poster

Pravdivé lži

 • USA

  True Lies

 • Slovensko

  Pravdivé lži

Akční / Thriller / Komedie

USA, 1994, 135 min

Režie:

James Cameron

Scénář:

James Cameron, Didier Kaminka (původní scénář), Claude Zidi (původní scénář)

Hudba:

Brad Fiedel
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ****

  Nebýt jednoho detailu, tak by to byla děsná kravina, ale díky příjemné a evidentní nadsázce jde o pohodovou odpočinkovou podívanou. Arnie ve své snad jediné podařené komediální roli a navíc mu více než zdatně sekunduje Jamie Lee Curtis, která má komediálního talentu na rozdávání. Cameron má režijně vše pod palcem a především závěrečná část má až zběsilé vtípky a akcí nabité tempo. Snímek, který svého času vrátil Arnoldovi na čas renomé hvězdy a rozhodně zaslouženě. Jediným problémem je přeci jen přemrštěná stopáž. Zatímco začátek a konec fungují výtečně, tak kolem poloviny ztrácí Pravdivé lži trošku tempo. A je to škoda.(22.4.2005)

 • zelvopyr
  *****

  1* za výborně přestřelené pojetí, 1* za Arnolda S., který už v životě dokázal, že není žádný pitomec, a tady se docela slušně předvedl jako herec, 1* za JL Curtis, 1* za Billa Paxtona, 1* za Toma Arnolda, 1* za dostihy, 1* za romantické světlo u polibku na pláži.... no safra, těch hvězdiček už je nějak moc... chtěl jsem dát asi jen 4, ale nějak to nejde :-)(15.9.2007)

 • Gilmour93
  ***

  Explodující arabský terorista? Botou po tobě nekorektní Jamesi! Nápadité akční scény jsou Cameronovou doménou, přesto se mi zdá, že z daného námětu šlo vymáčknout mnohem víc. Kamuflovat doma povolání vládního superagenta je mnohdy těžší, než skrývat nevěru. To ví i Arnie, který nám zase jednou hraje jako by spolknul posilovací stroj King Gym..(2.9.2008)

 • choze
  ***

  Koukám, že to s Tronem pro jednou vidíme úplně stejně. Z tohohle mixu monumentálního akčního filmu a komedie jsem měl vždycky smíšené pocity, rozverný POSLEDNÍ AKČNÍ HRDINA mi seděl víc. Akční scény jsou každopádně fantastické, Cameron je uměl a umí a v každé dělá z Arnieho maximálně ikonického akčního hrdinu (kůň, plamenomet, stíhačka).(4.8.2007)

 • Marigold
  **

  Nemohu si pomoci, ale to, že Arnie střídá své 3–4 standardní grimasy s větší intenzitou než jindy, ještě herecký výkon nedělá. Prkenný svalovec prochází bonodovskou expozicí s elegancí připosraného gymnazisty a člověk si říká, že mu ta kůže a tlučení zloduchů přeci jen sedí více. James Cameron odvedl celkem slušnou práci, ale opravdu nechápu, proč má film s tak řídkou zápletkou celých 144 minut, když by se obsah vešel do devadesáti a vtip tak do dvaceti. Některé akční sekvence (zejména ta s Harrierem) jsou skvělé, svůdný tanec Jamie Lee Curtis je opravdu sexy a jisté gagy perfektní (např. ten s baterkou v kameře vyznívá i dnes dosti aktuálně). Bohužel jsem se poi většinu filmu nudil a snažil se v mixu rodinné komedie a špionského akčňáku najít něco skutečně nosného. Určitě to není příběh, který se vytratí do ztracena, určitě to není Arnieho křečovitá etuda, ba ani naditý živůtek Jamie Lee a zabijácké tělo slečny Carrere... Není to ani Cameronova režie... tak co to vlastně probůh je???(3.4.2006)

 • - Americká vláda zapůjčila pro účely natáčení tři stíhačky včetně pilotů za 2,410 dolarů na hodinu. (don corleone)

 • - Původ filmu sahá až do roku 1993, kdy pustil Schwarzeneggerovi švagr Bobby Shriver film Podtrženo, sečteno! (1993), který pojednává o tajném agentovi, kterého rodina považuje za nudného úředníka. Schwarzenegger půjčil film Cameronovi, kterého okamžitě zaujal. (Monco)

 • - Když dostane postava Helen (Jamie Lee Curtis) úkol kontaktovat člověka jménem Boris, předpokládá, že sama bude mít krycí jméno Nataša. Ale Harry (Arnold Schwarzenegger) jí s úsměvem přidělí krycí jméno Doris. Boris a Nataša jsou hlavní postavy komiksového seriálu ze šedesátých let Rocky and His Friends (od r. 1959). (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace