Letadlo plné mladých vojenských kadetů ztroskotá na odlehlém, pustém ostrově. Pětadvacet chlapců zvyklých na tvrdý dohled dospělých nově nabytou svobodu nejprve uvítá, ale poté se rozdělí na dva tábory. Jeden z nich uznává hodnoty civilizace, zatímco ten druhý přijme za své zákony divočiny, která je obklopuje, a pustí se do sadistických her, rituálů a trestů. (oficiální text distributora)

Chaospunx odpad!

Banda amatérských dřev se honí v jakési džungli a vůbec nejde poznat kdo je kdo a proč dělá to co zrovna dělá. Český dabing tu zoufalost ještě podtrhuje. ()

bocy

Na to, že film na skoro dvadsať rokov, tak to bolo naozaj veľmi pôsobivé a pútavé. By ma celkom zaujímalo, ako to dopadlo s tými chlapcami, keď sa vrátili do civilizovanej spoločnosti :-) ()

MAKITA

Viděl jsem tento snímek už před mnoho lety a až teď si ho všim v denní nabídce. Tehdá to na mě dost zapůsobilo.. Hlavně vyhrocené vztahy mezi klukama a kam až to vše mohlo a zašlo. Z mé strany plných a krásný 85 % ()

winstonsmith

Goldingova Nobelovou cenou ověnčená kniha je jistě neskonale lepším dílem než tento film. Avšak cílem bylo přenést patrně poselství - a to je jasné: byť se můžeme stát Robinsony, švýcarskými Robinsony či hrdiny z verneovky Dva roky prázdnin, tak je daleko pravděpodobnější, že se probudí šelma v nás a události naberou směru, který dnes a denně vidíme v konfliktech ať už ozbrojených, či neozbrojených. Film to není hezký, ale to, co v nás dříme, také ne. ()

Potmehud6

Mrazivá štúdia ľudskej krutosti, ktorej dáva prienik oprostenie sa od sociálnych a politických štruktúr. Skupina chlapcov je nútená prežiť na opustenom ostrove, kde si volia svojho vodcu. Sprvu jasná voľba sa komplikuje tým, že na veliteľský post sa tlačí ešte druhý chlapec s odlišnými ideami. Ralph a Jack - obaja vlastnia veliteľské schopnosti. Zatiaľ čo prvotne zvolený Ralph disponuje racionálnym praktickým úsudkom, Jack disponuje iracionálnou, manipulatívnou vôľou k moci. Vo vzduchu visí zákerná otázka, ktorá sa pýta na to, koho sú vlastne ľudia schopní a ochotní nasledovať: rozum alebo slepú vôľu? ()

klipers

Pán múch je v mytológii druhé meno pre Belzebuba. Belzebub je tiež meno pre Diabla. V pointe s filmom by to sedelo. Smutný film o desivej ľudskej povahe. ()

RedFree

Dva roky prázdnin po americku. V tomto případě se ale jedná o velmi reálné vícevrstevné podobenství, kdy místy až mrazí. Film jsem viděl poprvé jako dítě a bavil jsem se náramně. Vlastně to ani nebylo šokující nebo kruté - taková každodenní prepubertální realita všedních dnů na dvorku ve školní družině. Narozdíl od výše zmíněného díla francouzského romanopisce má film i pointu a vede k zamyšlení. ()

KharDemon

V každém člověku je bestie, a dále záleží už jenom na okolnostech... Situace, ve které se ocitají dětští trosečníci v nich postupně začne probouzet zvířecí pudy, díky kterým budou do konce života žít s pocitem viny, za vraždy svých kamarádů. Celkem sympatický hlavní klaďas si dokázal zachovat zdravý rozum, což nelze říct o hlavním záporákovi, který krom burcování začne verbovat vlastní oddíl, šílených, vraždících dětí... ()

