Mac a já

USA, 1988, 95 min

Stewart Raffill

Nick McLean

Tom Walls

za časů dávných roku 1993 kdy si lidé ještě chodili pro filmy na legendárních VHSkách do bájných to krámu zvaných videopůjčovny.....i naše rodina pro malého Mě půjčovala pohádky na dívání. Na každé druhé kazetě tehdá byl děsivý trailer, na děsivý film s děsivým dabingem, který se jmenoval Mac a Já...přes všechnu tu hrůzu jsem chtěl strašně film kde byl roztomilý Mac vidět. Bohužel naše půjčovna v inventáři film neměla....tak jsem se na něj koukl ze zvědavosti poprvé dnes po 20ti letech. Neurážejícní variační blbůstká na ufounské téma z dob kdy Americké děti ještě uměly porazit FBI.(19.7.2013)

Hmmm...tohle jsem viděl kdysi dááávno a pamatuju si, že jsem pak kreslil obrázky toho mimozemšťana. A pak jsem na ten film zapomněl. Tak dám ***, snad tím nic nezkazím. Už si vůbec nepamatuju, o co tam šlo, ale zasáhlo mě to dost, když jsem kreslil ty obrázky. I když já jsem kreslil furt a všechno. Hlavně mimozemšťany.(1.3.2010)

• Hellboy

Naprosto dementní film, který nechutně okatě a trapně vykrádá E.T. mimozemšťana. Strašnej výsměch, fakt si přeju, abych o tento film nikdy nezavadil...! Děj neni naivně jednoduchý, ale primitivní a masky mi přišly odporné. Dětem by se to mohlo i líbit, ale proč jim pouštět tento film, když je k dispozici osvědčená klasika E.T.?(20.11.2004)

Po dlouhých letech od dávného dětství jsem měl možnost se na tento film podívat znovu a připomněl jsem si tak, že tehdy i dnes se bylo na co dívat. Jistě, podstatnou roli hrál sentiment, ale snímek je to skutečně podařený. Na evidentně nízký rozpočet přinesl mnoho zajímavých nápadů, vtipných scének (ta s vysavačem je perfektní) a vyplnil čas snad všemi emocemi. Krásný film z dětství, který nezestárne.(22.3.2011)

Mám na tento film nostalgické spomienky. Ách, kde sú tie časy ozrutných VHSiek. Dodnes tento film v podobe VHS vlastním a občas - raz za pár rokov, si ho pripomeniem. Nezrovnávam s E.T. mimozemšťanom, ktorého som videl už ako podstatne starší. Mac a já má svoje kúzlo a ako malý som miloval scénu jak Eric na vozíčku letí cez ploty a záhrady až dolu po ceste...(25.10.2010)

• - Představitel Erica Jade Calegory je upoután na vozík i ve skutečnosti. (Fenk)

• - Film je v knize „Golden Raspberry Award“ zakladatele Johna Wilsona uveden mezi 100 nejvíce zábavně špatných filmů všech dob. (Lajty)

• - Snímek sponzorovaly firmy Coca Cola a McDonalds. Jejich propagace ve filmu je znatelná. (Fenk)