Největší wrestlingová show roku se tento rok uskutečnila ve dvou dnech 10. a 11. dubna 2021 na Raymond James Stadium (Tampa, Florida). Na kartě se dohromady sešlo čtrnáct zápasů.

10. dubna: 1) Bobby Lashley vs. Drew McIntyre (WWE Championship)
2) Lana & Naomi vs. Billie Kay & Carmella vs. Dana Brooke & Mandy Rose vs. Natalya & Tamina vs. The Riott Squad (Vítězky získají zápas o Women's Tag Team Championship, který se uskuteční druhý den)
3) Cesaro vs. Seth Rollins
4) The New Day vs. AJ Styles & Omos (Raw Tag Team Championship)
5) Braun Strowman vs. Shane McMahon (Steel Cage Match)
6) Bad Bunny & Damian Priest vs. The Miz & John Morrison
7) Sasha Banks vs. Bianca Belair (SmackDown Women's Championship)

11. dubna: 1) The Fiend vs. Randy Orton
2) Nia Jax & Shayna Baszler vs. Natalya & Tamina (Women's Tag Team Championship)
3) Kevin Owens vs. Sami Zayn
4) Riddle vs. Sheamus (United States Championship)
5) Big E vs. Apollo Crews (Intercontinental Championship Nigerian Drum Fight)
6) Asuka vs. Rhea Ripley (Raw Women's Championship)
7) Roman Reigns vs. Edge vs. Daniel Bryan (Universal Championship) (TheSpearCZ)

drake31

Aj napriek neexistujúcim či úplne zlým a nezmysleným buildom, WrestleMania 37 - Night 1 doručila nadpriemernú porciu wrestlingovej zábavy. Po 45 minútach čakania či sa vlastne nejakého wrestlingu dočkáme, do ringu vkročili titáni Bobby & Drew. Ako som spomenul v mojom komentári pre Royal Rumble wrestling, obzvlášť v WWE, je pre mňa o momentoch, a táto show ich doručila niekoľko. Či už je to Omosov debut; Cesarov veľký WM moment po oddretých rokoch s WWE; alebo neuveriteľne prekvapivý showcase detského sna pretavený do reality v prípade Bad Bunnyho. No nech som bol akokoľvek nadšený z týchto momentov, či z niektorých zápasov, ani jeden, ani jeden sa nevyrovná tomu, ktorý sme videli v main evente prvej noci. Sasha Banks vs. Bianca Belair odzápasili pravdepodobne jeden z najlepších main eventov histórie Wrestlemanie. Nielen, že dámy ponúkli jeden z najlepších ženských zápasov, ktorý sa zapíše do histórie, ale taktiež doručili historický moment naprieč mnohým spoločenskými kategóriami. Ešte pred tým ako odzvonili začiatok zápasu, Biancine emócie ma dostali do kolien, a ešte väčšmi keď rozhodca odpočítal 1...2...3. Avšak, medzi začiatkom a koncom sa nachádza absolútne fantastický zápas dvoch žien, ktoré patria medzi absolútne wrestlingovú elitu, a to Bianca začala s wrestlingom (doslova) LEN pred piatimi rokmi! Neviem, či druhá noc alebo akýkoľvek main roster WWE zápas v tomto roku prekoná tento súboj o SmackDown Women's Championship, no ak nie, bude to len testament k faktu aký úžasný ten zápas bol, a aké úžasné sú tieto dva supertalenty ❤️ 4.25*____________ Nedeľňajšia noc Wrestlemanie pokračovala v skvelom tempe, a väčšina zápasov dožičila poriadnu porciu wrestligovej eufórie. Ako tome bolo v Sobotu, tak aj v tomto prípade main event naproste bol zápasom večera a triple-threat pre Universal Championship bol skvelým zážitkom. Vo mne poriadnu dávku radosti vyvolal zápas medzi KOm a Samim, keďže do oboch som sa zamiloval od ich počiatku v WWE. Rozhodne som sa nenudil a druhú noc v rade som vydržal do pol piatej ráne bez jediné zívnutia 4* ___________ Energia fanúšikov naozaj chýbala v WWE programoch a bolo vidieť na každom jednom wrestlerovi počas prvej aj druhej noci, že do svojich zápasov dávajú svoje všetko aj napriek vyššie spomínanému faktu, že kreatívny tým WWE im nijako výrazne nepomohol v predošlých mesiacoch. Netvrdím, že som si užil všetky zápasy, bolo ich pár ktoré ma nijako výrazne nezaujali, no dovolím si tvrdiť, že každý jeden mal niečo čo navrátilo moju pozornosť k obrazovke... a samozrejme bolo ich aj pár od ktorých som nedokázal odvrátiť zrak. Veľký potlesk talentu, a ja len dúfam (i keď márne), že podobná energia bude zachovaná v nasledujúcich PPV, možno s lepším buildom a konzistentnými charaktermi *povedal ako sa z chuti zasmial pod fúzom* ()

papadoce

Sobota Day 1: Aaaaaaaa je to tuuuuu. WWE PPV pred živími fanúšikmi. Keď nik iný, tak rozhodne Drew si to zaslúžil. Perfektný výber otváracieho zápasu a perfektný otvárací zápas. Chlapi to dali. Škoda výsledku *****. Ženský tag team elimination formát mi prišiel zábavný. Za krátky čas sme videli mnoho dvojíc, veľmi veľa z nich bolo skutočne sexi a počas svojich kratších zápasov dali dobrú showku, takú sexi oddychovú. ****. Seth vs Cesaro, tento zápas si rozhodne pýtal ďaleko väčší, silnejší a prepracovanejší príbeh v pozadí, ale napriek nulovému supportu z tejto strany, si to rozdali dvaja z top atlétov dneška a taký bol aj match. A ešte sa krásne farebne dopĺňali 😂, hrozne dobre sa na to pozeralo. Celkovo mám rád sviatočné Wrestlemaniovské outfity *****. Perfektná voľba bol tag team match. Nový deň si to užívali ozajže každú sekundu zápasu a bavili aj ľudí. A Omos je korba ****. Nasledoval Steel cage medzi jedným z mojich úplne najobľúbenejších, Shane-om ´O Macom a Monštrom medzi ľudmi a to s jedným úplne originálnym momentom. Už len za ten moment dávam hviezdy *****. A ďalší miláčikovia, Miz & Morrison. To sú takí ch**i, ich strašne žeriem. To isté si už nemyslím o stupídnom Bad Bunnym, ale čo už, popravde, na civilistu to dával slušne. A príchod mal mocný. Zápas ma naplnil zábavou. Damian vyzerá byť fajn ****. Z hľadiska ženskej krásy sme videli ten najškaredší main event ever (na Sashu sa ozaj nedá pozerať, to je vyslovene odporné), ale už Biancina emócia pred zápasom bola super. A kvalita zápasu spĺňala vysoké kritériá *****. Nevravím, že moje hodnotenia občas neboli ovplyvnené faktom prvého živého PPV s divákmi po viac ako roku, ale rozhodne sa jednalo minimálne o štvorhviezdičkovú WM. Uvidíme čo povie nedeľa. Nedeľa Day 2: Veľkolepý začiatok, najmä čo sa entrance týka. Randy vo sviatočnom, Alexa nádherná prenádherná a neeeeeeeeuveriteľne sexi (jej ten satanizmus dodáva sexepílu za desiatich) a Fiend zo zábavnej škatuľky. Pecka. Len škoda toho červeného svetla, mňa táto marsová červená proste neberie, ale za to mi berie zážitok zo zápasu. Alexa na záver ? Wwwwwaaaaaaawwww *****. Další zápas môžme kľudne nazvať Women’s Tag team Monster match. WWE opäť združilo čo najviac škaredníc do jedného ringu. Wrestlingovo to však bolo celkom dobré a popravde, nikdy by som nepovedal, že ja môžem držať palce Tamine 😂. Stalo sa ****. A potom prišiel najlepší zápas večera? Zayn vs Owens. To bola úplná wrestlingová paráda. Ťah za ťahom to bola najsamparádnejšia akcia. Dámy a páni, This is The Sport’s Entertainment. A potom ? Potom prišiel najlepší zápas večera? Brawler vs Debil. Čo ty dvaja dávali. Tomuto zápasu chýbal ozaj už len lepší príbeh v pozadí, lebo jedna s kolobežkou na solar na WM nestačí. Ale zápas to bol Parááádny. PARÁDNY. Apollo vs Big E bol presne ten druh sporu, ktorý neznášam. To je vtedy keď lúzer ako Apollo prehrá so šampiónom asi tak 116krát a dostane xytú šancu a vymyslí trápny superfirsttimeever match a titul získa ešte s pomocou celej armády lúzrov. Toto je dno ****. Myslel som si. Až paródia na ženskosť Rhea Ripley je dno. Vizuálne. Aj zápas s Asukou bol v zásade poslabší najmä v porovnaní so zvyškom WM. Asi vôbec najslabší z celej 37 ***. Main event bol triple threat, čo je teda suverénne najlepší zápasový formát zo všetkých. Navyše spravili príbeh pre trojicu Outsider vs Legend vs Champion. Toto zloženie bolo prísľubom toho, že nás nudný Roman nedokáže znechutiť svojim štandardným biednym wrestlingovým výkonom a že napriek tomu, že bude zase main eventerom, tak sa bude načo pozerať. Bolo, nie zásluhou šampióna, nie zásluhou jeho teplého bratranca, ale práve zásluhou Outsidera a Legendy. Krásna Wrestlemania. Skutočne. () (méně) (více)