Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zvláštní agent Harry Tasker (Arnold Schwarzenegger) vede dvojí život. Plynule mluví šesti jazyky, je dobře vycvičen pro kontrašpionáž a pracuje jako mezinárodní špión pro vládní organizaci nejvyššího utajení, ale jeho žena Helen (Jamie Lee Curtis) už patnáct let věří tomu, že má za muže obyčejného nudného obchodníka s počítači. Harry má všechny schopnosti, prostředky a odvahu chránit svoji zemi... jen jestli dokáže ochránit také svoje manželství? (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (841)

sniper18 

všechny recenze uživatele

Určite ma trochu prekvapuje, že po predchádzajúcej spolupráci, ktorá svetu priniesla kultového druhého Terminátora sa tentoraz Arnold Schwarzenegger a James Cameron spojili, aby spolu natočili akčnú komédiu s nie zase až tak atraktívnou zápletkou, ale v ich prevedení je z toho samozrejme ďalšia žánrová klasika. Film je možno trochu dlhší, než by mal, v strednej fáze začne trochu drhnúť, keďže práve vtedy sa začne až moc venovať sledovaniu manželky, pričom celá táto línia ma tu skoro vôbec nebaví, aj keď pár dobrých scén jej uprieť nemôžem, ale mimo toho je to už skvelá žánrová zábava. A vôbec mi neprekáža ani to zapojenie komédie, odľahčenosť prvej tretine len prospieva a tak film nebaví len pri tom dôležitom ohľadom teroristickej hrozby, ale páčil sa mi aj ten rodinný život s unudenou manželkou a neposlušnou dcérou a celá finálna tretina je už zase jedna z najlepších akčných zábav, aké sa v áčkovej produkcii prvej polovice deväťdesiatych rokov dajú nájsť. Akcia je tu vynikajúca, prvotriedne natočená, technicky dokonalo zvládnutá, odohráva sa v atraktívnych prostrediach a mimoriadne rozmanitá. Nechýbajú súboje, plno zaujímavých likvidácií, prestrelky s množstvom zabitých, efektné explózie a zaujímavé naháňačky, kde nechýbajú snežné skútre, štíhačky a dokonca aj kôň. Jediná vada na kráse je, že Schwarzenegger tu až moc často využíva dabléra, dokonca aj v mnohých scénach, v ktorých sa nepredvádza nič zložité alebo nebezpečné, čomu nerozumiem, ale aj tak ho v akcii dosť vidno a je na to stále radosť pozerať. Najlepšia je celá akcia na ostrove, to je ten pravý Schwarzenegger, teda rozmanité likvidovanie protivníkov po desiatkach, ale všetka akcia je výborná a nadmieru efektná. Obsadeniu tiež nemám moc čo vytknúť, Arnold Schwarzenegger až na to nadmerné využívanie dabléra pôsobí stále v skvelej forme a charizmy má na rozdávanie, bavili ma jeho priatelia, obzvlášť Tom Arnold, v menšej úlohe poteší Bill Paxton a malá Eliza Dushku a výborní záporáci, hlavne Art Malick, ale aj Tia Carrere. Len tá Jamie Lee Curtis ma tu vôbec nebaví, v iných filmoch ju môžem, ale do tohto žánru mi vôbec nesedí. A režijne je to samozrejme žánrová špička, ale od Jamesa Camerona sa ani nič iné čakať nedá. Je len málo takto dobre natočených akčných veľkofilmov. Takže plné hodnotenie nedávam skutočne len kvôli tej menej atraktívnej zápletke a slabšej strednej fáze, ale inak je to skvelá žánrová zábava. Film som videl mnohokrát a stále sa pri ňom skvelo bavím. 80% ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Explodující arabský terorista? Botou po tobě nekorektní Jamesi! Nápadité akční scény jsou Cameronovou doménou, přesto se mi zdá, že z daného námětu šlo vymáčknout mnohem víc. Kamuflovat doma povolání vládního superagenta je mnohdy těžší, než skrývat nevěru. To ví i Arnie, který nám zase jednou hraje jako by spolknul posilovací stroj King Gym.. ()

