Reklama

Reklama

Stovky bobrů

  • USA Hundreds of Beavers
Trailer

Obsahy(1)

Příběh z nelítostné doby, kdy příroda byla ještě nepokořená a plná nebezpečí, pojednává o palírníkovi jablkovice, který přijde o vše, ocitne se s holou zadnicí v divočině a musí se postupně nalevelovat až na nejlepšího zálesáka široko daleko. Při tom poměří důvtip, síly a houževnatost nejen s živly, ale také s roztodivnou zvířenou, v čele s titulními stovkami bobrů. Videoherně vyprávěný survival oživuje pro nové milénium žánr němých grotesek. V této mnohonásobně zábavnější i realizačně nápaditější parafrázi na REVENANT Zmrtvýchvstání místo DiCapria bojuje o přežití novodobý Buster Keaton a jeho zvířecí protivníky ztvárnili lidé v celotělových plyšových kostýmech ve stylu Studia Kamarád. (Aerofilms)

(více)

Recenze (109)

Matty 

všechny recenze uživatele

Film připomínající hyperaktivní dítě, které měli ve střídavé péči Guy Maddin, Buster Keaton a Tex Avery, ale jakýkoli příměr nevystihne originalitu a zběsilost té neskutečné smršti praštěných gagů, herních mechanismů (ke kterým patří chvílemi frustrující opakování a variování) a DIY estetiky. Co záběr, to vtip. Většinou hit, občas miss. Není to dokonalé, tak jako nejsou dokonalé filmy od Pythonů, ale i proto by se z toho jednou mohl stát kult. 90% ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Připadám si trochu jako exot, že evidentně všemi autenticky milovaný bizarní film hodnotím tak nízko, jak hodnotím, ale já to tam prostě nevidím. A to jsem Bobrům dával šanci nadvakrát! Poprvé před pár týdny vzdáno po 15 minutách s tím, že mě to asi trefilo ve špatné náladě, dnes napodruhé zvládnuto do konce, ale prostě ne. Nezasmál jsem se ani jednou, a ani mi není jasné, čemu jsem se smát měl. Když zhulíte teletubbies a oblíknete je do černobílé, tak máte zhulený černobílý teletubbies. Pořád jsou to teletubbies, nikoli nezávislý filmový masterpiece. ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Jean Kayak uvízl v severoamerické divočině a musí se naučit postarat se o sebe. A i když se časem promění v odvážného zálesáka, ulovit stovky bobrů, aby mohl koupit prstýnek své milované, nebude jen tak. Zběsilá černobílá groteska kombinuje klasické němé filmy Charlieho Chaplina a dalších legend s poetikou animáků Looney Tunes, vizuálním stylem Karla Zemana a intenzivní akcí Wallace a Gromita. Něco jako Stovky bobrů jste nejspíš ještě nikdy neviděli. A rozhodně byste měli. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Happy Tree Friends: The Movie meets O človíčkovi. S bobry; stovkami chundelatých bobrů. Svébytná, hravá, nápaditá (a především mrtě vtipná) ujetina "made in Hornbach" pracující s poetikou němých a animovaných grotesek. Autorům se daří neustrnout na místě, videoherně gradují a neustále posouvají koncept i jeden každý vtípek.🎵La La La La La🎵 ()

