Jennifer on My Mind

Komedie

USA, 1971, 90 min

Mladý, krásný, seriózní a bohatý americký jinoch potká v Benátkách mladou, krásnou, sympaticky trhlou a bohatou americkou slečnu, do níž se na první pohled zamiluje. Takto to vypadá na sladkou romanci, a jistá část část filmu se v tomto duchu odvíjí, snad aby tvořila kontrast s drsnější částí této romance, neb ta slečna je trhlá hlavně proto, že nadměrně užívá drogy. Při kouření trávy zamilovaný mladík svou Julii ještě následuje, ale do heroinu již nejde. Vzájemný vztah projde několika rozchody, když slečnu chytne rapl a prchá, a opětovnými shledáními , když ji mladík zase dožene. Při jedné velkoryse aplikované dávce děvče zemře v mladíkově bytě, kterému přibude starost, co si počít s tělem milované dívky v bytě plném drog..... Film nemá špatnou atmosféru a zřejmě se snaží dobrat nějaké odpovědi na to, co těm privilegovaným mladým lidem chybí, když něco hledají v droze.... Potěší nevelká, ale výrazná role Roberta de Niro, který zde již trénoval na svého Taxikáře.(15.2.2015)

• Martyna

Film o zlatý mládeži, která fetuje. Pokud by někoho zajímalo aspoň náznakem proč, nedozví se to tu, ale dostane pěkný záběry z Benátek. Podle mě rozvláčnej a celkem zbytečnej film s hlavníma postavama, který nevzbudí zájem.(17.1.2016)