Reklama

Reklama

Byl jednou jeden... objevitel

(seriál)
  • Francie Il était une fois... les explorateurs (více)
všechny plakáty
Animovaný / Rodinný / Historický
Francie, 1997, 11 h 16 min (Minutáž: 26 min)

Epizody(26)

Obsahy(1)

Naučný francouský seriál pro děti a mládež seriál není na podivanou, ale je dělany pro zábavu ale i také učení. Seriál Byl jednou jeden Objevitel dokáže naučit i základy Dějepisu na základních školách. Viz. předešlé úspěšné série: "Byl jednou jeden člověk 1978", "Byl jednou jeden život 1986" a "Byl jednou jeden... vynálezce 1994". (Karlos80)

(více)

Recenze (66)

Marek1991 

všechny recenze uživatele

Jeden z tých najnovších seriálov z tohto cyklu pre deti. Objaviteľská encyklopédia a učebnica zároveň pre deti a mládež a dokonca dobré aj pre dospelých. Vždy to bol pre mňa zážitok, hlavne vďaka peknej animácii a informáciám. Nie je to síce jeden z mojich najobľúbenejších, ale aj táto objaviteľská séria má niečo do seba. ()

Drom 

všechny recenze uživatele

Jako by nestačilo, že ten chlupatej geront vynalezá kolo, ještě teď navíc objevil svět. Pašování drog v plnovousu už asi nenese jako dřív, protože tu máme sbírku pohádek a pověstí opěvující kdejakýho budižkničemu, kterej se kdy flákal po světě, nejlépe na cizí náklady. Tradičně v nich popisuje příhody svých oblíbených řeckých číňanů a čínských řeků. A samozřejmě nějakých těch francouzských neumětelů. Občas je přerušen jedním či více fakany ze svého dětského harému, ale protože frčí na nějaký zvlášť dobrý chemce, má odpověď na všechno a veselé si tak dál plácá svá rakovinou prolezlá játra. Všechno viděl, všude byl, brouk Pytlík hadr. Klidně bych se vsadil, že je syn těch dvou pomatených homosexuálů Bouvarda a Pécucheta, nebo alespoň vedlejší produkt jejich pokusů s kozou a ovcí. Nemá cenu se tu o tom nikdy neholeným důchodci s úchylkou na žáky prvního stupně více rozepisovat, posuďte na vlastní oči a uši sami, co všechno cpe dětem do hlavy, krevního oběhu a řitních otvorů. ...kozel, povídáš... ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Jednoznačný vrchol a nedostižný král animovaných seriálů, který se snaží velmi příjemně a nenuceně děti naučit něčeho víc než jsou sprostá slova a nadávky. Za celou dobu co tento seriál sleduji a to klidně i v reprízách jsem nenašel jedinou chybu, kterou bych mu vytkl a jako celek na mě působí velmi vzdělaně a chytře. Místo učitelky na základní škole v hodinách dějepisu (vlastivědy:)) by byl rozhodně tento seriál mnohem užitečnější a pochybuji, že existuje dítě, které by mu nevěnovalo pozornost větší než té paní u tabule. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Animace 8/10/// +naučné, poutavé, dobré hudební znělky, velmi obsažné -snad jen, že mě každá část chytla až tak po deseti minutách/// Hned po Člověku, Životě a Vynálezci nejlepší série tohoto animovaného seriálu. Jeden by řekl, že to má sestupnou tendenci. No asi je to fakt, ale jak lze překonat první dvě "epizody" které i svým obsahem byly nejzajímavější. A možná i Vynálezce je o chlup zajímavější než Objevitel. Přesto si i tato čtvrtá série (když nepočítám Byl jednou jeden Vesmír a Byl jednou jeden Američan, které u nás vůbec nevysílali) drží svůj vysoký standart jak po stránce animace, tak i po stránce obsahové. Škoda, že nejnovější Byla jednou jedna Země takovéto úrovně nedosahuje./// Celkem 80%/// ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Albert Barillé bol francúzsky režisér, filmár, scenárista a producent. Svoju tvorbu zasvätil predovšetkým náučným animovaným sériam pre deti a mládež "Bol raz jeden..." (II était une fois...). Začalo to v roku 1978 seriálom "Bol raz jeden... človek", v roku 1982 nasledoval "Bol raz jeden... vesmír", v roku 1987 natočil zrejme najpopulárnejší projekt "Bol raz jeden... život", v roku 1994 sa pustil do série "Bol raz jeden... vynálezca", no a v roku 1997 prišiel na rad titul "Bol raz jeden... objaviteľ", ktorý sa venoval významným svetovým dejepisným udalostiam. Mne sa to páčilo, rád som to pozeral. **** ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama