Otevři oči

(TV film)

Půvabná Kristina (H. Maciuchová), jejíž rodiče žijí dlouhodobě pracovně v cizině, zůstane doma sama se svou mladší sestřičkou. Nešťastnou náhodou při automobilové nehodě zraní mladého studenta Milana Presla (J. Drbohlav). Od té doby trpí výčitkami svědomí, protože si myslí, že mladíkovi, který po zranění kulhá, způsobila životní trauma. Půjčuje mu peníze, nechává ho dokonce přespat ve vile. Nepozná, že ji mladík využívá, protože se do ní zamiloval. Jenže Kristina zrovna potkala někoho, s nímž si dovede představit společný život… Komorní příběh Rudolfa Ráže v roce 1975 natočila režisérka Eva Sadková s Hanou Maciuchovou v hlavní roli. (Česká televize)

noriaki

To je děs. Psychologický thriller s Maciuchovou na vrcholu krásy a Brzobohatým na vrcholu hereckých sil, a nejsilnější dojem tam dělá hudba. Eva Sadková nikdy pořádně neprorazila do první režisérské ligy, ale vybudovala si jistou pověst v televizní tvorbě. Tady ji zrovna dvakrát nenaplnila. Jalový scénář Rudolfa Ráže jí žádnou velkou oporou nebyl, takže i když se čtveřice protagonistů za svůj projev nemusí stydět, jedinou zajímavou postavu tam má mladičká Nataša Jiráčková. A to jen proto, že scenárista měl zrovna šťastnou chvilku a nenapsal roli jako dítě hlavní hrdinky. ()

vitekpe

Reklama na Maciuchovou, ktera je zde superkrasna, a navic vystrida asi dvacet kostymu... To oci potesi. :-) Jinak jde o takovou slataninu, ktera omele desetkrat podobnou scenku, a pak je konec, ktery rozhodne nesokuje. Na druhou stranu to cele ma paradni sedmdesatkovy feeling, je tam dobra hudba a duo Sadkova Polednakova tady odvedlo paradni praci. V ramci takove komornejsi tv tvorby je to vlastne parada. ()

kebom

Vyslovene "exportný" západne ladený (na tú dobu luxusné interiéri) film v nadpriemernými hereckými výkonmi. ()

tranquill

"Ale ani takzvané špatné svědomí není žádná gumička, kterou můžete natahovat do nekonečna!" Průměrné televizní drama. ()

Igy007

Bezva filmek, neotřelé téma, nula politiky a skvělá hudba. Všichni to moc pěkně zahráli, líbila se mi ta moudrá mrňavá holčina. A kvituju ten konec, nechci tady k němu víc psát a něco prozradit. Na tohle se určitě znovu podívám a tu ústřední písničku si budu pouštět za vlahých letních večerů. Moc pěkná kamera, hlavně světlo, hezký interiéry, No, zkrátka a dobře, spíš jak že 4 a půl, dosedla na mě nostalgie. ()

Peabody

MOžná, že to v kontextu poloviny 70 let bylo nadprůměrné, to si nejsem jist, ale paní Maciuchová je místy za hranou  svého exaltovaného herectví, jinak je ale krásná a celé to s ní stojí a padá. Malá je docela slušná, pan Brzobohatý patřičně mužně zachmuřený, aby dámy (nejen tvůrkyně) měly proč vzdychat. Dodnes myslím takového chlapa nemáme, Problém je s Jaroslavem Drbohlavem, podle mne to byl hezký kluk, ale herec ne a ani v něho nedorůstal. Takže podle mne intonací i gestikulací nestíhá a zhusta je mimo. Jednou a dost ()

horskejvlk

Hana Maciuchová měla vždy velmi netypický účes v dobách dlouhých vlasů a trvalých. Naprosto sexy kost. Brzobohatý je chlapák a Drbohlav to hraje skvěle, tato TV inscenace ukazuje že žánr chce více akčních dramat ale na to už produkce ČT nestačila proto tyto levnější dramata založena na hereckých výkonech které jsou perfektní. ()

kodel

Jaroslav Drbohlav v jedné ze svých nejlepších rolí - jeho manipulátor a citový vyděrač je neobyčejně autentický, půvabná a submisivní Hana Maciuchová mu skvěle sekunduje. Konflikt se ke konci vyhrocuje až nepravděpodobným způsobem a katarze, kterou za dospělé zajistí školačka Evička, vypadá, jako by do scénáře zasáhla Marie Poledňáková. Postavy jsou schematizovány, což přisuzuji hlavně kratšímu televiznímu formátu, ale celek drží pohromadě, má spád, a lze na něj beze studu koukat i po padesáti letech. ()