestrovských oslav, máme tu tradiční ohlédnutí za nejlepšími filmy a seriály roku podle nejoblíbenějších… (více)