poster

Byl jednou jeden... objevitel (TV seriál)

 • Francie

  Il était une fois... les explorateurs

 • anglický

  Once Upon a Time... The Explorers

Animovaný / Rodinný / Historický

Francie, 1997, 11 h 16 min (Minutáž: 26 min)

Režie:

Albert Barillé

Scénář:

Albert Barillé
 • regin
  ****

  5 hvězdiček dávám z celé série jen "Byl jednou jednomu životu" :-)... I přesto, že v některých dílech autorům všechno nevěřím (měli opravdu Vikingové v Grónsku takové podnebí, že jejich ženy mohly chodit v sukních a v krátkých rukávech atd.?), jsou jednotlivé díly dobře pojaté a všechno podstatné řečeno.(9.4.2008)

 • Djkoma
  *****

  Jednoznačný vrchol a nedostižný král animovaných seriálů, který se snaží velmi příjemně a nenuceně děti naučit něčeho víc než jsou sprostá slova a nadávky. Za celou dobu co tento seriál sleduji a to klidně i v reprízách jsem nenašel jedinou chybu, kterou bych mu vytkl a jako celek na mě působí velmi vzdělaně a chytře. Místo učitelky na základní škole v hodinách dějepisu (vlastivědy:)) by byl rozhodně tento seriál mnohem užitečnější a pochybuji, že existuje dítě, které by mu nevěnovalo pozornost větší než té paní u tabule.(2.9.2007)

 • Marek1991
  ****

  Jeden z tých najnovších seriálov z tohto cyklu pre deti. Objaviteľská encyklopédia a učebnica zároveň pre deti a mládež a dokonca dobré aj pre dospelých. Vždy to bol pre mňa zážitok, hlavne vďaka peknej animácii a informáciám. Nie je to síce jeden z mojich najobľúbenejších, ale aj táto objaviteľská séria má niečo do seba.(7.9.2012)

 • Deimos
  ****

  TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Animace 8/10/// +naučné, poutavé, dobré hudební znělky, velmi obsažné -snad jen, že mě každá část chytla až tak po deseti minutách/// Hned po Člověku, Životě a Vynálezci nejlepší série tohoto animovaného seriálu. Jeden by řekl, že to má sestupnou tendenci. No asi je to fakt, ale jak lze překonat první dvě "epizody" které i svým obsahem byly nejzajímavější. A možná i Vynálezce je o chlup zajímavější než Objevitel. Přesto si i tato čtvrtá série (když nepočítám Byl jednou jeden Vesmír a Byl jednou jeden Američan, které u nás vůbec nevysílali) drží svůj vysoký standart jak po stránce animace, tak i po stránce obsahové. Škoda, že nejnovější Byla jednou jedna Země takovéto úrovně nedosahuje./// Celkem 80%///(14.12.2009)

 • karloskiller
  ****

  Serial , krerý vás více naučí než ve škole :-), protože vás baví . Nejvíce se tam používá dějepis a vlastivěda. Je to serial pro děti, které to baví, protože je to skoro jako pohádka. Jak jsem se na to díval tak jsem byl malý a docela jsem se hodně naučil. Je to skvělý serial a hodnotil jsem jasně plný počet ...(11.12.2011)