poster

Pravdivé lži

 • USA

  True Lies

 • Slovensko

  Pravdivé lži

Akční / Thriller / Komedie

USA, 1994, 135 min

Režie:

James Cameron

Scénář:

James Cameron, Didier Kaminka (původní scénář), Claude Zidi (původní scénář)

Hudba:

Brad Fiedel
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vitason
  *****

  James Cameron věnoval svůj jediný uvolněný film agentovi, který láme krky rychleji než stroj na zabíjení kuřat v nejbližší drůbežárně a při tom se před svojí manželkou tvářit jako nudný patron, tak aby nic nepoznala.Tento příběh namíchal Cameron s velice slušnou dávkou humoru (padající samopal atd.). Navíc je Arnold ve své roli velice šarmantní a vůbec nevadí, že vystřídá jen tři výrazy: naštvaný, naštvanější a extra naštvaný. Jamie Lee Curtis je neskutečně sexy a do své role dala naprosto všechno. Tia Carrere je k sežrání a to samé se dá říci o super agentovi Billu Paxtonovi. Za pochvalu ještě rozhodně stojí perfektní kamera a vizuální efekty, které za tu dobu vůbec nezestárly. Pravdivé lži je jedna z nejlepších akčních komedií a zároveň zřejmě to nejlepší, co duo Cameron-Schwarzenegger vytvořilo. A tím nechci Terminátory nijak shazovat.(28.12.2007)

 • Niktorius
  *****

  BOMBASTICKÝ ačkní film navlečený na perfektní komediální scénář silně inspirovaný málo nzámou francouzkou komedií Podrtrženo, sečteno! - tradiční Cameronovský Hollywood. Jenže, jak už víme, Cameron má zvláštní dar točit učebnicové mainstreamáky tak brilantně, že i srdce kritického diváka plesá radostí. Pravdivé lži kombinují chytrý a velmi vtipný scénář s úžasnými akčními scénami tak obratně, že se stávají splněným snem každého diváka, v jehož duši zůstalo alespoň trochu dětského nadšení. Vážně není moc filmů u kterých bych se takhle královsky bavil a z finální scény se stíhačkou jsem byl bezprostředně nadšený. "You're fired!"(13.10.2007)

 • Dudek
  *****

  "Tasker... Harry Tasker" ač tato slova znějí poněkud krkoloměji než u slavného agenta 007, věřte, že Pravdivé lži podobným neduhem netrpí. James Cameron dal vzniknout překvapivě výtečnému akčnímu kousku, který se může pochlubit nesmírně nabušenou stopáží bez jediné vteřinky zaváhání. Příběh se rozjíždí ve velkém stylu, první akční scéna má grády a Arnold překvapuje svým hereckým vystižením dané situace. Skvělá Cameronova režie citlivě střídá úhly pohledu a daří se jí nabudit tu správnou atmosféru. Scénám nechybí perfektní nadhled a vsunuté humorné složky nepůsobí vůbec trapně, ale skvěle s celým snímkem korespondují a obohacují jej. Pravdivé lži rozhodně nejsou parodii na bondovky, ale daří se jim svého kolegu v některých momentech velmi zdařile evokovat. Nic takového by ale zřejmě nevzniklo bez výborně propracovaného scénáře a mistrovské režie. Musím uznat, že Pravdivé lži opravdu nemají chybu! Akční film se vším všudy a pro všechny...(1.4.2006)

 • gogo76
  *****

  Keď prišiel Arnold za Cameronom s nápadom natočiť remake francúzkeho filmu La totale!, nemusel ho dlho prehovárať. Starí priatelia ešte z dôb Terminátora sa teda pustili do remaku, za ktorý sa hanbiť nemusia. Vznikla vynikajúca akčná komédia s perfektnými akčnými scénami, okorenená dobrým humorom. Cameron dovtedy vyhlasoval, že do komédií by sa v žiadnom prípade nepúšťal, ale bol povzbudený dobrými ohlasmi na gagy v T2, tak dal humoru v Pravdivých klamstvách trošku väčší priestor a urobil dobre. Rodinné problémy vo filme fungujú najlepšie. Súboj na záchode som dodnes videl možno aj 20-30 krát. Cameron to jednoducho vyšperkoval. Vie kedy pridať, kedy ubrať, kedy diváka rozosmiať i dojať. Tom Arnold hláškoval skvele a bavil som sa fantasticky. Presne takto si predstavujem akčnú komédiu. 100%.(3.10.2010)

 • zelvopyr
  *****

  1* za výborně přestřelené pojetí, 1* za Arnolda S., který už v životě dokázal, že není žádný pitomec, a tady se docela slušně předvedl jako herec, 1* za JL Curtis, 1* za Billa Paxtona, 1* za Toma Arnolda, 1* za dostihy, 1* za romantické světlo u polibku na pláži.... no safra, těch hvězdiček už je nějak moc... chtěl jsem dát asi jen 4, ale nějak to nejde :-)(15.9.2007)

 • - Spoiler: Celkový počet mrtvol: 71. (don corleone)

 • - Počas pauzy v natáčaní navštívil Arnold Schwarzenegger i s manželkou Kubu a nenechal si ujsť návštevu továrne Partagas na výrobu legendárnych cigár - Cohiba, Punch alebo Montecristo. (gogo76)

 • - V slovenskom znení existujú dve dabingové verzie, jedna pre TV Markíza a druhá pre TV Joj. Jedinou postavou, ktorú v oboch prípadoch dabuje Jozef Vajda, je Harry Tasker (Arnold Schwarzenegger). (AdamesWWE)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace