Mluv se mnou

• Austrálie Talk to Me (více)

Skupina přátel narazí na záhadnou mumifikovanou ruku, o níž zjistí, že je může dočasně spojit se světem duchů, pokud ji uchopí a řeknou: „Mluv se mnou!“. Nebezpečná hračka se stává hlavní atrakcí na večírcích a vzbuzuje stále větší zájem na sociálních sítích. Během jedné ze seancí se však světy spojí na příliš dlouhou dobu, probudí se a rozpoutají děsivé nadpřirozené síly. (Vertigo International)

MajkHany

Nechci být moc přísný, ale pod pojmem horor si představím dílko, po kterém se celou noc válím po gauči, hlavně nejít na záchod :-) A to je například Japonský Ju-On (Nenávist 2002), po kterém sem nešel na záchod půl roku, celkově horory téměř vůbec nesleduju a když už, tak ty asijské, které jsou doslova děsivé, příšerně děsivé, dosahují až takové úrovně, jako když si v šest ráno dáváte kafe a v televizi vám tam nabombí Alenu Schillerovou a na jejím věčně olejnatém čele se leskne odraz Andreje Babiše a do toho ještě vrznou dveře a pohne se záclona.. Samozřejmě se bavíme o originálním znění s titulky, ta Japonština zní neskutečně. Vždy když si pak pustím něco mimo Asii a má to cenovku... jmenovku... horor, očekávám že budu vyděšen, ale většinou je to jenom morbidní, což je přesně příklad tohoto filmu. ()

Muel

| A24 | Pravidlá a samotná prezentácia samotnej ruky je šikovne zostavená a tešil som sa na nasledujúce minúty, ale v druhej polovici sa to celé efektívne rozpadne do ani vlastne neviem presne čoho. Pár scén funguje výborne, hlavne pri scéne v spálni ma išlo roztrhnúť, ale potom sa film znudí vo vlastnej sebaviere, že to, čo robí, robí správne. Som ale za tento film rád, lebo ho natočili YouTuberi, čo mi príde ako ohromne super príbeh z internetu. A všetci ďakujme A24, že si ten film kúpili a že podporujú takto talentovaných ľudí. Druhé zhliadnutie by bolo veľmi vhodné, uvidíme. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

Flopik

Toto je prvotina ako zo sna. Parádny, originálny horor z Austrálie a ducharina, ktorá má čo ponúknuť až do konca. Príbeh je riadne zaujímavý, ruka, ktorej keď sa chytíte a poviete správne slová, vstúpi do vás duch. Prvotná sranda, sa však rýchlo zmení. Chválim skvelé masky a gore (ktorého mohlo byť trocha viacej). Odsýpa to riadne rýchlo, atmosféra drží počas celého filmu. Chýbalo mi viacej lakačiek a viac strašidelných sekvencií, predsa len dosť dlho sa to drží skôr ako sranda. Finále poteší ale úplne nenadchne. Vrelo doporučujem, tento rok rozhodne patrí k Topke. Objektívne silné 4* ale ako prvotina to nemalo chybu tak poslednú prihodím. ()

Harpy

Na toto som mala ísť do kina. Konečne zas dobre urobený a natočený horor. Originálny nápad s rukou fungoval a novodobá zábavka so seansou dostala hneď iný ráz. Film ušiel rýchlo, asi preto že bavil od začiatku do konca. Super zakončenie. Viac takýchto hororov, prosím ! ()

lardko

Herečku Sophii Wilde neznám , ale v tomhle horůrku se mi dost líbila. Atmosféra skvělá, jen uteklo to až moc rychle , mohlo to být o něco delší. **** ()

kluk z Na

Technicky solidní, ale tyhle Gen Z horory nedokážu pořádně docenit. Atmosféra, pokud tam nějaký byla, tak mě minula. ()

Meteorista

Základem každýho filmu je zajímavej scénář, schopnost režiséra zvládnout ukočírovat vyprávění, herce a zvolit zajímavý lokace a pak taky schopnost herců kvalitně hrát. Tedle film má všechno. Hlavně ty herci fakt hezky hrajou. A téma je taky zajímavý. Sice okoukaný, ale přetavený ve filmu tak umně, že okoukaný bejt přestává. A údernej konec tomu dává ještě vydatnější grády. Todle byl horor well done. ()