Reklama

Niktorius 

všechny recenze uživatele

BOMBASTICKÝ ačkní film navlečený na perfektní komediální scénář silně inspirovaný málo nzámou francouzkou komedií Podrtrženo, sečteno! - tradiční Cameronovský Hollywood. Jenže, jak už víme, Cameron má zvláštní dar točit učebnicové mainstreamáky tak brilantně, že i srdce kritického diváka plesá radostí. Pravdivé lži kombinují chytrý a velmi vtipný scénář s úžasnými akčními scénami tak obratně, že se stávají splněným snem každého diváka, v jehož duši zůstalo alespoň trochu dětského nadšení. Vážně není moc filmů u kterých bych se takhle královsky bavil a z finální scény se stíhačkou jsem byl bezprostředně nadšený. "You're fired!" ()

Nathalie 

všechny recenze uživatele

A horse, a horse, my kingdom for a horse! Americká herka není tuzemský Šemík ani anglický plnokrevník, nejenže neskočí, ale ani neumí zařadit zpátečku. Arnie na koni v hotelu mi způsobil bezmála infarkt myokardu. Letošní šedesátník není Richard III. , ale umí nakrmit padouchy olovem, hladit parkety v tangu a pod Cameronovou taktovkou kupodivu i h-r-á-t. Přepychová akce. Senzační hlášky. "Pro mě je škoda kulky. Vzala jsem si Ramba. Děti- deset vteřin radosti a třicet let starostí. Příště, zlato, uhni. Tančíte tango? Ten chlap se mi líbí, ale stejně ho budeme muset zabít. Tady je má pozvánka... " ráže 9/10 :-) ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

I takový James Cameron si najde chvilku, aby se vyblbnul. Totálně ulítlé ať už humorem (hlavně díky Billu Paxtonovi) nebo akcí (závěrečná over the top stíhačka). Zkrátka takový film pro radost, ve kterém si člověk vlastně neumí představit ani nikoho jiného než Arnolda. Zřejmě absolutní maximum Arnoldových hereckých schopností. 85% ()

Galerie (97)

Zajímavosti (57)

  • Když Salim (Art Malik) ujíždí na motorce hotelem, můžeme na některých místech na podlaze vidět brzdné stopy pneumatiky, které tvůrci po natáčení nepoužitých záběrů nevyčistili. (MrAldridge)
  • Úvodní scéna odkazuje na začátek bondovky Goldfinger (1964). Harry (Arnold Schwarzenegger) se podobně jako agent 007 (Sean Connery) ve zmíněném filmu vynoří na břehu v potápěčském obleku a instaluje bombu. Následně sundá neopren, pod kterým má smoking, a po chvíli na oslavě dojde k odpálení bomby. (VideoBoss)
  • Režisér James Cameron vzpomínal: "Po Terminátorovi 2 jsem chtěl natočit malý film o muži s rozdvojenou osobností 'The Crowded Room', ovšem kvůli nesmyslným právním problémům jsem se ho musel vzdát. Když pak ke mně přišel Arnold s myšlenkou Pravdivých lží, neměl jsem právě co dělat a on mě bez větší námahy přesvědčil." (NIRO)

Související novinky

Pravdivé lži míří na Disney+

Pravdivé lži míří na Disney+

21.05.2019

Poměrně překvapivá zpráva přichází od serveru Collider. Producent, režisér a scenárista McG (Tohle je válka!, The Babysitter) plánuje televizní verzi Pravdivých lží pro streamovací službu... Disney+?… (více)

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Pooperační komplikace nám dnes sebraly hereckého veterána Billa Paxtona. Mladší ročníky tohohle pána možná neznají, v 80. a 90. letech ho však nešlo přehlédnout. Kdo za to může? V první řadě James… (více)

Klep roku: Schwarzenegger padouchem v Avatar 2

Klep roku: Schwarzenegger padouchem v Avatar 2

18.09.2013

Užijte si tuto představu, dokud ji James Cameron nebo někdo z 20th Century Fox nevyvrátí. Filmový web Latino Review ale tvrdí, že má informaci z „top level" zdroje. Stručně a jasně: Arnold… (více)

Pravdivé lži jako seriál

Pravdivé lži jako seriál

14.09.2010

James Cameron dlouho mluvil o pokračování svého nejlepšího (slyším ze zadní řady nějaké námitky? ;-)) filmu. O dvojku se zajímali i Arnold Schwarzenegger a Jamie Lee Curtis, představitelé manželů… (více)

Reklama

Reklama