KOndoMEDIE

The Closet

Kondomédia

Komedie

Francie, 2001, 84 min

Tedy, název samotný by mě odradil od sledování téhle výborné komedie, která dává vzpomenout na zlatý věk francouzského filmu...z čehož plyne, že by byla velká chyba, nechat se zmýlit tím děsným názvem:)) Opravdu nejde o komedii, u které byste se smíchy za břicho popadali, ale celou dobu se dobře bavíte, a sem tam se mihne třeba výborný Depardieu:))(31.8.2003)

Bezkonkurenční francouzská komedie se skvělým humorem. V hlavní roli moji oblíbenci Auteuil a Depardieu, jejichž role byli originální a vůbec jsem nečekala tak skvělé výkony. I když humor Depardiea moc dobře znám a vždy mně něčím překvapí, tak tohle byl opravdu koncert. Auteuil v roli zamlklého a nudného pracovníka ve firmě na kondomy, kterému se začne hroutit svět a má sklony k sebevraždě.. Na Auteuila velmi neobvyklá, ale přesto zajímavá role, na kterou jsem se strašně těšila. Sice náš název "Kondomedie" je přímo odrazující, tak Le Placard je opravdu skvělá komedie.(22.12.2013)

Velmi vtipná komedie, u které jsem se smál nahlas. Daniel Auteuil je skutečně univerzální herec, dokáže zahrát tvrdého policajta, malíře uniknuvšího ruchu velkoměsta, nevěrného manžela a tady ušlápnutého úředníčka předstírajícího homosexualitu. Opět se na plátně setkává s dalším výborným hercem, Gérardem Depardieu a výsledkem je vskutku zábavná podívaná. Kéž by bylo víc takových komedií.(27.10.2008)

1. Toho hlavního hrdinu (dále "HH") fakt nechápu, se mu splnil sen každýho pracujícího člověka - tj.dostat výpověď s odstupným, který v socialistický Francii bude určitě daleko tučnější než u nás - a on kvůli tomu taak vyvádí, místo aby skákal radostí tři metry do vzduchu, chce skákat z deprese dvacet metrů dolů. 2. Musím pochválit režiséra za perfektní výběr představitele HH, on skutečně čučel jak holub, jak to trefně vyjádřila ta jeho kolegyně, vyvaloval oko, natáčel hlavu a koukal ze strany. Já to musím vědět, páč jsem na holuby odborník, pozoroval jsem je každý den ráno v pět, jak se mi natřásaj na parapetě. Škoda, že to "čučení jak holub" není obecně příznakem homosexuality, aspoň by ta generace na mým parapetu byla poslední. 3. Celý děj filmu by se dal shrnout do výroku "Když nejsi teplej, jsi mrtvej". Jinak ještě k těm holubům: málo se to ví, ale vzhledem k tomu, že maj oči po stranách hlavy, vidí jenom do boku, nevidí dopředu nebo dozadu. Což jako nevadí, když pochodujou po zemi nebo dělaj čurbes na parapetech, ale zásadní problém by to byl při letu. Neboť aby viděl dopředu, musel by mít holub furt natočenou hlavu o 90 stupňů, čímž pádem by ale neviděl do stran (ale zase viděl dozadu) a měl by větší odpor vzduchu, páč jeho hlavička rozhodně není kulová. Čímž pádem je jasný, že překážky musí odhalovat jiným způsobem než zrakem, a já na to přišel. Vědci se už dlouho dohadujou, proč holubi houkaj, když by správně podle čítanek a jiné literatury pro děti měli pouze vrkat. Přinesli celou řadu vysvětlení (maskujou se za sovy, aby odehnali ostatní ptactvo od krmiva; jsou zblblí současnou moderní dobou a opičej se po lokomotivách; učej se anglicky a zarazili se u jistýho tázacího zájmena), ovšem ani jedno není správné. Holubi houkaj, páč pak podle ozvěny poznávaj, jak daleko jsou od překážky. Čehož jsem fikaně využil, páč jsem hlava otevřená, a od jistý doby mi už na parapet nesedaj a houkaj naštvaně u sousedů, se kterýma moc nevycházím, takže je to win-win. Napadlo mě totiž tu ozvěnu zesílit, aby si ti holubi už dvacet metrů od okna mysleli, že jsou u něj. Takže si myslej, parapet je tu, sednou si do vzduchu, kterej je moc dlouho neudrží, takže pak si na zemi třou naražené šišky, svět se jim úplně převrátí a oni odcházejí zmatení raději pěšky do úkrytů, aby vymýšleli filozofická zdůvodnění, proč svět není takový jako je. No a tu ozvěnu jsem zesílil jednoduše, napsal jsem do Pentagonu a oni mi za ofrankovanou obálku poslali nazpátek pár štítků, co má ten jejich neviditelnej bombardér na povrchu. Jednoduchá úvaha: Když jedna strana dokonale pohlcuje jakýkoli vlny, druhá strana je bude naopak perfektně odrážet! Takže jsem je dal do okna obráceně než jsou na tom letadle a už se jenom směju.(14.5.2016)

Parádní francouzská komedie, která kdyby si udržela kadenci vtipů a hlášek z první půle, byla by možná i pěti-hvězdičkovou. Smekám před Auteuilem, ten chlap zahraje perfektně v nářezové komedii i v temném policejním thrilleru.Ps. V soutěži o nejstupidnější český překlad filmu by tvůrci tohohle názvu byli na bedně. 7.5/10(3.6.2013)

• - Natáčení muselo být na pět týdnů pozastaveno, protože Gerard Depardieu musel podstoupit čtyřnásobný bypass. (Bernhardiner)

• - V době natáčení ve Francii žádná továrna na kondomy neexistovala. Filmová továrna byla postavena podle japonského vzoru. (Bernhardiner)