Reklama

Reklama

Stovky bobrů

  • USA Hundreds of Beavers
Trailer

Obsahy(1)

Příběh z nelítostné doby, kdy příroda byla ještě nepokořená a plná nebezpečí, pojednává o palírníkovi jablkovice, který přijde o vše, ocitne se s holou zadnicí v divočině a musí se postupně nalevelovat až na nejlepšího zálesáka široko daleko. Při tom poměří důvtip, síly a houževnatost nejen s živly, ale také s roztodivnou zvířenou, v čele s titulními stovkami bobrů. Videoherně vyprávěný survival oživuje pro nové milénium žánr němých grotesek. V této mnohonásobně zábavnější i realizačně nápaditější parafrázi na REVENANT Zmrtvýchvstání místo DiCapria bojuje o přežití novodobý Buster Keaton a jeho zvířecí protivníky ztvárnili lidé v celotělových plyšových kostýmech ve stylu Studia Kamarád. (Aerofilms)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (118)

UhLee 

všechny recenze uživatele

(7,5/10). Hundreds of Beavers jsou extází překypujících nápadů, kteří vás během prvních minut polapí do své dřevěné sítě. Už to bude nějaký ten pátek, kdy jsem se u filmu takto za břicho popadal. Kadence vtipů je neskutečná a drží laťku proklatě vysoko. Nějak takto si představuji lásku k tvorbě filmového média, kdy rozdáváte radost nejenom na placu, ale poté i divákům u obrazovek. Šlo vidět, že do toho dali všichni zúčastnění kus svého nadšeného srdce - hlavně tedy režisér Mike Cheslik, který tento projekt vůbec uskutečnil. Projekt, který si očividně bere inspiraci hlavně v minulosti, kdy můžeme pozorovat nepřeberné množství odkazů a technik, které odkazují na zlatá léta němého filmu. Podobně jsou na tom i westernové filmy, které ve filmu Hundreds of Beavers zanechaly nesmazatelný otisk. To nejlepší nakonec - arkádové hry představovaly velkou část mého dětství, kdy jsem na Superhrách smažil nejrůznější skákačky. Zábavná repetitivnost a herních mechaniky zresuscitovaly mé dětské srdce, které během sledování Hundreds of Beavers několikrát zaplesalo. Mrzí mě konec filmu, kdy už jsem toho byl nasycen do plna, ale ono to ne a ne skončit. Kdyby byl film o nějakou tu minutku chudší, tak bych si to nejspíše užil daleko více. Ale nikdy bych si nemyslel, že si takto užiji němý, černobílý film - totální utopie. Lidé by měli raději podpořit takovéto nezávislé snímky než asi padesátý díl Exorcisty, kde Russel Crowe střídá kolárky jako ponožky. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Happy Tree Friends: The Movie meets O človíčkovi. S bobry; stovkami chundelatých bobrů. Svébytná, hravá, nápaditá (a především mrtě vtipná) ujetina "made in Hornbach" pracující s poetikou němých a animovaných grotesek. Autorům se daří neustrnout na místě, videoherně gradují a neustále posouvají koncept i jeden každý vtípek.🎵La La La La La🎵 ()

Reklama

hroubek 

všechny recenze uživatele

Moc jsem si to užil a měl jsem skoro celou dobu úsměv od ucha k uchu. Stovky bobrů není film pro každého. Je potřeba se na něj správně naladit, přijmout to jak vypadá, jak tam věci fungují a prostě být otevřený k tomu, co dostanete. Já jsem to udělal a královsky jsem se bavil. Ten film má stovky šílených nápadů, výborně vypointované vtipy, desítky geniálních momentů, a tolik hravosti a nadšení, že jsem jen koukal s otevřenou pusou. Jsou tady věci, co musíte vidět, protože sebelepší popis by nedokázal vystihnout to, co uvidíte. Tvůrci to do nás perou vtipy a gagy celou stopáž filmu, a i když se místy začnou opakovat, tak je to pořád velká zábava, která nenudí, a dokáže vždy něčím novým překvapit. Největší problému filmu je ten, že je prostě moc dlouhý. Kdyby byl cca o patnáct až dvacet minut kratší, některé pasáže by se prostříhaly a zrychlily, tak by to fungovalo o dost lépe a bylo by to údernější. Stovky bobrů je výborná komedie, kterou si zamiluje každý, kdo měl rád Looney Tunes. ()

Omnibus 

všechny recenze uživatele

Vlčí oči ve tmě svítí, v noci buďme ostražití!“ Rozjívená hračičkovská ptákovinka, sršící nápady a gagy. Sněžný Robinson se učí přežívat v přírodě, stát se traperem a nakonec i získat srdce a ruku své vyvolené. Jo jo, vypracovat se od nahého zmrzlého zadku až k hřejivému rodinnému krbu, to dá jednomu zabrat, viz náš večerníčkový Človíček a jeho podobné vylomeniny s drsnou flórou i divokou faunou, na kterém jakoby Tews a Cheslik spolu se mnou vyrůstali. A co vlastně loví takový traper? Jean Kayak mazané bobry, divoké králíky (skvělý, jen stopami ztvárněný minipříběh lásky, založení rodiny a rozchodu) a rampouchem z nosu i vlky. Filmmaniak loví kojoty, viz jeho trefné:  „Buster Keaton a Harold Lloyd si zde podávají ruce s Bugsem Bunnym a kojotem Vildou a režíruje jim to Karel Zeman, co zrovna objevil možnosti počítačové grafiky,“ no a já po celý film lovil svou bránici, která mi co chvíli úplně zdivočela. EROTICKÉ OKÉNKO: 18+ [][] Zaujala starosvětská romantika, kdy obhroublý vousáč s nábožnou úctou zírá na odhalený kotníček cudné slečny. Odváží se jeho stydlivá vyvolená ukázat i víc? [][] Říká se, že sto lidí, sto chutí, ovšem pětimrkvičkové Bobry s klidným svědomím doporučím úplně všem. Omnibusova potitulková scéna: Svatební noc, Jean nedočkavě svléká nevěstu do negližé. A nad dokonalým tělem si obdivně hvízdne... ()

salalala 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejoriginálnějších počinů za poslední roky a důkaz, že když jste dostatečně invenční, chytří a šikovní, není potřeba velký rozpočet k tomu vytvořit něco podobného. Je vidět, že Mike Cheslik a Ryland Brickson Cole Tews velmi dobře znají pravidla grotesek a s jejím schématem pracují naprosto fantasticky, neboť děj postavili na několika málo vtipných situacích, které po celou stopáž jen rozšiřují a přinášejí jiné pointy, což kupodivu funguje výborně a především je to pořád extrémně vtipné. Nápadů je tu opravdu tak na deset dalších filmů a nikdo nemá jistotu, s čím tvůrci přijdou v dalších minutách, protože možné je úplně všechno. Sympatická je i jakási videoherní stylizace, kdy hlavní hrdina plní jednotlivé úkoly, které ho vedou k vytouženému cíli. Do úplně jiné dimenze pak snímek posouvá nádherná černobílá kamera, která má specifickou estetiku a v kombinaci s přiznaně lacinými triky a herci v kostýmech bobrů dodává jedinečný a téměř neopakovatelný zážitek, který by měl každý minimálně jednou prožít. Sám Ryland Brickson Cole Tews v hlavní roli je výborný, což je o to pozoruhodnější, že se musel přizpůsobit úplně jiným nárokům, které skoro němá groteska má a očekávané přehrávání zvládl bez větších problémů ukočírovat. Jen trochu škoda zbytečně přetažené stopáže, protože od soudní scény se to celé trochu zlomí a najednou je to víc šílené než nápadité a trochu se to vleče, což možná kompenzuje neskutečný závěr, k němuž se ale mohlo dojít o něco dřív. Hundreds of Beavers je v současném, trochu uniformním filmovém světě příjemným zjevením a zpestřením, které se zcela vymyká všemu, na co je moderní divák zvyklý a dělá to víc než dobře. 80 % ()

Galerie (37)

Zajímavosti (5)

  • Variety film popísalo ako: „Druh obrovskej pocty komediálnym tradíciám minulosti, vrátane ságy o Road Runnerovi a Kojotovi, rovnako ako nemého komediálneho humoru, paródie na divoký západ Cannibal: The Musical, priekopníkov filmovej fantasy ako Georges Melies a Karel Zeman a tak ďalej. Na papieri by sa ťažko dalo čakať, že by príbeh ostal zábavný aspoň osem minút, nieto ešte 108. Ale tieto dômyselné domácky vyrobené žartíky nikdy nestrácajú dych.“ (Arsenal83)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

14.10.2023

V posledních deseti dnech probíhal ve slunném katalánském Sitgesu 56. ročník Mezinárodního festivalu fantastických filmů. Kulturní svátek zahrnující zástupce zejména žánru hororu, thrilleru, fantasy… (více)

Reklama

Reklama