KOndoMEDIE

• Česko S barvou ven (více)
Trailer

Francois Pignon (tohle jméno se objevuje téměř v každé komedii France Vebera) je tichý ušlápnutý úředník v jedné středně velké firmě na kondomy. Dozví se, že má být vyhozen, jeho žena jím pohrdá, syn mu nemá co říct. Cítí se osamocený a zbytečný. Od sebevraždy ho zachrání nový soused, bývalý psycholog velké společnosti, který přesně ví, jakou ostudu si v současné době žádná firma s dobrou pověstí nemůže dovolit pouze, nesmí vyhodit na dlažbu homosexuála. A Pignonovi poradí jednoduchý trik, jak zůstat v zaměstnání. Za co jeho kdysi vyhodili, za to Pignona dnes naopak musí v zaměstnání „držet“. Vyrobí fotomontáž, na které je Pignon v gay klubu v poněkud choulostivé pozici a kterou spolu pošlou přímo šéfovi firmy. Nic se nešíří tak rychle, jako informace mezi kolegy. Události se však brzy začnou zúčastněným vymykat z rukou... (Česká televize)

Trailer

emma53

Nechápu kdo vymyslel tak debilní název, protože jsem tím pádem dost dlouho chodila kolem toho filmu po špičkách. A přitom je to fajn komedie i když těch vtipných momentů bych uvítala rozhodně víc. Ale hvězdná sestava v čele s mým oblíbeným Danielem, který byl chvílemi opravdu k nakousnutí, dělala co mohla. A ta Gérardova postupná proměna byla taky okouzlující. Příjemná a pohodová komedie, ale Francisi Vebere dneska je ta čtyřka slabší, protože máš v kapse ještě lepší kousky. ()

Lacike

Príjemná komédia, ktorá si berie na paškál rôzne gay predsudky, ale tentoraz ich hlavný hrdina využíva vo svoj prospech. Možno že kadencia vtipov mohla byť väčšia. Ja by som prijal aj pár minút naviac, aby bola viac prepracovaná romantická stránka filmu, ale celkovo to je rozhodne nadpriemerná komédia, ktorá sa dá vidieť aj viackrát. Najväčším plusom je herecké obsadenie. Daniel Auteuil ako nudný suchár z ktorého sa postupne stáva chlap s gulami a hlavne neskutočne vtipne sa pitvoriaci Gérard Depardieu ako homofób, rasista a neviem čo ešte, z ktorého sa postupne stáva citlivka. Nie to to tíá najlepšia Veberová komédia, ale rozhodne dokáže niekoľkokrát neskutočne pobaviť. 7/10. ()

mortak

Originální název filmu Le Placard je vysvětlen na záčátku filmu, kdy soused říká Pingnonovi, že musí "sortir du placard" - opustit skříň, což je francouzský výraz pro "coming-out". Takže pokračování Pingonových eskapád není komedie, ale(a) psychoterapie jednoho ušlápnutného bezvýznamného účetního; (b) satira na změnu pracovních zvyklostí a na vlnu politické korektnosti. Depardieu si sice může zařadit svoji postavu k tomu lepšímu v jeho filmografii, ale jinak je Le Placard přeplněn pozitivním duchem a změnou, zatímco komedie zmírá v koutku na nedostatek kyslíku. ()

Čtec

"Víš, co se mi nejvíc líbí na ragby? - Když můžu ve sprše kamarádovi namydlit záda." Depardieuův dezorientovaný přiblblý rasistický mačo chlapák je fakt týpek... Jak nalézt ztracenou orientaci aneb homosexuálem být či nebýt, toť otázka... Daniel Auteuil nese Pignonův strašlivý úděl statečně a s grácií sobě vlastní. A k tomu malá bezva rolička pro moji oblíbenou Armelle Deutsch a příjemný večer je na světě :-) ()

B!shop

Velice povedena francouzska komedie. Pribeh se sice vetsinu casu toci okolo homosexuality hlavniho hrdiny a otazky co s nim, ale film je porad vtipnej. Navic tu je par dokonalejch scen, jako treba nasazeni kondomu na hlavu hlavniho hrdiny. Tak neskutecnej vyraz, kterej nasadi Auteuil, sem snad jeste nevidel. Celej film vlastne tahne Auteuil, kterej se vetsinu casu tvari dost nestastne, aby se nakonec z loosera stal velkej frajer. Ale i ostatni herci stoji za pozornost. Predevsim Depardieu, kterej je perfektni jako buzeranto-bijec i jako ubrecenej citlivej typek v depresi. Fakt jsem se moc dobre bavil. ()

• V době natáčení ve Francii žádná továrna na kondomy neexistovala. Filmová továrna byla postavena podle japonského vzoru. (Bernhardiner)