Illy

Rozhodně originální nápad a první půl hodiny solidně  našláplo k jednomu z hororů roku... Ale pak nevím. Prostě mě to nějak přestalo bavit, přišlo mi že se tam nic moc neděje a závěr... to byla už jen typická UUÚ. Ano. Uzívaně uvítaná úleva. ()

ink flo

Duševní porucha a úmrtí v rodině, do toho ruka zprostředkovávající kontakt se zásvětím, what could possibly go wrong? Parta teenagerů si místo drog rozšiřuje zornice tím, že se nechá přesně na 90 sekund posednout random duchem zemřelého a točí se u toho na Snapchat, ale musí to být přesně těch 90 sekund. Tak, jako v ostatních moderních horrorech je hlavní zápletka základnou širší psychologické nástavby, jinak tam všechno sedne jak prdel na hrnec, od jednotlivých postav po sound design. V žánru horroru si A24 pořád udržuje top úroveň. Believe the hype. ()

ROCK,THE

Inu očekávání bylo úplně na maximu skrze vesměs kladné recenze jak audienční tak i kritické ale nedostal jsem úplně to co jsem očekával že dostanu. Recenze na filmy které mají dávno po premiéře nepíši ale tady musím ne úplně recenzi ale spíše pocity. Nejedná se o horor s dobrým příběhem ale spíše o v celku dobrý dramaticky uskupený příběh s občasnými prvky hororu. Těšil jsem se extrémně na poctivou duchařinu ale ta je zde jen opravdu okrajově a to mě mrzí, na celkem svižnou stopáž okolo 90 minut jsem čekal hororovou jízdu od začátku až do konce, bohužel. Avšak abych jen nehanil, film opravdu funguje po dramatické a příběhové stránce skvěle, chápete motivy i činy všech postav a to co je k tomu vedlo, hlavní roli budete poctivě nenávidět a zároveň i chápat a přesně tohle chtěli tvůrci abychom jako diváci zažívali, tudíž opravdu se to povedlo leč já s tou chápající stránkou moc trpělivostí neměl. Lekaček je prachmálo, jediné co stojí za řeč jsou skvěle zpracovaný duchové a jejich masky, šel z nich opravdu respekt když už se na platně objevily. Audio-vizuál skvělý na to že se jedná o Australskou produkci tak bych řekl úchvatný. No inu nebudu dál vypisovat o tom jaký je či není tento film názor si udělejte sami, ale pro mě letos zatím vede jako nejlepší horor Pavučina…MLUV SE MNOU…Mé hodnocení: 7/10 ()

dannyyy

Začátek super, seance, kdy se napětí okolo dalo krájet, ale poté to začne pokulhávat a nic moc se neděje. Tedy nic, co by se neočekávalo. Nicméně se jedná o velmi dobrý nápad a vidět tohle v dětství, tak mám asi husinu. Vcelku řadím tenhle kousek mezi ty zajímavé a povedené horory. ()

warrenur

Za obcas fungujucu atmosferu a pomerne neotrely pribeh s "artefaktom", umoznujucim "ghost-switch" zasluzene plus. Poriadne minus vsak za uvrieskane, prepalene uzasne party "dospelych nast-rocnych" a ich "coolovych" alebo "loser-skych" rodicov. Toto klise je nesmierne rusivym prvkom v tomto zanri. Chapem, ze to zrejme imponuje mlademu publiku, ale mna to irituje. Nuda...dufal som v lepsie mystery a viac napatia. Ustredne cernosske dievca - Sophie Wilde ma svojim "herectvom" nepresvedcila, naopak posobila otravne. Sklamanie. Od hororu v cervenych cislach som si sluboval rozhodne nieco kvalitnejsie. Ak mate nieco napozerane, neodporucam. Ak ste vsak mlada divacka, ci divak, moze vam sadnut. Moj nazor je zatial mensinovy. Casom sa to mozno preklopi. 45% ()