Superpero

všechny recenze uživatele

Němá groteska, která je ze začátku opravdu vtipná. Když tam bobři dementně běhaj a padaj přes sebe, tak se holt budete smát. Postupně jsou tam ale stále ty samé fóry a zábava jde dolů. Ano, je to vynalézavé, ale tak v půlce to víc než film připomíná gameplay survival hry. Hrdina si postupně buduje mapu, přenáší se mezi lokacemi, v každé vyřeší logický rébus, chytne bobra, prodá kůži nakoupí lepší equip, chytne víc bobrů atd. Celovečerní stopáž je moc. Začne být únavné a mělo by to mít maximálně hodinu.  Nehodnotím protože jsem to ani nedokoukal. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Nevkusné, infantilní a téměř nesledovatelné. Humor je ve stylu nejhorší práce Charlieho Chaplina, který  prodělal mozkovou aneurysmu, takže jestli vám je 10+ Enjoy. Jde o sérii gagů bez příběhu, které nejsou vtipné, kreativní či inteligentní. Celé se to motá kolem bobrů, pardon lidí oblečené za kostým bobrů a je to vtipné či vede to k něčemu vtipnému ? Nevede. Úsměvná nepřesvědčivá fraška, kde vydržet 2 hodiny byl téměř nadlidský výkon. Modlil jsem se, ať vejde do dveří Jigsaw a ukončí tohle trýznění. Jednou větou Black and White mute crap. Dlouho mi při sledování filmu nebylo tak trapně jak zde. Film má jediné štěstí, že odpady nedávám a ocením, že to muselo dát poměrně dost práce vytvořit, but that´s all- never fuckin more ( možná pod vlivem různých látek to může fungovat) .3/10. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Ujetina, ktera se fakt nevidi kazdy den. Presne jak tu nekteri zminujou, nema groteska kombinovana s Looney Toones s naprosto jednoduchym, ale naprosto dostacujicim pribehem, sympatickym hlavnim hrdinou, perfektni vizualni strankou a paradni hudbou. Fory se sice obcas zbytecne opakujou, ale nektery jsou masakralni a s pribejvajici stopazi se pritvrzuje. Neda se k tomu asi uplne pristupovat jako ke klasickymu filmu, ale ja se bavil skvele, proste poctiva ptakovina, jako stvorena k pusteni na nejaky kalbe. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Vím, jalová připomínka, ale opravdu bych to bral spíš půlhodinový, tohle byla vražda. Klíčový dojem: dal bych si teď jablečnou pálenku sakra. ()

fuxoft 

všechny recenze uživatele

Už Harold Lloyd a Tex Avery věděli, že nemůžou natočit stominutový film, ve kterém by byla jenom non-stop grotesková akce. Mezi tou akcí musí být ještě něco, co ji nějakým způsobem spojuje a dává jí smysl (přičemž slovo "smysl" může mít spoustu různých významů). Mike Cheslik to odvážně zkusil (beze smyslu) a skoro se mu to podařilo. Jsem rád, že jsem to viděl, ale od poloviny filmu jsem se nudil (ano, i při tom "šíleném" závěru). ()

Botič 

všechny recenze uživatele

Bobrům by rozhodně slušela kratší stopáž. Na takovou blbinu jsou ty skoro dvě hodiny zbytečně moc. Navíc je to zábavné chvilku na začátku a pak hodně na konci, ale to mezi tím je celkem repetitivní nuda. ()

JitkaCardova 

všechny recenze uživatele

Ááá! *** Nemá ani smysl soutěžit tu s ostatními o lepší popis a soupis všeho, co je v tomhle beze zbytku svérázném díle svěží, novátorské, krutě a chytře vtipné a jaké všechny žánry a učební a herní postupy to propracovaně reflektuje, parafrázuje a důvtipně protíná, ani jak kaskádovitě se tu nalíčené pasti triků, vtipů, akcí a reakcí rozevírají vždy o jeden další svébytně logický úskok dál, takže vás to udrží ve střehu, rozjařené a nadšené. *** Ale asi má smysl podotknout, že to zároveň není bezhlavě kratochvilná, vyprázdněná legrácka. Ta na pozadí soustavně zdůrazňovaná reflexe rozdílu mezi herním avatarem a živou lidskou postavou (nota bene nepříliš bystrým mileniálem, sebestředným jelimánkem, jehož progres by nebyl nijak rychlý či bezbolestný ani v normálním světě, natož ve světě kruté logiky herního učení se, opakování a variování), stejně jako reflexe střetu mezi jedincem a organizovanou masou, je nejen třeskutě vtipná, ale zároveň i sžíravě poučná a smrtelně vážná - a přesto dílo ani na chviličku nevypadne z roviny zábavné grotesknosti (a taky mu ani na jediný moment nedojde dech). *** Smích, který zněl v ustavičných salvách kinem a nahlas tryskal i z mého hrdla, měl každopádně širokou škálu zabarvení, vyvěral z různých hloubek a počítal s porozuměním na základě celkem pestrých zkušeností, a to je velká poklona.*** (Bio Oko, 4. 5. 2024.) *~ ()

