Reklama

Reklama

Byl jednou jeden... objevitel

(seriál)
  • Francie Il était une fois... les explorateurs (více)
Animovaný / Rodinný / Historický
Francie, 1997, 11 h 16 min (Minutáž: 26 min)

Epizody(26)

Obsahy(1)

Naučný francouský seriál pro děti a mládež seriál není na podivanou, ale je dělany pro zábavu ale i také učení. Seriál Byl jednou jeden Objevitel dokáže naučit i základy Dějepisu na základních školách. Viz. předešlé úspěšné série: "Byl jednou jeden člověk 1978", "Byl jednou jeden život 1986" a "Byl jednou jeden... vynálezce 1994". (Karlos80)

(více)

Recenze (66)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Albert Barillé bol francúzsky režisér, filmár, scenárista a producent. Svoju tvorbu zasvätil predovšetkým náučným animovaným sériam pre deti a mládež "Bol raz jeden..." (II était une fois...). Začalo to v roku 1978 seriálom "Bol raz jeden... človek", v roku 1982 nasledoval "Bol raz jeden... vesmír", v roku 1987 natočil zrejme najpopulárnejší projekt "Bol raz jeden... život", v roku 1994 sa pustil do série "Bol raz jeden... vynálezca", no a v roku 1997 prišiel na rad titul "Bol raz jeden... objaviteľ", ktorý sa venoval významným svetovým dejepisným udalostiam. Mne sa to páčilo, rád som to pozeral. **** ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Animace 8/10/// +naučné, poutavé, dobré hudební znělky, velmi obsažné -snad jen, že mě každá část chytla až tak po deseti minutách/// Hned po Člověku, Životě a Vynálezci nejlepší série tohoto animovaného seriálu. Jeden by řekl, že to má sestupnou tendenci. No asi je to fakt, ale jak lze překonat první dvě "epizody" které i svým obsahem byly nejzajímavější. A možná i Vynálezce je o chlup zajímavější než Objevitel. Přesto si i tato čtvrtá série (když nepočítám Byl jednou jeden Vesmír a Byl jednou jeden Američan, které u nás vůbec nevysílali) drží svůj vysoký standart jak po stránce animace, tak i po stránce obsahové. Škoda, že nejnovější Byla jednou jedna Země takovéto úrovně nedosahuje./// Celkem 80%/// ()

Reklama

Drom 

všechny recenze uživatele

Jako by nestačilo, že ten chlupatej geront vynalezá kolo, ještě teď navíc objevil svět. Pašování drog v plnovousu už asi nenese jako dřív, protože tu máme sbírku pohádek a pověstí opěvující kdejakýho budižkničemu, kterej se kdy flákal po světě, nejlépe na cizí náklady. Tradičně v nich popisuje příhody svých oblíbených řeckých číňanů a čínských řeků. A samozřejmě nějakých těch francouzských neumětelů. Občas je přerušen jedním či více fakany ze svého dětského harému, ale protože frčí na nějaký zvlášť dobrý chemce, má odpověď na všechno a veselé si tak dál plácá svá rakovinou prolezlá játra. Všechno viděl, všude byl, brouk Pytlík hadr. Klidně bych se vsadil, že je syn těch dvou pomatených homosexuálů Bouvarda a Pécucheta, nebo alespoň vedlejší produkt jejich pokusů s kozou a ovcí. Nemá cenu se tu o tom nikdy neholeným důchodci s úchylkou na žáky prvního stupně více rozepisovat, posuďte na vlastní oči a uši sami, co všechno cpe dětem do hlavy, krevního oběhu a řitních otvorů. ...kozel, povídáš... ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Jednoznačný vrchol a nedostižný král animovaných seriálů, který se snaží velmi příjemně a nenuceně děti naučit něčeho víc než jsou sprostá slova a nadávky. Za celou dobu co tento seriál sleduji a to klidně i v reprízách jsem nenašel jedinou chybu, kterou bych mu vytkl a jako celek na mě působí velmi vzdělaně a chytře. Místo učitelky na základní škole v hodinách dějepisu (vlastivědy:)) by byl rozhodně tento seriál mnohem užitečnější a pochybuji, že existuje dítě, které by mu nevěnovalo pozornost větší než té paní u tabule. ()

Marek1991 

všechny recenze uživatele

Jeden z tých najnovších seriálov z tohto cyklu pre deti. Objaviteľská encyklopédia a učebnica zároveň pre deti a mládež a dokonca dobré aj pre dospelých. Vždy to bol pre mňa zážitok, hlavne vďaka peknej animácii a informáciám. Nie je to síce jeden z mojich najobľúbenejších, ale aj táto objaviteľská séria má niečo do seba. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama