Reklama

Reklama

Videa (1)

Recenze (6)

Flaxik 

všechny recenze uživatele

Hammer se na přelomu 60. a 70. let zjevně vyžíval ve věznění nebožáků, filmů tohoto typu nasekal, jak Baťa cviček. Naneštěstí jsou všechny zaměnitelné a pravidelně z nich ční prachbídné herectví většiny osazenstva. Tady to zachraňuje vkusná instalace ověřených gotických (gotikovských?) propriet dle taháku: šlechtické sídlo-mlha-kostýmy-tupí vesničani-rodinná kletba-procházky se svíčkou. Jednu hvězdu musím sundat za chybějící lebky (gotika bez lebek, to je snad horší, než vyjít nenamalovaná mezi lidi) a druhou za otřesně zahranou postavu kněze. Průměrný kus, zajímavý asi jen pro fanoušky gotických hororů. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Rodové prokletí! Baron Zorn je přesvědčen, že si nese jakousi nemoc krve, která ho nutí páchat násilí. Vybere si tedy za ženu prostou dívku, co mu dá dvě děti - Elizabeth a Emila. Jenže ještě když jsou děti malé, spáchá matka sebevraždu a otec je přesvědčen, že dcera se synem zdědili nakonec jeho nemoc, čehož se stále obával. Je třeba vyléčit je, a tak do rodinného sídla přijíždí pochybný lékař Falkenberg, který se o to má pokusit. O již dospělé potomky se i nadále stará tajemná a nepřístupná teta Hilda. Když se v okolí sídla začnou ztrácet mladé dívky z přilehlé vesnice, zavládne mezi obyvateli strach a neklid. Ten ještě posílí kněz, kterého toulavé boty přivedly právě včas. Horor z produkce Hammeru má poněkud nevyvážené tempo a slušela by mu černobílá kamera. Bohužel chybí mlha, noc i bouře, o hřbitově či podzemních kobkách s lebkami a pavučinami nemluvě. Na druhou stranu některé scény mají napětí, kamera jest slušná, dojde i na trochu nahoty a krev. Klíče jako vraždící nástroj poslouží stejně dobře jako nůž. Spíše 3*, ale za scénu s hořícím křížem jednu přihodím. Více ocení příznivci žánru. ()

Reklama

patho666 

všechny recenze uživatele

Zas raz poctivá hammerovka s dobrou atmosférou avšak dej mi tentokrát prišiel menej zaujímavý a možno trošku zbytočne zmätený. ()

pepua 

všechny recenze uživatele

Otec drží v rodinném sídle na venkově v zajetí své dvě psychicky nemocné děti, syna a dceru. Je přesvědčen, že jeho rodině koluje v krvi dědičné zlo a různými metodami, ať již všeobecně uznávanými či nikoli, se snaží své potomky vyléčit… Hammer ve své nejklasičtější podobě: stylová výprava, lehké erotično i lehké gore, spousta mlhy a jak se sluší a patří také řádně romantická i dramatická hudba. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Snímek „Demons of the Mind“ si udržuje zajímavou auru podivnosti a šílenství, které se v sobě spojují ve skvěle zahraných postavách, což platí jak pro mladé, tak i pro starší, kterými jsou obklopeny. Snímek výborně graduje, a to až do skutečně krvavého konce, který obsahuje momenty, jež vás mohou i v dnešní době překvapit. Trikově je to na dobré úrovni, což jen dodává správný dojem. ()

Reklama

Reklama