Letadlo plné mladých vojenských kadetů ztroskotá na odlehlém, pustém ostrově. Pětadvacet chlapců zvyklých na tvrdý dohled dospělých nově nabytou svobodu nejprve uvítá, ale poté se rozdělí na dva tábory. Jeden z nich uznává hodnoty civilizace, zatímco ten druhý přijme za své zákony divočiny, která je obklopuje, a pustí se do sadistických her, rituálů a trestů. (oficiální text distributora)

strixa

Šla jsem do toho filmu s předsudkem, jelikož knihu bezmezně obdivuju, tak jsem si řikala, že to nedopadne dobře. No a až na několik větších i menších výhrad mě to dost příjemně překvapilo, dětský výkony byly super, podstatná část tý šílený atmosféry knihy je zachovaná a v zásadě i poselství zůstalo stejný. Velmi mě mrzela hlavně postava Simona,který nebylo dopřáno tolik prostoru, takže chyběj psycho výjevy způsobený jeho vlastní myslí a vlastně celá tadyta kapitola, ohledně "příšery" a proč se vlastně film/kniha jmenuje Pán much, mi příjde dost nedotažená, nebo lépe řečeno nepřítomná. Jinak ale to předčilo moje očekávání, takže čtyři hvězdy určitě, kdybych nebyla pod tak silným vlivem knihy, pravděpodobně bych dala i 5. ()

Looka

50% oproti knize samozřejmě mnohem slabší. Kdybych jí předtím nečetl, hodnocení by bylo jistě vyšší. ()

jafuska

tento film je spíš pro dospívající, ale nijak mě to nezaujalo, příště na hodnocení v procentech moc nedám, příště lepší film ()

bonduelle

Musím přiznat, že jsem od tohoto filmu čekala víc. Prostě perfektní námět, který si ale podle mne zasloužil detailnější rozpracování. Postavy se mění moc prudce a až nelogicky rychle. Člověk se nestačí dobře ztotožnit s hlavním hrdinou a pak přijde velmi rychlý závěr. Závěr už nic nevysvětlí, což je asi dobře - člověk má čas porozjímat si nad tím, co právě viděl ( a to bylo sakra děsivé). No, myslím, že by filmu neuškodila klidně i dvojnásobná stopáž a tím získaný prostor pro větší vykreslení hroutící se psychiky, lidskosti a společnosti. ()

yaqwsx

Žánr moc nemusím, ale i tak v jednom ohledu překvapilo. Příběh působí hodně klasicky a předvídatelně. Zarazily mě na věm všechny ty jeho "slepé" uličky. Bylo jich tam několik - nějaké zajímavé zjištění, které se však nějak nepromítlo do příběhu, bylo v podstatě zabito (někdy i doslova). Příběh pokračoval jakoby vůbec nebylo. Trochu mě to jako diváka mátlo, zároveň mě to však k filmu přitahovalo. Mezi jednu z těchto zásad patří i název filmu, potažmo i knihy. A to co mě překvapilo? Závěr filmu. Voják, který se zeptá "Co to tady kluci vyvádíte?" mě dostal. Dodal celému filmu nový význam. ()

DoubleJo

Moje hodnotenie je zalozene na filme samotnom, rozhodne nie na kniznej predlohe, ta si zasluzi plne hodnotenie. Na snimke mi vadilo viacero veci, ci uz znacne zjednodusenie a vynechanie podstatnych veci, hrozni detski herci, s dvomi ci tromi vynimkami, alebo par logickych preslapov. Nastastie stale nesie Goldingov odkaz, a to je asi to najpodstatnejsie. ()

elleyne

Nevím, jak bych hodnotila, kdybych nečetla knihu, ale podle mě ve filmu některé věci zbytečně předělali, a větší část filmu působí bohužel až trochu nutně, myslím, že to šlo natočit minimálně s mnohem větším napětím a atmosférou, kterou jsem postrádala. Kromě jiného jsem taky nepochopila, proč tam tvůrci nacpali toho spolustroskotaného dospěláka. Možná ještě zkusím zkouknout verzi z roku 1963. ()

