Příběh muže, kterého po 19 letech propustili z vězení za neúmyslnou vraždu teenagera při pokuse o loupež. Tak měr dvě desetiletí se díval na tvář své oběti, která byla na výstřižku z novin v jeho cele. Teď se pokouší vrátit zpět do života. Je opět svobodný, změněný k nepoznaní a něco ho stále přitahuje do města, kde spáchal zločin. Co hledá? Odpuštěni? Vykoupení? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

lucijelucije

Příběh zlomeného muže, který spáchal jako mladý zločin za který byl sice potrestán, přesto se však po návratu do reality snaží o jakési vykoupení, mě bohužel zase tak nenadchl. Levity mi přišlo dost nudné, a to především proto, že tento příběh postrádá především šťávu. Je to jakési suché, a protože snímku o vykoupení není málo, tento rozhodně nebude a nepatří mezi ty, které ve vás zanechají alespoň pramálo zážitků a nějaké té útěchy, že jste neztráceli 100 min čas. ()

Fridecka

Překvapuje mě jak zajímavé a silné téma může být zpracováno tak nudným způsobem. Postavy a děj plynou pomalu a téměř neživě jako hudba, která film provází. B.B. Thoton mi připadal podivně zabržděný, místy až emočně oploštělý a celkově mě herecké výkony, které vypadaly na počátku velmi slibně, zklamaly. Bohužel musím konstatovat, že tento film mi naprosto nic nedal a snadno asi upadne v zapomění. ()

tranquill

"Myslíš, že se mnou mluví? Hádáme se, ale on neodpovídá. Nevadí, jednou ho spatřím a pak ho s chutí nakopu do zadku!" Myslím, že by si tohle pro velké psychologické drama o odpuštění zasloužilo lepší hodnocení. ()

bono22vox

smutný debut režiséra. Jedná se o úmornou, ubíjející, z prstu vycucanou nudu. A ten český název? Muž, který zabil... lze ho brát jako absolutně pitomý, nebo jako projev velmi potměšilého smyslu pro humor - asi jako kdybyste se film Jádro rozhodli v češtině překřtít na Den, kdy se Země zavařila... proč? mrkněte na to, jestli si troufnete a uvidíte... :-) ()

TommyDiamond

Tento film byl celkem hvězdně obsazený ale nudu bych zde mohl krájet tím největším nožem. B.B.Thornton s odpornýma dlouhýma vlasama nás provádí tímto ubíjejícím dramatem, které když přežijete budete vážně rádi. Celkově 15% ()

magu

Prečo by ste si tento film mali pozrieť? Neviem. Čo ním chceli tvorcovia povedať? Neviem. Prečo som dal tri hviezdičky? Neviem. Pozerá sa to dobre, ale nič Vám to nedá. Zabudnete, nespomeniete si. ()

wega.bn

Levity je pre mňa neuveriteľne ukľudňujúci film, najmä vďaka svojmu pomalému tempu a dialógom. Pomalé tempo ale neznamená, že by som sa pri ňom nudil, práve naopak, Billy Bob Thornton je v úlohe Manuela Jordana naozaj skvelý. Scenár a ani réžia nepôsobia vôbec "oscarovsky" ako to pri hollywoodskych drámach zvykne bývať a rovnako tak snaha Manuela o nájdenie odpustenia nie je našťastie plná moralistických blábolov o tom, čo je a čo nie je správne. Rozhodne odporúčam všetkým, ktorý sa nechcú pri filme riešiť hlboké fylozofické myšlienky, ale len sa v kľude oprieť do kresla a "vypnúť". ()

Enzo555

Toto bol najhorší a najnabubralejší film, čo som videl v tom roku, ale hrá tám Kirsten Dunst, tak 1 hviezdička ()

P/\/EL

česká distribuce - hraje tam Thornton, tak se to bude jmenovat....ale...jako...proč ne...docela dobrej nápad.... ()