poster

Pravdivé lži

 • USA

  True Lies

 • Slovensko

  Pravdivé lži

Akční / Thriller / Komedie

USA, 1994, 135 min

Režie:

James Cameron

Scénář:

James Cameron, Didier Kaminka (původní scénář), Claude Zidi (původní scénář)

Hudba:

Brad Fiedel
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bachy
  ****

  Sežeru Arnolda v jakémkoliv podání a s jakoukoliv přílohou. A příloha Pravdivých lží se k hlavnímu chodu hodí výborně. Proměna Jamie Lee Curtisové v novou sexy akční hrdinku je tím prvek navíc, který dělá z dobrého filmu vyjímečnou pecku. Respektive, tím prvkem je již obsazení Arnolda, ale Curtisová je ještě navíc navíc, vždyť víte. Konec příběhu už je takový psycho-chaos-nářez, že jsem se téměř zadusil. A taky je tam kůň, tam jsem se taky dusil.(19.2.2011)

 • k212
  ***

  Kdysi jsem byla docela spokojená, smála jsem se, bavila jsem se, ale teď jsem to viděla tak po pěti letech a nic to ve mě nezanechalo. Je to možná tím, že vtipy, které ve filmu zazní, už znám a mezitím jsem je viděla v deseti dalších komediích. A co mě opravdu zaskočilo je A.S., který sice říká vtipné věci, které však vzbudí salvu smíchu jen pro to, že jeho neherectví je maximálně trapné. No budiž, to přeci filmu nemůže upírat jisté řemeslné kvality ať už to je režie, kamera a hudba. Byť se mi příčí hodnotit film jen z hlediska nádeničiny filmového průmyslu dávám za tři (ale možná je to z čistě nostalgického pocitu, že jsem se u Pravdivých lží kdysi bavila).(23.4.2005)

 • Dudek
  *****

  "Tasker... Harry Tasker" ač tato slova znějí poněkud krkoloměji než u slavného agenta 007, věřte, že Pravdivé lži podobným neduhem netrpí. James Cameron dal vzniknout překvapivě výtečnému akčnímu kousku, který se může pochlubit nesmírně nabušenou stopáží bez jediné vteřinky zaváhání. Příběh se rozjíždí ve velkém stylu, první akční scéna má grády a Arnold překvapuje svým hereckým vystižením dané situace. Skvělá Cameronova režie citlivě střídá úhly pohledu a daří se jí nabudit tu správnou atmosféru. Scénám nechybí perfektní nadhled a vsunuté humorné složky nepůsobí vůbec trapně, ale skvěle s celým snímkem korespondují a obohacují jej. Pravdivé lži rozhodně nejsou parodii na bondovky, ale daří se jim svého kolegu v některých momentech velmi zdařile evokovat. Nic takového by ale zřejmě nevzniklo bez výborně propracovaného scénáře a mistrovské režie. Musím uznat, že Pravdivé lži opravdu nemají chybu! Akční film se vším všudy a pro všechny...(1.4.2006)

 • castor
  *****

  Poctivé, vtipné, svižné, výbušné, elegantní, zatraceně sexy. Arnold patnáct let předstírá, že je usedlý manžel, jenže ve skutečnosti má nejvyšší stupeň utajení a nahání nebezpečné teroristy. Třeba jako na poslední šichtě, při které si poradí s tangem a několika jazyky, na sněhu pak s desítkami vrahounů i dvěma dobrmany. Na rodinném poli se teď musí vypořádat s údajným milencem své ženy, na pracovním pak s jednou jadernou hlavicí. Dostaneme se do nejabsurdnějších situací, které jsou nicméně nápadité (honička kůň versus motorka), jiné jsou zatraceně dobře natočené (rvačka na toaletách), další nečekaně sexy (Jamie Lee, však víte). Někdo tvrdí, že chybí pořádný scénář. Nemyslím si. Na daný žánr byl sakra dobrý. Prostě tak to dopadne, když se spojí dva giganti zábavního průmyslu!!(7.12.2005)

 • Kaka
  ****

  Vizuálně úchvatná pecka s typickým režijním rukopisem mistra. Schwarzenegger zde předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů a stává se z něj opravdový sympaťák. Jako agent Harry Tasker je naprosto neodolatelný. V průběhu filmu můžeme zaslechnout nespočet gagů a dočkáme se několika výtečných komediálních scén. Závěr pak patří sekvencím akčním a ty musí snad každého diváka zarazit do sedačky. Další stomilionová produkce, kde jsou investované peníze skutečně vidět. Všichni si dali záležet, včetně Krále Světa - Jamese Camerona. Skutečně je to jeden z nejlepších režisérů všech dob.(27.1.2006)

 • - Pri natáčaní prišiel Arnold Schwarzenegger (Harry) takmer o život. Stalo sa tak pri scéne, kde mal kôň skočiť zo strechy mrakodrapu, ale zabrzdí na poslednú chvíľu. Visiaca kamera nečakane spadla a udrela koňovi do hlavy. Ten sa následne splašil a Arnolda skutočne zhodil vedľa seba na plošinu, vedľa ktorej už nebolo nič iba 30 metrov výšky a dole holý betón. Arnold si uvedomoval, že stačilo, aby splašený kôň urobil chybný krok a bol by ho strhol so sebou dole. (gogo76)

 • - Arnold Schwarzenegger se naučil jak vzlétnout a přistát se stíhačkou Harrier kvůli filmu. Pro detailní záběry ve vzduchu se využil ale reálný model stíhačky. (don corleone)

 • - Na film bolo najatých 48 kaskadérov. (gogo76)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace