KOndoMEDIE

Kondomédia

Closet, The

Komedie

Francie, 2001, 84 min

Typický koktejl klasické komedie a jemného moralizování od Francise Vebera, tentokrát se skvělým Danielem Auteilem v hlavní roli a doslova skvostným Gérardem Depardieu v... V druhé hlavní roli. Český název je vrchol nevkusu, ale nebojte se, film takový není ani na setinu vteřiny.___P.S. Také dabing se povedl.(19.10.2014)

Další opravdu výborná, vtipná a skvěle napsaná i zahraná francouzská komedie. Bezvýznamný človýček, který si inteligentní lží snaží zachránit práci (a potažmo i samotný život) a postupem času získá mnohem víc, je sice zcela v rámci okoukaných klišé, ale vzhledem k žánru se jich pouze příjemně dotýká a odlehčuje je vynikajícím, jemným humorem. Velmi příjemná a na první pohled zábavná komedie!(20.4.2005)

Příjemná komedie není z rodu těch, u kterých se byste se smáli na celé kolo. Spíše pobaveně sledujete skvělé herce v "trapných" situacích - jen občas příjde skutečně nezapomenutelná hláška. Rochefortova věta: "A tohle ... tohle je výstupní kontrola" patří k tomu nejvtipnějšímu, co jsem za hodně dlouhou dobu ve filmu slyšel. Téma homosexuality je podáváno otevřeně, ale ne vulgárně, velice zajímavé je sledovat vývoj některých postav (hlavně naprosto geniální Dépardieu) a vztahů mezi nimi.(30.8.2003)

• Pierre

Z tématu který film má bych od Verbera čekal inteligentní hořkou komedii. Ale humor je založen na různých reakcích kolegů hlavního hrdiny kteří se dozví, že je homosexuál. Takže celý film se řeší jaká je to katastrofa. Občas to sklouzává i do té víc hořké podoby, ale to jen proto aby za chvíli hlavní hrdina poprosil šéfa ať něco řekne kolegyni která ho ošahává. Od Verbera bych čekal rozhodně něco jiného. Velké zklamání.(2.4.2016)

Navzdory prostředí továrny na kondomy a homosexuálnímu tématu velice inteligentní komedie. Francis Veber opět neklamal a napsal vynikající scénář, ve kterém vkusně vybalancoval humorné scény (výstupní kontrola) s dojemnými (soused). Herecké obsazení jenom potvrzuje to, proč jsou hvězdami stříbrného plátna, přičemž každý má (i na malém prostoru) co hrát. Film mě příjemně pohladil po duši a za to mu nedám míň než 90%. P.S.: Michèle Laroque je neodolatelná.(5.9.2015)

• - Natáčení muselo být na pět týdnů pozastaveno, protože Gerard Depardieu musel podstoupit čtyřnásobný bypass. (Bernhardiner)

• - V době natáčení ve Francii žádná továrna na kondomy neexistovala. Filmová továrna byla postavena podle japonského vzoru. (Bernhardiner)