Pravdivé lži

• Austrálie

• Irsko

Akční / Thriller / Komedie

USA, 1994, 135 min

Koukám, že to s Tronem pro jednou vidíme úplně stejně. Z tohohle mixu monumentálního akčního filmu a komedie jsem měl vždycky smíšené pocity, rozverný POSLEDNÍ AKČNÍ HRDINA mi seděl víc. Akční scény jsou každopádně fantastické, Cameron je uměl a umí a v každé dělá z Arnieho maximálně ikonického akčního hrdinu (kůň, plamenomet, stíhačka).(4.8.2007)

Táto rola Arniemu sadla ako riť na šerbeľ a patrične sa aj odvďačil tým, že tu predviedol asi najviac z celej jeho filmovej tvorby. Americká bondovka s dobrým nápadom a veľmi príjemnou zápletkou. Nebyť Camerona, by sme sa jej asi nedočkali, dokonca poteší aj pár ozaj vtipných hlášok. Ale akčné scény opäť veľmi dobre premyslené a čo navyše aj napriek svojej dĺžke si film zachováva atraktivitu, dôvtip a svižnosť počas celého trvania. 85%.(18.5.2006)

1* za výborně přestřelené pojetí, 1* za Arnolda S., který už v životě dokázal, že není žádný pitomec, a tady se docela slušně předvedl jako herec, 1* za JL Curtis, 1* za Billa Paxtona, 1* za Toma Arnolda, 1* za dostihy, 1* za romantické světlo u polibku na pláži.... no safra, těch hvězdiček už je nějak moc... chtěl jsem dát asi jen 4, ale nějak to nejde :-)(15.9.2007)

Hodně výrazný rozdíl od komedíí Dvojčata,Policejt ze školky. Záleží na typu režiséra. Film je,jak to bývá zvykem u velkejch režisérskejch es nabouchaný spousty akčními scénami,lepší než druhou. Arnold tu předvádí svoje grimasy,Jamii zase sexy taneček,Tia hraje sexy potvoru. Humor nechybí a je zasezen na těch správných místech,což je důležité. Arnold je na konci vyobrazen tak,jak ho mám rád. Hrdina.(9.5.2006)

Bez dabingu se strašně provalí, jak je Arnold mizernej herec, ale nějakým zázrakem utáhl i tuhle roli obyčejného nudného tatíka od rodiny, co je tajně superagentem. Hlavně tedy ukazuje svoje svaly a řezané rysy a cedí správné béčkové hlášky. O "umění" se tady starají ostatní herci, kteří hrají jak o život - Jamie Lee Curtis, Bill Paxton, Tom Arnold... dokonce i mladá Eliza Dushku jako Arnoldova dcera ho přehrává. O vtipy je teda postaráno, ale tenhle film má především boží AKCI. Je jí hrozně moc a je úchvatně natočená, Cameron tady fakt zaválel. Jeden z nejlepších Arnoldův... a podle mě i Cameronových filmů. (8/10)(19.11.2017)