Letadlo plné mladých vojenských kadetů ztroskotá na odlehlém, pustém ostrově. Pětadvacet chlapců zvyklých na tvrdý dohled dospělých nově nabytou svobodu nejprve uvítá, ale poté se rozdělí na dva tábory. Jeden z nich uznává hodnoty civilizace, zatímco ten druhý přijme za své zákony divočiny, která je obklopuje, a pustí se do sadistických her, rituálů a trestů. (oficiální text distributora)

Jello Biafra

Dráma podľa románu Williama Goldinga nám predstavuje skupinku detí na opustenom ostrove, ktoré sa začínajú pod tlakom okolností meniť z disciplinovaných jedincov na divochov. Detskí herci hrajú presvedčivo a posolstvo zobrazujúce rozdiel medzi civilizáciou a divošstvom je viac než pôsobivé. ()

Philoun1

Hodně zkomprimovaná verze knižní předplohy. Možná kdybych nečetl knihu tak by to na mne zapůsobilo více, možná taky ne, kdo ví. ()

FIBO

První polovina filmu je poměrně reálná a dobře uvěřitelná. Těžko říct, jestli špatný scénář nebo obsah předlohy zapříčil, že druhá polovina filmu působí nesmyslně až groteskně a tím degraduje solidně ztvárněnou první část. Za zmínku stojí povedená hudba, která toho ale moc nezachrání. Filmařsky to není špatné, ale prostě jak míjí jedna absurdita druhou, člověk tomu přestává věřit. ()

Kelly2502

Kauzálne celistvejší, vizuálne podmanivejší, realistickejší a s omnoho lepšími hercami než má pôvodný film z 1963. Na druhej strane ale oproti prvej adaptácii zaostáva v presahu a vyjadrení hlavnej myšlienky. ()

Tjaden

Na začátku mně to přišlo jako tuctový dobrodružný film o dětech, které ztroskotaly na opuštěném ostrově. Avšak poté, co se utvoří dvě skupinky a objeví se první mrtvý, to dostává neuvěřitelné grády. Pár momentů je poměrně drastických, což se ve filmech, kde hrají děti často nevidí. Pán much je hodnotný snímek, který v divákovi zanechá hlubokou stopu. Hned zítra si musím půjčit knížku !!! ()

Zagros

Pán much má především vynikající předlohu v Goldingově knize, kterou jsem kdysi dávno na střední četl. Již tehdy na mě velmi zapůsobila, a když jsem narazil na filmové zpracování, nemohl jsem odolat. Bohužel, jak už to často bývá, film je slabší než kniha. Není rozhodně špatný a pro neznalé předlohy, může být i skvělý, ale ve srovnání s knihou je dle mě horší. Ten rozdíl pramení především z mé představivosti, která pracuje z mého pohledu ideálně, jednoduše proto, že je to má představivost. Film je vždy představivost někoho jiného a u podobného typu filmů (drama přecházející v thriller) to je vidět výrazněji. Hodnocení závisí od toho, zda jste knihu před filmem nečetli (čtyři hvězdy), nebo jako já četli (tři hvězdy). ()

ElChe26

Skupinka chlapců ztroskotá na neobydlením ostrově uprostřed oceánu. Přestože jsou zpočátku dodržovány zaběhnutá pravidla a zásady. Vůdcem chlapců se stává morální Ralph, který se snaží udržet kolektiv chlapců jednotným na základě zaběhnutých pravidel, neboť tak podle něj můžou na ostrově přežít. Nicméně netrvá dlouho a Ralphova družina se začíná pomalu, ale jistě rozpadat. Přeběhlíci se přidávají ke kmenu, kterému bezohledně vládne Jack. Jack se snaží dostat do svého kmenu i Ralpha. Ten však odmítá, protože nesouhlasí s principem fungování kmene. Snímek se podle mého názoru snaží poukázat na to, že když ponecháme člověku absolutní svobodu, zjistíme, že není od přírody dobrý, ale zlý a ti dobří mezi tolika špatnými lidmi se zlou se potážou. Pána much si cením především díky hvězdnému hereckému výkonu jeho dětských „hrdinů“, ale plusové body ode mě sbírá i za gradující tempo filmu. Vřele všem doporučuji, tenhle film vás nemůže zklamat. ()

eagle-eye

Hodně znepokojivá záležitost, v podání dětských představitelů přímo mrazivě hrozivá a krutá. Dětští hrdinové se ve filmu navíc chovají velmi uvěřitelně a realisticky. Bohužel jsem viděl film s dabingem, který jinak výtečnou atmosféru dusil dialogem stejně starých chlapců, jednoho nadabovaným 20-ti letým zmutákem, druhého 7-mi letým ječákem. Jinak nemám co vytknout, snad jen to, že si fakt radši pustím originál a možná půjdu s hodnocením výše... ()

Shakeus

Celá pointa snímku je dle mého názoru uměle vytlačená a autenticita mizivá. Charaktery jsou nesmyslné a vše je neskutečně přehnané. A přitom to mohl být pěkný film. Zvláštní je, že když je film o něčem dobrém, lidi mu nevěří, naopak, když je o něčem hnusném, všichni přikyvují. Jenže tohle bylo tak strašně přehnané! ()

Sten-li

Harry Hook se drží knižní předlohy, avšak občas se naskytne nějaký ten pozměněný výkyv. Rozhodně bych přidal aspoň 20 minut navíc a obohatil snímek o další zásadní scény z knihy, které by dodaly filmu většího ducha. Jinak chlapci hrajou výborně a k tématu snad není co dodávat. 75% ()

VIPerson

..........a byly na ostrově a byly ty děti zlý......... Tak nějak o tom je film,mrzí mě že nebyly vybarveny vztahy před pádem letadla a taky jakási satisfakce po skončení filmu.Hudba se tak nesmírně hodila k filmu(ne však tak úplně na samotný poslech),že tím získal takový nádech a patinu klasických filmů.(spoiler)Každopádně Čuňase mi bylo hodně líto...:(spoiler) ()

Hanys_

Parta děcek si na opuštěném ostrově hraje na domorodce. Zajímavá sociální studie, dost podobně by to asi ve skutečnosti mohlo vypadat. ()

Miller

Velmi kvalitní film, jak po stránce vizuální, tak po stránce pseudopsychologické. Poselství Pána Much je asi "Člověk je nepřipraven...." 90% ()

HonzysKISS

Čekal jsem to o něco lepší. Je to spíš taková zajímavost, protože takových filmů moc není. V první polovině se skoro nic neděje, jenom kluci chodí džunglí a snaží se ulovit divočáka. Potom už to začne být lepší. Trochu ten film zachraňuje ta menší brutalita mezi dětmi. Pár scének bylo suprových. Pak je ještě výborná hudba, ale to je všechno. Tomuhle filmu hrozně chybí ženská. ()

Drirr

Svého času mě tento film opravdu děsil. Má v sobě stopu opravdové psychologické brutality a nekompromisního vypořádání se s tzv. lidstvím. Fakt, že jde o děti celou věc jen a jen umocňuje. Dnes už na mě film tolik nepůsobí, ale přesto jde určitě o jedno z povinných snímků ke zhlédnutí. Poznamenávám, že knihu jsem nečetl, což pokládám za chybu a chystám se na ni. ()

gumolit

Knihu som konečne dočítal nedávno a bol som veľmi prekvapený príbeh začina ako nejaká v podstate detská knižka no postupne sa to zvrtne v dosť posôbivý pribeh!Škoda že film na mna až tak nezaposobil prvá hodinka dosť nudnejšia ,no postupne sa to vygraduje a premena chlapcov v podstate na nerozmýšľajúce beštie je dokonalá!Knižnej novele sa to ale nevyrovnalo! ()

sona123

Golding to možná napsal o krapet lépe (zejména co se týče přeměny jednotlivých postav, jde to plíživěji, ale o to mrazivěji to končí), ale i tak je to síla. Trochu mne tam štval opakující se hudební motiv, který měl vygradovat hrůznost děje, je znát, že je film z počátku 90. let. Ale ten námět, ten je jedinečný. Další dílo připomínající, že pudová stránka v nás je neskutečně temná a v různých situacích nás může zaskočit a převálcovat, ať už se do té doby snažíme stylizovat a přizpůsobit se společnosti, ba co víc, zapadnout a zalíbit se, sebevíc. Nakonec jde stejně jen o přežití, a to se pak tenoučká vrstva pracně vytvořená socializací rychle smyje. ()

Režisér Všemocného chystá novou sci-fi

Režisér Všemocného chystá novou sci-fi

28.04.2019

Režisér Neil Burger (Všemocný, Divergence) spoustu lidí překvapil svým letošním odklonem od oblíbeného žánru sci-fi, když natočil remake francouzské komedie Nedotknutelní s Bryanem Cranstonem a… (více)