poster

Zázračné meče (TV film)

Romantický / Pohádka

Česko, 2001, 60 min

 • Ilicka
  ***

  Co se týče volné trilogie, tak třetí díl byl asi nejlepší, ač se stále jedná o televizní podprůměr. A když už se to tedy nazývá šermířskou pohádkou, mohlo by se tam šermovat. I souboje v pohádkách výrazně starších jsou lepší.(27.12.2011)

 • Fary
  odpad!

  Jestli jednička byla blbá, dvojka ultrablbá, tak pro trojku už ani nemám slov. Dělat z pohádky telenovelu je prostě prasárna...(26.12.2012)

 • rakovnik
  ***

  Příjemně obsazená pohádka, která se ale rozhodně nedostane mezi mé oblíbené. Děj mě příliš nezaujal a i přes krátkou stopáž jsem se těšil na konec (ne na závěr).(29.12.2014)

 • Rodriguez
  **

  Ani zázrak tyhle meče nezkříží. Poslední díl už byla naprostá křeč, kdy jsem nevěděl jak tuhle pohádku sledovat. Nakonec jsem usnul.... dokoukal jsem to až ze záznamu a musím říct, že nic, naprosto nic důležitého jsem neprospal. 25%(27.12.2012)

 • kingik
  **

  V závěrečné části šermířské trilogie budeme sledovat rozuzlení osudů komtesy Alexandry a prince Valentina a jejich přátel i nepřátel. Hodně vody uběhlo od prvního setkání Valentina s Alexandrou, kteří na hradě tvoří ctnostný pár a stali se z nich vladaři, král a královna, a stále se vroucně milují. Intriky však na sebe nenechají dlouho čekat a záludní nepřejícníci z jejich řad usilují o to, aby jejich štěstí a láska netrvaly věčně. Král je záhy otráven a i když se uzdraví, trpí ztrátou paměti. Alexandřin otec, hrabě Vilém, se taktéž roznemohl, přivítal však zpět svého dávno ztraceného syna, noumovitého Alexandra zvaného "Alík", co místo bojů raději vysedává v knížkách, na scénu vstupuje starý čaroděj a jeho mocná a užitečná kouzla, Alexandřina mladší sestra Helena se provdala za hraběte Petra, který je náhle nespravedlivě obviněn z úkladné vraždy krále a podlý hrabě Meron je strůjcem všech těch intrik na královskou rodinu, protože se chce zmocnit trůnu. Nebývá obvyklé, aby se televizní pohádka dočkala trilogie, a tím také prodělala značný posun směrem k horšímu. Od historického příběhu s dobrodružnými prvky a pohádkovými motivy z jedničky se postupně přešlo k nevyrovnané směsici pohádkové komedie s dramatickým příběhem, což zrovna není nejlepší kombinace. Rozjíždí se hned několik dějových linií a většina z nich je nedodělaných. Původní herecké obsazení zůstalo i do třetice zachováno a přibylo několik dalších a mnohdy zbytečných postav. Jednou z nich je starý čaroděj Oton v podání Viktora Praisse, který vnesl do příběhu to horší a byl až nadbytečný. Zajímavější byli Jiří Langmajer jako proradný intrikán, co měl jisté charisma anebo Jiří Strach jehož postava se důvtipně pohybovala na komediálně-dramatickém rozhraní. Triky spojené s kouzly byly dost otřesné a v soubojích na kordy, kterých je opět jen hrstka, se nijak markatně nezapracovalo a stále se nedají brát příliš vážně. Příběhová nevyváženost se podepsala na neučasaném ději. Valentin s Alexandrou byli upozaděni, místo nich zbyteční lapkové a stejně tak markytánská vdova s dcerou, šermířské souboje jakkoliv nepovedené a sympatický historicko - dobrodružný ráz nahradily fádní kouzla a čáry anebo zváštní a nehodící se pokusy o komedii, kterých nebylo třeba a celý děj se motal kolem zázračných mečů spravedlnosti. I tak se pár dobrých nápadů našlo, ale celkově to už nudilo a nestačilo to ani na sympatický (nad)průměr, který si hlavně první díl s přehledem udržel. Michaela Černá přišla s nekonzistentním scénářem, Miroslav Sobota se tomu režijně podvolil a výsledkem je ani ryba ani rak. Ani pohádka a ani historické drama a to co je mezitím vás ze zívačky nevytrhne. Mé hodnocení: 40%(3.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace