Teprve devítiletý Hogarth zachrání obrovského robota, který na Zemi přiletěl z vesmíru. Hogarth se snaží svého nového geniálního kamaráda ubránit před vládním agentem a vojáky. Ve zdánlivě klidném městečku Rockwell ve státě Maine žije v roce 1957 devítiletý chlapec Hogarth, který sní o invazi vetřelců a bitvách s komunistickými agenty. Jednoho dne se mu jeho sen splní - do nedalekého jezera prý spadl obrovský robot z vesmíru. Hogarthovi se podaří robota vylovit a navzdory protestům své matky Annie ho schová u kamaráda Deana. O robotově přítomnosti se brzy dozví vládní agent Kent Mansley, který chce vetřelce zničit za každou cenu. A bude jen na Hogathovi, jestli se mu to podaří. (HBO Europe)

LencaN

V jednoduchosti je krása, což dokládá i tento silný příběh o jednom netradičním přátelství chlapce s poněkud přerostlým kovovým E. T. Bylo to čisté, hrozně srdečné a vzbuzovalo to víc skutečného citu než kdejaké jiné filmy, které diváka citově spíš vydírají. Líbilo se mi propojení jemných náznaků zajímavější, snad počítačové animace (aspoň mi to tak připadalo, ale možná ne) a kreslené práce, která filmu dává punc doby 50. let, kdy se děj odehrává. Jsme zatažení do boje Američanů proti jakémukoli nepříteli, který ho může ohrožovat, ale také nám je připomenuto, že člověk/robot může být takový jaký chce a nemá se nechat ovlivňovat tím, k čemu ho jiní předurčili. Těch necelých 90 minut strašně uteklo jako by to byl jeden díl nějakého seriálu, ale filmově to mělo hloubku a laskavost. ()

kolly13

Zpracování, animace a přímost mě ohromil. Už úvod mě bavil s propracovanou grafikou, přestože to není nejnovější technologie. Přirostli mi postavy k srdci jak "železo k obru". Na pár minoritních nedodělků jsem nadšený a má chlapecká duše volá "Bravo". ()

Willynka

Bez legrace nejkrásnější role Vina Diesela. Neotřelé zasazení do začátku studené války tomu jen dodává punc výjimečnosti. Závěr docela dost emocionálně náročný, minimálně pro dítě. Skvělá záležitost. "Superman". ()

Oxik49

Animák, ale bez infantilnosti. Ne že by byl příběh něčím neobvyklý, ale to, jakým způsobem je podaný, a to navíc v příjemném animovaném kabátu, zajišťuje filmu nárok na tak vysoká hodnocení, jaká má. Konec asi málokoho nechá chladným. Za mě super. ()

HennessyVSOP

Dojemný animák, který neplýtvá stopáží. Velmi lidsky pojaté s krásným humorem a poselstvím. A mimo povědomí většiny lidí :) Animace samotná je již hodně zastaralá a ani na svoji dobu neoplývá výraznou invencí a je tím pádem tak jediným minusem filmu.I přesto si zaslouží pět hvězdiček. ()

Elnarrya

Příběh nemusí být překombinovaný, aby celkem efektně fungoval. Děti v tomto filmu uvidí jiné významy, než budou vnímat dospělí. Pro všímavé se zde skrývají zajímavé odkazy a zdrojové inspirace, a to nejen dobové. Dalo by se říct, že film může mít i jistou výpovědní hodnotu. Řemeslné i obsahové kvality tu nesporně jsou, konkrétní klady a mínusy jednotlivých součástí si každý musí uznat sám podle vlastní míry tolerance a nálady. Například někomu může chybět složitější příběh, jinému nevyhovuje styl animace, vykreslení postav, humoru, politické narážky atd. Nelze se holt zavděčit všem a jako rozjezd pro autora to bylo slušné. Válečné téma obecně nemusím. Železný obr má pro mě mnoho oborových kvalit, i když se film nebude zamlouvat mainstreamu. ()

F2003F

Zábavný počin vhodný pre všetky vekové kategórie dokazujúci svojou hĺbkou neraz primäť k zamysleniu. Fajn príbeh spracovaný lákavo pútavým štýlom, kde neprekáža ani sté omieľanie toho istého čo bolo inde ukázané v každej obdobe. Zaujímavé postavy s elegantne svojráznymi prejavmi vtipne okoreňujúce dej, na ktorý sa nedá inak než láskyplne pozerať. ()

snupko13

Tento ešte kreslený film sa ku mne dostal úplnou náhodou, tuším, že surfovaním na csfd :), až po 10-tich rokoch od jeho vzniku. No, neoľutoval som ani minútu po vzhliadnutí. Skvele vykreslená situácia obyčajných ľudí v 50-tich rokoch, počas začínajúcej sa studenej vojny, kde na každom rohu číha "nepriateľ a prinajlepšom ufónec". Symbol supermana víťazí aj u robota so super deštruktívnymi schopnosťami, ktorý si môže vybrať vlastnú cestu a tak ako my všetci nemusí byť tým, čím je. Skvelý film. Jedna vec ma napadla, natočiť to v dnešnej dobe, ako hraný film z 3D špec. efektami a oscary sú zaručené. ()

MathewBB

SUPER SUPER SUPER! Víc k tomu nelze dodat! Od začátku do konce jsem film hltal a konec mě příjemně překvapil. 5 hvězdiček je minimum! ()

DarkAvenger

Film mého mládí, který jsem za svých mladých let nedokázal plně docenit. Měl jsem ho prostě rád a nic víc, než skvělé pobavení jsem v něm nehledal, až teď po letech dokážu plně docenit všechno, co tento snímek skrývá a na co poukazuje (žávody ve zbrojení, dobývání vesmíru). Jeden z dalších mála animovaných filmů, které jsem si opravdu zamiloval, škoda jen, že se nedostal do širšího povědomí veřejnosti, protože narozdíl od mnoha jiných animáků si to rozhodně zaslouží. ()

aky111

Skvělý film, nejlepší animák, co jsem kdy viděla. Nemohu jinak, než dát plný počet hvězdiček. Skvěle promyšlený děj, pohádkový konec i grafika nebyla pozadu. Co víc si přát, velká škoda, že byl tento film tak podceněn diváky, protože podle mě je na vrcholu všech animovaných filmů! ()

Vlking3598

Neviem, ale na mňa to moc nezapôsobilo. Predvídateľný dej a príbeh tiež nie je extra originálny. Možno som slepá, ale ani s okuliarami sa mi v tomto filme nepodarilo vysliediť niečo jedinečné. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018