Detektiv Miller (Hynek Čermák) žije i po čtyřicítce se svou matkou (Eliška Balzerová). Dámské návštěvy si domů raději nevodí, protože maminka je nejen starostlivá, ale také velmi všetečná a on ze všeho nejvíc touží po klidu. Zřejmě i to je důvod, proč matce zatají, že má problémy s ledvinami a že během nadcházejícího víkendu musí pečlivě měřit a zapisovat všechny příjmy a výdaje tekutin. A to opravdu všechny! Připraví si tím nejednu horkou chvilku, což ho donutí konečně se rozhodnout, zda dát přednost mamince, nebo utajované přítelkyni Matyldě (Jana Pidrmanová), na kterou si navíc myslí kolega z práce, inspektor Páleník (Vojtěch Kotek). (Česká televize)

Hombre8

Dřív herci, kteří byli v produktivním věku, byl o ně zájem a točili, četli scénáře, než nějaký fim vzali. Proto, aby si nekazili reputaci. Panu Čermákovi bych to vřele doporučoval. ()

lvi_psouk

Vlastně mě to přizdisráčství hlavního hrdiny vytáčelo. Nějak si neumím představit, že takový člověk udělá kariéru a najde nádhernou holku. ()

milos.bradik

Tak toto bylo ještě horší než ten první příběh. Takovou matku by každý normální chlap zabil už v pubertě. Naprostá hloupost. Chtěl jsem dát odpad, ale Čermák se snažil a tak za něj jsem se ovládl. ()

P_Soar

Tak chápu, že nemůže být každý den posvícení. Tohle jsou opravdu jen takové trochu protažené bakalářské povídky na vyplnění TV programu. Jinou ambici to (doufám) nemělo a jako takové to šlo. Navíc Jana Pidrmanová je stále kost. ()

mylhaus

Mladá, hezká, chytrá a úspěšná holka by uháněla takovýho vosla, kterej si leje chcanky do kytek? Tak určitě. ()

zuzam

Zoufale nevtipné a nudné. A navíc maximálně nevěrohodné, mamánek bez vlastního názoru, co si nechává od maminky zapínat knoflíček u košile si nabrnkne bohatou  a chytrou kočku.  To i Bakaláři měly zajímavější námět a zpracování. ()

alienable

Vejdělek je odpad český kultury. Nejbolestnější byl titulek "tento film by nevznikl bez vašich koncesionářských poplatků". ()

pirduch

Nuda...i když v jednom dílku vyřešit 3 kriminální případy...to by ani Colombo nezvládnul...a to vlastně ani nebyla detektivka.... A kuriozitka navíc-den předtím jsem náhodou zahlédl Temný kraj na Primě, nějaký už starší díl,a "hrál" tam taky červený  Mustang s RZ 7H18008...zřejmě aktivní komparz...ovšem neskutečná náhoda,že se sejdou takhle v telce 22 hodin po sobě... ()

BigJohn02

Proč komedie, když se člověk ani jednou nezasměje? Divákovi je spíš líto toho chudáka, co má takovou pomatenou matku. Pidrmanová je furt pěkná baba, ale to tohle "veledílo" nezachrání. ()

adaben

Obsahově trochu nedotažené, ale dívat se na to dalo. A J. Pidrmanová tomu dávala nějaké to kouzlo navíc. ()

vopajslikova

Zápletka se zánětem močového měchýře vystačila bohužel na celý film. Závěr, že opičí láska matky k synovi během 5 minut jako na obrtlíku zmizí a máti znormální, je zcela nereálný. Eliška Balzerová je jako vždy výborná. ()

czprava

Nebýt krásné Janičky Pidrmanky a Hynka, ani bych to nepustil. Paní Balzerová zahrála, co musela, ale stejně to nepomohlo. Hrůza od začátku do konce. Janička v osušce za to ale stála. Jen kvůli její kráse dvě hvězdy. Jinak totální blbina o ničem. ()