WrestleMania XII

(pořad)
  • USA WrestleMania 12 (více)
všechny plakáty

Show se uskutečnila 31. března 1996 v Arrowhead Pond (Anaheim, Kalifornie). Na kartě se sešlo šest zápasů.

1) British Bulldog, Owen Hart & Vader vs. Ahmed Johnson, Jake Roberts & Yokozuna
2) Goldust vs. Roddy Piper (Hollywood Backlot Brawl)
3) The Ringmaster vs. Savio Vega
4) The Ultimate Warrior vs. Hunter Hearst Helmsley
5) The Undertaker vs. Diesel
6) Bret Hart vs. Shawn Michaels (WWF World Heavyweight Championship, 60-Minute Iron Man Match) (TheSpearCZ)

nevermore

No Kevin Nash ani nezazářil, jednak prohrál v čístým mači, jednak si marně vybavuju nějaký jeho dobrý zápas po půlce roku 1995. Je to po Hoganovi jeden z největších dřeváků ve světe wrestlingu 90. let (a bohužel i později.) Nicméně pro Undertakera to byl důstojný soupeř (po všech těch katastrofách s Gonzálezem, Takerem "dvojkou", Kamalou atd.) Main event byl solidní, ale stejně si myslím, že Shawn to měl dostat při jiné příležitosti. Spíš bych vyzdvihl skvělou Tag akci s Vaderem, což je pro mě jeden z nejpodceňovanějších borců mid 90's a Owen Hartem. Památná (ve špatném slova smyslu) je také prohra HHH za 01:40 min s jedním z nejhorších wrestlerů ( ano ocenění Nejhorší wrestler roku - 1998 nezískal neprávem) The Ultimate Warriorem a katastrofální utkání mezi nejvíc old school Piperem a bizarně nechutným (v této době) Goldustem. Sečteno podtrženo, průměrná WM. ()

• Wrestler Goldust chtěl ve svém zápase s Roddym Piperem krev, ale majitel WWF a komentátor Vince McMahon to zakázal. Goldust poté požádal Pipera, aby ho tvrdě praštil, až by krvácel. Piper souhlasil, avšak zasáhl Goldusta tak tvrdě, že si zlomil vlastní ruku. (Epistemolog)
  • Logo WrestleMania XII je parodií na logo 20th Century Fox. (Epistemolog)
  • První WrestleMania, která měla na začátku akce ohňostroj. (Epistemolog)