Arbiter 

všechny recenze uživatele

Genocida, pokrok a láska musí zvítězit nad zahálkou a slabostí.___ Krásné ujetá groteska. Trochu příliš dlouhé. ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Palírník jablkovice versus stovky bobrů(najdou se tu i jiný zvířata)+ jiný nástrahy divočiny který na něho čekají. Z obyčejnýho palírníka kterej o lovu zvěře ví velký kulový se postupně musí stát nejlepší zálesák a lovec v okolí aby tak získal srdce své vyvolené. Zábavná taškařice a v jistým směru asi i pocta němým groteskám. Myslím si ale, že tenhle kousek doplácí na svoji přepálenou stopáž. Určitý zkrácení by nebylo na škodu. Bavil jsem se ale ruku na srdce taková prdel jak jsem čekal to prostě(alespoň za mě) nebyla. Nenáročná oddechovka u který můžete vyložit nohy na stůl a dát mozku voraz a užívat si gagy a někdy i šílený nápady zcela jistě ano. Na víc jak 3hvězdy to ale u mě není. ()

Omnibus 

všechny recenze uživatele

Vlčí oči ve tmě svítí, v noci buďme ostražití!“ Rozjívená hračičkovská ptákovinka, sršící nápady a gagy. Sněžný Robinson se učí přežívat v přírodě, stát se traperem a nakonec i získat srdce a ruku své vyvolené. Jo jo, vypracovat se od nahého zmrzlého zadku až k hřejivému rodinnému krbu, to dá jednomu zabrat, viz náš večerníčkový Človíček a jeho podobné vylomeniny s drsnou flórou i divokou faunou, na kterém jakoby Tews a Cheslik spolu se mnou vyrůstali. A co vlastně loví takový traper? Jean Kayak mazané bobry, divoké králíky (skvělý, jen stopami ztvárněný minipříběh lásky, založení rodiny a rozchodu) a rampouchem z nosu i vlky. Filmmaniak loví kojoty, viz jeho trefné:  „Buster Keaton a Harold Lloyd si zde podávají ruce s Bugsem Bunnym a kojotem Vildou a režíruje jim to Karel Zeman, co zrovna objevil možnosti počítačové grafiky,“ no a já po celý film lovil svou bránici, která mi co chvíli úplně zdivočela. EROTICKÉ OKÉNKO: 18+ [][] Zaujala starosvětská romantika, kdy obhroublý vousáč s nábožnou úctou zírá na odhalený kotníček cudné slečny. Odváží se jeho stydlivá vyvolená ukázat i víc? [][] Říká se, že sto lidí, sto chutí, ovšem pětimrkvičkové Bobry s klidným svědomím doporučím úplně všem. Omnibusova potitulková scéna: Svatební noc, Jean nedočkavě svléká nevěstu do negližé. A nad dokonalým tělem si obdivně hvízdne... ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Hundreds of Beavers je nízkorozpočtový snímek zasazený do sněhem zasypaného Wisconsinu 19. století, který kombinuje vizuál klasických němých filmů s dynamikou warnerovských animovaných grotesek, k tomu si bere i něco z videoherní estetiky a všechny tyto styly mixuje do skvěle vygradované smršti bombasticky vtipných nápadů a kuriózních situací. Je to hotová masterclass v konstruování scénáře a zejména vytváření, opakování a rozšiřování jednotlivých gagů, které oplývají takovou nápaditostí jako u žádného jiného filmu za dlouhou dobu. Nepamatuji si, kdy naposledy jsem se v kině takhle za břicho popadal. Pro oba hlavní tvůrce jde o sedmimílový skok vpřed od jejich předchozího Lake Michigan Monster a zároveň tu máme opět nádhernou ukázku toho, že za málo peněz můžete mít hodně muziky, pokud v hlavě máte solidní nápady. A že některé zdejší nápady mají na to zkultovnět a udělat z tohohle malého snímku instantní komediální klasiku. [Sitges 2023] ()

