poster

Demons of the Mind

Horor

Velká Británie, 1972, 89 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pepua
  ****

  Otec drží v rodinném sídle na venkově v zajetí své dvě psychicky nemocné děti, syna a dceru. Je přesvědčen, že jeho rodině koluje v krvi dědičné zlo a různými metodami, ať již všeobecně uznávanými či nikoli, se snaží své potomky vyléčit… Hammer ve své nejklasičtější podobě: stylová výprava, lehké erotično i lehké gore, spousta mlhy a jak se sluší a patří také řádně romantická i dramatická hudba.(14.5.2010)

 • Flaxik
  ***

  Hammer se na přelomu 60. a 70. let zjevně vyžíval ve věznění nebožáků, filmů tohoto typu nasekal, jak Baťa cviček. Naneštěstí jsou všechny zaměnitelné a pravidelně z nich ční prachbídné herectví většiny osazenstva. Tady to zachraňuje vkusná instalace ověřených gotických (gotikovských?) propriet dle taháku: šlechtické sídlo-mlha-kostýmy-tupí vesničani-rodinná kletba-procházky se svíčkou. Jednu hvězdu musím sundat za chybějící lebky (gotika bez lebek, to je snad horší, než vyjít nenamalovaná mezi lidi) a druhou za otřesně zahranou postavu kněze. Průměrný kus, zajímavý asi jen pro fanoušky gotických hororů.(23.8.2016)

 • kaylin
  ****

  Snímek „Demons of the Mind“ si udržuje zajímavou auru podivnosti a šílenství, které se v sobě spojují ve skvěle zahraných postavách, což platí jak pro mladé, tak i pro starší, kterými jsou obklopeny. Snímek výborně graduje, a to až do skutečně krvavého konce, který obsahuje momenty, jež vás mohou i v dnešní době překvapit. Trikově je to na dobré úrovni, což jen dodává správný dojem.(23.2.2016)