Smrtící bumerang

Svět byl pro něho příliš velký a spravedlnost měla úplně jiné rozměry. Bylo mu dvanáct, když zavraždil svou matku a jejího milence. Po sedmnácti letech má být propuštěn z psychiatrické léčebny. Protože je Karl retardovaný, léčení jeho chování nijak nemohlo změnit ani mu nemohlo pomoci. Při návratu do normálního života pomáhá Karlovi i ředitel sanatoria. Sežene mu práci u svého známého v dílně, kde si Karl najde kamaráda. Malý Frank žije sám s matkou a oba se stávají pro Karla jeho novou rodinou. Rodinou, které nikdo nesmí ubližovat. Ale surový milenec Frankovy matky je nesnesitelně agresivní. Bude se historie opakovat? (oficiální text distributora)

aquiver

Billy Bob Thornton hraje i režíruje skvěle, k tomu napsal smysluplný scénář, který budí emoce a klade spoustu otázek k zamyšlení - nevšedně krásný, pomalý film, ke kterému se budu určitě v budoucnu s nadšením vracet. 95 % ()

derryl

Jednoznačně úchavtný a lidský film, jakých se netočí mnoho! Billy Bob Thorton opět přesvědčuje, že je nejenom vynikající herec, ale dokáže přesvědčivě zrežírovat vyhraněný film o člověku, jenž nemá mnoho styku s realitou a dokáže také prokreslit jeho "zvláštní" svět. ()

Bouřňák

Billy Bob Thornton naprosto skvělý. Problém filmu je jen jeho snadná čitelnost a předvídatelnost hlavní zápletky - tušil jsem, co se stane a taky že jo. Ale i tak jde o "pěkný" snímek. ()

DannyBoy80

Billy Bob exceluje na třech frontách, jako scénárista, režisér a v neposlední řadě jako herec. Mentalně zaostalého Karla hraje prostě neuvěřitelně, je to prostě absolutní herecká špička. Příběh samotný je velmi silný od začátku až do konce. Je sice trošku předvídatelný, ale tentokrát to vůbec nevadí. Všichní hrají perfektně, ale Billy Bob to prostě řeže. Film je prošpikovaný velmi silnými emocionálními pasážemi a občas jsem měl na krajíčku (a to se mi stává naprosto minimálně). Ve filmu se objeví na okamžik režisérská špička nezávislých filmů Jim Jarmusch, kdy prodává hamburgry a hranolky a přitom svede rozhovor s Billy Bobem, který taktéž stojí za to (i když je velmi krátký). Jeden z nejlepších filmů jaké jsem viděl, minimálně moje TOP 20. ()

Schuldiner

Dvě a půl hodiny čiré nudy. Téměř dvě a půl hodiny dělí chvíli, kdy vám B.B.Thornton vypráví jak zabil a chvíli, kdy znovu zabije. Čas mezi tím je vyplněn jeho topornou robotickou mluvou a pohyby, které mě asi po hodině začaly docela nudit. Děj je absolutně nezajímavý příběh, kde se retardovaný BBT skamarádí s celým svým okolím kromě zlého záporňáka Doyla. Ten ale působí jako hlavní záporná postava tak směšně, trapně a neškodně, že by ho snad i ten malý Frank mohl terorizovat, kdyby chtěl. BBT nakonec překvapivě rozseká Doylovi hlavu nožem od sekačky a jde si sednout zpátky do blázince. To chce potlesk! --- Proč má tohle 85%???!!! Za co? Kvůli čemu? ()

Rozjimatel

[2,5*]     "What are doing with that damn hammer?" "I don't rightly know. I just kinda woke up holding it."     Psychologická dráma (určite nie thriller, ako sa tu uvádza), v ktorej ide pre hlavného hrdinu, postihnutého Karla, o začiatok jeho nového života, o jeho zaraďovanie sa do "normálneho" sveta a o jeho neobvyklé priateľstvo s mladým chlapcom Frankom. Billy Bob Thornton si tu strihol hneď tri dôležité roly: rolu scenáristu, rolu režiséra a hlavnú hereckú rolu. A pokiaľ v hereckom výkone obstál s drobnými výhradami na výbornú (ako Karl je tu úplne na nepoznanie a tá jeho štylizácia, čo sa týka reči, grimás a gest mi pripadá trošičku umelá), k jeho výkonu na režisérskej stoličke už mám väčšie výhrady. Toto je presne ten typ filmu, ktorý až tak nedokáže upútať dejom (veľa sa toho tam neudeje), ale niektorí režisérski majstri by z toho dokázali vykresať umelecké dielo, kdežto priemerní režiséri takú schopnosť nemajú. Film je nakrútený takým nie príliš záživným štýlom, navyše akoby sa tvorcovia nevedeli celý čas rozhodnúť, či sa vydať dramatickou cestou s tragickým podtónom, alebo skôr humorne odľahčeným smerom. S tým filmárskym štýlom som musel dosť bojovať, akoby nestačilo, že to bezútešné prostredie v ktorom sa príbeh odohráva, je veľmi podivné (proste priam miesto snov pre život) a viac než podivné sú i postavy príbehu (každá druhá tu niekoho nenávidí tak, že by ho chcela zabiť). Ani o hudbe nemôžem vyhlásiť, že by mi sadla (s výnimkou asi dvoch momentov, kedy vo mne zarezonovala) a príliš sa mi nepáči ani kamera.     "What was it like out there in the world?" "It was too big." ()

