Pravdivé lži

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Thriller / Komedie

USA, 1994, 135 min

Napoprvé byl pro mě tenhle film zklamáním - jako teenager jsem Arnolda nesnášela ve většině komediálních rolích a od Camerona jsem byla zvyklá na solidnější kousky. Nedávno jsem viděla většinu "True lies" znovu a musím si poopravit dojem: tohle je vážně povedený mix akce a komedie, Arnold pro jednou skutečně působí jako profesionální herec, respektive ta jeho prkennost sem tak nějak mile patří, a ostatní mu velmi zdatně sekundují: Jamie Lee je sexy manželka, aniž by byla sexbomba, Tom Arnold je správně hláškující parťák, Tia Carrere krásná mrcha a arabský padouch umí hezky kulit očička. Akorát Eliza Dushku v roli dcery mi lehce lezla na nervy a pomočování Billa Paxtona bylo zbytečné a laciné. Všudypřítomná nadsázka dělá z tohoto filmu ne úplně hloupou a hlavně svižně zábavnou podívanou. Oproti původnímu hodnocení palec nahoru (úspěch, většinou to dělám opačně:-)). 79%(4.11.2008)

V tomto filmu je Arnie, jakého si budou pamatovat jeho fanoušci (mezi ně se řadím i já) zřejmě ještě hodně dlouhou dobu: Svalnatý, obětavý, pronášející nekompromisní hlášky jednu za druhou... No prostě co víc dodat? Snad jen, že ve scéně s limuzínou, kdy se perou Jamie Lee a Tia Carrere, mi chybělo k dokonalosti bahno! :)(4.7.2008)

"To jsou celí oni, teroristi. Vůbec je nezajímá, že už máme po pracovní době." Nejsem žárlivý, takže v případě podezření, že je mi žena nevěrná, nezačnu instalovat odposlechy, nepřemístím satelity a dokonce ani neaktivuju zásahovou jednotku. Prostě si jednou za čas přeleštím parohy a budu v klidu. Agent Harry je však jiný a bude bojovat, což je celkem zábavné, možná dokonce o jadernou hlavičku zábavnější než francouzský originál. Zásluhu na tom má hlavně kovboj cválající ve výtahu a jeho uspávací povídání o počítačích.(2.2.2017)

• Djoker

Musel jsem si dát asi 5x pauzu, ale u filmu jsem vydržel až do konce. Akční nářez, který mi prostě nikdy nic neřekne. Je třeba si však počkat na scénu s tryskáčem. Je tak ujetá, že jsem na chvíli nevěděl, jestli se mám smát nebo brečet. Nebýt snahy o humorné pojetí, tak jdu s hodnocením ještě níž. Několik zábavných situací se tady naštěstí našlo, ale stopáž mě málem odrovnala.(15.1.2010)

V jednoduchosti bývá občas velká síla. Arnold, nejjednodušší slavný herec vůbec, kterému ale žereme každou pěst i úšklebek, Jamie Lee Curtis, která v plavkách vypadá jednoduše božsky, vedlejšák Bill Paxton, který je duševně jednoduchý a náramně vtipný, a James Cameron, který umí natočit jednoduchou akční komedii skoro stejně jistě a nápaditě jako své vizuální spektákly. Je to sice zbytečně dlouhé a závěr už evokuje spíše osmdesátkové přepálené Komando (hlavně tedy počtem mrtvých na metr čtverečný), ale přesto velká zábava a jeden z nejrajcovnějších zástupců akčního Hollywoodu let devadesátých... 85%(12.10.2012)

• - Podle Guinessovy knihy rekordů první film, jehož natočení stálo přes 100 milionů dolarů. (Foxhound#1)

• - Když Helen (Jamie Lee Curtis) tancuje ve spodním prádle před Harrym (Arnold Schwarzenegger), hraje píseň „Alone In The Dark“ od John Hiatt. (SONY_)

• - Scéna s koněm v hotelu byla natočená v hotelu Westin Bonaventure Hotel v Los Angeles. (don corleone)