Když je dospívající outsiderka Velma Dinkleyová obviněna z vraždy oblíbeného spolužáka, má pouhých čtyřiadvacet hodin na to, aby našla skutečného vraha. (HBO Max)

Dakken odpad!

Vôbec si nehoním nad tím, či je postava biela, zelená alebo dúhová. Na dej to nemá aj tak žiaden vplyv. Na druhej strane rozumiem, že, neustále pretláčanie a niekedy nie úplne najšťastnejšie zmeny, sú pre mnohých otravné. Je to už dlhšiu dobu trend a buď si na to divák zvykne, alebo si nedokáže na plno užiť, čo si pre nich tvorcovia pripravili. Takže som si so všetkou farebnou korektnosťou novú Velmu náramne užil. Skoro celých 24 min som pregrcal pred obrazovkou z tejto obsahovo úbohej kokotiny, ktorá má extrémne primitívny humor. Vôbec ma to neoslovilo. ()

Recenzon odpad!

Sice jsou 4 hodiny ráno, ale i tak se musím zeptat. Co to do prdele je? Hlavní postavy se chovají na přes držku a celkově se nechovají tak, jak je známe. Ano, uznávám, že je asi originální udělat seriál o jedné z hlavních postav a dát rating R. Zkráceně mi hlavní postavy nesedly a časté vtipy mi přišly hrozné až nucené, jako kdyby za mnou stál při sledování režisér a držel zbraň u mých podbradků a vyhrožoval mi, že pokud se nezasměju, tak mi rozstřílí prdel na cucky. Abych furt jenom nehejtil tak se mi docela líbí animace a i snad atmosféra, ale to neznamená, že to je dobrý. Tenhle díl nedostává líbíska. ()

iXtr3m3 odpad!

Myslel som, že by som to stiahol pre svoju deväťročnú dcéru, ktorej sa seriál aj filmy Scooby Doo páčili. Ešteže som si skúsil pozrieť kvôli ohlasom prvú časť sám. Najodpadovatejší odpad na poli animovaných seriálov všetkých čias. Keby to robil Netflix, tak síce budem nadávať rovnako, ale pochopil by som to kvôli ich teplému vedeniu, ale HBO Max? WTF? Posratá rasovo ultrakorektná, LGBT ultrakorektná a ultranezábavná zhovadilosť, ktorá robí takú hanbu pôvodnému seriálu, že to je doslova na súd pôvodných tvorcov. Toto je čo sa svet? Už niekoľký raz sa zopakujem, že som vďačný, že existuje toľko starého materiálu na pozeranie, pretože svet ide do sračiek a netreba k tomu ani vojny, ani finančné krízy, len tie posraté ohavné zhovadilé ultrakoreknosti, či už sa jedná rasu, pohlavie alebo čokoľvek iné. Bežte s tým do prdele. Nech by došlo k akémukoľvek zlepšeniu, tak pri prítomnosti toho, čo som vymenoval, to zostáva dno a žumpa animovanej tvorby a HBO Max sa začína asi radiť k Netflixu, ale ak to takto pôjde aj ďalej, tak tak získajú možno nových (LGBT či etno) fanúšikov, ale kopu starých, normálnejších a konzervatívnejších (žiaľ, aj ja mám právo byť taký, aký som, rovnako ako to tvrdia o tých novotách, že tiež majú svoje práva, tak si vyserte všetci podporovatelia oko) týmto stratia. Jedna vec je totiž o mierne rozširovanie povedomia o týchto témach, nikto pred tým predsa nezatvára oči, ale druhá vec je nadrbať to všade a za každých okolností, až si človek asi má začať myslieť, že polovica jeho okolia je LGBT alebo iná, čo však nie je pravda, len prachsprostá a trúfalá idea do budúcnosti. Dúfam, že v kľude umriem na starobu dovtedy, kým sa toto stane realitou. ()

Anet21 odpad!

⚪Nemala som dojem, že seriál aj napriek námetu by musel nutne byť pre mládež, ale čo je toto? XY narážok na sex už v prvých minútach, stupídne vtipy, nekohézny scenár, postavy, ktoré sa nesprávajú a nemajú charakter ako predlohy? Prečo to vôbec je zasadené do Scooby Doo vesmíru, ak to naň odkazuje absolútne minimálne? Prečo sa tu miešajú žánre a zároveň predkladá nemiestna trápnokomédia so sociálnou drámou o nevyrovnaní sa s traumou v dospievaní, pričom to absolútne nefunguje? Čo sa to deje so scenáristami v Amerike? Alebo už aj scenáre generuje nejaká pofidérna AI ( umelá inteligencia)? Otras, nejaký pokus o extrémne štylizovaný ,,dospelácky" animovaný seriál, ktorých už teraz je viac než dosť a z ktorých tiež pramálo má nejakú úroveň.⚪ ()

molcan2 odpad!

Majú 1 dobrý vtip na začiatku o pilotných epizódach potom táto epizóda bola nevtipná. Mám pocit, že ľudia, ktorí to natočili, nenávidia Scooby Doo a nejako získali práva na použitie jeho postáv. Okrem postáv tak trochu vyzerajúcich ako Mystery Inc sa nikto nechová tak ako by nemal ani ako paródia na postavu. Nevedela som povedať, či tá Daphne, ktorú predstavili, mala byť skutočne Daphne, alebo nás chceli zavádzať. Ako pilotná epizóda nechápem, ako tento seriál vznikol. Každú postavu urobili nesympatickou a nevtipnou. Budem pozerať ďalej, aby som tomu dal šancu, ale po úvodnej epizóde by som sa stavil o peniaze, že túto vec zrušia po 1 sezóne. ()