Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Poblíž tajné základny "zvláštních leteckých sil" v Nevadě se ocitá posádka vesmírné lodi - otec, matka, dcera a malý syn. Návštěva mimozemšťanů uprostřed vědců, ponořených do vesmírného výzkumu, vyvolá nevídaný rozruch. "Návštěvníci" se musí spasit útěkem. Přitom se jim ztratí nejmenší člen rodiny. Ten se při svém putování dostává do rodiny energické vdovy Janet Cruise, matky 16-letého Michaela a 10-letého Erica, připoutaného na invalidní vozík. A právě Eric se stane prvním a největším kamarádem malého tvora, který slyší na jméno MAC (Mysterious Alien Creature - Tajemný cizí tvor). Náhle se objeví zbytek mimozemské rodinky o niž projevují eminentní zájem vědci, policie, novináři a - přirozeně největší - děti... (Intersonic)

(více)

Recenze (59)

kinej odpad!

všechny recenze uživatele

Strašný film. Nestydatá kopie E.T. Jenomže E.T. měl jakousi úroveň, pod kterou nespadnul, to Mac se přes ní nevyhoupne. Stračný kýč. Nejvíc mě dostala úplně chlípná a nestoudná propagace MacDonalda, kde je dětem přece tak dobře a kde si dělají hezkou párty, mnohem odpornější pak bylo to, že z Maca a já udělali čestné američany, To už se mi zvedal kufr. Mac vydává kýčovité zvuky a je to jen takový trapně udělaný gumový panák. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Od začátku do konce vykrádačka E.T. Kýčovitější (exitují horší doják než dítě na vozíku??), rozvleklejší a hlavně s naprosto hnusným ufounem, který umí akorát kulit oči. Přesto se mi pár scén líbilo (honička, finále u beznínky, krásný závěr) a pro děti to muselo mít svoje kouzlo - je mi jasný, že jako malý bych to neskutečně žral. Takže dávám smířlivé tři hvězdičky, protože úplná ztráta času to není ani dnes. ()

Reklama

honajz2 

všechny recenze uživatele

Tak jsem se konečně po několika letec odvážil na tu kopírku E.T.ho podívat a dopadlo to ještě hůř než jsem čekal. Sice jsem se tomu teda párkrát z guilty pleasure důvodů zasmál, protože ten scénář je tak strašně dementní že to ani jinak nešlo (třeba když se kluk vozíčkář plnou rychlostí rozjede z kopce, sjede ze skály do jezera, ale o pár hodin je úplně v pohodě bez nějakého zranění či pohmoždění :D), ale jinak je to prostě jenom špatné. Hnusná rodina mimozemšťanů se dostane na Zemi, synek zdrhne do města a ti ostatní bloudí pouští (jak se z toho ústavu sakra dostali?). no a pak už je to doslova E.T., tedy kromě konce, kdy SPOILER ufoni domů neodletí a místo toho se z nich stanou řádní Američtí občané jezdící v růžovém cadiliacu. KONEC SPOILERU Navíc je to celé jen jeden obrovský product placement na Mekáč, Skittles a hlavně Coca Colu, což je jediný nápoj, kteří ti mimozemšťané pijí. A herecké výkony jsou taky dost směšné, nejlíp hrál snad ten mýval, co se tam v jedné scéně hrabal v koši. On by to možná nebyl tak moc špatný film, kdyby to režisér natočil CELÉ jako komedii (protože tu jsou tři celkem povedené hlášky - bez ironie) a kdyby to celé nebyla jedna velká reklama, tak by z toho mohl být přijatelný film pro malá děcka, kde by ani ten extrémně jednoduchý scénář asi tolik nevadil. Jenže takhle je to fakt hrozné. 1* ()

perceptio 

všechny recenze uživatele

Na film jsem se podíval z nostalgie. Tata nám ho půjčil jako dětem na VHS v 90. letech. Tenkrát mi přišel zábavný. Samozřejmě z dnešního pohledu to je bída. Ne-li hrozné. Ale jo, když pominu, že se jedná o kopii E. T., tak celý film není tak špatný, až na ten konec. To je katastrofa :-)). A finální scéna, to je vůbec síla. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Žádný zázrak tenhle film není, prostě jen taková rodinná scifárna o rodince ufounů, kteří se (už nevím jak) ocitli na Zemi. Na filmu je cítit zjevná inspirace slavným dílem E.T. mimozemšťan, jemuž ovšem tenhle nenáročný snímeček nesahá ani po pás. Přesto jej nelze zatratit, protože minimálně dětští diváci si v něm zcela jistě najdou své přesto (nebo právě proto), že masky mimozemšťanů jsou skoro až roztomile primitivní a celý děj je až naivně jednoduchý. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (6)

  • Film je v knize „Golden Raspberry Award“ zakladatele Johna Wilsona uveden mezi 100 nejvíce zábavně špatných filmů všech dob. (Lajty)
  • V plánu bylo natočit pokračování, avšak nízké výdělky filmu rozhodly o opaku. (Fenk)
  • Snímek sponzorovaly firmy Coca Cola a McDonalds. Jejich propagace ve filmu je znatelná. (Fenk)

Reklama

Reklama