V adrenalinem nabitém remaku filmu z 80. let vezme bývalý bojovník MMA Dalton (Jake Gyllenhaal) práci vyhazovače v motorestu. Brzy se ale ukáže, že ne všechno je tak, jak se zdá být. (Prime Video)

RoyBatty444

Celé to pôsobí ako MMA zápas s vatou. Príbeh obohraný a postavy s malou hĺbkou. Vsadenie na bitkára/zabijaka/dobráka pôsobí odpudzujúco. Film vďaka scenáru väčšinou znie ako B-čko aj keď vizuálne je celkom dobrý. Gyllendhaala môžem a ten to aj štandardne ťahá. Pokiaľ sa nezjaví McGregor. ()

petrxx

Opravdu odpočinkový film. Pokud nečekáte nic extra, tak asi ok. Problém je, že je to předvídatelné jako prase a pokud nad tím budete přemýšlet, tak to bude doslova bolet. ()

vinducha

Tipnul bych si , že C. McGregor toho magora moc ani hrát nemusel , to bych viděl jako roly psanou přesně na tělo neboli na míru. Skvělá zábava a velká spokojenost. ()

Bravewolf

Ale joo, nedělní oddechovka. Čistě komediální bitkařina. Plný počet za skvělé herce a hlavně ta kamera geniální. ()

Kusbi

Neviděl jsem ten původní film, kde hrál Swayze, ale jestli to bylo stejné jako tohle, tak ho ani vidět nemusím. Film víceméně o ničem, příběh pouze marginální či téměř nulový, pouze jen směsice akčních bitek pár týpků proložená random dialogy s random postavami. Herecky mi to přijde extrémně toporné, bohužel i od Gyllenhaala. Jediný, kdo mě zaujal je asi McGregor, jinak je to fakt bída. Zcela upřímně nevím, v čem je tento film lepší než jakýkoliv počin od Seagala a podobných umělců. Casting to zde bohužel nezachrání. ()

Polux

6/10 | Když se pomine existence originálu, tak to dopadlo jako neurážející akční béčko, které by bez Gyllenhaala v hlavní roli úplně zapadlo. Když se to přímo srovná s originálem, tak to dopadlo plus mínus totožně, protože původní film je stejně tak neurážející akční béčko, které by bez Swayzeho v hlavní roli úplně zapadlo. Remake i předloha má každý trochu jiné přednosti, ale oba trpí stejnými neduhy, ve výsledku tak Liman vybojoval plichtu. | Remake boduje přesunem děje do exotického prostředí Keys, namísto zaměnitelného zapadákova kdovíkde a naštěstí slepě nekopíruje dějovou linku předchůdce od začátku až do konce, takže znalý divák nedostane podruhé totéž. Nově přibylo humoru a porce hlášek (už jen kvůli poskokovi se sádrou se to vyplatilo:-)) a ruční kamera v kombinaci s dlouhými záběry bez střihu prodává bitky o něco intenzivněji než původní film (byť některé divočejší záběry prozrazují přítomnost cgi). Nová posila v podobě mlátičky McGregora je důstojnou náhradou za sympaťáka Elliota a prakticky všechny scény ve filmu si svým přístupem "příležitostně nahý, ovšem za všech okolností utržený ze řetězu" krade pro sebe. | Novince chybí zábavná atmosféra 80s s mnohem benevolentnějším přístupem k nahotinkám (velká chyba):-). Naopak problém s tempem se nevyhnul ani Limanovi (tak jako minule i tady se, po představení postav a rozehrání ústředního konfliktu, děj dost táhne a zkrácení stopáže alespoň o čtvrt hodiny by filmu prospělo) a totéž platí i pro hlavního záporáka stran jeho nevýraznosti a spektakulární finále, které se opět zvrhává do přepáleného one man army stylu. | PeZet ()

Geronimo7

Podle traileru to vypadalo na slušnou pěstní řežbu. Bez spoilerů - realita je spíš zklamání. Člověk čeká na nějakou pořádnou bitku a když už to vypadá, že na ni dojde, je to natahovaný kecy, ačkoliv vtipnými, "pár" ran a hotovo. Práce s kamerou je hodně dobrá (osobně se zajímám o filmografii), Jake mi zde přijde jako sympaťák, ostatně jako skoro v každém filmu (až na film Ambulance, kde hrál záporáka, ovšem onen snímek je vážně super. Češi to ale opět zjebali, jak je naším tupým zvykem), charaktery jsou fajn. Naštěstí zde není velká romantika, jak má Amerika ve zvyku dávat do akčních filmů, pak jde celkový dojem do ******. Příběh hlavního hrdiny je postupně vysvětlen, leč to nejde moc do hloubky. Hlavní souboj, kde se měly pořádně změřit síly mezi dvěma "gorilami" vypadá drsně, nebo aspoň to tak bylo zamýšleno, jen to mohlo být delší. Spíš to vypadá, že tvůrci nevěděli jak film víc oživit nebo prohloubit. Osobně mělo být ve filmu víc pěstních soubojů a finální souboj měl být dlouhý a napínavý. V neposlední řadě absolutně nechápu proč naši "úžasní" překladatelé přeložili název filmu jako Hrozba smrti. To si dělají prdel?! Úplně zcestný!! Jmenuje se to Motorest!! Měl bych pro ně vzkaz - Buď se naučte pořádně překládat, nebo se na to vyserte a běžte do prdele!! Někdy se fakt divím, co máme u nás za tupý hovada. Snímek doporučuju spíš na dlouhou chvíli a pokud mě nenapadá nač se dívat. Není to odpad, leč pokud po shlédnutí traileru člověk očekává drsný film plný pěstních soubojů se zajímavě rozvětveným příběhem hlavního hrdiny, bude spíše zklamán. 3/5, a to jsem mírný ()

Mrsina

Příběhově je to až stereotypní nic, ale i tak je to parádní podívaná. Role svým způsobem tajemného divnočlověka k Jakeovi prostě sedí, který navíc ve formě vypadá úplně parádně. První role McGregora, kde vlastně hraje sám sebe a podle toho se i chová, je zábavná a extrémně vtipná je i scéna, kde Jake veze auto plně naložené lidí, které zmlátil, do nemocnice. A i ta hromada postav, která nebyla třeba tak výrazná, se divákovi, i s odstupem několika dní, hravě vybaví, ať už od majitelky Frankie, bloňďáka zaporáka, dva malé ambiciózní vyhazovače, borce se zlomenou rukou, či rodinky z knihkupectví, na které, co se filmu podařilo, nám záleží. ()

dudel3333

prvá polovica fajn ,druhá polovica akoby iný film "šašo" McGregor prichadza na scenu ,chôdza ala Bugs Bunny,vyzor ako na fete a z nejakeho mne neznameho dôvodu musime pozerať na jeho holú,plochu riť rovno dva krát ,z príbehu sa stáva fraška ,bitky sprevadza tolko CGI maglajzu že človek nevie či sa nebiju iba nejake stroje a logika si dava technicku prestavlu až do konca filmu ()

matop89

Film ma bavil po moment ako na scénu prišiel Mcgregor, ktorý mohol byť z tohto filmu pokojne vynechaný. Zbytočná postava, ktorá však v súčasnom mainstreame robenia z filmu predĺženú ruku proma a robenia si PR samozrejme nemohla chýbať. Mínus hviezda za Mcgregora a mínus hviezda za štandardné vymývanie hláv publika primitívnymi hláškami, promo výpalníctva, arogancie, násilia a korupcie. ()

nikhaj

Skepsa pred spustenim ale prekvanie po. Film ma originalny humor respektuje postavy aj ignoruje, vsetko na 2 strany. Toto by aom si dal aj v pokracovani ()

chytri

Z počátku to vypadá na dobré akční béčko.  Bohužel Conor Mc. hraje vyšinutého magora jako by právě přijel Mickey Rourke ze Sin City což v kontrastu s první polovinou děje nějak moc nesedí. ()

Bogrant

Taylor Sheridan by mohol byť spokojný (znalci Yellowstonu vedia), len nech do žiadneho svojho diela neobsadzuje klauna McGregora, hoci jeho štiepenie atómov s výborne odviazaným Gyllenhaalom je neortodoxným a vtipne nadhľadovým osviežením tejto nenáročnej, oldschoolovej mlátičky, prevedenej do moderného šatu... či skôr košiel? Správne strelená vykopávka i pre tých, ktorí nepoznajú originál. ()

naytsirk

Zcela dostačující film na páteční večer k pivu... Gyllengaal je zase ve formě a kouká se na to sakra dobře... McGregor není herec, ale tady to tak nějak nevadí... Za mě naprostá pohoda... ()

Hrozba smrti se dočká pokračování

Hrozba smrti se dočká pokračování

16.05.2024

Akční mlátička Hrozba smrti (Road House) v režii Douga Limana premiérovala na Prime Video před necelými dvěma měsíci a k dnešnímu dni přilákala k televizním obrazovkám už téměř osmdesát milionů… (více)