KOndoMEDIE

• Česko S barvou ven (více)
Trailer

Francois Pignon (tohle jméno se objevuje téměř v každé komedii France Vebera) je tichý ušlápnutý úředník v jedné středně velké firmě na kondomy. Dozví se, že má být vyhozen, jeho žena jím pohrdá, syn mu nemá co říct. Cítí se osamocený a zbytečný. Od sebevraždy ho zachrání nový soused, bývalý psycholog velké společnosti, který přesně ví, jakou ostudu si v současné době žádná firma s dobrou pověstí nemůže dovolit pouze, nesmí vyhodit na dlažbu homosexuála. A Pignonovi poradí jednoduchý trik, jak zůstat v zaměstnání. Za co jeho kdysi vyhodili, za to Pignona dnes naopak musí v zaměstnání „držet“. Vyrobí fotomontáž, na které je Pignon v gay klubu v poněkud choulostivé pozici a kterou spolu pošlou přímo šéfovi firmy. Nic se nešíří tak rychle, jako informace mezi kolegy. Události se však brzy začnou zúčastněným vymykat z rukou... (Česká televize)

Trailer

Anderton

Komédia je jedným z najschodnejších žánrov pri kritike spoločenských neduhov. Ako lepšie kritizovať vlastné predsudky, ak nie cez humor? Najvtipnejšie na Kondomédii je, že tu vlastne nikto nie je gay (v podniku), ale veselo sa tu spustí vlna ohováračiek, odhaľujúcich vtipným spôsobom to, aké postavy v skutočnosti sú a akí sme aj my. Robí si srandu aj z pozitívnej diskriminácie, aby to schytali všetci. Film je v jednotlivých sekvenciách značne predvídateľný, ale myslím, že je to súčasťou hry a vypointovanie situácií je často bezchybné. Kondomédia by však zniesla o desať minút viac, prepracovanejšiu líniu vzťahu Pignona a jeho nadriadenej a údernejšie finále, kde sme sa mali chytať za bruchá. Luxusných fórikov je ale stále dosť. ()

Renton

Scénář: Francis Veber .. Nejslabším článkem této podařené francouzské komedie je její tupý český distribuční název! Osvědčení herci a zajímavé téma homosexuality a jednoho účelového podvodu skvěle fungují. Francis Veber prostě dokáže výtečně pobavit, přesto je tento kousek z tria jeho posledních tří filmů nejslabší, ovšem stále na vysoké úrovni, které jen tak nějaká komedie nedosáhne. ()

vesper001

Tak hoši, takhle se to dělá. My holky musíme říct „šéfe, jsem v tom“ a řešit pak spoustu potíží z tohoto alibi plynoucích, vám stačí jít s teplotou ven. Rázem bude všechno jinak. Získáte zbrusu nové a přítulné kamarády. Drby kolem vás zařadí kosmickou rychlost. Budete moct nosit růžovou. Život zkrátka dostane nový směr. A komu by se to snad nelíbilo, tomu ukažte, že jste pořád samec a dejte mu pěkně paraplíčkem po kebuli. ()

emma53

Nechápu kdo vymyslel tak debilní název, protože jsem tím pádem dost dlouho chodila kolem toho filmu po špičkách. A přitom je to fajn komedie i když těch vtipných momentů bych uvítala rozhodně víc. Ale hvězdná sestava v čele s mým oblíbeným Danielem, který byl chvílemi opravdu k nakousnutí, dělala co mohla. A ta Gérardova postupná proměna byla taky okouzlující. Příjemná a pohodová komedie, ale Francisi Vebere dneska je ta čtyřka slabší, protože máš v kapse ještě lepší kousky. ()

Tosim

Vivat! Francouzská komedie žije! Všichni herci jsou výborní, ovšem řekl bych, že největší hvězdou snímku je Gérard Depardieu, i když Daniel Auteuil je přesný. V menších rolích Jean Rochefort a Michel Aumont působí a připomínají staromilské časy :-) Francis Verber vychovává a nevyhýbá se ožehavým tématům. Umí jak zobrazit outsidera (scény s telefonem a opékačem topinek v pozadí s chmurnými zprávami jsou skvělé), tak vyprávět o soukromých věcech, aniž by to vyznělo sprostě, zkratkovitě nebo banálně. Spolu s postavou Felixe se i divák tak trošku mění a nechává se lehce unášet proudem inteligentní francouzské zábavy Snímek vám řekne opravdu více, než nablblé, rádobyšokující dokumenty či debaty v televizi, anebo sociologické studie. FRANCOISI? TEN SVETR JE AŽ MOC RŮŽOVÝ. NENOS HO. VYPADÁŠ V NĚM JAKO BLBEC. Jen tak dál, Francisi! Jen tak dál. ()

• V době natáčení ve Francii žádná továrna na kondomy neexistovala. Filmová továrna byla postavena podle japonského vzoru. (Bernhardiner)