Pravdivé lži

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Thriller / Komedie

USA, 1994, 135 min

Jedna z nejlepších akčních komedií vůbec a hold vzdaný Bondovkám. Nenapadlo by mě, že něco takového může natočit specialista na sci-fi, James Cameron. Pravdivé lži jsou neskutečnou zábavou od začátku, až do konce závěrečných titulků a snoubí pěkné efekty, výbornou režii a skvělé herecké obsazení. Arnold Schwarzenegger, Jamie Lee Curtis, Bill Paxton a Tom Arnold, který chrlí jednu hlášku za druhou - jsou skvělou volbou. Potěší také zajímavé zjištění, že i Cameron má smysl pro humor, minirole Charltona Hestona a dva okaté odkazy na starší Arnieho díla. Jmenovitě na Total Recall a Terminátora 2.(18.11.2009)

Koukám, že to s Tronem pro jednou vidíme úplně stejně. Z tohohle mixu monumentálního akčního filmu a komedie jsem měl vždycky smíšené pocity, rozverný POSLEDNÍ AKČNÍ HRDINA mi seděl víc. Akční scény jsou každopádně fantastické, Cameron je uměl a umí a v každé dělá z Arnieho maximálně ikonického akčního hrdinu (kůň, plamenomet, stíhačka).(4.8.2007)

Nejlepší akční komedie všech dob a velmi vizionářské dílo - islámská teroristická organizace Krvavý džihád požaduje stažení USA jednotek z Iráku - pokud se tak nestane "sešle oheň" na americká města. Usama bin Ladin tehnle film možná viděl a nechal se jím volně inspirovat... Jinak Arnie v nejlepší formě a Jamie Lee Curtis... jednoduše neodolatelná (úprava šatů a následný erotický tanec jsou přímo k nakousnutí). "Za chvíli vás zabiju. A jak to uděláte? Nejdřív vás použiju jako štít, pak zabiju stráž skalpelem co leží na stole a potom jsem myslel, že bych vám zlomil vaz."(1.4.2006)

Scénář: Claude Zidi, Simon Michaël, Didier Kaminka .. Sice vlažnější než okolní snímky ve filmotéce James Cameron, přesto další výborný počin a především velmi odlehčená akční komedie. Tvůrce temných, vážných a realistických snímku si zřejmě potřeboval oddechnout a tak se vrhnul na propracovaný scénář o dvojím agentovi od francouzského tria Zidi - Michaël - Kaminka a stvořil snímek plný nadupané, výbušné akce s lehce parodickým humorem svěží nadsázkou. Skvělé obsazení díky němuž se Arnold Schwarzenegger ukázal jako všestranný herec už jen podtrhuje výborný, mistrně zrežírovaný, zážitek.(1.4.2006)

Hodně výrazný rozdíl od komedíí Dvojčata,Policejt ze školky. Záleží na typu režiséra. Film je,jak to bývá zvykem u velkejch režisérskejch es nabouchaný spousty akčními scénami,lepší než druhou. Arnold tu předvádí svoje grimasy,Jamii zase sexy taneček,Tia hraje sexy potvoru. Humor nechybí a je zasezen na těch správných místech,což je důležité. Arnold je na konci vyobrazen tak,jak ho mám rád. Hrdina.(9.5.2006)

• - Na film bolo najatých 48 kaskadérov. (gogo76)

• - V slovenskom znení existujú dve dabingové verzie, jedna pre TV Markíza a druhá pre TV Joj. Jedinou postavou, ktorú v oboch prípadoch dabuje Jozef Vajda, je Harry Tasker (Arnold Schwarzenegger). (AdamesWWE)

• - Ve filmu můžeme slyšet i Jamese Camerona coby pilota, jak říká: "Yeah she's got her head in his lap, Yahoo!" (Avalon820)