Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zakřiknutý učitel Dušička nemá právě nejlepší životní období. Prožívá krizi s přítelkyní, která ho chce vlastnit. Má problémy ve škole, kde ho nutí změnit způsob jeho výuky. Trápí se se sousedy, kteří mu vnucují měšťácké principy. A k tomu všemu najde na Vánoce u sebe doma živého koně. Situace je o to absurdnější, že bydlí v bytě ve druhém patře činžáku. Dušička netuší, jak se k němu bělouš dostal, čí by mohl být a už vůbec si neví rady s tím, jak se ho zbavit. Jenže přítomnost cirkusového šimla se stává nejen zdrojem bizarně komických situací, ale i katalyzátorem jeho vztahů. Dušička poznává skutečnou tvář lidí, kteří ho obklopují. Protože ve vyhrocené situaci všichni ztrácí své masky. Začíná chápat, že okolí ho nutí ke kompromisům, které se mu příčí. Uvědomuje si, že se nechává manipulovat okolím a postupně schází z cesty, kterou si v mládí vybral. (Bioscop)

(více)

Recenze (22)

ecceHOMMO 

všechny recenze uživatele

Absurdná situácia a pohľad do zmýšľania dnešnej spoločnosti, ktorá hneď odsudzuje a súdi. A vidí skôr to zlé, než aby hľadala to dobré, pričom vo filme je to krásne odľahčené a vlastne príjemné..........................................................................."Všetci zháňajú kapra a ty máš koňa." ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Těchto přizdisráčských filmů vzniká kupodivu hodně. Tady ten není vyloženě blbej, jenom je to celé od začátku až do konce wtf, aniž by si divák něco odnesl. Fischer je sympatickej, jeho holka taky, tchán taky nepůsobí jako kretén, ale celé to dohromady sice nenudí, ale ani nebaví. Docela dobrý je výstup s dvojicí měsťáků - malej a velkej. ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Napriek predpojatosti voči obsadeniu musím silne pochváliť. Dokonca pri lepšom závere by som neváhal dať film do lepších čísel, škoda však, že tam akosi došli nápady resp. neprišla žiadna idea, ktorá by film efektne zakončila. Scenárista Marek Leščák prináša zaujímavé nápady do filmov ale pravidelne a myslím, že to dielo je hlavne jeho práca a jeho zásluha. V každom prípade pre mňa zaujímavý a pozoruhodný počin. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Šulík mě dokáže vždycky mile překvapit. Takhle od pohledu se to sice moc nezdá, ale vypadne z toho dobře napsaná a rozehraná hříčka, jejíž absurdní námět naštěstí vystačí na celou svoji stopáž a dokáže být zároveň jak vtipný, tak i vážný. Je to také tím, že se tu Šulík snažil promyslet každou situaci a každou postavu, takže jakmile se někdo objevil na scéně, hned mě začal zajímat jeho/její/jejich pohled na celou situaci, u které by si asi nikdy nikdo nepředstavil že ji zažije. Bavilo mě to všechno sledovat a zároveň mě potěšilo, že to celé došlo k dobré pointě, která sice je ovlivněná tím, že se to odehrává na Vánoce, ale příliš sentimentální mi rozhodně nepřišla, naopak, spíš jsem ji takovou a v téhle podobě ocenil. Ten scénář je prostě povedený a i na tom zdařilém vypointování je to znát. Jen mě překvapilo, že to celé působí spíš jako televizní film, který sice je skvěle natočený, ale svým zasazením převážně do jednoho bytu a málem Šulíkovy typické formy mi to nepřipadá jako zrovna kinofilm. Zajímavé ale je, že u nás se do kin dostal, zatímco Slováci to odvysílali na Štědrý večer v televizi, takže je to možná jakýsi hybrid mezi obojím? Netuším. Každopádně se mi to líbilo, je to velice příjemné na sledování a opět jsem si potvrdil, že Šulík rozhodně je nejlepším současným slovenským režisérem, na jehož každý další film se můžu těšit, ať už tu schytá jakékoli hodnocení. Jo, a btw, potěšil mě i ten plakát Muže se zaječíma ušima, který má Dušička v bytě :-) Slabé 4* ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

"Jeden to nechcel podpísať, tak sme ho zbili..." Príjemné prekvapenie. Cez sviatky som toho zatiaľ veľa nenapozeral, ale toto som si nechcel nechať ujsť. V aute som náhodou zachytil nejaký menší rozhovor s hercom D. Fischerom a spomenuli premiéru nového filmu 24.12. Názov Kôň a obsah ma zaujal a film naozaj nesklamal. Nevedel som meno režiséra, no pri úvodných titulkoch ma meno M. Šulík veľmi potešilo a rovnako meno kameramana M. Štrbu. Celkom mi to sadlo, film sa nenáhlil, netlačil na pílu hlavne pri vtipnejších scénach. Humor bol taký fajn, nevtieravý, pohodový...Keď mi niečo vadilo tak príliš zádumčivé chovanie hlavnej postavy v prvej 1/3 filmu, potom sa mu trochu rozviazal jazyk a už to bolo lepšie. Od príchodu malých koledníkov sa to už iba zlepšovalo. Pobavil ma odkaz v podobe obrazu Muža so zajačími ušami, ale zaujímavé bolo sledovať aj herectvo a iskru medzi hercami D. Fischerom a D. Kavaschovou, ktorý tvoria pár aj v skutočnom živote. Viac takýchto odvážnych počinov. Keďže film vznikol v spolupráci s Českom, som zvedavý na ohlasy po premiére na ČT. 80%. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama