Zvláštní agent Harry Tasker (Arnold Schwarzenegger) vede dvojí život. Plynule mluví šesti jazyky, je dobře vycvičen pro kontrašpionáž a pracuje jako mezinárodní špión pro vládní organizaci nejvyššího utajení, ale jeho žena Helen (Jamie Lee Curtis) už patnáct let věří tomu, že má za muže obyčejného nudného obchodníka s počítači. Harry má všechny schopnosti, prostředky a odvahu chránit svoji zemi... jen jestli dokáže ochránit také svoje manželství? (Bontonfilm)

Arius

Vzhladom na to ze ustrednou postavou je Arnold Schwarzneger som milo prekvapeni s kvality filmu. Pekny pribeh s vynikajuco naladenou akcnou atmosferou. ()

Rousse

Parádní komedie se Schwarzeneggerem, kterou můžu, jako jedinou z jeho filmů, vidět kdykoliv a kdekoliv. S velkou nadsázkou zfilmovaný rodinný život tajného agenta. I když mi to místy příjde hodně přitažené za vlasy (např. scéna se stíhačkou), přesto se najde drtivá většina scén, kdy divák chrochtá smíchy (např. kdy si J. L. Curtis hraje na špiónku v hotelu) a hodnotí nakonec scénář jako více než dobrý:-) Kvalitní herecké výkony celkový výsledek jen umocní a já proto nemůžu jinak, než dát 4*. ()

Danoboss

Kratšia stopáž by filmu prospela, rovnako ako niekedy až príliš veľa naivity. Ako keby si režisér nevedel vybrať čo presne točí. Napriek tomu tam bolo niekoľko nezabudnuteľných scén a režisér ten film evidentne robil s láskou a snahou upútať diváka každú sekundu filmu. ()

Merv

Jedna s rodinných klasík na ktoré sa dá pozerať stále a nikdy aj tak nenudia. Poctivá ukážka pravej Cameronovskej zábavy ktorá kombinuje perfektné akcie (po celý film) a skvelý humor na ktorom sa dá zasmiať určite aj viackrát. 2. najlepší Arnoldov film v réžii Jamesa Camerona. ()

Cejny

Další zajímavá spolupráce Cameron - Schwarzenegger, která opět nedopadla špatně. Jamie Lee Curtis hraje skvěle nejprve roli domácí puťky, aby se pak proměnila v téměř "krvelačný stroj na zabíjení". :D ()

Mr.Jackass

Dokonalej akčňák! a je mi celkem líto, že jsem se k němu dostal až ve svých 24 letech a ne třeba v 15, kdy jsem podobné filmy dost obdivoval...samozřejmě se na film musí koukat s velkým nadhledem, ale film má spousty vtipných momentů (Arnold na koni..) a má i slušný scénář s velice zapeklitou zápletkou :) a je zde i dobrá gradace děje, pro mě lehce nad 4 * ()

FeatherBoy

Naprosto úžasně namíchaný mix akce a komedie. Arnyho hlášky jsou fakt super, super scéna pod vlivem séra pravdy a záchranné akce na mostě. Hlášku tpu zákaz parkování u krajnice nebo to letadlo je jen proti podpisu... No super!!! Moc jsem od tohoto filmu nečekal, ale dostal jsem dvojitou porci plus zákusek. Nemám co vytknout :-) ()

Šakalík

Vždycky jsem si říkal, jak by se můj akční idol Arnold Schwarzenegger vyjímal v roli Jamese Bonda. Díky Cameronovi to už vím. A dopadlo to na výbornou. To, co Arnolda kvůli jeho mohutné postavě limituje v těch smokingových scénách, kde působí poněkud neohrabaně, dokáže plně nahradit výborný humor a perfektní kamera. Velmi překvapuje i Jamie Lee Curtis, která ani vedle superhvězdy ráže Schwarzeneggera nikterak neztrácí dech, naopak svou postavu kočíruje s neobyčejnou grácií a šarmem. Zajímavá je taky jedna z prvních velkých rolí Elizy Dushku, kterou jsem si až mnohem později oblíbil v seriálu Dollhouse. A jakkoli jsou ty scény nereálné a přehnané, tak posadit Schwarzeneggera do stíhačky byl nápad z kategorie těch absolutně geniálních, paráda! ()

Maynard.