Filmmaniak 

všechny recenze uživatele

Nevídaný gejzír kreativity v nejlepší komedii za poslední léta a zároveň překvapivá aktualizace grotesky pro 21. století. Buster Keaton a Harold Lloyd si zde podávají ruce s Bugsem Bunnym a kojotem Vildou a režíruje jim to Karel Zeman, co zrovna objevil možnosti počítačové grafiky. Definitivní potvrzení teze, že nízký rozpočet není překážkou, když máte dost nápadů a tvůrčích schopností. V případě Hundreds of Beavers mají tvůrci nápadů na rozdávání, do filmu jich vyvrhli tolik, že to s přehledem uživí celou stopáž, a omezené prostředky pro realizaci filmu přetvořili v přednost, takže výsledek vypadá i po vizuální stránce nehorázně vtipně, tvořivě a roztomile. Děj se ani na okamžik nezastaví, jednotlivé gagy se postupně vyvíjejí a gradují do nepředvídatelných rovin, film skvěle pracuje s postavami i s opakujícími se motivy a naplno využívá prostředí zasněženého lesa i související rekvizity. Unikátní záležitost a jistě i budoucí kultovní klasika. ()

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

Tak a mnou nejočekávanější letošní film je konečně venku a dopadl výtečně! :) Když jsem viděl loni z dílny stejné tvůrčí dvojice Příšeru z Michiganského jezera, hodně jsem se pobavil a překvapila mě obrovská tvůrčí kreativita, ale zároveň mi cosi scházelo k plnému nadšení a parodie brakových monster horrorů mě tolik za srdce nechytla. Stovky bobrů kráčí často ve stejném vizuálním i humorném stylu, současně však pro mě zmíněnou prvotinu překonaly. Sledovat tento film znamená vstoupit již od úvodních animací s písničkou do nádherně svébytného světa velkolepé severoamerické zimní grotesky, jíž od počátku vévodí úžasný Ryland Brickson Cole Tews coby ústřední dobrodružný hrdina, kde poklidné dění každodenních drobných trablů na horách naruší zasahující zvířátka, kdesi v koutě vylidněného lesa pobývá starý kupec s puškou a nabídkou vzácných předmětů výměnou za kožišiny a vedle něj i jedna krásná ženuška. Že to zní až romanticky pohádkově? Ale pozor, předem říkám, že na pohádku tu bude nečekaný počet mrtvých čtyřnohých obyvatel lesa i jeden drsný soud. Hravost, s jakou ovšem tvůrci zachází při ztvárnění nástrah, akčních scén, využití předmětů, různých místeček, zákoutí světa, okružní stezky lesem, vizuálních nápověd a cenové tabulky, stejně tak roztomilých zvířecích postav v plyšových kostýmech a jejich nečekaných dovedností... je obdivuhodná a také často přináší velice příjemnou náladu a spoustu neutíchajícího vtipu. Přestože stopáž 108 minut na čistou komedii a zvláště tak svérázně stylizovanou (prakticky téměř „němou“) bych za jiných okolností hodnotil jako přepálenou, tady se propracovanost světa, postav, příběhu, vizuálního ztvárnění i hudebního doprovodu mísí s neskutečnou studnicí nápadů, že mě film doslova odbourával po celou dobu, držel si vysoce nasazenou laťku až do konce a párkrát mě vyloženě dojal... Kdepák věčné omílaní zombíků, stejných monster či komiksových superhrdinů a recyklace osvědčených franšíz mainstreamu až do totálního zblbnutí... zkrachovalý prodavač v boji proti stovkám bobřích záškodníků, to je konečně originální zábavný námět pro rok 2023 a Cheslik s Cole Tewsem pro mě už teď jednoznační mistři žánrové komedie / parodie aktuální post-covidové éry. [100%] ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Na pohled ošklivý ale neskutečně našlapaný film, kombinující éru němých grotesek s tím nejlepším od Looney Tunes v gejzíru naprosto šílených a neutuchajících nápadů. Jediné co výsledné podobě škodí je formát celovečerního filmu, protože tohle je ten typ zábavy, která funguje pouze v malých dávkách a divák se ji rychle přejí. ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Malý veľký zjav na filmovom plátne v podobe situačnej komédie kombinujúcu motívy animovaných rozprávok s groteskou z nemej éry. Humor je odzbrojujúci, i keď treba povedať, že filmu dochádza v druhej polovici dych. Možno mala byť striedmejšia stopáž. Piata recenzia. ()

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

14.10.2023

V posledních deseti dnech probíhal ve slunném katalánském Sitgesu 56. ročník Mezinárodního festivalu fantastických filmů. Kulturní svátek zahrnující zástupce zejména žánru hororu, thrilleru, fantasy… (více)

Reklama

Reklama