V Egyptě vládne tvrdě, ale i moudře faraon Seti. Rostoucí počet židovských otroků v jeho zemi začíná být nežádoucí. Proto Seti nařídí, aby každý nově narozený syn otrokyně byl vhozen do Nilu. Jen jedna matka svého syna ukryje, dá ho do košíku a pošle po proudu řeky. Košík se zastaví u faraonova paláce. Objeví ho Setiho manželka, které si tam hrála se svým jediným synem Ramsesem. Žena se ho ujme, dá mu jméno Mojžíš a ukáže ho Setimu. Chlapci pak spolu vyrůstají jako nejlepší kamarádi a prožívají dětská dobrodružství i mladická soupeření. Nakonec je tvrdá realita života postaví proti sobě. Ramses se stane vládcem nejmocnějšího impéria a Mojžíš svůj židovský lid zbaví otroctví a bezpečně ho převede do země zaslíbené... (TV Nova)

vurhor

Nejenom jeden z nejlepších animáků všech dob, ale také jeden z nejlepších biblických filmů v historii kinematografie, konkurovat mu může snad jen Poslední pokušení Krista a Jesus Christ Superstar. Princ Egyptský nenásleduje šablonu infantilnosti Disney, ani vždy pohodovou strukturu pixarovek, jde si vlastní cestou. A že mu to jde skvěle. Udržuje dobrou rovnováhu mezi jemným humorem a vážnými situacemi. Krásné a chytlavé písně, výborně odvyprávěný příběh, plus plno scén, které se člověku fakt dostanou pod kůži - scéna s hořícím keřem je jedna z nejlepších sekvencí ve filmové historii, to jako fakt, vždycky při ní dostanu husinu! Navíc je tu druhý film hned po Pánovi prstenů, který mě dohnal k slzám dojetí. A tu už něco znamená. Průměrných 5* ()

corpsy

Animovaný veľkofilm, do ktorého vkladalo štúdio DreamWorks nemalé nádeje, a podobne som na tom bol aj ja. Kým účtovníkov v štúdiu snímok až tak veľmi neohúril, u mňa to dopadlo o niečo lepšie. Na hodinku a pol som sa ponoril do magického biblického sveta, výborne sa zabavil, nostalgicky som si spomenul na všetky tie historické veľkofilmy 50. a 60. rokov a dostalo sa mi kvalitnej ukážky animovaného filmového umenia. ()

Slartibarkfast

Jako atheista posuzuji tento notoricky známý příběh čistě po filmové stránce. Nemám v oblibě muzikály a toto dílo bylo dost uzpívané. Na druhou stranu bylo vše pojato poutavou formou a i lidé bez vyznání by v tomto mohli nalézt zalíbení. Jelikož jsem navíc fanda animáků, a tento se mi velice líbil, musím krotit svůj odpor k náboženským výtvorům a dávám vysoké hodnocení. 75% ()

BoXBe

V zásadě ani nemůžu proti příběhu o Mojžíšově strastiplné cestě z egyptského otroctví nic namítat. Je to sympatická pohádka, které škodí jenom to, co mnoha animovaným pohádkám, a to je přezpívávání originálních písní. Jenomže, co si pak mají děti počít.....? Nemám tak co namítat, je to rodinný hodně sympatický a zábavný film, který na svou dobu velmi efektně zobrazil animované proudy vody v rozbouřeném moři. Mně se to líbilo a těším se na opáčko :) ()

luka4615

Snímek The Prince of Egypt Vás zaujme především svou krásnou animací, která legendárnímu příběhu dodává stabilní zázemí a neotřelý punc atraktivity. Přičtěte si k tomu ještě krásné písně, jež celý tento počin rámují a vznikne Vám krásná animovaná pohádka s lehkým morálním přesahem, která ani po neuvěřitelných 22 letech prakticky nestárne a v pohodě snese příměr s některými novějšími animovanými kousky. Skvělá práce! „Yes, Aaron, it's true. Pharaoh has the power. He can take away your food, your home, your freedom. He can take away your sons and daughters. With one word, Pharaoh can take away your very lives. But there is one thing he cannot take away from you: your faith. Believe, for we will see God's wonders.“ ()

• Keď Ofra Haza nahrávala pieseň "River Lullaby", ktorá znie počas scény, keď malého Mojžiša necháva jeho matka odplávať v prútenom koši, spievala ju bábike, aby dokázala do hlasu vložiť čo najviac emócie. (HelenOfTroy)
  • Ve své době šlo o nejdražší animovaný film všech dob. (Karlos80)

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí