poster

Byl jednou jeden... objevitel (TV seriál)

 • Francie

  Il était une fois... les explorateurs

 • anglický

  Once Upon a Time... The Explorers

Animovaný / Rodinný / Historický

Francie, 1997, 11 h 16 min (Minutáž: 26 min)

Režie:

Albert Barillé

Scénář:

Albert Barillé
 • Marek1991
  ****

  Jeden z tých najnovších seriálov z tohto cyklu pre deti. Objaviteľská encyklopédia a učebnica zároveň pre deti a mládež a dokonca dobré aj pre dospelých. Vždy to bol pre mňa zážitok, hlavne vďaka peknej animácii a informáciám. Nie je to síce jeden z mojich najobľúbenejších, ale aj táto objaviteľská séria má niečo do seba.(7.9.2012)

 • Drom
  *****

  Jako by nestačilo, že ten chlupatej geront vynalezá kolo, ještě teď navíc objevil svět. Pašování drog v plnovousu už asi nenese jako dřív, protože tu máme sbírku pohádek a pověstí opěvující kdejakýho budižkničemu, kterej se kdy flákal po světě, nejlépe na cizí náklady. Tradičně v nich popisuje příhody svých oblíbených řeckých číňanů a čínských řeků. A samozřejmě nějakých těch francouzských neumětelů. Občas je přerušen jedním či více fakany ze svého dětského harému, ale protože frčí na nějaký zvlášť dobrý chemce, má odpověď na všechno a veselé si tak dál plácá svá rakovinou prolezlá játra. Všechno viděl, všude byl, brouk Pytlík hadr. Klidně bych se vsadil, že je syn těch dvou pomatených homosexuálů Bouvarda a Pécucheta, nebo alespoň vedlejší produkt jejich pokusů s kozou a ovcí. Nemá cenu se tu o tom nikdy neholeným důchodci s úchylkou na žáky prvního stupně více rozepisovat, posuďte na vlastní oči a uši sami, co všechno cpe dětem do hlavy, krevního oběhu a řitních otvorů. ...kozel, povídáš...(1.6.2015)

 • Deimos
  ****

  TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Animace 8/10/// +naučné, poutavé, dobré hudební znělky, velmi obsažné -snad jen, že mě každá část chytla až tak po deseti minutách/// Hned po Člověku, Životě a Vynálezci nejlepší série tohoto animovaného seriálu. Jeden by řekl, že to má sestupnou tendenci. No asi je to fakt, ale jak lze překonat první dvě "epizody" které i svým obsahem byly nejzajímavější. A možná i Vynálezce je o chlup zajímavější než Objevitel. Přesto si i tato čtvrtá série (když nepočítám Byl jednou jeden Vesmír a Byl jednou jeden Američan, které u nás vůbec nevysílali) drží svůj vysoký standart jak po stránce animace, tak i po stránce obsahové. Škoda, že nejnovější Byla jednou jedna Země takovéto úrovně nedosahuje./// Celkem 80%///(14.12.2009)

 • blondboss
  ****

  No kto by, prosím Vás, nemal rád premúdrelého "pána Profesora" s dlhou bielou bradou a okuliarmi :) Táto séria je proste neprekonateľná...naozaj skvelé zobrazenie dejín ľudstva jednoduchým a hravým spôsobom vhodným najmä pre deti. Táto posledná séria síce mierne zaostáva za predošlými, ale nemožno jej uprieť zaujímavosť a pestrosť. Keďže nebola ukončená jednoznačne, došlo aj k vzniku nových sérií týchto animovaných filmov, ktoré síce prinášajú vedomosti o súčasných problémoch ľudstva, avšak kvalitou už výrazne zaostávajú. Albert Barille sa týmito rozprávkami zapísal do histórie a veľmi vkusne mu chytľavou hudbou sekundoval aj Legrand. Klobúk dole, páni. 80 %(19.7.2011)

 • Djkoma
  *****

  Jednoznačný vrchol a nedostižný král animovaných seriálů, který se snaží velmi příjemně a nenuceně děti naučit něčeho víc než jsou sprostá slova a nadávky. Za celou dobu co tento seriál sleduji a to klidně i v reprízách jsem nenašel jedinou chybu, kterou bych mu vytkl a jako celek na mě působí velmi vzdělaně a chytře. Místo učitelky na základní škole v hodinách dějepisu (vlastivědy:)) by byl rozhodně tento seriál mnohem užitečnější a pochybuji, že existuje dítě, které by mu nevěnovalo pozornost větší než té paní u tabule.(2.9.2007)