Newark

Co se týče charakterů postav, není nic dotažené a scénář má velké mezery. Příběh je nápaditý a zajímavý. Mladí kluci ztroskotají na ostrově a podle toho, jak jsou učený společností si vytvoří hierarchii, ale nic není dotažené a v příběhu jsou moc velké skoky a autoři málo vysvětlují, co se děje. Toto téma se nedá pojmout jako běžný americký film, jinak z něho vyleze povrchní příběh, kde se děti chovají jako divoši, aniž by k tomu měli důvod. Je to moc povrchní film s klasickým zakončením. ()

Asgard

Jsem v šoku. Je to jeden z nejlepších a zároveň nejhorších filmů co jsem kdy viděl. Jsem si vědom, že se jedná o adaptaci slavné stejnojmenné knihy, kteréž připadá všechna čest za obsah, ale právě ten je tak dechberoucí. Po dokoukání filmu jsem ještě deset minut seděl a snažil se to vše vstřebat. Herecké výkony jsou, při věku účinkujících, vskutku obdivuhodné. No... Asi to doporučuji... Sakra! ()

Rajca

Film je adaptáciou známej Goldingovej knihy, ktorú som zatiaľ nečítala a čo po zhliadnutí tohto snímku určite napravím. Hookovi sa celkom podarilo vykresliť napätie z postupnej polarizácie chlapčenskej skupiny na divošskú partu a torzo civilizácie. Je zaujímavé sledovať, ako sa aj civilizovaný človek začne meniť a správať pudovo, keď cíti nad sebou stratu kontroly a možného trestu. Začne sa vytrácať svedomie a logos a nastupuje čistý testosterén. Na vyššie hodnotenie mi chýbala väčšia gradácia a viac emočne vyhranené scény. Useknutý bol aj samotný záver. Celkom by ma zaujímalo, ako by sa správala v podobnej situácii dievčenská partia ;) ()

NejkubaCZE

Ne, nelíbilo se mi to. Knihu se přiznám, že jsem nečetl, ale film byl ze začátku nudný, chování hrdinů nedávalo smysl. Dále také zmítám, koho mohl napadnout udělat takto brutální film o dětech v letech kolem 10-ti let. Nechutné a nudné, jaká to skvělá kombinace, že? ()

VsetkoVsade

Takto by vyzerali Dva roky prázdnin, keby ich napísal a zrežíroval Quentin Tarantino. Takto by vyzerali verneovky, keby v nich strýčko Jules miesto atramentu používal čaj z lysohlávok. Takto si predstavujem Robinsona, ktorému spoločnosť nerobí Piatok, ale Pondelkové Ráno. Pred stiahnutím filmu som sa rozhodol dať prednosť knižnej verzii, ktorá mi trvala cakomprásk necelé tri hodiny, čo je doba, za akú bežne nestíham čítať ani cenovky v Lidli a cestou k pokladni potom nestíham zas vychádzať z údivu, prečo tá povianočná zľava na krušovickú dvanástku a modré pringlesky už vyše pol roka neplatí. Pravdou je, že do filmu sa zmestil iba zlomok hu(s)tn(úc)ej atmosféry, ktorá sa v mladom, dynamickom a stroskotanom kolektíve po celý čas rozpína, nenájdete v ňom ani detailný opis ich myšlienkových pochodov, ktorému autor venoval viac než podstatnú časť príbehu, do deja ma však vtiahol tak intenzívne, že som sa po tej dvojtýždňovej expedícii do dažďových pralesov rozhodol celkom sám a dobrovoľne použiť sprchu. No nič, teraz ju musím vynechať zase na Štedrý deň, aby sa chod vesmíru mohol opäť vrátiť do pôvodných koľají. ()

Režisér Všemocného chystá novou sci-fi

Režisér Všemocného chystá novou sci-fi

28.04.2019

Režisér Neil Burger (Všemocný, Divergence) spoustu lidí překvapil svým letošním odklonem od oblíbeného žánru sci-fi, když natočil remake francouzské komedie Nedotknutelní s Bryanem Cranstonem a… (více)