juditik

Nechutný film...nechutný v tom slova zmysle, že verím, že tie decká by boli toho schopné aj v skutočnosti...proste človek je človek... ()

mosem

Kniha má mnohem hlubší filozofický přesah. Mnohem intenzivněji nastoluje otázku, jak by v podobné situaci reagovaly dospělí. Otázku, zda za jejich reakcemi stojí vypočítavost, úchylka, psychická nemoc či něco jiného. V případě děti, nebo skoro dětí, si musíme předat ještě otázky další - je to jednání vrozené, instinktivní....nebo vliv výchovy? Každopádně nás kniha i film vedou k tomu, abychom se zamýšleli, jak člověk (jakéhokoliv věku, pohlaví, vzdělání, rasy...) reaguje v nestandardních situacích. Na filmu mně vadilo poněkud návodné rozlišení dobra a zla. Jedna skupina - dobří jsou čistí a upravení, druhá - zlí jsou špinaví, navíc ďábelsky pomalování. A druhá věc, kterou bych filmařům vytkl je samotný závěr, ze kterého patos cákal plnou měrou. Pokud jde o herecké výkony - za mne to vyhrál "Čuňas". ()

Emjecko

Až děsivě autentický souboj fyzické a duševní síly uprostřed pole tvořeného strachem z neznáma. Fakt, že v tomto snímku hrají především děti, už jenom podtrhuje zvrácenosti, které se zde odehrávají. Nejhorší na tom však je, že takhle nějak by to dopadlo i ve skutečnosti. Vyděste společnost, že může přijít o svou civilizovanost, a připraví se o ni sama. Kromě zopakování si této myšlenky mě ale film nijak zvlášť neoslovil. Od jisté doby se v něm opakuje jedna dějová šablona, která jej činí velmi předvídatelným a v konečném důsledku i nezáživným. Radši si přečtěte knížku. ()

moviepill

Tento film zachraňujú len more a palmy... Je to kruté a sadistické dielo. Ľutujem, že som vôbec zhliadol scénu kde tí šialení parchanti ubodajú toho malého chlapca. Skúsenosť, ktorú zaraďujem do zložky: NIKDY VIAC! ()

pivomamrad

Být malý kluk, určitě bych si film užil o dost více. Některé scény byly až úsměvné a naivní. Trošku mně to připomínalo Battle Royale, ale to je úplně jiný level. ()

Gromnir23 odpad!

Chvíli jsem přemýšlel, že dám tomuhle kokonu Kdo přežije 4 hvězdy, ale když prostě nepřijde u takového filmu žádné zadostiučinění, tak prostě musím dát odpad, minimálně by potitulkové scény měly být o tom jak mučí ty svinský kluky ale chápu kniha.......... film atd 🙄 ()

Nut

Zpracování pěkné, jen mě mrzelo několik zásadních změn ve scénáři. Knižní předloha je perfektní, nechápu, proč musejí filmaři vždycky měnit některé momenty příběhu k obrazu svému. Ať si vyberou-buď vymyslet úplně nový scénář nebo se držet předlohy. Ale jinak moc pěkný snímek. ()

Ilus

Filmové adaptace literárních děl mají tu smůlu, že jsou srovnávány s předlohou. A tato, bohužel, neuspěla. Příběh v knize byl mnohem temnější a postavy se mi zdály propracovanější. Film je ale i tak dobrý, kdybych knihu nečetla, možná bych dala vyšší hodnocení. ()

Režisér Všemocného chystá novou sci-fi

Režisér Všemocného chystá novou sci-fi

28.04.2019

Režisér Neil Burger (Všemocný, Divergence) spoustu lidí překvapil svým letošním odklonem od oblíbeného žánru sci-fi, když natočil remake francouzské komedie Nedotknutelní s Bryanem Cranstonem a… (více)