Alibi na klíč: Den D

• Francie Alibi.com 2 (více)
Trailer 1

VOD (1)

Hlavní hrdina Greg měl se svými kumpány agenturu na výrobu alibi. Záletníkům a každému, kdo zrovna nechtěl říct pravdu, připravili alibi ušité přesně na míru. Jenže se zamiloval a svojí přítelkyni slíbil, že nebude lhát ani ke lžím dopomáhat někomu jinému. Jeho život dostal řád a klid, dokonce až příliš. Ne však na dlouho! Greg se rozhodne požádat svou dívku snů o ruku, ovšem její láskyplné „ano“ má jednu podmínku. V jejich Den D chce konečně poznat Gregovy rodiče. Jenže jeho otec je podvodník a kriminálník, matka hvězdou erotických filmů, navíc jsou rozvedení a nesnáší se. Tahle smrtící kombinace má sílu zničit celou svatbu i přilehlé okolí. Greg proto musí s kamarády ještě naposledy oživit agenturu a pro poslední alibi najít falešné rodiče. Plán vychází přesně do té chvíle, než se objeví ti skuteční. Nastává panika, rychle je potřeba najmout falešnou nevěstu a souběžně s jednou svatbou je nutné uspořádat i druhou svatbu v sousedově domě. Následná lavina karambolů, malérů a zvratů nedá postavám ani divákům vydechnout. Skutečný Den D! (Bontonfilm)

Trailer 1

Aljak

Sequely zvyknú parazitovať na úspešných prvých dieloch, a tak je tu vždy obava, či to vôbec bude stáť za to. Námet Alibi.com mal však dosť dobrý potenciál, a tak sa na tomto podklade dalo v pohode natočiť aj vydarené pokračovanie. Áno, celé sa to síce točí okolo svadby, ktorá je komplet celá zmanipulovaná, a vďaka pribúdajúcim komplikáciám sa všetko o to viac komplikuje. Opäť skvelé postavy, svojský humor, vtipné scénky, aj keď miestami zbytočne prepálené a teatrálne. Ale inak skvelé, dokonca by som povedal, že lepšie ako "jednotka". 4* ()

SpeedyCZ

Po traileru jsem měl kapku obavy o zábavnost tohoto dílu, ale po projekci mohu s klidným srdcem říct, že se ukázaly liché. Ačkoliv se dvojka jedniččce nedorovná co do srdíčka, tak je opět velmi zábavná a plná absurdních situací. Děj je jednoduchý, ale na ten se u komedií nikdy moc nehraje. Scény s prkýnkem od hajzlu, lupičem nebo arabskou verzí Alibi.com spolehlivě rozesmějí každou bránici, Lacheau s partou se rozhodně nedrží zkrátka. Zamrzí snad jedině zaspání Bontonfilmu, který pouští do Čech film až 4 měsíce po francouzské premiéře. ()

Razzor_82

"Potřebuji alibistický rodiče!" Kdo by se nestyděl za matku pornoherečku a otce vyčůraného zloděje? Proto je potřeba sehnat si na svatební den rodiče podle svého gusta. Šprímař Lacheau je znovu nucen se svými parťáky obnovit firmu na lži se jménem "Alibi na klíč. Celý plán na dvě svatby se ale nevyhnutelně řítí do obrovské katastrofy. Oproti jedničce tady máme ještě větší kolotoč bizarních scén a absurdních situací po francouzsku. Kvalitní gagy ze kterých jsem prskal smíchy. Upřímně jsem se dlouho tak nezasmál žádné novější komedii. 8/10 ()

EvilPhoEniX

Philippe Lacheau a jeho parta zase a opět za plný počet. Tahle parta je jediná, která drží komediální žánr nad vodou a aktuálně není žádná jiná konkurence, která by se jim alespoň trochu přiblížila. Je až neuvěřitelný, že se jim opět povedlo natočit skvělý film, kde opět přichází s novými nápady, zároveň si drží své trademarky, přibydou staří-noví známí a celé je to zkrátka přesně takové, jak od téhle party čekáte. Kdo je doposuď nezná, měl by být po hříchu potrestán. Sice bych na jednu stranu ocenil úplně jiný film, nebo raději viděl sequel Nicky Larsona, ale i Alibi na Klíč byla trefa do černého. Elodie Flontan je čím dál krásnější, ta ženská zkrátka nestárne, Boudali i Arruti mají sice méně prostoru, kvůli množství nových postav. Potěší rozhodně návrat Jokera ze Superblba a Lacheau opět výborný. Tentokrát se sice tvůrci vyvarovali filmovým narážkám, ale hezky to tady celé graduje. V jednu chvíli je film dokonce i napínavý, kde se všechno začne neskutečně srát až je z toho pomalu Thriller. Hlášky jsou opět neskutečné, nápady šileně bláznivé a samotné finále s 2 svatby a následným slow motion Battlem je opravdu vrchol jak po řemeslné stránce, tak i po té humorné. Smál jsem se, brečel jsem ( dojetím i smíchy) byl jsem překvapen, šokován a neskutečně moc jsem se bavil. Bral bych ještě o půl hodiny delší nálož. Velmi bych si přál, aby si příště vzali na paškál hororové postavy a udělali z nich pořádnou parodii.. Snad dreams comes true. 9/10. ()

iXtr3m3

Objektívno-subjektívne a subjektívno-objektívne slabšie ako prvá časť, ale... ALE napriek tomu to stačí na plnú palbu. Lacheau a jeho parta jednoducho asi nikdy nesklamú v najväčších značkách. Aj ich slabší pokus je o ťažké levely pred akoukoľvek celosvetovou konkurenciou, čo znamená že ich parta je jednoducho v poslednej desaťročnici a už aj niečo navyše jednoducho bezkonkurenčná a je jedno, aká krajina sa do zrovnávania vyberie. Neskutočný "nářez", čo sa týka náhodných "posraní" aktuálnej situácie (rozumej nečakané komplikácie). Síce sme nedostali ako v prvej časti pomrknutia na svetoznáme filmy, ale to si už asi vystrieľali v prvej časti a hlavne v Badmanovi. Takže moji milí. Kto nepozná túto partu, tak poďme smerom k ich začiatkom až do súčastnosti a zhliadnuť každú ich komédiu a to bez výnimky, pretože je to veru pecka pecková. Teraz poprosím druhú časť buď Nickyho Larsona, alebo Badmana, prípadne tretiu časť Babysitting. ()

• Natáčalo sa v parížskom regióne, pričom tri dni sa natáčalo aj v Maroku. Natáčanie prebiehalo od 13. mája 2022 do 23. júla 2022. (Arsenal83)