Že bych si zkusil natočit komedii? Ale tak proč ne a proč z toho hned (svého času) neudělat nejdražší film...Tak asi takle tenhle film mohl vzniknout. Po dlouhý době sem si pustil tenhle kousek, opět na VHS, takže sem musel cca 15 minut posečkat, než se srovnaj na vídeu hlavy, ale stálo to za to. Na Švácu mám prostě slabost. Jednoznačně můj nejoblíbenější herec, se kterým sem strávil filmový mládí. True lies sou rozděleny na dva filmy, první je zběsilá honba za teroristy a ta druhá (pro mě méně záživná) je vypořádání se s manželkou, která touží přesně po něčem, co manžel dělá, leč na tajňačku. Dalobyseříct Dvojí život žít není nikdy lehký, ocelový zdi jsou někdy dosti křehký.... Cameron závěr filmu vygradoval způsobem, jakým to umí jen on. Vrtulníky, atomovka, honičky, výbuchy a nakonec i rozmasakrování všech teroristů za pomocí stíhačky. Asi nej mám zcénku, kdy se Šváca podrobí výslechu (dostane sérum pravdy) a pak tomu profesůrkoj řekne přesnej způsob jak ho sejme :o). I tak je to pro mě 2. nejmíň záživný film od Jamese (1.nejmíň záživný je Propast). ()

Dinosaurier

Hurry up, 'cause my horse is getting tired. Je to asi bez debat moje nejoblíbenější Arnoldovina od Camerona. Většina lidí Áčkovy komediální pokusy hrozně zavrhuje, ale mně to přijde tak vtipné, že prostě končíte. Arnold ala James Bond, smyslná Jamie Lee Curtis (lepší striptease jste nikdy neviděli!), to celé v duchu devadesátých let s ozvěnou Axla Rose a nemožností Billa Paxtona. A Juno Skinner je boží ikonou předovýchodní archeologie. ()

Sdoom

Jo, je to tupé, je to nesmyslné, jsou tu klišé, but who fucking cares. Je tu totiž Arnie ve své nejlepší formě, akce střídá akci, nadsázka a sebeironie z toho sálá na sto honů, je tu hromada opravdu vtipných a dobře vypointovaných scének a v neposlední řadě i přes svou trochu přepálenou stopáž to uteče, než by řek "borůvkovej koláč". Jamie Lee Curtis Arniemu zdatně sekunduje, stejně jako Tom Arnold. Bavil jsem se výborně, James Cameron totiž tehdá ještě točil zábavné filmy. (HD, orig.) ()

Kejdlo

Film plný skvělé akce, režie, s uvěřitelnými teroristy a dokonce s vtipným Arnoldem k tomu. Prostě akční devadesátka jak mý být. Takový fim se už asi jentak nenatočí. Cameron je pán! (Uvidíme co budu říkat po Avatarovi) 9/10 ()

Circumscriptor

Neviem z kade Cameron vyhrabal toľko filmového klišé a možno aj do budúcnosti budúceho filmového klišé, ale výsledok stojí za to. Výborný akčný film, dokonca aj s pekným komedionálnym pozadím a paródiou na samotného Arnolda. ()

Pravdivé lži míří na Disney+

Pravdivé lži míří na Disney+

21.05.2019

Poměrně překvapivá zpráva přichází od serveru Collider. Producent, režisér a scenárista McG (Tohle je válka!, The Babysitter) plánuje televizní verzi Pravdivých lží pro streamovací službu... Disney+?… (více)

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Klep roku: Schwarzenegger padouchem v Avatar 2

Klep roku: Schwarzenegger padouchem v Avatar 2

18.09.2013

Užijte si tuto představu, dokud ji James Cameron nebo někdo z 20th Century Fox nevyvrátí. Filmový web Latino Review ale tvrdí, že má informaci z „top level" zdroje. Stručně a jasně: Arnold… (více)

Pravdivé lži jako seriál

Pravdivé lži jako seriál

14.09.2010

James Cameron dlouho mluvil o pokračování svého nejlepšího (slyším ze zadní řady nějaké námitky? ;-)) filmu. O dvojku se zajímali i Arnold Schwarzenegger a Jamie Lee Curtis, představitelé manželů… (více)