Noční směna

• USA Graveyard Shift

Dva zaměstnanci továrny Bachman Mill jsou pověřeni vyčistit krysami zamořené sklepení výrobních hal. Nikdo však netuší, že krvežízniví hlodavci nejsou to nejhorší, na co mohou v podzemí narazit. (Davay Home Video)

Han22

Sympatické béčko, které si na nic nehraje. Od Kinga bych sice čekal větší klasiku, ale je tu pár zajímavých postav. Zmrd všech zmrdů alias šéf stojí za to, ale film si pro sebe krade už tradiční Brad Dourif a jeho totálně ujetý krysař. Jak už to v béčkách chodí, napřed potvory jen tak lehce zabíjí, pak přijde závěrečná vyvražďovačka, korunovaná soubojem s monstrem a ultimátní likvidací. Nic co byste neviděli v devadesátkách na videu stokrát, ale taky žádný průser. ()

iXtr3m3

Slušné spracovanie Kinga so správne "sympatickým" obsadením a celkom síce pozvoľným ale ku koncu úderným napredovaním v deji. Potešila menšia úloha Brada Dourifa. ()

Mauric

První část KVFF(Kingova Velkého Filmového Festivalu) byla věnována Graveyard Shiftu,u kterého,nebýt mistra Pratchetta a jeho Úžasného Maurice a jeho vzdělaných krys,jsme se možná nudili více,než by se nám chtělo.Pojmenovávání krys podle jmen z knihy se stalo poměrně vděčnou zábavou,která nahrazovala méně či více zábavný film.Začátek vypadal velmi slibně,dobré vykreslení ponuré atmosféry "tam dole pod mlejnama",slušně hrající herci(deratizátor a big boss).Střed filmu mi už asi chtěl naznačit svým pozvolným úpadkem pád strmý,který následoval synchronně s pádem hlavních hrdinů do nitra katakomb.Mlha ve sklepě mě opravdu rozesmála,stejně jako neúspěšný kandidát na Batmana Neopterodaktyl(kterej se předávkoval anabolikama,když dělal Burton konkurz na prvního Batmana.Díky anabolikům se nevešel do Batmobilu[Kdyby se vešel,tak to má v kapse],a tak hraje v další adaptaci Králova románu).Ze začátku 65%,ke konci 35% ===> 50%. Kdo chce vědět,jak zabít Batmana plechovkou od Pepsi ať dá 4*. ()

Eldoth

Poprvé viděno v útlem věku, což mi zajistilo několik bezesných nocí. Dnes už je to přecejenom trochu vyčpělé a vyvolávající usměv na rtech ...Nostalgie zapracuje. V paměti mi utkvěl hlavně slizký deratizátor v podobě přehrávajícího Brada Dourifa, věčně opocené tváře hlavních protagonistů a zmatené pobíhaní po jakémsi šachetním komplexu ...Krásné béčko, nejlépe na noční hodiny ... ()

wampire23

Milujem Kingovu poviedku Night Shift. A aj väčšinu jeho ďalšej tvorby. Ale snímky ako je tento ho zbytočne zhadzujú z piedestálu, na ktorý právom patrí. Nudná bezmyšlienkovitá B-čková záležitosť, ktorá sa poviedky drží len okrajovo. ()

Bozvav

Úplně debilní záležitost. Že King je magor, to vím dávno, ale že já jsem takový pitomec, že se na ty hnačky koukám, tak tím sem se překvapila. Jedna hvězda ani nevím za co, asi za potkaní královnu. Vizuál televizní. ()

Raziel_cz

Horor s krysami, jaký jsme si zasloužili – zábavný, napínavý a krvavý, se sympatickými hrdiny a úžasně slizkým záporákem Stephenem Machtem. A s Bradem Dourifem, který z postu mého oblíbeného filmového deratizátora dokázal sesadit i kapacitu Johna Goodmana z Arachnofobie. Kingovu povídku to adaptuje velmi povedeně a stejně tak si to k ní přidává materiál navíc. Výborné béčko. ()

Beo.wulf

Ten film jsem videl kdyz mi bylo asi 13 a dost jsem se bal, ted uz se nad tim jen lehce usmivam ale i tak docela povedeny horurek:-) ()

Johny M.

Další zfilmovaná "kingovka", tentokrát lehce nadprůměrná. Poměrně dlouho se film drží Kingovy povídkový předlohy, ale nakonec je v těch nejzásadnějších momentech upraven. Což je na jednu stranu škoda, ale na druhou stranu to vůbec neni zle provedený. Slušný 3,5* ()

dainio

Film podle předlohy mistra hororů Stephena Kinga. Hromádka "nenasytných" krys znepříjemňuje lidem život v podzemních chodbách jednoho podniku s ovčí vlnou. Avšak nejsou na to sami...velký kus práce jim dělá jejich "krysí matka"...(tento horor z raných 90.let je povedeným přepisem Kingové sbírky "Noční směna")... ()

helraiser

Průměrné zfilmování povídky od Kinga, vůbec ne špatné, ale mohlo to být i mnohem lepší. No prostě televizní zábava na jeden večer. ()

Kadas97

Film som pozeral ani nie dva dni po dočítaní rovnomennej poviedky. Tradične výborná poviedka z pera majstra hororu Stephena Kinga sa zase raz dočkala len priemerného filmového prevedenia. Príbeh je značne upravený, ale zachovali sa dve hlavné postavy vystupujúce v poviedke. Film odsýpal plynule a svižne. Niektoré scénky už zaváňali plnohodnotnou „kingovskou“ brutalitou. Totálne ma znechutila scéna, kde Warwick zahryzne do netopierieho krídla. Film až na 2-3 pesničky absolútne postráda hudobný podmaz, ktorý by mohol budovať lepšie atmosféru. Očakával som tiež inú tú krysu, ale doslova som sklamaný nebol. 6 z 10 ()

Vabr

Povídku jsem četl a byla podprůměrná, ale jako nápad na film by byla dobrá až na to, že se v ní střídalo několik dnů docela rychle za sebou, protože to byly šichty. Přesné je to jen v základu. Vše okolo je totálně vymyšlené, což bych nějak chápal, i když změnili průběh a postavy nejsou moc podobné a nasadili tu čerňocha a ženskou místo dvou postav, ale oni změnili i konec, který měl být podobný! Z celé povídky vzali jen lehký námět a vše změnili. Nechápu, proč tu dodávají úplné hovadiny, ale to, že někoho má kousnout krysa do boku a nebo že tu nejsou velké krysy! Celý film je koukatelný a na 2 hvězdy, ale koncem se to hodně zhoršilo. K tomu tak čekaný. Smrti jsou hloupý. VYHODNOCENÍ: VELKEJ NETOPÝR TU ANI NEJDE VIDĚT ()

danny_21

Ačkoliv Kingův soubor povídek Noční směna patří mezi ty nejpovedenější sbírky, stejnojmenná povídka patří mezi ty průměrné, a toto filmové zpracování je kvalitou ještě níž - 40 % ()

Hellknight12

Dnešná premiéra. Celkom slušný a zaujímavý počin. Film je založený na poviedke od S. Kinga. Poviedku bohužiaľ nepoznám. Trochu netradične vzatý príbeh hlavne pretože King stavia hlavne na charaktery postáv a skvelú atmosféru. Tu sú chartery postáv trošku slabšie ale dajú sa akceptovať. Príbeh je zaujímavý. Je tu aj dostatok here scén, ktoré má celkom milo prekvapili, keďže u Kingových filmou nie som zvyknutý na toľko brutality. Je tu aj pár scén, ktoré má šokovalo hlavne smrť jednej z postáv. Čo sa týka hlavnej krysy tak ťa vyzerala zvláštne ale aj celkom fajn. Celkové hodnotenie za mňa je 75%. ()

horor2

VHS horůrek o obří zmutované netopýrokryse :-) Předloha: Stephen King (kniha). Takže takto to je. A já mám slabost pro tyhle kousky z dětství. Má to atmošku a je to řemeslně na svou dobu zvládlé :-) ()

donnovann

Jedna z těch slabších povídek mistra hororou Stephena Kinga. Od snímku sem mnoho nečekal a proto nejsem nijak zklamán. Postupem sledování si nešlo nevšimnout jak jednotlivý herci přehrávají což mě iritovalo po celou dobu. Podrůměrný horor. ()

m.xFuck

Dneska už to bohužel moc nefunguje. Dokonce jsem se chvilkama i nudil. Předloha je spíš tak na hodinu, ta půlhodina navíc, kde jsou přidány vedlejší zápletky tomu moc nepomáhá. Průměr. ()