Nám se to stát nemůže

(TV film)
  • Československo Tatínek má cenu (pracovní název)

Přesně o tom jsou přesvědčeni i členové rodiny v televizní komedii... Manželské i rodinné vztahy procházejí různými peripetiemi. Někdy může být rozbuškou partnerské krize i radostná zpráva... Matka se dvěma dospívajícími dcerami se právě chystá k odjezdu na chalupu, když se z telefonátu dozví, že otec dostane od Akademie věd významnou cenu. Okamžitě obvolá všechny známé a plánuje ještě ten večer uspořádat večírek. Jenže když se to dozví její? muž, naprosto to odmítá. Hádka se stupňuje do obvyklé manželčiny hrozby rozvodem. Jenže tentokrát na to muž přistoupí... (Česká televize)

Nocturno culto

Nemohu začít jinak než poklonou panu Nárožnému, svou roli zde zahrál naprosto fantasticky, proti němu byli ostatní prostý kompars ...Major Zeman pronesl asi 3 repliky, neboť úžasem nemohl ani pořádně mluvit.Vránová se snažila vyrovnávat Nárožnému ale přes veškerou snahu působila křečovitě.To už se mi víc líbil celkový projev Lucie Juřičkové, proti "sestře" Gajerové, která mi nebyla moc sympatická ..Dobré cameo Vladimíra Dlouhého ale prim hrál už výše zmíněný..Kvůli němu, za mně 80%. ()

rivah

Psychologicky a situačně přesný scénář s dobrými herci i režií. Něco podobného ohledně manželských a partnerských vztahů se hned tak nevidí, ()

IvonaK

Tato inscenace si u mě zaslouží pět hvězdiček. Protože nikomu se nepodařilo překecat Nárožného aby zůstal po dvaceti letech manželství s nimi. Šel si za svým a nakonec se neudobřili jak už to ve filmech bývá že se nakonec všichni usmíří. Konečně jedna situace která nebyla přes kopírák. A nejvíc mě pobavila ta scéna kde se všichni sešli v obývacím pokoji. Ale sama bych rozvod zažít nechtěla, takže se mi to líbí opravdu jenom ve filmech, což dělá filmy zajímavějšími. ()

Pitryx odpad!

Hysterie, hádky, pláč. Skutečně komedie k uřehtání. Škoda. Ani pan Nárožný z tohoto pascénáře nic nevyždímal. 201312085504/5629+++++Souhlas s mým předcházejícím komentářem. ()

ostravak30

Na snímku je zajímavé hlavně to, že sledujeme Petra Nárožného v úplně jiné poloze než jak jsme zvyklí. Intelektuálnější, moudřejší a hlavně bez vysoké porce zábavy. Dál jsem ale neshledal na filmečku nic zajímavého. Pohybuje se na hranici komedie a dramatu přičemž místy sledujeme to a místy zase tohle. Některé dialogy směřují ke srandě a jiné k tragičnosti. Mě však přijde spíše příběh celkově spíše smutný. Když si uvědomíme, že pro celou rodinu je otec vlastně jen stroj na peníze. A jeho odchod je tak mrzí pouze z tohoto hlediska. Hlavně od Lucie Juřičkové jsem pořád čekal, respektive od její postavy, že je jiná než její sestra. ()

Peabody

Vynikající Petr Nárožný a velmi dobrá Alena Vránová, její jedy a přeskoky dle ženské logiky jsou zahrané par excellence. To pruhované tričko LJ je na pohled milé. Letitý product placement Staré myslivecké. V Brabec srábka Drábka hraje taky docela přesvědčivě. Tady je vidět, že pan Bočan je profík, šlape top a nevleče se to, ačkoli to jistě není akční téma. ()

vinducha

Jak cituje ve svém komentáři uživatel D.Moore , věta , kterou vypustí v cca 47:32 pan Nárožný vystihuje vše , nádherný TV film pana Bočana o rodinných trablích . ()

Lykos

Tahle inscenace mě docela posadila na zadek. Bylo to takové chvílemi syrové a nepříjemně pravdivé. Rozhodně stojí za vidění. Ráda vyhledávám tyhle televizní poklady. Škoda, že je ČT ignoruje. ()