Zvláštní agent Harry Tasker (Arnold Schwarzenegger) vede dvojí život. Plynule mluví šesti jazyky, je dobře vycvičen pro kontrašpionáž a pracuje jako mezinárodní špión pro vládní organizaci nejvyššího utajení, ale jeho žena Helen (Jamie Lee Curtis) už patnáct let věří tomu, že má za muže obyčejného nudného obchodníka s počítači. Harry má všechny schopnosti, prostředky a odvahu chránit svoji zemi... jen jestli dokáže ochránit také svoje manželství? (Bontonfilm)

Paity

Pravdivé lži jsou moje srdcová záležitost. Arnie v plné síle ukázal, že na to rozhodně má + svůdná Jamie Lee Curtis, která když na to přijde také nejde pro ránu daleko. Kromě toho legendární scény se stíhačkou, na dálnici nad mořem a musím zmínit i krásnou Tiu Carrere + napětí, akce a dokonce i vtip. Nemám jednoduše co vytknout! ()

F.W.Colqhoun

Scénář: James Cameron; inspirováno scénářem by Claude Zidi, Simon Michaël, Didier Kaminka. Zajímavá informace, která je bohužel zveřejněna už v úvodních titulcích, do jisté míry vysvětluje, proč se mi True Lies líbí víc, než jiné Midasovy kousky. Jistě – Arnie je zábavnej (zvlášť ve scénách, kde „hraje“, např. Při projížďce s Billem Paxtonem), Jamie Lee Curtis to se svými prsy docela umí a akce, stará dobrá plnokrevná devadesátková akce, jen nepatrně zakalená dobovou CGI, je toho druhu, z níž naskakuje husí kůže (v dobrém; scéna útoku stíhaček na dodávky ujíždějící po mostě přes Keys je lepší než cokoliv z Avatara - což sice není kdovíjaká záruka kvality, ale výpovědní hodnotu to má). Legrace slušná, ale... Jen kdybych si celou dobu nepředstavoval, jaká bomba by to byla, kdyby to Claude Zidi nejen psal, ale i režíroval v hlavní roli s Belmondem. Této své představě, nikoliv patriotistickému výsledku Jamese Camerona, dávám čistých pět. ()

farfalla

Zatím jsem nepřišla na chuť filmům s Arniem. Ve scénách, kde je sám v akci, je snesitelný, ale když má kolem sebe další herce, tak je přehnaný. Měla jsem se na tento film podívat, když byl nový a nechat ho spát navěky. Teď mi přišel spíš jako parodie na akční filmy. ()

SpaceOdyseus

I kdyz jsou Pravdive Lzi stare pres dvacet let, nezestarli ani o den. Stale jde o nabusenou akcni jizdu se skvele fungujicimi komedialnimi momenty, chytrym a zabavnym scenarem a super Cameronovou rezii. Arnold je proste jednicka. ()

Petr.Kocfeld

Mne se to libilo a zvlaste akcni sceny tohoto filmu.Hodnotim jej 80 procenty.Hlavne za Arnieho a jeho akcni sceny a Curtis je zde taky sympaticka...Tato akcni komedie neni vubec spatna.Strilecky a honicky jsou zde dobre a Curtis a Arnie zde hraji manzele a Arnie zde vede dvoji zivot otce od rodiny a tajneho agenta.Snad je tento film moc dlouhy,jinak je to docela parada.James Cameron je dobry reziser a rezirovat opravdu umi...Mozna to mohlo byt lepsi.Mozna kdyby to byla mene komedie a vic akcni film. ()

Crackonosc

Cameron přesně ví, jak smíchat akci se správnou porcí nadsázky a Arnold přesně ví, jak se drží pistole i samopal, jak se jezdí na koni i lítá letadlem... Co víc si přát? ()

Piškotka

O ničem, dělat tajného agenta a tahat manželku za nos, že jsem skoronevýznamný obchodníček s počítači, to je naprosto nepřesvědčivá kombinace. Pobavila mě však scéna, jak Švancík na koni honí padoucha na motorce. Honička se zvenku přenesla dokonce i do hotelu. Koník se se svým jezdcem dokonce projel i výtahem na střechu. Za to dávám jednu hvězdu, stejně tak za občasné vtipné dialogy. ()

Wishkah

Schwarzenegger v absolutní sebeparodii. Vynikající, svižná a hlavně vtipná akční komedie, která nešetří kvalitní akcí. ()

Ještěřák

Taková americká belmondovka, no, čili rozhodně ne můj žánr, a prvních 30 minut jsem si ostatně říkal, ty ses nám, Jamesi Camerone, asi posral na balkóně... Jenže ten film mě prostě nějak ukecal - a vlastně se mi to líbí mnohem víc takhle převážně nevážně, než pokud to hvězdná pěchota Hollywoodu - Seagal, Van Damme a příbuzná svoloč - myslí seriózněji než Serious Sam. Zvláště, když je obsahem tolik dobrých nápadů a gagů: Vzala jsem si Ramba! --- Pilotovat Harriera je jako řídit kolo - to nezapomenete. Cameron to má holt v ruce - opět upletl z myšího hovna bič. ()

