poster

Pravdivé lži

 • USA

  True Lies

 • Slovensko

  Pravdivé lži

 • Kanada

  True Lies

 • Nový Zéland

  True Lies

 • Velká Británie

  True Lies

 • Austrálie

  True Lies

Akční / Thriller / Komedie

USA, 1994, 135 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ClintEastwood
  *****

  Jedna z nejlepších akčních komedií vůbec a hold vzdaný Bondovkám. Nenapadlo by mě, že něco takového může natočit specialista na sci-fi, James Cameron. Pravdivé lži jsou neskutečnou zábavou od začátku, až do konce závěrečných titulků a snoubí pěkné efekty, výbornou režii a skvělé herecké obsazení. Arnold Schwarzenegger, Jamie Lee Curtis, Bill Paxton a Tom Arnold, který chrlí jednu hlášku za druhou - jsou skvělou volbou. Potěší také zajímavé zjištění, že i Cameron má smysl pro humor, minirole Charltona Hestona a dva okaté odkazy na starší Arnieho díla. Jmenovitě na Total Recall a Terminátora 2.(18.11.2009)

 • choze
  ***

  Koukám, že to s Tronem pro jednou vidíme úplně stejně. Z tohohle mixu monumentálního akčního filmu a komedie jsem měl vždycky smíšené pocity, rozverný POSLEDNÍ AKČNÍ HRDINA mi seděl víc. Akční scény jsou každopádně fantastické, Cameron je uměl a umí a v každé dělá z Arnieho maximálně ikonického akčního hrdinu (kůň, plamenomet, stíhačka).(4.8.2007)

 • dzej dzej
  *****

  Nejlepší akční komedie všech dob a velmi vizionářské dílo - islámská teroristická organizace Krvavý džihád požaduje stažení USA jednotek z Iráku - pokud se tak nestane "sešle oheň" na americká města. Usama bin Ladin tehnle film možná viděl a nechal se jím volně inspirovat... Jinak Arnie v nejlepší formě a Jamie Lee Curtis... jednoduše neodolatelná (úprava šatů a následný erotický tanec jsou přímo k nakousnutí). "Za chvíli vás zabiju. A jak to uděláte? Nejdřív vás použiju jako štít, pak zabiju stráž skalpelem co leží na stole a potom jsem myslel, že bych vám zlomil vaz."(1.4.2006)

 • Renton
  ****

  Scénář: Claude Zidi, Simon Michaël, Didier Kaminka .. Sice vlažnější než okolní snímky ve filmotéce James Cameron, přesto další výborný počin a především velmi odlehčená akční komedie. Tvůrce temných, vážných a realistických snímku si zřejmě potřeboval oddechnout a tak se vrhnul na propracovaný scénář o dvojím agentovi od francouzského tria Zidi - Michaël - Kaminka a stvořil snímek plný nadupané, výbušné akce s lehce parodickým humorem svěží nadsázkou. Skvělé obsazení díky němuž se Arnold Schwarzenegger ukázal jako všestranný herec už jen podtrhuje výborný, mistrně zrežírovaný, zážitek.(1.4.2006)

 • LION-MR.T
  *****

  Hodně výrazný rozdíl od komedíí Dvojčata,Policejt ze školky. Záleží na typu režiséra. Film je,jak to bývá zvykem u velkejch režisérskejch es nabouchaný spousty akčními scénami,lepší než druhou. Arnold tu předvádí svoje grimasy,Jamii zase sexy taneček,Tia hraje sexy potvoru. Humor nechybí a je zasezen na těch správných místech,což je důležité. Arnold je na konci vyobrazen tak,jak ho mám rád. Hrdina.(9.5.2006)

 • - Na film bolo najatých 48 kaskadérov. (gogo76)

 • - V slovenskom znení existujú dve dabingové verzie, jedna pre TV Markíza a druhá pre TV Joj. Jedinou postavou, ktorú v oboch prípadoch dabuje Jozef Vajda, je Harry Tasker (Arnold Schwarzenegger). (AdamesWWE)

 • - Ve filmu můžeme slyšet i Jamese Camerona coby pilota, jak říká: "Yeah she's got her head in his lap, Yahoo!" (Avalon820)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace