Pravdivé lži

• Austrálie

Akční / Thriller / Komedie

USA, 1994, 135 min

• Djoker

Musel jsem si dát asi 5x pauzu, ale u filmu jsem vydržel až do konce. Akční nářez, který mi prostě nikdy nic neřekne. Je třeba si však počkat na scénu s tryskáčem. Je tak ujetá, že jsem na chvíli nevěděl, jestli se mám smát nebo brečet. Nebýt snahy o humorné pojetí, tak jdu s hodnocením ještě níž. Několik zábavných situací se tady naštěstí našlo, ale stopáž mě málem odrovnala.(15.1.2010)

Scénář: Claude Zidi, Simon Michaël, Didier Kaminka .. Sice vlažnější než okolní snímky ve filmotéce James Cameron, přesto další výborný počin a především velmi odlehčená akční komedie. Tvůrce temných, vážných a realistických snímku si zřejmě potřeboval oddechnout a tak se vrhnul na propracovaný scénář o dvojím agentovi od francouzského tria Zidi - Michaël - Kaminka a stvořil snímek plný nadupané, výbušné akce s lehce parodickým humorem svěží nadsázkou. Skvělé obsazení díky němuž se Arnold Schwarzenegger ukázal jako všestranný herec už jen podtrhuje výborný, mistrně zrežírovaný, zážitek.(1.4.2006)

Nejlepší akční komedie všech dob a velmi vizionářské dílo - islámská teroristická organizace Krvavý džihád požaduje stažení USA jednotek z Iráku - pokud se tak nestane "sešle oheň" na americká města. Usama bin Ladin tehnle film možná viděl a nechal se jím volně inspirovat... Jinak Arnie v nejlepší formě a Jamie Lee Curtis... jednoduše neodolatelná (úprava šatů a následný erotický tanec jsou přímo k nakousnutí). "Za chvíli vás zabiju. A jak to uděláte? Nejdřív vás použiju jako štít, pak zabiju stráž skalpelem co leží na stole a potom jsem myslel, že bych vám zlomil vaz."(1.4.2006)

I takový James Cameron si najde chvilku, aby se vyblbnul. Totálně ulítlé ať už humorem (hlavně díky Billu Paxtonovi) nebo akcí (závěrečná over the top stíhačka). Zkrátka takový film pro radost, ve kterém si člověk vlastně neumí představit ani nikoho jiného než Arnolda. Zřejmě absolutní maximum Arnoldových hereckých schopností. 85%(13.9.2014)

Po druhom zhliadnutí tohoto filmu som po nátlaku humoru a skvelej akcie nútený upraviť svoje pôvodné hodnotenie 60%. Smial som sa od začiatku do konca. Úderné hlášky, skvelá akcia a nadhľad posúvajú tento film nielen ku tomu najlepšiemu čo Arnie a James nakrútili, ale aj medzi absolútnu top ligu akčných filmov. Tvorcovia neváhajú ani minútu, rútia na nás vtipy a hrajú sa s klišé žánru. Herci sú úžasný, či je to samotný Arnie (ktorý si robí srandu z jeho predošlých postáv), úžasná Jamie Lee (tanečná scéna je BOHOVSKÁ), Bill Paxton (Simon alebo Carlos?), alebo Tom Arnold. Najobľúbenejšia hláška: Jamie Lee: "Zabil si niekoho?"; Arnie: "Ale iba tých zlých" PS: Vo filme je najkrajšia romantická scéna, akú som videl: bozk na pobreží!(12.11.2005)