Mac a já

Mac and Me

Rodinný / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1988, 95 min

Hmmm...tohle jsem viděl kdysi dááávno a pamatuju si, že jsem pak kreslil obrázky toho mimozemšťana. A pak jsem na ten film zapomněl. Tak dám ***, snad tím nic nezkazím. Už si vůbec nepamatuju, o co tam šlo, ale zasáhlo mě to dost, když jsem kreslil ty obrázky. I když já jsem kreslil furt a všechno. Hlavně mimozemšťany.(1.3.2010)

Mám na tento film nostalgické spomienky. Ách, kde sú tie časy ozrutných VHSiek. Dodnes tento film v podobe VHS vlastním a občas - raz za pár rokov, si ho pripomeniem. Nezrovnávam s E.T. mimozemšťanom, ktorého som videl už ako podstatne starší. Mac a já má svoje kúzlo a ako malý som miloval scénu jak Eric na vozíčku letí cez ploty a záhrady až dolu po ceste...(25.10.2010)

za časů dávných roku 1993 kdy si lidé ještě chodili pro filmy na legendárních VHSkách do bájných to krámu zvaných videopůjčovny.....i naše rodina pro malého Mě půjčovala pohádky na dívání. Na každé druhé kazetě tehdá byl děsivý trailer, na děsivý film s děsivým dabingem, který se jmenoval Mac a Já...přes všechnu tu hrůzu jsem chtěl strašně film kde byl roztomilý Mac vidět. Bohužel naše půjčovna v inventáři film neměla....tak jsem se na něj koukl ze zvědavosti poprvé dnes po 20ti letech. Neurážejícní variační blbůstká na ufounské téma z dob kdy Americké děti ještě uměly porazit FBI.(19.7.2013)

Když jsem byl mrně, chodil jsem na návštěvy k sousedům, protože ti šťastlivci měli doma video značky Orion a spoustu báječných filmů. Tenhle byl jeden z nich. Pamatuji si, že při každé návštěvě jsem chtěl vidět právě Mac a já, protože E.T. byl na mne moc brutální, devastoval mi moji mírumilovnou dětskou a naivní duši, která mi koneckonců vydržela až do dnešních časů. :)(9.7.2007)

Od začátku do konce vykrádačka E.T. Kýčovitější (exitují horší doják než dítě na vozíku??), rozvleklejší a hlavně s naprosto hnusným ufounem, který umí akorát kulit oči. Přesto se mi pár scén líbilo (honička, finále u beznínky, krásný závěr) a pro děti to muselo mít svoje kouzlo - je mi jasný, že jako malý bych to neskutečně žral. Takže dávám smířlivé tři hvězdičky, protože úplná ztráta času to není ani dnes.(7.4.2010)

• - Film je v knize „Golden Raspberry Award“ zakladatele Johna Wilsona uveden mezi 100 nejvíce zábavně špatných filmů všech dob. (Lajty)

• - Představitel Erica Jade Calegory je upoután na vozík i ve skutečnosti. (Fenk)

• - Snímek sponzorovaly firmy Coca Cola a McDonalds. Jejich propagace ve filmu je znatelná. (Fenk)