willis

Když chcete nějakého Oscara, tak natočte film z blázince nebo o mentálně retardovaném člověku. Vždycky na vás něco zbyde. ()

GREGOIRE

Po čertech dobrej film. Postava retardovaného Karla, kterou doslova vykouzlil B.B. Thornton svým zjevem, chůzí i způsobem řeči připomíná Frankensteina. Také v ději by se našly paralely se zmíněným monstrem. Karel, který v dětství zabil svou matku a jejího milence se v dospělosti vrací z psychiatrické léčebny a začíná normálně žít. Spřátelí se s malým Frankem a stává se členem rodiny. Přítel Frankovy matky je ovšem bezcharakterní mizera, který malého Franka otevřeně nesnáší. Vztahy se vyostřují a malý Frank se dostává do podobné pasti, v jaké byl v mládí Karel. Situace nemá dobré řešení a Karel tentokrát přináší vědomou oběť. ()

sona123

Tepláky pod bradu, pohled Ivana Mládka a robotický hlas, to je Billy Bob Thornton, jak ho skutečně neznáme. Vypadá jak Mirek Táborský, trochu mě mátl...Poklidné vyprávění, příjemné interiéry a exteriéry, snadno očekávatelný děj. ()

Bucounit

Daľší film o duševne chorom človeku, opäť skvele zahranom ale to automaticky neznamená dobrý film. Uťahané, pomalé "riešenie" problémov pôsobilo namňa umelo a chovanie postáv hrozne neprirodzene. Takže o nejakom zaujatí dejom alebo emóciach nemože byť reč. ()

Mikino00

Pěkný příjemný příběh stojící na výkonu Thortona a jeho Carla, kterého prostě musíte mít rádi. Na druhou stranu film ničím nepřekvapí a plynne očekávaným směrem. ()

Garch

Nadprůměrný film, kompletně od vynikajícího Billy Boba Thorntona (kterého bych asi v roli nepoznal), kde však není místo pro překvapení ("Some folks call it a sling blade, I call it a Kaiser blade."). Vše se odvíjí tak, jak se zdá, vše dopadne tak, jak musí. Škoda. PS určitě s titulky - dabing není dobrý. ()

bolan

Celkem dobrý film o dobráctví, kamarádství vs. buranství. Bohužel už od začátku člověk tuší, jak to asi dopadne. ()

Tomislav

Skvělý film s úžasným hereckým výkonem Billyho Thorntona. Asi jediiná věc, která se dá scénáři vytknout, je způsob, jakým se psychiatrická klinika zbavuje svého nezaopatřeného pacienta. Takovým způsobem to nefungovalo snad ani v 19. století. I přes tuhle "mouchu" se však jedná a výjimečný počin. ()

storq

Plně zasloužený oscar.Bob Thornton zde výborně zahrál retardovaného pacienta. Jak zjev, tak chůze a řeč byly až k neuvěření. Málokdy se vidí tak směšná a zároveň smutná vražda chlápka terorizujícího rodinu. ()

jane1106

Nezbývá než vyslovit uznání BBT, jak se s režií vlastního scénáře a hlavní rolí v něm popasoval. Počáteční pasáž z ústavu mě velice navnadila hutnou atmosférou a neustávajícím monotónním hudebním doprovodem, který ve mě vyvolával skutečný neklid. Scéna interview sestávající z dlouhého záběru na Karla zpovídajícího se ve tmě z činu, který kdysi dávno spáchal považuji za vůbec nejlepší ve filmu. Po propuštění na svobodu se ale snímek začne ubírat jiným směrem, na kterém mi nekonvenovala určitá ,,zjednodušenost" (Karla všichni bez výhrad přijímají, i když se svěří se svou minulostí, nikdo v podstatě nehne brvou a nezapochybuje o jeho nezměrné dobrotě). Billy je skvělý herec a můj velký oblíbenec, odvedl dobrou práci, ale musím přiznat, že já osobně preferuji méně příznakové herectví (samozřejmě chápu, že zde si to role prostě žádala). Oceňuji výkony Dwighta Yoakama a Johna Rittera, jenž si podobnou roli vystřihl i v Santovi. Pohodový soundtrack. ()