poster

Pravdivé lži

 • USA

  True Lies

 • Slovensko

  Pravdivé lži

Akční / Thriller / Komedie

USA, 1994, 135 min

Režie:

James Cameron

Scénář:

James Cameron, Didier Kaminka (původní scénář), Claude Zidi (původní scénář)

Hudba:

Brad Fiedel
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LION-MR.T
  *****

  Hodně výrazný rozdíl od komedíí Dvojčata,Policejt ze školky. Záleží na typu režiséra. Film je,jak to bývá zvykem u velkejch režisérskejch es nabouchaný spousty akčními scénami,lepší než druhou. Arnold tu předvádí svoje grimasy,Jamii zase sexy taneček,Tia hraje sexy potvoru. Humor nechybí a je zasezen na těch správných místech,což je důležité. Arnold je na konci vyobrazen tak,jak ho mám rád. Hrdina.(9.5.2006)

 • castor
  *****

  Poctivé, vtipné, svižné, výbušné, elegantní, zatraceně sexy. Arnold patnáct let předstírá, že je usedlý manžel, jenže ve skutečnosti má nejvyšší stupeň utajení a nahání nebezpečné teroristy. Třeba jako na poslední šichtě, při které si poradí s tangem a několika jazyky, na sněhu pak s desítkami vrahounů i dvěma dobrmany. Na rodinném poli se teď musí vypořádat s údajným milencem své ženy, na pracovním pak s jednou jadernou hlavicí. Dostaneme se do nejabsurdnějších situací, které jsou nicméně nápadité (honička kůň versus motorka), jiné jsou zatraceně dobře natočené (rvačka na toaletách), další nečekaně sexy (Jamie Lee, však víte). Někdo tvrdí, že chybí pořádný scénář. Nemyslím si. Na daný žánr byl sakra dobrý. Prostě tak to dopadne, když se spojí dva giganti zábavního průmyslu!!(7.12.2005)

 • Niktorius
  *****

  BOMBASTICKÝ ačkní film navlečený na perfektní komediální scénář silně inspirovaný málo nzámou francouzkou komedií Podrtrženo, sečteno! - tradiční Cameronovský Hollywood. Jenže, jak už víme, Cameron má zvláštní dar točit učebnicové mainstreamáky tak brilantně, že i srdce kritického diváka plesá radostí. Pravdivé lži kombinují chytrý a velmi vtipný scénář s úžasnými akčními scénami tak obratně, že se stávají splněným snem každého diváka, v jehož duši zůstalo alespoň trochu dětského nadšení. Vážně není moc filmů u kterých bych se takhle královsky bavil a z finální scény se stíhačkou jsem byl bezprostředně nadšený. "You're fired!"(13.10.2007)

 • Legas
  *****

  Miluju tě, Camerone! I takovou banalitku, jakou jsou Pravdivé lži dokážeš natáhnout na 144 minut, nenudit, dokonce přimět Schwarzeneggera k nějaké té grimase a s nadsázkou to celé výborně odvyprávět. Příjemný sitcomový humor, efektní akce, kvalitní triky. Pravdivé lži nejsou žádným "majstrštykem", nýbrž jen kvalitně odvedenou prací. A to se také cení. Takže je film třeba brát s nadsázkou, berte také tak moje hodnocení.(25.5.2006)

 • Enšpígl
  *****

  Šukezní nářez po všech stránkách. Tady si fakt najde každej něco a já úplně všechno. Nikdy bych neřekl, že Arnie bude tak strašně zábavnej, až z mého hurónského smíchu málem prskaly stěny bytu . O Jamie Lee Curtis asi ani nemá cenu moc mluvit, na ní prostě ujíždím, ta je sexy ať jí vezmu ze zhora nebo ze zdola, ten její striptýz jsem si dal tak 8x. Proboha kde sebrala tak dokonalý tělo ? Ta ženská je ovšem neskutečně zábavná, to z ní dělá pro mě uplnou bohyni. Miluju ženský co mě dokážou rozchechtat, miluji Jamie. James Cameron má u mě za tohle jednu obrovskou heterosexuálni pusu, protože kombinace akce a humoru se mu povedla takovým způsobem, že jsem po skončení filmu byl jak po orgasmu - zapálil jsem si malborku a šel do sprchy.(1.10.2007)

 • - Jamie Lee Curtis skutečně visela z vrtulníku, ve scéně, kdy ji její manžel zachraňoval. Trvala na tom, že nechce dabléra. Scéna se natáčela na její narozeniny. (don corleone)

 • - V slovenskom znení existujú dve dabingové verzie, jedna pre TV Markíza a druhá pre TV Joj. Jedinou postavou, ktorú v oboch prípadoch dabuje Jozef Vajda, je Harry Tasker (Arnold Schwarzenegger). (AdamesWWE)

 • - Ve filmu můžeme slyšet i Jamese Camerona coby pilota, jak říká: "Yeah she's got her head in his lap, Yahoo!" (Avalon820)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace