Zvláštní agent Harry Tasker (Arnold Schwarzenegger) vede dvojí život. Plynule mluví šesti jazyky, je dobře vycvičen pro kontrašpionáž a pracuje jako mezinárodní špión pro vládní organizaci nejvyššího utajení, ale jeho žena Helen (Jamie Lee Curtis) už patnáct let věří tomu, že má za muže obyčejného nudného obchodníka s počítači. Harry má všechny schopnosti, prostředky a odvahu chránit svoji zemi... jen jestli dokáže ochránit také svoje manželství? (Bontonfilm)

Nix

Našláplá akční komedie s Arnoldem a Jamie, která tu předvádí asi nejlepší výkon, co jsem s ní viděl a nejen to. Bill je hroznej loser, což mne taky fakt baví. Tady není nic špatně. Pro mne se tento film řadí po boku těch pár nejlepších, co Arnold za svoji kariéru udělal. ()

junxi91

Hned na začátku předvede Arnie velice vychytanou akcičku v zazobanecké haciendě, ze které mi tuhnula krev v žilách. Poté se dostane do další akce - tentokrát to bude honička motorka versus kůň. Nevím, zda jsem ve filmu někdy předtím viděl koně ve výtahu. Ale koník měl více rozumu, než Arnie alias Harry. Pak navleče na svou skoro nevěrnou manželku takovou menší pastičku, poté, co je jim samotným vyslýchána za poloprůhledným sklem a zcela oprávněně je všechny nazývá hajzly a šmejdy. Následně se díky pastičce rozjedou tři akcičky, nejvíce se mi tajil dech při té poslední, když jsem sledoval Harryho dcerku při akci "útěk po jeřábu ve výšce 250 m nad zemí". Tatínek se však na místo prozíravě dopravil vojenskou stíhačkou Harrier a tak vše dobře dopadlo. Konec dobrý, všechno dobré, manželství a rodina zachráněny. ()

src

Nejlepsi komedie s Arnoldem se spoustou zapamatovani hodnych scen a postav (tajna agentka Jamie Lee, Arnold na koni, Arnold v Harrieru, tango, vyslech Jamie Lee). Nadprumer. ()

touchud

Tohle je spolu s Terminátorem I a II nejlepší Arnoldův film, v něm ukazuje své herecké "umění" na 100 procent. Jen kdyby ho trochu zkrátili, nic by se nestalo, 144 minut je pro tenhle žánr opravdu hodně. Film obsahuje plno nebojím se říct legendárních scén a hlášek - od přestřelky na záchodech, přes jízdu na policejním koni až po kratičké mučení pod vlivem séra pravdy. ()

fojtas

myslim, ze hodne hodne povedeny film balancujici mezi komedii a akcnakem..vazne se u toho clovek bavi a neznudi nas ani stopaz ani nikterak vyborne herecke projevy... ()

D.I.G

Asi najlepšia Arnieho komédia. Akcia zašíva trhlinky na zápletke a tento JamesBondLook me sekne. Najviac sa mi páčila akcia s Harriermi a pošťatý predavač áut. Bateria azíz! ()

papri

poslední skvělí akčňák s Arnoldem, Cameron je bůh co se týká akčních filmů,dlouhá metráž vubec nevadí,ani minutu sem se nenudil ale skvěle bavil, a do toho mu sekundovala dobrá Curtis a ujetě slizký Paxton ( jediná dobrá role Toma Arnolda - jeho hlášky byly dost vtipný). Nejlepší část filmu honička s koněm a motorkou a posledních 45 minut. ()

Tiiso

Dobře vymyšlená dobře zahraná špionská komedie, která je odrazem nespokojenosti tvůrců na současný stav bondovek. Chtěli udělat něco co mělo styl a půvab příběhů agenta 007 let šedesátých. Nechci zde hodnotit jestli se jim to podařilo či ne. Pro mě to byla dobrá zábava a scéna s koněm, kde Arnold má s dotčeným koněm podobný výraz, je opravdu výborná. Skvělé tempo, skvělý zvuk a skvělá manželka hlavního hrdiny. A stíhačka na závěr je jen třešeň na dortu. ()

marlon

Pohodový film, ktorý má všetko - akčnosť, vtip, svižnosť a zdravú bláznivosť. Námet so špičkovým a neohrozeným agentom, ktorého ma jeho vlastná stereotypom znudená a po dobrodružstve túžiaca manželka za suchárskeho úradníčka, bol zaujímavý minimálne tak ako netradičný dvojzáprah Arnie - Jamie. OK, Arnieho grimasy človek akože nevidel, ale čo napr. ten striptýz, v ktorom Jamie Lee obhajuje tituly hollywoodskych najkrajších pŕs a nôh, ktoré jej svojho času pripadli, či napr. tie klince - "A niekoho si aj zabil?" "Áno, ale len tých zlých!" ()

Galliano

Slušná akčná zábava s tým najpovolanejším akčným hrdinom a očarujúcou Jamie Lee Curtis po jeho boku. James Cameron je špecialista na komerčné trháky a tu sa to znova potvrdilo. ()

lenzi

Skvelá akčná zábava. Jediné čo mi vadilo bola Jamie, podľa mňa to nie je dobrá herečka. Zato Tom Arnold a Schwarzenegger Arnold boli výborní parťáci, medzi ktorými to pekne iskrilo. ()

Gromit

Ze všech Arnieho filmů mám tento jednoznačně nejradši. Na Pravdivé lži se můžu dívat pořád dokola a vždycky se u nich skvěle pobavím. ()

stiewe

Koho by napadlo, že Arnold dokáže slušně zahrát, pobavit a nebejt jen schránkou svalů, a to všechno navíc v jednom filmu. Nápaditej scénář s množstvím úsměvných scén, sex appealu a akčních orgasmů. James Cameron se určitě musel při natáčení True Lies nesmírně bavit. ()

Rodin

Zřejmě úplně nejpovedenější Švarcíkův film. Pochopitelně, že v USA to byl v zásadě propadák. Americký a německý humor kráčejí ruku v ruce směrem do míst, kde se tělo setkává se židlí. ()

Pravdivé lži míří na Disney+

Pravdivé lži míří na Disney+

21.05.2019

Poměrně překvapivá zpráva přichází od serveru Collider. Producent, režisér a scenárista McG (Tohle je válka!, The Babysitter) plánuje televizní verzi Pravdivých lží pro streamovací službu... Disney+?… (více)

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Klep roku: Schwarzenegger padouchem v Avatar 2

Klep roku: Schwarzenegger padouchem v Avatar 2

18.09.2013

Užijte si tuto představu, dokud ji James Cameron nebo někdo z 20th Century Fox nevyvrátí. Filmový web Latino Review ale tvrdí, že má informaci z „top level" zdroje. Stručně a jasně: Arnold… (více)

Pravdivé lži jako seriál

Pravdivé lži jako seriál

14.09.2010

James Cameron dlouho mluvil o pokračování svého nejlepšího (slyším ze zadní řady nějaké námitky? ;-)) filmu. O dvojku se zajímali i Arnold Schwarzenegger a Jamie Lee Curtis, představitelé manželů… (více)