poster

Byl jednou jeden... objevitel (TV seriál)

 • Francie

  Il était une fois... les explorateurs

 • angličtina

  Once Upon a Time... The Explorers

Animovaný / Rodinný / Historický

Francie, 1997, 11 h 16 min (Minutáž: 26 min)

Režie:

Albert Barillé

Scénář:

Albert Barillé
 • unclejack
  ****

  Objavitelia boli vždy pre mňa príjemným spestrením. Spracovanie jednotlivých osudov je nápadité , nevtieravé a nedostižné v množstve poznatkov , ktoré sa na vás nalepia. Seriál ponúka učenie hrou a sám o sebe je hodnotný , kvalitne sprecovaný a poctivo animovaný , animácia skôr oku lahodí než aby človek nad tým fíhal. Oceniť treba aj hudbu zo seriálu , ktorá sa podarila.(24.5.2012)

 • blondboss
  ****

  No kto by, prosím Vás, nemal rád premúdrelého "pána Profesora" s dlhou bielou bradou a okuliarmi :) Táto séria je proste neprekonateľná...naozaj skvelé zobrazenie dejín ľudstva jednoduchým a hravým spôsobom vhodným najmä pre deti. Táto posledná séria síce mierne zaostáva za predošlými, ale nemožno jej uprieť zaujímavosť a pestrosť. Keďže nebola ukončená jednoznačne, došlo aj k vzniku nových sérií týchto animovaných filmov, ktoré síce prinášajú vedomosti o súčasných problémoch ľudstva, avšak kvalitou už výrazne zaostávajú. Albert Barille sa týmito rozprávkami zapísal do histórie a veľmi vkusne mu chytľavou hudbou sekundoval aj Legrand. Klobúk dole, páni. 80 %(19.7.2011)

 • Drom
  *****

  Jako by nestačilo, že ten chlupatej geront vynalezá kolo, ještě teď navíc objevil svět. Pašování drog v plnovousu už asi nenese jako dřív, protože tu máme sbírku pohádek a pověstí opěvující kdejakýho budižkničemu, kterej se kdy flákal po světě, nejlépe na cizí náklady. Tradičně v nich popisuje příhody svých oblíbených řeckých číňanů a čínských řeků. A samozřejmě nějakých těch francouzských neumětelů. Občas je přerušen jedním či více fakany ze svého dětského harému, ale protože frčí na nějaký zvlášť dobrý chemce, má odpověď na všechno a veselé si tak dál plácá svá rakovinou prolezlá játra. Všechno viděl, všude byl, brouk Pytlík hadr. Klidně bych se vsadil, že je syn těch dvou pomatených homosexuálů Bouvarda a Pécucheta, nebo alespoň vedlejší produkt jejich pokusů s kozou a ovcí. Nemá cenu se tu o tom nikdy neholeným důchodci s úchylkou na žáky prvního stupně více rozepisovat, posuďte na vlastní oči a uši sami, co všechno cpe dětem do hlavy, krevního oběhu a řitních otvorů. ...kozel, povídáš...(1.6.2015)

 • karloskiller
  ****

  Serial , krerý vás více naučí než ve škole :-), protože vás baví . Nejvíce se tam používá dějepis a vlastivěda. Je to serial pro děti, které to baví, protože je to skoro jako pohádka. Jak jsem se na to díval tak jsem byl malý a docela jsem se hodně naučil. Je to skvělý serial a hodnotil jsem jasně plný počet ...(11.12.2011)

 • regin
  ****

  5 hvězdiček dávám z celé série jen "Byl jednou jednomu životu" :-)... I přesto, že v některých dílech autorům všechno nevěřím (měli opravdu Vikingové v Grónsku takové podnebí, že jejich ženy mohly chodit v sukních a v krátkých rukávech atd.?), jsou jednotlivé díly dobře pojaté a všechno podstatné řečeno.(9.4.2008)