molcan2

Skutočne príjemný horor. Má dobré tempo a atmosféru. Celé herecké obsadenie je pôsobivé. Efekty sú dobré, najmä vzhľadom na rozpočet. Skutočne strašidelný a lekačiek je veľa. Pripomína mi, aké dobré boli kedysi horory, a zároveň zostáva moderný a aktuálny. Je to zaujímavá premisa, nič podobné som ešte nevidel. Má niekoľko zvratov. Udrží vás v napätí. Budem netrpezlivo čakať, čo režiséri urobia ďalej, a budem si dávať pozor na herecké obsadenie v ďalších veciach. Ak sa vám to strašidelné páči, dajte tomu šancu. Za posledných 12 mesiacov vyšlo niekoľko veľmi priemerných hororov, tento je o triedu vyššie. ()

BOURQUE

Philippouvci na to idú síce dobre – postupne budovaný a rozbalený príbeh (avšak bez žiadnych aspoň trochu prekvapivých častí – aj daná koncepcia s mladými ľuďmi je v podstate „klasika“), ktorý je predovšetkým blízko spojený so stratou blízkeho človeka hlavnej postavy. Problémy však nastávajú v druhej poloviny filmu, kde akoby trochu dochádzali nápady (je to vidieť na napísaných scénach a dialógoch). Záver by zaslúžil trochu viac pozorností. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

panvasik

V takovou jízdu jsem ani nedoufal. Tleskám. Z kina jsem odcházel, tak trochu rozhozený, jakým způsobem se dá člověk vyděsit a já jsem člověk, který docela ve velkém sjíždí různé horory a fakt s nimi nemám problém, ale tady se docela projevil můj strach, který nebyl pro mě typický a možná by se i dalo říct, že to na mě spíš zapůsobilo depresivně a v ten večer měl docela problémy, které se ve mě nikdy neprojevili. Abych to uvedl na správnou míru, tak jsem se spíš bál té ruky ze které jsem měl hned od začátku respekt a prakticky to pro mě nejděsivější byla právě ta ruka :D Nevím co se to semnou v ten večer dělo, ale právě teď mám, tak trochu pauzu od hororů a rozhodl se vrátit víc k akčním kouskům :D Tak snad se v alespoň v září k ním vrátím :) 9/10 ()

AnanAss

Ta australská mládež je vážně ujetá. Místo toho, aby si po nocích užívala alkoholu a následující dny řešila maximálně kocovinu, tak do sebe nechává vstoupit, pomocí čarovného pahýlu, na omezený čas démony. Na tom si ujíždí, až do doby, než se jeden takový dýchánek promění v pravé peklo. Originální duchařina, přinášející něco nového, s neokoukanými herci, kteří navíc nejsou žádní typičtí američtí modelové a modelíny, s kamerou, jež vás několikrát shodí rovnou ze židle. Škoda o něco slabšího finále… ale i tak, pravé vyvrcholení, které přijde zhruba v polovině, potěší svou surovostí a nekompromisním zamícháním vztahů (a zvraty) mezi postavami. Snad se tedy z toho mladiství poučí a příště raději sáhnou po flašce. I když, ruku do ohně bych za to nedal! ■ AnanAss‘s Score: 7/10 ■ ()

Rockerman

Velké zklamání! Čtyřicet minut je to na odpad, protože ukazuje to, co mě na dnešní mládeži nejvíc s..e. Rozmazlenost a totální závislost na mobilu! Ve druhé půli se leccos vylepšuje, ale na víc, než dvě hvězdy to u mne není. ()

agassi68

Tak sa to predsa dá aj bez pubertálnych klišé. Svieži vánok v žánri zavial tentokrát z Austrálie a bolo to príjemné osvieženie.. ()

Hapretor

Dám tomu 4, protože mě po delší době "horor" s duchy, které ani nemusím, fakt zaujal a dokonce ... přiznávám ... jsem se v pár momentech trochu bál ... konec správně depresivní a myslím že i konečně trochu inovativní ... bravo ... ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD