Rekonstrukce proslulé akce z roku 1960, při níž izraelská tajná služba unesla z jihoamerického exilu jednoho z nejhledanějších válečných zločinců. Adolf Eichmann (Robert Duvall), který organizoval genocidu Židů, žije pod cizím jménem v Argentině. Na základě podezření o jeho skutečné identitě přicestuje do cizí země skupinka agentů. Totožnost masového vraha je ověřena podle data jeho sňatku i dalších indicií. Pečlivě připravený plán se podaří uskutečnit, nastane však problém, jak dostat vězněného muže přes hranice... Ilustrace průběhu únosu se prolíná s konfrontací mravně otrlého Eichmanna a zdrženlivého šéfa komanda (Arliss Howard). (Febiofest)

Doffy

Další skvělý důkaz toho, že napínavý film se dá natočit i bez mnohamilionově drahých akčních scén. Vzájemná interakce mezi Eichmannem a hlavním hrdinou je opravdu zážitek, kdy si celou dobu řikáte, jestli hlavní hrdina nakonec zapochybuje nebo ne. ()

JerryPilsen

Není to úplně špatné,ale šlo téma šlo určitě zpracovat líp.Prostá fakta zůstavají,děj však není správně gradován.Nejzajímavější je Eichmanovo vyprávění. ()

zip77

Tahle brečka ve mě vyvolala zájem jak to bylo doopravdy. Při mnoha scénách jsem netušil neni-li to nějaká parodie. Jak třeba dostali E. ta ten záchod WTF? ()