G_I_S_M_O

"Víš co to je?"... "Vím co to je, je to espresso na kávu" ------"Ne, ne, ne, ne, ne, strojek na zmrzlinu, to je ono" ------ "Nebo je to boiler?" :D:D:D ()

Prochy38

Parádní akční komedie. Viděl bych to jako příjemnou parodii na bondovky. A. Schwarzenegger je bezkonkurenční. Zábavné, svižné, chytré. prostě pohoda. Jediný kámen úrazu je, byť je skvělá herečka, J. L. Curtis. Já ji prostě nemůžu. Tak škaredá herečka se najde snad jen výjimečně. Naštěstí jí v tomto snímku skvěle kontrastuje nádherná T. Carrere. ()

Hyb_rid

Myslíš, že jsem slepej? No vypadáš jako Ray Charles. Tohle opravdu můžu. Parodie na Bonda v Cameronově stylu. Akčňák plný hlášek od které jsem dostal takovou po čuni až jsem vyletěl z bot :-)) Jeden z Arnoldových best of filmů ()

Haymar

Parádní jízda od začátku do konce, kde je akce s humorem v dokonalé symbióze. Arnie je rozený komik (a néé že NÉ), Art Malik parádní záporák a ani zbytek osazenstva (J. L. Curtisová, Tom Arnold, Bill Paxton) nijak nezaostává! A nebyl by to Mistr režie - James Cameron, aby nenarval True Lies kupou skvělých scénáristických nápadů (scéna s koněm... na hajzlech... s Harrierem... "mučící" scéna... striptýz J.L.C...), z nichž většina dávno "zkultovněla". Jeden z mála filmů, kde mě po celou dobu (2 a 1/4 h), ani jednou nenapadlo kouknout na hodinky! Jedna z NEJ akčních komedií vůbec! A kdo tvrdí, že ne, je suchar! ()

Hanes88

Tak tohle je film, který se opravdu povedl. Arnold zahrál opravdu znamenitě. Opravdu mi na tomto filmu skoro nic nechybělo a dobře jsem se bavil. Kdykoli bude v televizi, určitě se na něj znovu rád podívám. ()

Lefty86

Skvělý snímek který nenudí, má skvělý akční náboj ,ve stylu Jamese Bonda. Arnold který celý život tají před rodinou své pravé zaměstnání a jeho nejbližší si myslí že je nudný PC poradce.Manželka nakonec zjistí že se vdala za "RAMBA" ()

Paldiny

Druhým Terminátorom sa Cameron a Arnie definitívne zaradili medzi najlepšie zarábajúce hollywoodske hviezdy a tak ďalším spoločným projektom veľký Jimmy prvýkrát upúšťa od mimozemštanov, kyborgov, vraždiacich zverov a vsádza na istotu s názvom "agent vs. teroristi“. Príbeh pre odlišnosť od podobne ladených kúskov okoreňuje humornými situáciami, veľkými akčnými scénami a rodinnou zápletkou. Film najmä v prvej a tretej tretine šľape na plyn, zato v prostrednej časti pôsobí pomerne unaveným dojmom. Čo zamrzí je chýbajúca dravosť akú nahrádza až prílišnou snahou o odľahčenie. V kocke tak môžeme True Lies zaradiť k zručne natočenému akčňáku, ktorý ale neposúva nabitú filmografiu režiséra a tým pádom v nej nemá pevné miesto. Navyše som sa v Arnieho biografii dozvedel, že ide o remake. ()

Ynés

Stydím se, že jsem tenhle klenot viděla poprvé až včera, ale zato jsem si ho užila na maximum. Arnold vytře zrak všem akčním hrdinům, dokonce i Rambovi, a nepotřebuje na to ani samopal :) A nikdy jsem si nemyslela, že vůbec pomyslím na to, že bych chtěla vypadat jako Jamie Lee Curtis. ()

Pravdivé lži míří na Disney+

Pravdivé lži míří na Disney+

21.05.2019

Poměrně překvapivá zpráva přichází od serveru Collider. Producent, režisér a scenárista McG (Tohle je válka!, The Babysitter) plánuje televizní verzi Pravdivých lží pro streamovací službu... Disney+?… (více)

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Klep roku: Schwarzenegger padouchem v Avatar 2

Klep roku: Schwarzenegger padouchem v Avatar 2

18.09.2013

Užijte si tuto představu, dokud ji James Cameron nebo někdo z 20th Century Fox nevyvrátí. Filmový web Latino Review ale tvrdí, že má informaci z „top level" zdroje. Stručně a jasně: Arnold… (více)

Pravdivé lži jako seriál

Pravdivé lži jako seriál

14.09.2010

James Cameron dlouho mluvil o pokračování svého nejlepšího (slyším ze zadní řady nějaké námitky? ;-)) filmu. O dvojku se zajímali i Arnold Schwarzenegger a Jamie Lee Curtis, představitelé manželů… (více)