Reklama

Reklama

Kůň

  • Slovensko Kôň
Trailer

Obsahy(1)

Zakřiknutý učitel Dušička nemá právě nejlepší životní období. Prožívá krizi s přítelkyní, která ho chce vlastnit. Má problémy ve škole, kde ho nutí změnit způsob jeho výuky. Trápí se se sousedy, kteří mu vnucují měšťácké principy. A k tomu všemu najde na Vánoce u sebe doma živého koně. Situace je o to absurdnější, že bydlí v bytě ve druhém patře činžáku. Dušička netuší, jak se k němu bělouš dostal, čí by mohl být a už vůbec si neví rady s tím, jak se ho zbavit. Jenže přítomnost cirkusového šimla se stává nejen zdrojem bizarně komických situací, ale i katalyzátorem jeho vztahů. Dušička poznává skutečnou tvář lidí, kteří ho obklopují. Protože ve vyhrocené situaci všichni ztrácí své masky. Začíná chápat, že okolí ho nutí ke kompromisům, které se mu příčí. Uvědomuje si, že se nechává manipulovat okolím a postupně schází z cesty, kterou si v mládí vybral. (Bioscop)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (58)

Monggol 

všechny recenze uživatele

Výborný nápad, skvelý začiatok, potom to trochu pokrivkáva, ale nevadí. Čo vadí je záver resp. zas žiadny nie je. Pritom tu sa priamo ponúka, aby to skončilo zle-nedobre. Mám taký dojem, že väčšina tvorcov sa bojí tragického záveru a práve tu by to bolo vhodné. Je jasné, že kôň ani hlavný hrdina nemajú šancu medzi takýmito konformnými a konzumnými idiotmi resp. sociálnymi zombíkmi (alebo skôr sociálnymi robotmi). A tak tragický záver by preniesol ten potrebný očisťujúci proces či katarziu na diváka, ktorý by si odniesol pridanú hodnotu. Tak som si zafantazíroval :) ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Prekvapivo zaujímavý vianočný bizár, ktorého ústrednou dvojicou je ďalšia v najlepšom slova zmysle bizarná dvojica Fisher - Kavaschová, ktorým to funguje aj vo filme, nielen v súkromí. A keď k nim pridáte koňa v mestskom byte, tak z toho musí vyliezť ozaj za vlasy pritiahnutá komédia, ktorá vám vyčarí predvianočný úsmev na tvári. 65 % ()

Reklama

ostravak30 

všechny recenze uživatele

U filmu Kůň jsem měl trochu pocit, že nápad předčil zpracování. Počáteční námět totiž zle nevypadá. Jenže pak jakoby tvůrci nevěděli jak dál. Nedozvíme se přesně, jak se zvíře do bytu v paneláku dostalo aniž by si toho kdokoli, dokonce majitel bytu všiml. Hlavní čtyřnohý hrdina se mezitím stravuje pouze s mrkví a nikdo mu nic jiného nepřinese. Stejně prazvláštně proběhne odvedení. Na zvláštním problému se ale ukazují lidské charaktery v domě. Dokonce přijde policie, ale nový majitel kopyta koni do hader nezabalí. Ovšem nikdo další si pak už nestěžuje. Taky mě překvapilo, že na Slovensku si krom Silvestra pouštějí ohňostroje i při Štědrém dnu. Snímek jako celek působí příjemně a dá se na něj v klidu koukat. Jak už to u podobných filmů bývá, nový přírůstek náhle u hrdiny vyřeší spousty dilemat a přivede ho k novým obzorům. Na druhé straně je plný nelogických a nevysvětlených záležitostí. Když je ale divák překoná a neřeší, je to celkem fajn film. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Napriek predpojatosti voči obsadeniu musím silne pochváliť. Dokonca pri lepšom závere by som neváhal dať film do lepších čísel, škoda však, že tam akosi došli nápady resp. neprišla žiadna idea, ktorá by film efektne zakončila. Scenárista Marek Leščák prináša zaujímavé nápady do filmov ale pravidelne a myslím, že to dielo je hlavne jeho práca a jeho zásluha. V každom prípade pre mňa zaujímavý a pozoruhodný počin. ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Výborná, originální, vánoční záležitost. Skvělé podobenství! Vtipná, jemná, laskavá typická Šulíkovina. Symboly, nádherná kamera, krásné světlo, kvalitní herecké výkony, Dano Fischer je topka, ostatní mě bavili taky. Zařazuji si mezi stálé vánoční klasiky. Speciální pochvala za obsazení Ruda Kratochvíla. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama